Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-06-2010, 12:15   #81
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pokud z vás necítí skutečnou autoritu a nedáte jí jasně OPRAVDU NE, bude to dělat stále, nebo aspoň hodně dlouho ( v 10 letech už pravděpodobně ne ) Děda je slabý článek smečky a ona to ví. V podobné pozici bývají děti. Bití není řešení, spíš důrazné okřiknutí, chycení za tlamu a zmáčknutí plus hodně naštvaný výraz.
Tak tak. Když byla fenka malá, tak blbla s kamarádčiným psem, asi o půl roku starším. Když to přesáhlo určitou mez, tak kamarádka zahřměla DOST! a oba psi ztuhli jak sochy. Od té doby, když se fenka rozdovádí takovým způsobem, že je jak neřízená střela, oštipuje na koho přijde a doráží, tak stačí 1x, max. 3x říci důrazné DOST a ona ví, že ukončení hry je myšleno vážně a ne z legrace.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2010, 14:27   #82
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Aha...no naše feňule je třeba dámička a do mokrýho si nelehá...:-D

Možná u feny teda nemám autoritu, ale nejsem si vědoma toho, že bych jí ustupovala nebo byla nedůsledná. Je fakt, že já s ní mám nejmenší problém, je to max třikrát do měsíce, kdy je hodně neodbytná i vůči mně. Ale slabší články rodiny, ty tedy trpí. A to už fena přezubila...a zdá se to spíš horší :-)

Úplně nejšílenější to je, když se jdeme koupat. Jak je pak rozdováděná z vody a osvěžená, to by nás snad samou radostí zakousla na jednu hromadu.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 12:52   #83
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Aha...no naše feňule je třeba dámička a do mokrýho si nelehá...:-D

Možná u feny teda nemám autoritu, ale nejsem si vědoma toho, že bych jí ustupovala nebo byla nedůsledná. Je fakt, že já s ní mám nejmenší problém, je to max třikrát do měsíce, kdy je hodně neodbytná i vůči mně. Ale slabší články rodiny, ty tedy trpí. A to už fena přezubila...a zdá se to spíš horší :-)

Úplně nejšílenější to je, když se jdeme koupat. Jak je pak rozdováděná z vody a osvěžená, to by nás snad samou radostí zakousla na jednu hromadu.
No já mám už asi desátého psa (šesté čsv), ale takovou hysterku, co mám doma, jsem teda nezažil. Od štěněte ji odnaučuju kousat lidi. Co bezpečně fungovalo na jiné, se u ní míjí účinkem. Bití - akorát tenkým proutkem přes zadek, to snad zabere. Nejlepší zkušenosti mám s důrazným Nesmíš!, ale není to jen o hlasitosti, ale spíš o výrazu. Nevím, zdá se mi, že naši miláčci velmi dobře přečtou výraz naší tváře, protože kolikrát stačí i ten, beze slov. Asi poznají, že teď už ale přestřelili... Jo a pije z hrnce, který je za obě uši pevně přidrátovaný v rohu kotce, jinak by ho hned převrátila nebo ho potahala po celém dvoře.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 14:43   #84
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

A lepší se to u vás?

Jako mě tahle diskuze přivedla na úvahu ohledně rodičů feny a je fakt, že oba jsou jaksi labilní. Teda otce osobně neznám, ale v bonitačním kódu nemá ideální povahu. A matka je taková uječená.

S tím výrazem máš pravdu...já se nedokážu moc mračit na ni. Tak na tom zkusím zapracovat.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 14:57   #85
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Bára;308192]A lepší se to u vás?

