Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2010, 15:49   #21
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Já už Dakouše v jeho dvou letech nemůžu pustit ke každýmu psovi a bohužel jsou i malí psi, kteří mu vadí ... na tohle jsem nebyl zvyklej, protože Agyr co nemělo aspoň 40 v kohoutku tak ignoroval.

Každopádně Dakouš se v 8 měsících seznámil na dovolený v Polsku u Baltu s trpasličim pudlem, stejně starým a jeden druhýmu nezůstával nic dlužnej :-). Po roce jsme tam byli znova, oba v pubertě a bál jsem se co bude. Úvodní očichávání bylo napjatý, ale pak začli dovádět a bylo to fakt k neuvěření. Hmotnostní a velikostní rozdíl se zvětšil, ale projevovalo se to akorát tim, že Dakouš byl opatrnější ... ten pudl se s nim vůbec nemastil a Dakouš mu to toleroval. Byla docela sranda sledovat pudlika, jak se vzteká, že na Dakouše nemůže i když leží a ta radost, když se mu povedlo ho chytit za pysk nebo ucho. Na druhou stranu kolikrát Dakouš chytil pudla za hrudník a kdyby zkousnul, tak byl vejpůl. Párkrát to taky trochu zkusil, ale než jsem stihnul zakročit, pudlik na něj zavrčel a Dakouš ho pustil.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 19:28   #22
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Zpátky k tématu - fenu co si "hraje" s malými psy až pištěj bych naučila povel dost.[/quote]

A proč? Když majitel souhlasí, menší pes se nebojí a evidentně si drsňáckou hru užívá (prostě je menší, tak filmuje, ječí a o to zákeřněji kouše do nohou) a všichni se dobře baví, tak nevidim jedinej důvod se mezi feny plést, kazit jim hru okřikováním a usměrňovat je. Nejsem žádný znalec, ale mnohdy pochybuju o tvrzení, že fena se nesnáší s fenou, když vidím aktivního majitele (často i čévéčka) jak na svý feně leží v momentě kdy jen trošku zabručí a začne jí okřikovat a krotit a pak se ukáže, že se nic neděje a holky si pěkně pokecaji. A majitel tvrdí, že na svoji fenu musí jít takhle, protože je děsně dominantní a navíc je to čévéčko a ty sou přece jiný...Nevim, zatim nemám negativní zkušenost s jinou fenou, třeba to přijde, ale pořád se ve mě honí pochybnosti, nakolik sou čsv "jiní" (jiní vzhledem k čemu? k NO?) a do jaké míry z nich ty "jiné" dělají majitelé. Protože na cvičáku tvrdí, ža každé plemeno je jiné a specifické.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 20:48   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Zpátky k tématu - fenu co si "hraje" s malými psy až pištěj bych naučila povel dost.

A proč? Když majitel souhlasí, menší pes se nebojí a evidentně si drsňáckou hru užívá (prostě je menší, tak filmuje, ječí a o to zákeřněji kouše do nohou) a všichni se dobře baví, tak nevidim jedinej důvod se mezi feny plést, kazit jim hru okřikováním a usměrňovat je. Nejsem žádný znalec, ale mnohdy pochybuju o tvrzení, že fena se nesnáší s fenou, když vidím aktivního majitele (často i čévéčka) jak na svý feně leží v momentě kdy jen trošku zabručí a začne jí okřikovat a krotit a pak se ukáže, že se nic neděje a holky si pěkně pokecaji. A majitel tvrdí, že na svoji fenu musí jít takhle, protože je děsně dominantní a navíc je to čévéčko a ty sou přece jiný...Nevim, zatim nemám negativní zkušenost s jinou fenou, třeba to přijde, ale pořád se ve mě honí pochybnosti, nakolik sou čsv "jiní" (jiní vzhledem k čemu? k NO?) a do jaké míry z nich ty "jiné" dělají majitelé. Protože na cvičáku tvrdí, ža každé plemeno je jiné a specifické.
Už když byla Sofa štěně, byly majitelé psů, kteří se nám obloukem vyhýbali, ti, kteří nechali psy navzájem se očichat a ti, kteří nechali psy vyblbnout se. Těch posledních je od začátku nejméně, těch prvních nejvíce. Od mala měla Sofa kamaráda Labradora-asi 2letého. Majitelka byla v pohodě, ať dělala Sofa cokoli, nikdy labradorovy nic neudělala a majitelka to věděla. Že hry jen vypadají drsně. Ale když jsme labradora potkali s majitelem, bylo po hře. Majiteli se to nelíbilo, měl strach, že Sofa psovy něco udělá.

