Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-09-2009, 11:51   #61
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Upřímně řečeno, zrovna ten víkend nevím co dřív: buď se jet podívat na canisterapeutické zkoušky nebo svod a výkonnostní zkoušky frísů . Nějak bych potřebovala víc životů.
Já taky nikoho nesoudím, dokonce ani mushery, kteří rozdávají staré psy. Ale uspávání je mi proti srsti....je to na svědomí každého člověka.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 13:38   #62
orka
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 27
Default

No já nevím, kde si sebrala to uspávání psů..... Pokud se tak někdy stalo, tak samozřejmě je to špatně. Ale takhle to vypadá, že to je mezi mushery běžná praxe a to vážně není!!!! Jak říkám, přijeďte se podívat někam na závody, pak můžete soudit. Hlavně ti, co s tímto sportem chtějí začít se tam můžou leccos dovědět. Musheři jsou vesměs přátelští tvorové a rádi poradí
orka jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 13:47   #63
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já o takových vím, bohužel....Ale je jasné, že to prostě nikam psát nebudu. Zrovna tak jich dost znám a jsou to super lidi, u kterých se mají jejich psi jako v bavlnce. Ale to je všude...Chrtaři, jejichž psi už doběhali (díky bohu tady v ČR snad ne....), ovčáčkáři, jejichž 10 leté pracovní NO už zabírá místo v kotci novým mladým nadějím, NO feny, které mají herpes a už se na nich nechová, i vysloužilé maminy- důchodkyně.....To my, "vlkaři" a romantici jsme asi ještě až móóóc hodní
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 13:52   #64
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Popíšu ti jak to vypadá u nás: jeden za měsíc 14letý důchodce, který už skoro neslyší a vidí taky dost blbě, který se pohybuje už jen pomalu po zahradě, 12letá skoro hluchá a slepá, jeden dospělý navrácený pes, dvě holky puberťandy, které se mi nedávno vrátily...........všichni u mě budou až do konce svého žití. No a k tomu to plánované "jádro smečky", které u mě pochopitelně taky bude navždy . Je to občas "hustý", ale je tu veselo a psi jsou snad šťastní.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 20:57   #65
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jéje. Tak jsme se právě vrátili z Velké Fatry/díky čivavám jsme dokonce zachránili tábor a sebe před nočním nájezdem MédiBédi/a tady zase požár. Já myslel, že z mého příspěvku bylo docela jasné, že nepovažuju mushery za bandu tyranů/o nás od čivav si to běžný pejskař myslí taky když sleduje "jak s nimi zacházíme"/. Mě jen léta vrtalo hlavou jak to tak obyčejně chodí když si člověk pořídí velkou smečku psů vyloženě na sport a tak jsem se ptal přímo mezi mushery. To je všechno. Jedna holka my třeba vyprávěla o 20hlavé smečce stejně starých psů. Jak to bylo skvělé když jezdili a pak nastalo období "domova důchodců" kdy pochovávala co 2 měsíce a platila účty za veterinu těch ostatních. Dnes chová nanejvýš 2 psy. Tohle přece musí člověka neskutečně poznamenat, takže to určitě neabsolvuje každý. To je všechno.
Možná jen mám jiný pohled na věc. Taky si čím dýl s čivavama sportuju říkám, že to musí být super běhat za něčím jako je haskoun nebo malamut, než kolikrát trapně blbnout s mazanými pošuky jenomže kvůli tomu je nevyměním.
Na každou věc kterou lze se psem dělat existuje plemeno 10x lepší než Čsv/a nikdo mi to nevymluví/, takže důvod bude asi vážně v té romantice.

Na druhou stranu. Mnozí Musheři si na Čsv též rádi "smlsnou" a obdařují nás "zasvěcenými" komentáři.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 22:33   #66
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

To Hana Kaufmanová.
Chceš někoho soudit, házet kamenem? Ty? Na světě nejsou jen lidi, co tě znají jen 6 let......
Můžeš prosím vysvětlit proč od tebe musela odejít: Bessy Kladenská záře, co se stalo s Biny Šedá eminence, proč musela desetiletá Dasty Šedá eminence z domu, proč jsi poslala dál Chucky či Misty? Kam zmizel ten malý, chlupatý - nevím již jak se jmenoval, dost pravděpodobě " dwarf " štěně po Alim ?
Ted můžeš psát, dost pravděpodobně se nudíš, soudím podle množství příspěvků, které jsi po sobě již zanechala. Občas mi přijde nějaký link, abych se podívala, co že nám to pěkného Hana - odbornice, napsala. Přečtu si a udržím se, zpravidla. ...... :0)
Nerada přispívám, ale blbce dělej z někoho jiného.