Naštěstí se to lepší (kousání), ale jelikož oba rodiče jsou hodně vítací typy, tak ta hyperaktivita (až ztřeštěnost) tam je možná částečně dědičná, to ale neumím posoudit, třeba je to jen její povahový rys, nechci spekulovat. Na dědičnost povahy jsou tu určitě lepší odborníci. Genetiku jsme sice brali, ale je to moc dávno
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 16:32   #86
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

No já doufám, že to nezakřiknu, ale moje téměř osmiměšíční čuba je zlatá. V kotci skoro nevyje, jen občas. Hrnec s vodou má přivázaný tkaničkou od bot a ta je stále netknutá. Boudu nekouše, když je volně na zahradě tak vyhrabe maximálně malou jamku třeba v záhonu, kde je zkypřená hlína. Květináče jí nezajímají, do bazénu neleze, misku granulí druhé feny ignoruje, do své se vrhá až po mém povelu. Kousání rukou jí zatím ještě drží, ale jen do stavu začervenalých stop, nikdy víc, a to hlavně když má radost z mého návratu atd. Když vyletí z vody, je rozjívená - asi jako každý pes - ale na důrazné NE přestane skákat a vletí zpátky Pravda je, že slabší články smečky, a kupodivu i můj otec, který je jinak Alfa rodiny, s ní mají někdy problém, musím ji odvolat a zaměstnat třeba pár povely z poslušnosti.


Tak a doufám, že dneškem počínaje nezačne všechny ty ptákoviny praktikovat
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 16:52   #87
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Saren View Post
No já doufám, že to nezakřiknu, ale moje téměř osmiměšíční čuba je zlatá. V kotci skoro nevyje, jen občas. Hrnec s vodou má přivázaný tkaničkou od bot a ta je stále netknutá. Boudu nekouše, když je volně na zahradě tak vyhrabe maximálně malou jamku třeba v záhonu, kde je zkypřená hlína. Květináče jí nezajímají, do bazénu neleze, misku granulí druhé feny ignoruje, do své se vrhá až po mém povelu.
Hele a máš vůbec čévéčko? Co ti to prodali?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 19:10   #88
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Tak u nás je to podobně, nehrabe, neničí kytky, nekouše nám boty a koberce, voda je stále na svém místě, bouda, kotec, všechno ok....a pak DĚLÍCÍ čára a to kousání.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 20:12   #89
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

No v papírech má napsáno ČSV a je od Úhoště, tak asi jo já si ten relativní klid užívám, tak trochu čekám, kdy začne to devastační období, o kterým jsem od spousty čevečkářů slyšela.
Kousat kouše taky, ale kdyby to zůstalo jen u toho, jsem šťastná
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 20:39   #90
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Tyhle příspěvky dám přečíst Arye, třeba se poučí, že zahrada se neničí. Protože jezírko zdefastovala dokonale, kytičky ukousala u země a boudu ničí od jedné noci s Benkem. A poslušnost zapomíná podle nálady, v jednu chvíli mě na procházce nevidí, neslyší a o 10min nemohu ani do krámu pro zmrzku, protože hysterčí, že ji opouštím( měla vedle sebe moji kamarádku a jejího psa, ani to nepomohlo)..A celkově puberta s ní mlátí dokonale. Ale co by člověk od šedivce chtěl. Jestli je po rodičích musí Jiřinka posoudit sama.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 21:40   #91
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
boudu ničí od jedné noci s Benkem. .
Co tím chceš jako říct?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 21:43   #92
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Co tím chceš jako říct?
Než sme jeli s Alčou na svod, tak u nás spala i s Benkem, kterej byl v kotci s Aryou. A asi z nudy rozebral Arye kus boudy a ta to po jeho odjezdu druhou noc dodělala do dokonalosti, půlka přední stěny je pryč. Ale říct tím nechci určo nic
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 21:57   #93
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Než sme jeli s Alčou na svod, tak u nás spala i s Benkem, kterej byl v kotci s Aryou. A asi z nudy rozebral Arye kus boudy
To nebylo z nudy, to bylo po mamince
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 01:52   #94
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Teda začínám být za tu svoji princeznu moooc ráda :-D To jsem netušila, že může být hůř.

