Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-10-2012, 22:31   #121
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Wiesz, jak chcesz sobie tylko zobaczyć jako ciekawostkę to ok, a że trafiasz tu na ludzi którzy Ci to umożliwiają to też fajnie. Jeśli jednak wiążesz to wraz z myślą o ewentualnym wejściu w związek z wilczakiem to z takim podejściem zapomnj.. ;D To Ty musisz mieć czas dla niego! Ja jestem z Krakowa ale teraz w Trójmieście, jak chcesz to zapraszam na plaże i nad morze.
PS. Zna ktoś tapicera od obijania drzwi dermą skajem czy jak to zwał w Gdańsku bo właśnie się okazało, że jednemu z nas ona nie przypasowała?

Mądrala Z durnym Wilczakiem.
Oj, a czemu od razu tak filozoficznie?
Według mnie sam fakt, że ktoś przed zakupem "wilka" chce poznać jakieś na żywo jest ogromną zaletą - ogrom ludzi kupuje rasę, której w życiu na oczy nie widziało
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2012, 22:52   #122
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Ano taka melanchcholia a bardzo się pomyliłem? Bo ja czasem o zoofilie się podejrzewam, tak mnie ten durny buras uzależnia
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 08:54   #123
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

W Nowicy (Uście Gorlickie ) mieszka CK, zawsze możecie podjechać do Bogumiła, ewentualnie wypad do Brzeska do mnie
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 09:07   #124
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Zna ktoś tapicera od obijania drzwi dermą skajem czy jak to zwał w Gdańsku bo właśnie się okazało, że jednemu z nas ona nie przypasowała?
.
Znam świetnego w Krakowie, dwa razy nam obijał Za drugim razem zastosowaliśmy patent, który zapobiegł konieczności dalszych prób.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 09:18   #125
milvuc
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 7
Default

No właśnie jeszcze wilczaka nie widziałem...po prostu mam kupę spraw na głowie przed tą przeprowadzką i mało czasu. Właśnie teraz jest sunia do wzięcia w jednej hodowli, niestety chociaż bardzo bym chciał nie mogę jej wziąć bo jeszcze nie wiem jak moje życie będzie w Gorlicach wyglądać, i muszę poczekać... :-(

Ale poza tym zawsze fajnie kogoś spotkać, a i pasowało by zobaczyć psa przed zakupem :-)

Pozdrawiam
milvuc jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 09:41   #126
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default

Ehmm...czyli..widziałeś psa do tej pory tylko obrazkowo??? I już się zabierasz się prawie za kupowanie??? Nie chcę być uznana ze wredną...ale nawet samochód jak kupujesz to robisz jazdę próbną... Dlatego też wydaje mi się, że zanim zaczniesz w ogóle się zastanawiać nad kupnem to dobre parę razy przyjrzyj się wilczakowi na żywo.... bardzo dobre parę razy...nie tylko 1 na spacerze....
__________________
Aroon ( Barbelo Wilczy Duch )
Atman NEMO ME IMPUNE LACESSIT
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 09:57   #127
milvuc
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 7
Default