Monika Soukupová
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 06:18   #67
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Komukoliv jinému vždy ráda odpovím, vám už nikdy. Dokonce ani tak, abyste si to zde mohla přečíst. Pokud vás to zajímalo v době, kdy jste byla poradkyně chovu, mohla jste se zeptat. Ale nějak nebyl zájem? Ono taky nebylo na co se ptát.
To chlupaté štěňátko, o kterém jste řekla, že takhle by měla vypadat všechna štěňata čsv? Ano, opravdu slova odborníka.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 11:46   #68
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Komukoliv jinému vždy ráda odpovím, vám už nikdy. Dokonce ani tak, abyste si to zde mohla přečíst. Pokud vás to zajímalo v době, kdy jste byla poradkyně chovu, mohla jste se zeptat. Ale nějak nebyl zájem? Ono taky nebylo na co se ptát.
To chlupaté štěňátko, o kterém jste řekla, že takhle by měla vypadat všechna štěňata čsv? Ano, opravdu slova odborníka.....
Ale já přece velmi dobře vím co se s výše jmenovanými zvířaty stalo! O mě přece vůbec nejde. Celkem často si mne navštěvovala, jezdila jsem ti tetovat štěnata, koupila jsi ode mne Ko - Ko, Ali u mne strávil 3 týdny...atd. Tvůj chov a tebe znám.
" Blbce" děláš z těch ostatních.

Monika
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2009, 11:13   #69
Teshi
Mutti
 
Teshi's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: NRW
Posts: 181
Default

Mushen in Germany with Sleedog and CSW



LG Franziska
__________________
Neid muss man sich erarbeiten, Mitleid bekommt man geschenkt.
Teshi jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 15:10   #70
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Zdravím všechny příznivce "tažných" sportů,
měla bych dotaz ráda bych si koupila postroj pro svoje fenky. Ovšem nevím jestli typ GUARD nebo SLED ??? Jedná se o postroje od firmy Manmat.
Nechci to na žádnou profi úroveň, pouze pro domácí potřebu na lyže/běžky, procházky, ale i zapřáhnout je do sáněk. Tak nevím jestli psovi neuškodím, když budeme s jedním postrojem dělat vše.Většinou s nimi budu běhat, nebo "lyžovat". Sáňě (sáňky) opravdu vyjímečně, spíše pokud bude dobrý sníh tak bych vzala děti. Prosím o radu.