S tím uvazováním taky ječí jak na lesy, ale to mi je zrovna putna, koupila jsem řetěz, uvážu ji a jdu do obchodu, ať se klidně pomine. Stejně je to v 99% proto, že jí jdu pro žrádlo.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 08:01   #95
orka
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 27
Default

Doufám, že se mi podaří vložit video, co dělá ta moje příšerka, když se dostane k nějaké nádobě s vodou Doma to teda naštěstí nepraktikuje. Jinak nám se osvědčily kameninové misky - ty nepřevrhne a ani je nikam neodnese.
orka jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 08:32   #96
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by orka View Post
Doufám, že se mi podaří vložit video, co dělá ta moje příšerka, když se dostane k nějaké nádobě s vodou Doma to teda naštěstí nepraktikuje. Jinak nám se osvědčily kameninové misky - ty nepřevrhne a ani je nikam neodnese.
Pěěěknýýý:-). Nevím co přesně ta moje příšera dělá, ale poté, co rozmlátila 2velké těžké keramické misky, jsem jí koupila nerez nepřevrhovací..a stejně je vždy min. z poloviny mokrá, když přijdu domu. Asi si do té misky lehá..nebo co
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 08:45   #97
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
To nebylo z nudy, to bylo po mamince
Ben začíná bejt po mamince vůbec šikovnej co se dostávání se z uzavřenejch prostor týče.
Dvakrát se mu podařilo utéct z koňského boxu. Jednou tam byl navolno a nejspíš (nic jiného nás nenapadlo) přeskočil ty vysoký mříže za pomoci odrazu od krmného žlabu v půlce výšky.
Podruhé dostal koňský kovový úvaz a žlab byl vytažen ven. Leč na úvaze je panik karabina, která jaksi nevydržela zavřená a Beno se procedil (lepší slovo mě nenapadá) tou škvírou po vytaženém žlabu.

Pokaždá samozřejmě řádně porychtoval dřevěné dveře do stáje aby mohl hezky běhat venku... O tom, že samozřejmě stáj má podle Bena vypadat úplně jinak nemluvím (deky, vodítka a uzdečky všude možně, bedny s čištěním vysypané, kartáče roznošené popř. poschovávané do sena a slámy, pytle s granulemi poupravené, všude poschovávanej tvrdej chleba pro koně, kočičí granule fuč... )

No na nudu si stěžovat nemůžem...
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 10:59   #98
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by orka View Post
Doufám, že se mi podaří vložit video, co dělá ta moje příšerka, když se dostane k nějaké nádobě s vodou Doma to teda naštěstí nepraktikuje. Jinak nám se osvědčily kameninové misky - ty nepřevrhne a ani je nikam neodnese.
jo takovýhle video máme taky tatínek už kalfas na vodu bere jako její koupaliště a pečlivě je do něj dolévaná voda, aby tam chodial místo do jezírka
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 20:14   #99
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

To je pěkný :-D Takhle z dálky :-D
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 27-07-2011, 20:44   #100
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Mimochodem, zvykat psa co žije v bytě trvale s lidskou smečkou na kotec na zahradě je opravdu náročné a srdcervoucí. Výhled na stromy, ptáčky a kdo ví co nehraje žádnou roli. Pes je zvyklý sdílet malý prostor a cítit všude kolem sebe pach páníčků a to těmto závislákům jen tak něco nenahradí. Člověk může udělat všechna možná opatření, nikdy nepustit psa do postele, spát vždy v jiné místnosti než pán, po čas co jsou páníci v práci trávit dny v interiérovém kotci... venkovní kotec je něco docela jiného a válčíme s tím už několik měsíců. Díky bohu za sousedy, kteří nemají snahu ho zastřelit nebo otrávit, protože si o to svým chováním teď vyložene říká a to byl v bytě o samotě zcela bezproblémový - a stále je. Ale to je debata někam úplně jinam.

Každopádně hodně štěstí
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org