Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2007, 13:22   #1
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default Towarzysz Eury

Nie dotarliśmy na wystawę do Leszna, ale mamy usprawiedliwienie. Tym razem postawiliśmy nie na urodę Eurysia, ale na jego edukację! W niedzielę Eury z powodzeniem zdał egzamin na PT. Do oceny doskonałej nieco nam zabrakło, ale ćwiczył Euryś pięknie (nawet aport) - co i dla nas było sporą niespodzianką , bo w czasie szkolenia zbytniego zaangażowania w naukę nie wykazywał i kiedy tylko mógł "zrywał się z zajęć, żeby poimprezować". Musi, że jednak bestia zdolna
W marcu zaczynamy się uczyć na "towarzysza tropiącego" - to dla spokoju ducha,że jak nam Euryś śmignie na spacerze, to po własnym śladzie wróci bez problemu do domu :P
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 13:26   #2
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Serdecznie gratulacje

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 13:27   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

WOW ! Gratulujemy!
Rozumiem, ze jestescie dumni z Waszego pupila, ktory zaciaga Was teraz na sciezke kariery psa sluzbowego :P
A kto zdawal z Eurysiem egazmin ?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 16:55   #4
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

bardzo gratulujemy!
i mocno sciskamy!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 17:54   #5
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Za gratulacje w imieniu absolwenta wszystkim ślicznie dziękujemy.

Quote:
...ktory zaciaga Was teraz na sciezke kariery psa sluzbowego
Na razie - i nie widać, żeby coś się miało zmienić - zaciąga nas w kierunku kuchni. Albo sam się tam udaje w wiadomym celu.
Poza tym nie wypada z TOWARZYSZA robić służącego.

Quote:
Originally Posted by Gaga
A kto zdawal z Eurysiem egazmin ?
Gaga !!! Nie mogę potraktować Twojego pytania inaczej, jak tylko szytą grubymi nićmi prowokację , ukierunkowaną na przyznanie się przeze mnie (Krzyśka) do udziału w tym wydarzeniu.
Przecież wiem, że dokładnie przeanalizowałaś informację źródłową i wyciągnęłaś właściwe wnioski , iż "współuczestnikiem" egzaminu nie mogła być Danka.

Jakby dla kogoś nie było to jeszcze jasne, wyjaśniam: skoro jest mowa o tym, że "do oceny doskonałej nieco nam zabrakło", ktoś za to musi być odpowiedzalny. A kto to może być ? No, kto? Wiadomo. Inna rzecz, że pies zdawał lepiej ode mnie, bo pomyliłem kolejność ćwiczeń.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 18:39   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Na razie - i nie widać, żeby coś się miało zmienić - zaciąga nas w kierunku kuchni. Albo sam się tam udaje w wiadomym celu.
Poza tym nie wypada z TOWARZYSZA robić służącego.
Alez Krzysiu- przepraszam, ale mylisz pojecia Zdanie egzaminu Psa Towarzyszacego nie zmienilo nic z predyspozycji Eurysia do bycia Psem TOWARZYSKIM..
Wszechstronnie uzdolnione jednostki potrafia jedno i drugie

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Quote:
Originally Posted by Gaga
A kto zdawal z Eurysiem egazmin ?
Gaga !!! Nie mogę potraktować Twojego pytania inaczej, jak tylko szytą grubymi nićmi prowokację , ukierunkowaną na przyznanie się przeze mnie (Krzyśka) do udziału w tym wydarzeniu.
Przecież wiem, że dokładnie przeanalizowałaś informację źródłową i wyciągnęłaś właściwe wnioski , iż "współuczestnikiem" egzaminu nie mogła być Danka.

Jakby dla kogoś nie było to jeszcze jasne, wyjaśniam: skoro jest mowa o tym, że "do oceny doskonałej nieco nam zabrakło", ktoś za to musi być odpowiedzalny. A kto to może być ? No, kto? Wiadomo. Inna rzecz, że pies zdawał lepiej ode mnie, bo pomyliłem kolejność ćwiczeń.
No nie ! ja protestuje Ale niech bedzie ;p
Jak widze podzieliliscie sie : Danusia prezentuje walory urody Eurysia a Ty walory uzytkowe Eurypidesa I tu moge pozazdroscic bo np ja musze ciagnac oba wozki razem ,,,ech ciezki moj los....

No ale skoro sie przyznales, to daj sie namowic na szczegoly, jako mezczyzna z pewnoscia mniej nerwowo stanales do egzaminu niz takie baby (jak nie przymierzajac ja) i potrafisz na zimno ocenic co , jak i dlaczego poszlo Brakiem oceny doskonalej w ogole sie nie przejmuj, uwazam, ze zdajac egzamin na bdb z psem w wieku 15 miesiecy mozesz byc naprawde dumny! I chyle czola, naprawde
Pokazaliscie zreszta kolejny raz, ze wilczaki wbrew opinii jeszcze szeroko panujacej, jak najbardziej sa do szkolenia

Z plotek: niedawno Wasi szkoelniowcy byli z wizyta u nas na zajeciach i ujrzawszy nasze dwa potwory od razu wykrzykneli ze oni tez takiego maja u siebie Teraz beda chodzic dumni i bladzi, ze wyszkolili wilczaka
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 19:11   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
W niedzielę Eury z powodzeniem zdał egzamin na PT.
Gratulacje dla Eurysia! Wow! Nie tylko piękny ale i mądry...
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 21:49   #8
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Rona
Gratulacje dla Eurysia!...
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 22:02   #9
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Alez Krzysiu- przepraszam, ale mylisz pojecia Zdanie egzaminu Psa Towarzyszacego nie zmienilo nic z predyspozycji Eurysia do bycia Psem TOWARZYSKIM
Ta nasza gadzina już „od pieluch” jest wyjątkowo towarzyska. Po egzaminie był mały grill i żebyście widzieli jak bardzo starał stowarzyszyć się z każdym, kto miał kiełbasę. Wśród kursantów ma dwóch wrogów. Przy kiełbasce nawet ich nie dostrzegał.