Pokud potkáme cizího psa, sleduji nejen chování psa, ale i majitele. A pokud se podaří, že majitel svolí ke společnému vyběhání psů, snažím se respektovat majitele. Připadá mi lepší, psa trochu pokárat, než přijít o potenciálního psího kámoše.

Pokud mi jiný pes toho mého rdousí tak, že už kvílí a před psem utíká (opravdu utíká-nedělá volavku) a "hra" je tak poněkud jednostranná, připadá mi, že jde spíše o jakousi šikanu, tak z toho taky nejsem zrovna nadšená.

Psy jsme měli doma různé, křížence i nekřížence. Snad každé plemeno má svá specifika, stejně jako každý jedinec.
Před půl až třičtvrtě rokem bych si ze Sofčiného vrčení vůči jinému psovy nic nedělala, vím, že vše by bylo v pohodě. Ale dnes je vrčení poněkud jiného rázu, opravdu dominantního. Ale fenám se nevyhýbáme, spíše se snažím fenu naučit, aby tyto situace přenechala k řešení mě.
A naučit psa povel "DOST!" a podobně, rozhodně není k zahození.

Takže pro Báru: pokud jsou hrátky tvého psa na majitele "moc", pokus se mu věci vysvětlit-že tvůj pes, tomu jeho neublíží (pokud si tím jseš jistá). Pokud to majiteli nestačí, psa bych trochu usměrnila.

Jo a na blbou paní bych se vykašlala. Takovým lidem opravdu nemá smysl cokoliv vysvětlovat. Stejně člověka neposlouchají.
Ale to vše, je jen můj názor :-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 22:16   #24
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Povel na zklidnění má asi většina z nás, ať už je jakýkoliv a většina z nás ho začala používat jako sebeobranu při hraní s vlastním psem (rozuměj "při hraní psa s vlastním páníčkem" :-)) a třeba u Dakouše to občas musí provázet pohlavek a nebo přimáčknutí na zem, protože jakýkoliv pohlavek, který mu nezpůsobí fyzickou bolest (což se stává jen náhodou) moc nefunguje. Konec konců, při jednom venčení přišel hodný "strejda" a krmil štěňata vždy po jednom pamlsku a když si štěně vyskočilo pro další, nastavil mu koleno a štěně odpadlo .... všechny kromě Dakouše, kterej se nechal nabrat do břicha 4x, než pochopil kde je konec fronty. Tolik k zalehávání psů a upřímně, neni mým cílem psa bezúčelně mydlit (a většinou při tom spíš způsobit fyzickou bolest sobě) a pokud mi řve na jiného psa na vodítku a nenechá se okřiknout, jde na zem ... raději než se ho snažit odtáhnout pryč a přetahovat se s nim.
Nestojim ani trochu o to, aby mi pes na okolí bručel. Jasně, v zásadě je to normální, ale podle míry jeho "agresivity" musí poznat, že takhle ne. A raději mu to včas připomenu a pak ať si čichá a případně ho pochválim, než řešit nějaký zranění. Konec konců, to že děti bezhlavě pobíhaj je normální, ale když vlítnou do silnice, tak dostanou na prdel ať už něco jelo nebo ne ... nechceme přece, aby skončily pod autem.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 16:08   #25
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Jo to já ji klidním, ovšem znáte ty naše obludky, jakmile se otočím že seberu ze země, co mi tam nechala, rázem se můžu vsadit, že zrovna pobíhá okolo našeho oblíbeného psíka :-)) Btw Janiz - je to samec, proč? No zkusím si babu odchytnout a nějak to pořešit. Jinak tam asi chodit nebudeme.