Děkuji.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 15:40   #71
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak se řiď tímto: pokud povede vodítko od psa vodorovně nebo spíše dolů, je vhodnější sled. Pokud vodorovně nebo více nahoru, je lepší guard. Ale záleží to taky na délce vodítka. Pokud pojedeš na kole a vodítko bude dost dlouhé, může být i guard. Možná to chce vyzkoušet na půjčených postrojích. Já mám na vše sled ( kolo, kolobrnda, kára, sáně). Guardy jsou doma ve skříni a vytáhnu je jen vyjímečně.
A je fakt, někomu vadí takové to "volné uložení" psa v sledu. prostě kdyby chtěl, tak se vyvlíkne behem několika sekund, stačí šikovně couvnout.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 16:06   #72
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Výborný je nový postroj LASH. U toho je jedno, jestli pes táhne spodem nebo horem. Viděli jsme ho v ManMatu v reálu a je vychytaný. (Nezkoušeli jsme v praxi, jen jsme to navlíkli na psa, ale seděl perfektně - postroj i pes.) Na ManMatových stránkách je obrázek trochu nešikovný, ale ve skutečnosti je to fakt dobrý. Jestli máš možnost zajet si tam osobně, tak doporučuju. Za A) si vybereš perfektně padnoucí kus a za B) velmi pravděpodobně dostaneš slevu.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 17:30   #73
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Tak se řiď tímto: pokud povede vodítko od psa vodorovně nebo spíše dolů, je vhodnější sled. Pokud vodorovně nebo více nahoru, je lepší guard. Ale záleží to taky na délce vodítka. Pokud pojedeš na kole a vodítko bude dost dlouhé, může být i guard. Možná to chce vyzkoušet na půjčených postrojích. Já mám na vše sled ( kolo, kolobrnda, kára, sáně). Guardy jsou doma ve skříni a vytáhnu je jen vyjímečně.
A je fakt, někomu vadí takové to "volné uložení" psa v sledu. prostě kdyby chtěl, tak se vyvlíkne behem několika sekund, stačí šikovně couvnout.
Děkuji za odpověď takže si přece jen myslíte, že mám radši koupit ten SLED ? Mě příjdou takové pohodlnější pro psa, ale zase když je vezmeme na kolo tak to bude trochu nahoru. volnější uložení mi nevadí. Tak já nevím. Ale vetšinou budeme používat kolo, lyže takže bude asi vhodnější ten guard???
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 17:36   #74
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Výborný je nový postroj LASH. U toho je jedno, jestli pes táhne spodem nebo horem. Viděli jsme ho v ManMatu v reálu a je vychytaný. (Nezkoušeli jsme v praxi, jen jsme to navlíkli na psa, ale seděl perfektně - postroj i pes.) Na ManMatových stránkách je obrázek trochu nešikovný, ale ve skutečnosti je to fakt dobrý. Jestli máš možnost zajet si tam osobně, tak doporučuju. Za A) si vybereš perfektně padnoucí kus a za B) velmi pravděpodobně dostaneš slevu.

Ten vypadá docela dobře. Takový mezityp. No bohužel se k nim nedostanu.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 17:43   #75
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Výborný je nový postroj LASH. U toho je jedno, jestli pes táhne spodem nebo horem. Viděli jsme ho v ManMatu v reálu a je vychytaný. (Nezkoušeli jsme v praxi, jen jsme to navlíkli na psa, ale seděl perfektně - postroj i pes.) Na ManMatových stránkách je obrázek trochu nešikovný, ale ve skutečnosti je to fakt dobrý. Jestli máš možnost zajet si tam osobně, tak doporučuju. Za A) si vybereš perfektně padnoucí kus a za B) velmi pravděpodobně dostaneš slevu.
Akorát dělají jen malé velikosti.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 19:13   #76
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

My ho zkoušeli na Akeenahovi (72 cm) a padnul mu jak ulitý...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 19:43   #77
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
My ho zkoušeli na Akeenahovi (72 cm) a padnul mu jak ulitý...

Aha, tak to je divný - protože na netu mají psáno pouze 48 cm obvod krku a ta moje příšera má 54 možná kdybych jí přiškrtila tak 50, ale na 48 to nedám. osatní velikosti jiných postrojů mají i 60 a více.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2010, 20:03   #78
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

No jo, on je hodně pružný. Ale to by asi chtělo vyzkoušet...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 01:06   #79
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Já tedy hlasuju pro sled - Guard mému psu neseděl, i když byl vybírán osobně panem Soumarem v Manmatu. Teď máme na dogtreky, kolo i běžky sled na míru od Polaru a psa zjevně nikde nedře, neškrtí se a naštěstí není dost chytrý, aby se vyvlíkl.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 09:02   #80
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Aha, tak to je divný - protože na netu mají psáno pouze 48 cm obvod krku a ta moje příšera má 54 možná kdybych jí přiškrtila tak 50, ale na 48 to nedám. osatní velikosti jiných postrojů mají i 60 a více.
On pan Soumar nám říkal, že čím těsnější, tím lepší. Pokud ho psovi převlíkneš přes hlavu, je to OK. Vyzkoušeno právě u Adrianových psů a prý tahají daleko líp než když měli postroje "pohodlně" volné. Na konci ledna nebo začátku února do Manmatu pojedu, tak mi můžeš poslat co chceš za postroje. (Případně koukni i na ski šňůry pokud ještě nemáš.) Přivezl bych, vyzkoušela bys a kdyby to nesedělo, otočil bych se tam ještě jednou.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org