Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Videos & photo stories

Videos & photo stories Foto i video blogi....

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-03-2013, 17:04   #24
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Dzieki za odpowiedź.

Myślisz, że takim obiektywem nie dam rady rovbić przyzwoitych zdjęć? Bo możliwe, że ciemny, ale przeznaczony do robienia zdjęc na zewnątrz, gdzie światla jest sporo... Oczywiście wolałabym jeąsniejszy, ale musze liczyć sie z kasą. Ten 4,5-5,6 kosztuje koło 2000 a taki jak piszesz - 2,8 jest od 8 tys co mój budżet przekracza kilkakrotnie
Myślę że w słoneczny pogodny, dzień, jak najbardziej dasz radę robić zdjęcia nawet bardziej niż przyzwoite. Jeżeli nie razi cie ziarno na zdjęciach to i w pochmurny można coś ostrego strzelić. Gorzej jak wejdziesz do lasu, gdzie światła jest naprawdę mało, no ale zdaje sobie sprawę że to nie może być argument przeważający. Pewnie zależny ci też na "poręczności" sprzętu zabieranego na spacery z psem a prawa fizyki są nieubłagane: im jaśniejszy obiektyw tym większe gabaryty i waga (mówię tu o zoomach, co innego stałki). Chcę przez to powiedzieć, że bardzo możliwe, ze będziesz z tego obiektywu zadowolona.

Ewentualnie rozważyła bym coś ze światłem 4.0. Ja mam taki obiektyw i bardzo sobie go chwalę- jest piekielnie szybki i celny. Płaciłam za niego nieco ponad 2tys, ale był używany (w idealnym stanie). Niestety to jest Canon, analogiczny odpowiednik Nikona jest już znacznie droższy (dokładnie dwa razy ). ciekawa jest Sigma 100-300 f 4.0, niestety jest już w w kategorii tych ważących ponad 1kg. Testowałam ja kiedyś i świetnie się spisywała. Tu jest jej test ze stronki optyczne.pl, gdybyś jednak chciała coś o niej poczytać: http://www.optyczne.pl/57.11-Test_ob...sumowanie.html

Jest jeszcze tani Tamron 70-200 2.8, ale ze względu na słaby AF nie brałabym go pod uwagę.
Emi jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org