Jinak třeba mě vůbec nekousá...někdy jí dám ruku na žužlání, to ji tak zlehka okusuje. A někdy když běháme tam se mi samozřejmě zakusuje do rukávu, ale to ji prostě setřesu a jede se dál. Jako malá mě kousala dost, a to nám jediný pomohlo zalehávání. Nic jinýho prostě nepochopila, fyzická bolest? haha :-D Ale znehybnění a nemožnost řádění, to na ní platilo 100%. Ale dělala jsem to stejně kvůli dědovi, co nemůže na nohy a ona ho kousala do krve.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 16:27   #26
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ad samec - tak tohle nechápu. Neřeknu, kdyby to byl samec pekinéze nebo něčeho malýho, tak bych to pochopil, poznal jsem totiž vícero fen velkých plemen, který byly vysazený na malý psy a to i na samce (byly na ně vyloženě hnusný), ale proboha tohle zvíře je stejná váhovka. Nepochopim, jak si majitel PSA může stěžovat, že ho FENA okusuje, byť by to bylo sebeostřejší. Dakouše coby 5 měs štěně si několikrát vzaly do parády dvě čuby ČSV od nás ze sídliště tak, že ho třeba chytla za hlavu a obloukem s nim praštila o zem .... brutalita maximální, ale nikdy jsem to neřešil, přestože to nebyla hra, ale dávaly mu najevo že o něj nestojí. Včera ráno po Dakoušovi poměrně zostra vyjížděla stejně stará čuba Bullteriéra ... kluk ji krotil, protože Dakoušovi skákala po krku s vyceněnejma zubama, tak jsem jen mávnul rukou a řekl mu ať ji nechá ... no, stejně si ji odvedl, ale rozhodně by mne nenapadlo z toho dělat nějakou aféru (je fakt že Dakouš jen uhybal, ale neječel), to už bych se spíš bál, že Dakouše nasere tak, že ji umravní.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 16:45   #27
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Né to jsi mě blbě pochopil, tohle je malé plemeno. Kavalír. Samec. Né že by moje čuba nevycházela s malými psy a naopak jelikož je dost sumbmisivní, k nim přistupuje opatrně. Takže vychází se všema kromě tohohle. On první, co udělá, když vidí většího psa, že se obrátí na záda a zůstane na místě, asi je dost plachý. Nu a moje čuba o chce samozřejmě vyprovokovat, tak ho štípe. Nejdřív jsem si myslela, že bych mého psa nějak usměrňovala ještě víc, než to dělám, ale po přečtení příspěvků jí spíš najdu vyhovující kamarády i jejich páníčky. Ono nic se nemá lámat přes koleno a tohle nedělalo asi radost ani mně, ani mému psovi
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 16:49   #28
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Bára: aha, promiň, nějak jsem ztratil stopu .... měl jsem zato, že máš problémy s labradorem.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 17:01   #29
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Takže vychází se všema kromě tohohle. On první, co udělá, když vidí většího psa, že se obrátí na záda a zůstane na místě, asi je dost plachý. Nu a moje čuba o chce samozřejmě vyprovokovat, tak ho štípe. Nejdřív jsem si myslela, že bych mého psa nějak usměrňovala ještě víc, než to dělám, ale po přečtení příspěvků jí spíš najdu vyhovující kamarády i jejich páníčky. Ono nic se nemá lámat přes koleno a tohle nedělalo asi radost ani mně, ani mému psovi
Tak to bych se na psa i na pani tuplem vykašlala a našla si raději normální psí kámoše. Přesně jak píšeš. Jak jsi to teď popsala, tak si to přesně umím představit. Já myslela, že je na psa fakt nějak moc drsná.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 18:15   #30
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