Nie że wredna, ale nie rozumiem w czym problem...
Wiem co to pies, całe życie mi towarzyszy, oprócz okresu studiów. Teraz następuje zmiana w moim życiu, i będę miał możliwość wreszcie znowu mieć pieska. Od dawno czytam o Wilczakach i jestem zdecydowany na ta rasę. Ogromną sympatią/podziwem dążę wilki, a psy kocham, połączymy te dwie rzeczy i wybór oczywisty :-)
Porównanie do samochodu też tak trochę nie rozumiem...
Nie no bez jakich pod kontekstów, chce po prostu zobaczyć psa na żywo, pogadać z właścicielami, popytać trochę i tyle. Oprócz tego żeby dostać szczeniaka to i tak trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i poczekać, więc czas jest i mam nadzieje że do wtedy niejednego Wilczaka zobaczę.
milvuc jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 10:00   #128
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
Ehmm...czyli..widziałeś psa do tej pory tylko obrazkowo??? I już się zabierasz się prawie za kupowanie??? Nie chcę być uznana ze wredną...ale nawet samochód jak kupujesz to robisz jazdę próbną... Dlatego też wydaje mi się, że zanim zaczniesz w ogóle się zastanawiać nad kupnem to dobre parę razy przyjrzyj się wilczakowi na żywo.... bardzo dobre parę razy...nie tylko 1 na spacerze....
Bez przesady, na spacerze i tak nie zobaczy jaki pelen repertuar ma wilczak, przed wzieciem Urciowego widzialam wilczaki bardzo pobieznie z 2 razy i raz male kluchy, nie dalo mi to prawie zadnego obrazu wilczaka, oprocz tego ze wtedy wydawaly mi sie paskudami. Wiecej dowiedzialam sie z opisow na forum, ze zdjec. A jak wiadomo ze Smrodziachem dogadujemy sie bardzo dobrze.
Nie jest wazne czy zobaczy na spacerku psy, tylko czy jest gotow poswiecic swoj swiat dla burego, czy zdaje sobie sprawe ze moze miec aniolka ale moze miec tez wcielone zlo, ze bedzie sie musial z nim uzerac nawet gdy na to nie bedzie mial czasu. Wiecej mu dadza rozmowy z wlascicielami, ktorzy szczerze przedstawia swoje bure, powiedza ze bywa super ale bywa tez gorzej i nie beda ukrywac wad swojego psa tylko po ty by lepiej wypasc. To da osobie zainteresowanej wilczakiem wiecej do myslenia niz zobaczenie jak pieski ladnie sie bawia.
Ale to moje zdanie, bo ja nie ukrywam ze nie wielbilam rasy od nie wiadomo ilu lat i powodem wziecia Urcia byl fakt ze to lepsza wersja owczarka (za to pewnie tez w leb dostane :P)
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 10:51   #129
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Popieram, że dobrze zobaczyć wilczaki więcej niż raz i więcej niż jednego, zanim się na cokolwiek zdecydujesz

Chociaż rozumiem też to, że ktoś może wiedzieć na co się pisze ZANIM zobaczy wilczaka. Na swoim przykładzie widzę jak to było - decyzję, że kiedyś będzie wilczak podjęłam hoho i jeszcze trochę temu, zanim jakiegokolwiek poznałam (choć widywałam je przelotem na żywo już wcześniej).
Jak w końcu poznałam wilczaki, to tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to właśnie taki pies, jakiego chcę i mój obraz wilczaków niewiele się tak naprawdę zmienił od momentu, kiedy wreszcie mogłam zacząć z nimi przebywać... no, może trochę mnie nawet te spotkania uspokoiły, bo przez lata podglądania wolfdoga wilczaki rysowały mi się jako BESTIE z piekła rodem, które mogą posiadać tylko nadludzie.
Poznanie na żywi utwierdziło moje przekonanie o trudności tej rasy, ale też odjęło trochę "legendarnych i bajkowych potworów".

Nie zmienia to faktu, że dobrze się przed tą decyzją porządnie zastanowić. Przed zakupem każdego psa należy się gruntownie przygotować, a w przypadku wilczaka jeszcze trochę bardziej

Dobrze przemyśl też kwestię płci - widzę, że myślisz o suczce. Nie wiem, jakie są tego powody, możesz po prostu bardziej lubić sunie, ale jeśli gdzieś w głębi duszy łudzisz się, że sunie są łatwiejsze, to niestety w przypadku wilczaków nie mozesz na to liczyć Są... inne, ale nie łatwiejsze niż samce
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 11:19   #130
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by milvuc View Post
Nie że wredna, ale nie rozumiem w czym problem...
Wiem co to pies, całe życie mi towarzyszy, oprócz okresu studiów.
Niestety (..tak muszę przyznać się, że niestety, bo pierwotnie myślałam, inaczej) Wilczak nie chowa się dokładnie tak samo jak inne psy..Jest pod wieloma względami psi...ale nie mogę powiedzieć, że tak samo się chowa jak inne rasy