Ako tak čítam, tak vidím, že je to asi neozaj problém všetkých čévečkárov. Často sa stretávam s tým, že majitelia nechcú pustiť svojho psa s mojím, pretože ich "hryzie a určite uškrtí". To že sa ich pes neprestajne vracia pre ďalšie štípnutie s obrovskou radosťou ich asi moc nezaujíma.
Celkom nemilú skúsenosť mám s 1 pani s retrieverkou, o pol roka staršou ako Akum. Keď bol Akum mrňavý a ona oproti nemu vtedy ešte obor, ešte sa spolu hrávali. Fenka mu dávala docela zabrať, ale šak nech sa malý naučí. Zlom nastal keď ju Akum asi v 4-5 mesiacoch prerástol a role sa vymenili. No to bolo cirkusu. A dôvod bol ten, že sa pri hre hryzú (oba psy úplne šťastné že sú spolu) a keď sa hryzú to predsa nie je hra a môj zostane určite agresívny. Pretože jej syn to povedal, že vlčiaci sú agresívne psy a to či už taký je sa má stále vypytovala už od jeho 4 mesiacov! Odkedy som jej vysvetlila svoje, nerozprávame sa. O to viac ma naštvala veľmi múdra ženská s vyžlou. Keď bol Akumar malý, pri hre s jej psom ju náhodou štipol do nohy. Odvtedy všade vyhlasuje že ju môj pes pohrýzol!! Dokonca moju kolegyni v robote zastavil chlapík, že môj pes pohrýzol "jednu pani". Snažila sa fám o mojom nebezpečnom a zákernom psovi rozšíriť kde sa len dalo. Akože sila. Iróniou je, že tieto 2 ženské teraz stále venčia len spolu, tvária sa že zhltli všetku môdrosť sveta a akých oni majú dokonalých psov oproti ostatným, pričom výcvik nula bodov, jedine čo majú šťastie, že majú submisívne fenky, ktoré sa im nesnažia skákať cez hlavu. A to všetko len kvôli tomu, že môj pes sa hrá inak ako sa zvyčajne psy hrajú...
No som to potrebovala niekde napísať, lebo keď ich vidím vždy mi príde zle. Ale šak ich problém

Last edited by naja; 01-07-2011 at 18:20.
naja jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 20:02   #31
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ahoj najo,
někdy se člověk potřebuje prostě "vypsat" . A fórum je na to skvělý ... kdo to číst nechce, nečte to, kdo chce, tak třeba i reaguje.
Takovým lidem je lepší se vyhybat :-(. Zažil jsem něco horšího s Agyrem. Je to trochu z jiného soudku, ale dotyčná je podobně hloupá. Před cca 11 lety jsem měl psa na vodítku 4m odemne bez náhubku. Najednou k nám přiběhl labrador sice s košíkem ale bez vodítka, ozvalo se zavrčení psi se do sebe pustili a milej labrador si dal pokoj až když ho Agyr seknul do boku. Ozvalo se zaječení, pes zdrhnul a to bylo všechno - jeho paničku jsem ani neviděl. Za pár dnů přišel chlap, že můj pes pokousal psa jeho snachy, kterej měl košík a byl na vodítku. Vysvětlil jsem mu situaci, odešel a druhej den se vrátil jeho syn, s tim že pes opravdu nebyl na vodítku, protože přítelkyně je těhotná a vysmekl se jí z obojku. S tim jsem ho slušně poslal doháje. Za pár dnů přišel znova jeho otec, že mne udají. To jsem ale už mluvil s jejich veterinářem, s městskym úřadem atd. a vědel jsem co a jak. Z dobrý vůle jsem pánovi nabídl 700 Kč, což byla třetina co zaplatili na veterině a řekl jsem mu, ať si to vezme nebo mne udá (což by ve výsledku bylo dražší i pro něj). Peníze si vzal a už jsem ho nikdy neviděl.
A teď přichází ta nejsmutnější a zároveň nejsměšnější část. Nedavno jsem ráno venčil a potkal jsem jakousi mladou paní, která měla dvě mladý fenky - kříženku a štěně pittbulky a šla s pánem, kterej má starýho kokra, se kterym je Dakouš relativně vpohodě. Když jsme se míjeli, fenky se zajímaly o Dakouše a on o ně, ale pani je začala strhávat k sobě, přestože jsem ji ujistil, že jim nic nehrozí. Na to mi pani odpověděla: "Vy už ste jednoho takovýho měl a on mi pokousal psa a Vy ste mi ani nezaplatil veterinu!". Jo, byla to ta nána, co nezvládla svýho psa a dovolila aby se servali a ještě měla tu drzost ze mne tahat peníze. Ve finále to postavila tak, že jsem jí ani nezaplatil veterinu. Snažil jsem se si to s ní vysvětlit, ale byl to ten typ člověka bez argumentů, co se otočí zády se slovy "s Váma se o tom nebudu dál bavit". Pak už jsem jen viděl, jak šla dál s tim pánem, rozhazovala rukama a zjevně mu líčila, jak jsem ji poškodil a ukřivdil jí. Od té doby jsem si několikrát všiml, že pokud jde onen pán se psem a má možnost se nám vyhnout, tak se nám vyhne. No věřila bys, že někdo vytáhne něco takovýho po 11 letech?!
Pro doplnění dodám, že ten labrador byl stejně dominantní jako Agyr, většinu psů nesnesl a když mohl tak se porval. To mi potvrdilo víc lidí ze sídliště. Nakonec ho prý musela dát pryč, protože zle žárlil na dítě a když měl šanci, snažil se prý dítěti ublížit. Možná jsou to jen řeči, ale labradora nakonec pryč dát musela - to je jistý.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 20:37   #32
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no jak to tak ctu, tak jsem celkem rada, ze se lidem uspesne vyhybam. Je pravda, ze Arwenka nema moc kamaradu a jsem neskutecne rada za kazdyho vlciho kamose, spise samce, protoze mladsi cubinky mi dama sikanuje, ale je to i o zvyku, pokud se s nimi vidava casteji, dokaze se srovnat. Takze pro nas nejsou parky,jezdim vencit brzo rano bud k rece nebo odpoledne do lesa.A s beznymi pejskari se nestykam vubec, takze si zrejme setrim nervy.Jednou se mi stalo, jeste nez se harala poprve, to mohla chodit na volno bez kose, ze se snazila si podridit hodne submisivni cubinu nejakeho vorecha.Cuba stala cela ztuhla a Arwen ji na rozloucenou chnapla za krk. Nic se nestalo, ale kdyz jsem tu pani potkala priste, tak na me vytasila to, ze tam jeji cuba mela diry a zacaly hnisat a chtela ucet za veterinu. Ja se zpocatku cukala, protoze to muze taky rict o kazdem psu, ale nakonec jsem uznala, ze to byla opravdu Arwen. Taky ma radny tesaky a ta cuba nemela moc srst.Pani byla nastesti slusna,neprudila,nenadavala a ja mam psa pojistenyho, tak jsem to nahlasila na pojistovnu a do parku na Folimanku prestala chodit....Ted touzim po druhem vlciskovi ciste z praktickych duvodu, aby mela Arwen partaka a ja vyreseno, jestli budeme nebo nebudeme mit s kym vencit.No, ale to je zatim asi nemozne...


jo a je mozny, ze jsem tu prihodu sem uz psala, ale vlakno neni nove a ja si to asi nepamatuju,tak se kdyz tak omlouvam
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:18   #33
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