Quote:
Originally Posted by milvuc View Post
Porównanie do samochodu też tak trochę nie rozumiem...
Chodzi mi o to, że zanim zdecydujesz się na wybór trzeba się dobrze przyjrzeć czy faktycznie pasuje Ci realne zwierze..bo na obrazku i jak się czyta to nie zawsze jest to samo i nie zawsze to się pokrywa z naszymi wyobrazeniami.

Quote:
Originally Posted by milvuc View Post
Nie no bez jakich pod kontekstów, chce po prostu zobaczyć psa na żywo, pogadać z właścicielami, popytać trochę i tyle. Oprócz tego żeby dostać szczeniaka to i tak trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i poczekać, więc czas jest i mam nadzieje że do wtedy niejednego Wilczaka zobaczę.
Absolutnie to popieram... Ale tak jak pisała avgrunn : na spacerze i tak nie zobaczy jaki pelen repertuar ma wilczak" .. Jedno spotkanie to mało na weryfikację czy to jest to... W żadnym wypadku nie chcę Cię odstręczyć od pomysłu życia z Wilczakiem.. Tylko zwracam uwagę, abyś zanim weźmiesz pod dach lepiej się im przyjrzał. Bo jak już "zaklepiesz" wilczaka w hodowli to jakby nie patrzeć to już jest konkretna podjęta decyzja i to raczej jest za późno na rozpoznanie...
__________________
Aroon ( Barbelo Wilczy Duch )
Atman NEMO ME IMPUNE LACESSIT
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 12:05   #131
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Wiecej mu dadza rozmowy z wlascicielami, ktorzy szczerze przedstawia swoje bure, powiedza ze bywa super ale bywa tez gorzej i nie beda ukrywac wad swojego psa tylko po ty by lepiej wypasc.
Chyba nie podejrzewasz, że będziemy ukrywać cechy wilczaka Makota też na wstępie zobaczyła i wersję demo (buziaki, itp.) i jak suka csv 'ustawia' koleżankę, bo zanim się z Niteczką bardzo zaprzyjaźniły, Lorka musiała sprawdzić, czy ta się jej czasem nie boi
W przypadku Makoty i Bartka był świadomy wybór rasy, hodowli, miotu... Poznawali wilczaki o różnych temperamentach, spacerowali z różnymi burymi w różnych okolicach i przy różnej pogodzie, wspólnie tropiliśmy (Bartek okazał się świetnym pozorantem ), bywali z Nitką u nas w domu, studiowali forum, itd.

Po jednym spacerze faktycznie wiele nie można powiedzieć, ale kiedy obserwuje się bure w różnych miejscach i okolicznościach przez kilka mies., można stopniowo wyrobić sobie wyobrażenie jak życie z wilczakiem wygląda. Ale od czegoś trzeba przecież zacząć.