A teď ještě něco veselejšího. Dakouš "žluťáky" miluje (psy teď ve 2,5 letech už nemusí ale fenky ano). Když byl malej, měl hned dvě retrievří kamarádky. Jedna byla o rok starší než on a druhá asi o dva roky. Kdyby ty tvý ženský viděly to maso co si prováděli, tak by je asi odvezla sanita s infarktem. Salta, kotrmelce, škrcení, škubání, kolikrát se i svázali k sobě Dakoušovym dlouhym vodítkem. To byly držkopády, že to kolikrát vypadalo, že si strhnou vaz. Dakouše honila retrievřice, dohnala ho a strhla ho za krk k zemi jako by byl srnka. Největší sranda byla, jak se Dakouš naučil tomuhle "bránit". Když mu skočila po krku a chytla ho za něj, zabrejkoval přední nohy, odrazil se zadníma a udělal kotrmelec, někdy i salto na záda. Véééélkáá sranda pak byla, když si s nim takhle hrála asi 10 kg foxteriérka - to totiž pak vypadalo, že ten malej pejsek s Dakoušem hází ze strany na stranu
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:24   #34
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
takze si zrejme setrim nervy.J
No sice si setris nervy, ale na druhou stranu sidis Arwen i sebe. Taky si setrim nervy, ale jen dlouhym voditkem. Nikomu neuhybam resp. jen zcela vyjimecne. Obdivuju Tvou odvahu poridit si dalsiho ... nahoda je totiz blbec a nekoho muzes potkat i u reky nebo v lese a dva psi = dvakrat takovej prusvih. Na to bych asi nerva fakt nemel, i kdyz by se mi taky libilo mit smecku.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:27   #35
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já mám nepříjemných zážitků s cizími lidmi, že bych je nespočítala za ty necelé dva roky a lepší možná nelíčit ani...jednu "chytrou" paní, co měla dva (nějakým zázrakem) naprosto bezproblémové psy, se mi nedaří rozdýchat ani po roce a půl...naštěstí jsou i lidé opační - např. před týdnem jsme ve městě míjeli starou babičku, která se celá rozzářená nadšeně seznamovala s vlčkem. Takoví lidé to trochu vyváží a jsem za ně ráda
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:29   #36
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Já mám nepříjemných zážitků s cizími lidmi, že bych je nespočítala za ty necelé dva roky a lepší možná nelíčit ani...jednu "chytrou" paní, co měla dva (nějakým zázrakem) naprosto bezproblémové psy, se mi nedaří rozdýchat ani po roce a půl...naštěstí jsou i lidé opační - např. před týdnem jsme ve městě míjeli starou babičku, která se celá rozzářená nadšeně seznamovala s vlčkem. Takoví lidé to trochu vyváží a jsem za ně ráda
Babičky nebrat ... průměrná babička totiž neustojí Dakoušovu lásku
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:33   #37
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Babičky nebrat ... průměrná babička totiž neustojí Dakoušovu lásku
Však já taky Boltíka vždycky hlídám, ale občas se nepovede..
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:41   #38
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
No sice si setris nervy, ale na druhou stranu sidis Arwen i sebe. Taky si setrim nervy, ale jen dlouhym voditkem. Nikomu neuhybam resp. jen zcela vyjimecne. Obdivuju Tvou odvahu poridit si dalsiho ... nahoda je totiz blbec a nekoho muzes potkat i u reky nebo v lese a dva psi = dvakrat takovej prusvih. Na to bych asi nerva fakt nemel, i kdyz by se mi taky libilo mit smecku.
no, ale ja ty lidi fakt nemusim a nebudu si delat nasili,ze jo a ve ctvrt na pet je u reky krasne chodim totiz na sedmou do prace. Lidi mam nekdy po krk uz tim,jak se porad ptaji,jestli je to vlk apod. S exterierem slavi celkem uspech, vsem se moc libi a lidi jsou casto dost prekvapeni tim,ze se necha v klidu pohladit. Jsou presvedceni o tom,ze to je plachy zvire. Kontakt se psama Arwen ma,ale v posledni dobe to nejak nevychazi. Ja totiz nejsem uplne happy, kdyz potkame uplne ciziho psa a ja vubec nevim,co je to zac, jak se chova, jestli ustoji to kousani, atd. Nejlepsi jsou provereni psi se kterymi se zname. jo a druhyho psa bych chtela v pripade, ze by mela arwen privolani a musel by ho mit samozrejme i ten druhej. No,ale vzhledem k tomu, ze od zvirat se mi to nedari vubec, tak to zustava zatim pouze snem. Mozna bych si vzala i nejaky stary zvire na doziti co uz je tak nejak vic v klidu...

Last edited by mellorn; 01-07-2011 at 21:45.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2011, 21:52   #39
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

ono my vyhýbať sa ľuďom nevyhýbame, okolo "bežných" psíčkarov proste prejdeme. kamošov máme bohužiaľ v našom meste veľmi málo, psov, ochotných sa hrať "jeho hry" tiež nie je veľa a s mojou 8-ročnou čubinou sa už nehrajú vôbec. asi najviac sa vyblázni zo svojim starším polobratom, tí dvaja sa milujú až až, úplní závisláci (ešte ale uvidíme čo bude keď Akum dospeje). Sú to také pravé drsné čévečkárske hry. Tak tak mu stíhajú ešte 2 fenky - NO a catahoula, ale i tam má navrch. Za to keď som minule bola venčiť s kamoškou, má takú malú fenku, ktorá sa Akumara bála a na moje prekvapenie k nej vôbec nebol drzý ako obvykle k iným psom, síce dobŕdzal, ale bolo to na jeho pomery také nežné, aby jej moc neublížil
ono celkovo okolo nás ľudia prechádzajú akoby som mala nejakého zabijaka, najmä tí s "plyšovými" psami
teraz sa nám výber psích kamošov ešte začne zužovať, keďže si môj vlk začína ovedomovať, že nemusí byť vždy len ten druhý. doteraz bolo privolanie ok, ale teraz si musím dávať pozor kde ho púšťam. tam kde sa môže niekto vynoriť už vôbec, iba na miestach kde vidím ďaleko keď niekto iný ide. keď ale má kamoša, vtedy mu je okolité dianie ukradnuté.
to tie incidenty so psami na voľno sú o držku, nie raz sa mi stalo keď bol malý menší, že sa k nám dorútil veľký pes a majiteľ kričí, že neublíží. Tak som mu skušne vysvetlila že ok, ale stať sa to o rok...

mellorn, aj ja plánujem do budúcna ďalšie čévo a teda je jasné, že potom budú tie pohľady ľudí a všetko okolo toho ešte oveľa horšie. plánujeme aspoň oplotiť náš pozemok, aby som tam mohla mať psov navoľno kým sa vybláznia, momentálne si nemôžem dovoliť ani to, keďže máme pozemok otvorený k susedom

Last edited by naja; 01-07-2011 at 21:54.
naja jest offline   Reply With Quote
Old 02-07-2011, 01:50   #40
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
A teď ještě něco veselejšího. Dakouš "žluťáky" miluje (psy teď ve 2,5 letech už nemusí ale fenky ano). Když byl malej, měl hned dvě retrievří kamarádky. Jedna byla o rok starší než on a druhá asi o dva roky. Kdyby ty tvý ženský viděly to maso co si prováděli, tak by je asi odvezla sanita s infarktem. Salta, kotrmelce, škrcení, škubání, kolikrát se i svázali k sobě Dakoušovym dlouhym vodítkem. To byly držkopády, že to kolikrát vypadalo, že si strhnou vaz. Dakouše honila retrievřice, dohnala ho a strhla ho za krk k zemi jako by byl srnka. Největší sranda byla, jak se Dakouš naučil tomuhle "bránit". Když mu skočila po krku a chytla ho za něj, zabrejkoval přední nohy, odrazil se zadníma a udělal kotrmelec, někdy i salto na záda. Véééélkáá sranda pak byla, když si s nim takhle hrála asi 10 kg foxteriérka - to totiž pak vypadalo, že ten malej pejsek s Dakoušem hází ze strany na stranu
Jak to, zes to nenatocil na video? To s foxterierkou musi vypadat vyborne;]]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org