Milvuc, do zobaczenia na wieczornym spacerku

PS Z tego co pamiętam, już dwie osoby od wzięcia wilczaka odwiodłam wyłącznie odpowiadając szczerze na ich pytania. NB Hodowcy powinni mi być za to wdzięczni
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 13:17   #132
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Chyba nie podejrzewasz, że będziemy ukrywać cechy wilczaka
Absolutnie nie podejrzewam ze akurat Wy bedziecie ukrywac cokolwiek , tak tylko napisalam, bo zdarzaja sie osoby, ktore chca by ich wilczak byl idealem. Wiec wspomnialam o tym by zainteresowani byli czujni bez osobistych wycieczek
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 14:18   #133
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Absolutnie nie podejrzewam ze akurat Wy bedziecie ukrywac cokolwiek , tak tylko napisalam, bo zdarzaja sie osoby, ktore chca by ich wilczak byl idealem. Wiec wspomnialam o tym by zainteresowani byli czujni bez osobistych wycieczek
My nie będziemy nic ukrywać, gorzej, że bure będą - Cresilek ma doprawdy urocze demo
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 14:32   #134
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
My nie będziemy nic ukrywać, gorzej, że bure będą - Cresilek ma doprawdy urocze demo
Wystarczy że pokażemy mu jak nasze suki się bawią Jeśli milvuc ma nerwy jak właścicielki pikusiów z "naszego" parku od razu zrezygnuje z wilczaka!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 14:36   #135
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Wystarczy że pokażemy mu jak nasze suki się bawią Jeśli milvuc ma nerwy jak właścicielki pikusiów z "naszego" parku od razu zrezygnuje z wilczaka!
Haha, właścicielki pikusiów z naszego parku, jak zobaczyły nas na spacerze z Cresilem, wydusiły z siebie tylko:
"O Boże, następny czeski wilk! Jak urośnie to będzie groźny, to są bardzo ostre psy! Wiecie?"

Nie wiem, czy Niteczka będzie dzisiaj chętna na zabawę - ona ma ostatnio jesienną chandrę i jest kompletnie wyłączona z rzeczywistości...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 15:30   #136
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post

Po jednym spacerze faktycznie wiele nie można powiedzieć, ale kiedy obserwuje się bure w różnych miejscach i okolicznościach przez kilka mies., można stopniowo wyrobić sobie wyobrażenie jak życie z wilczakiem wygląda. Ale od czegoś trzeba przecież zacząć.
No właśnie... życie z wilczakiem, a nie posiadanie go, o to to mi chodziło
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 08:28   #137
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by milvuc View Post
jeszcze nie wiem jak moje życie będzie w Gorlicach wyglądać, i muszę poczekać... :-(
To raczej Ty musisz dostosować swoje życie do wilczaka i chyba warto dokładnie przyglądnąć się jak żyją inni przewodnicy wilczaków.

Wilczaki na spacerze to "statki pod pełnymi żaglami"

Ponawiam zaproszenie do nas do domu ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 09:58   #138
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Na razie milvuc ma pewnie zamęt w duszy bo my mu szczerze jak na spowiedzi opowiadamy do czego wilczaki są zdolne, a tymczasem oba bure takie mega demo włączyły, że aż trudno uwierzyć! Lor zaprezentowała się jako oaza spokoju , Cresilek buziaki rozdawał na prawo i lewo i na rączkach pozował.

Perfidne te nasze potwory, skąd one wiedzą, kiedy trzeba kogoś "uwodzić"?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 10:22   #139
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
To raczej Ty musisz dostosować swoje życie do wilczaka i chyba warto dokładnie przyglądnąć się jak żyją inni przewodnicy wilczaków.

Wilczaki na spacerze to "statki pod pełnymi żaglami"

Ponawiam zaproszenie do nas do domu ....
Z jednej strony zgadzam sie bo wilczak ma swoje potrzeby i nie mozna ich ignorowac, ale mozna z psem tak pracowac by dostosowac go troche do siebie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2012, 10:46   #140
milvuc
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 7
Default

No zamęt jest...
Jednak prawda jest taka że po jednym spotkaniu na prawdę nic nie można ocenić, ale opowieści właścicieli dużą dają i bardzo za nie dziękuje :-)
Ale Lora mi strasznie zaimponowała rozdzielając psiaki jak się zrobiło nie miło, oprócz tego ten spokój i opanowanie...Cresilek, no właśnie, młody, lata wszędzie, wesoły, no i te uszy :-)
Szkoda że się przeprowadzam bo bym jeszcze się wprosił na jakiś spacerek, może się uda bo do następnej środy jestem jeszcze, chociaż z czasem kiepsko.
pawmagdul dziekuje za zaproszenie, napiszę na pm. jak się uda to chętnie.
Ale jedno zrozumiałem po tym spotkaniu, Wilczaki to jednak niezwykle stworzenia :-)
milvuc jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org