Quote:
Originally Posted by Gaga
...I tu moge pozazdroscic bo np ja musze ciagnac oba wozki razem ,,,ech ciezki moj los....
Oj, Oj… współczuję, chociaż znając Romana i tak do końca Ci nie wierzę. Co się tyczy (jak mawiał minister Skubiszewski) zazdrości, to nie zazdrość, tylko współczuj, mnie „mężczyźnie pracującemu”, bo to jest tak, że jak świecą jupitery, orkiestra gra tusz, a publiczność bije brawo, to wiadoma osoba jest na pierwszym planie. Gdy deszcz/śnieg pada i wiatr wieje (tak było 25.02.2007), na polu (dosłownie) zostaje „fizyczny”, czyli kto ? No, kto ??? Zgadnij. Doceń! Zapłacz!

Quote:
Originally Posted by Gaga
...i potrafisz na zimno ocenic co , jak i dlaczego poszlo
Poszłoby lepiej, gdyby chciało mi się przeczytać kartkę, na której była wypisana kolejność ćwiczeń. Więc improwizowałem (troszeczkę), ale przyznam szczerze, że i kombinowałem. Za aport było najwięcej punktów, a Eury nigdy tego nie chciał robić. Trudno go było namówić, żeby aport wziął do pyska, a już żeby przyniósł…. Co miał zresztą przynosić, jak zaraz aporcik wypluwał. Chętnie weźmie w zęby kość, ale nie szmaciankę, więc gdy podczas egzaminu z radością poleciał za aportem i w podskokach go przyniósł, ćwiczenie powtórzyłem (że to mój pies taki geniusz), za co mnie pan sędzia objechał. Pasjami lubię jak mi ktoś zwraca uwagę, więc resztę wykonałem wedle mojej najlepszej wiedzy i woli (jak to się mówi wśród prawników), gościu coś pomrukiwał, że mu się z kartką nie zgadza, ale uznałem, że to jego problem. Żeby nie było nieporozumień – fajny facet i nie mam do niego żadnych pretensji, porządek musi być – mówię to jak najbardziej serio.

Egzamin i ocena to mały pikuś. Najgorsze, że jak to mawiał Zagłoba, "zawsze rad się prawdą pasłem", więc po powrocie przyznałem się (głupiec jeden) do pomyłki w ćwiczeniach. Konsekwencje: kartofelki rozgotowane, za to kotlecik przypalony. Rekompensata: długa dyskusja z niejaką Ksantypcią i jak myślicie, że ograniczyło się to jedynie do kwestii „psiego” egzaminu, to znaczy, że nigdy nie byliście w związku małżeńskim.

Quote:
Originally Posted by Gaga
...Z plotek: niedawno Wasi szkoelniowcy byli z wizyta u nas na zajeciach i ujrzawszy nasze dwa potwory od razu wykrzykneli ze oni tez takiego maja u siebie Teraz beda chodzic dumni i bladzi, ze wyszkolili wilczaka
Zbyszek i reszta ekipy to rzadkiej klasy ludzie. Fachowi, sympatyczni, życzliwi. Polecamy wszystkim ich szkołę.

Dopiero skończyliśmy podstawówkę, więc do studentów odnosimy się z należnym respektem. Nie mamy jednak zamiaru przerobić psa na kuglarza, co to zatańczy i zaśpiewa, bo do niczego nie jest to nam (i jemu) potrzebne, natomiast normalne – czytaj: przydatne - wyszkolenie interesuje nas jak najbardziej. Może bardziej doświadczeni mogliby nam podpowiedzieć jaki zakres szkolenia byłby najlepszy. Tylko żeby nie było za dużo biegania, jazda na nartach może być.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 22:05   #10
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
I tu moge pozazdroscic bo np ja musze ciagnac oba wozki razem ,,,ech ciezki moj los....
Czyżbyś już zapomniała kto u Was z pełnym poświęceniem robi za pomoc weterynaryjną?
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 22:11   #11
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Ojej, gratulujemy! To bardzo dużo-taki wynik
Hej hej
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 23:38   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Ta nasza gadzina już „od pieluch” jest wyjątkowo towarzyska. Po egzaminie był mały grill i żebyście widzieli jak bardzo starał stowarzyszyć się z każdym, kto miał kiełbasę. Wśród kursantów ma dwóch wrogów. Przy kiełbasce nawet ich nie dostrzegał.
No widzisz Czasem najtrudniej dostrzec cos, co ma sie pod reka... I prosze bardzo, mlodziak a jakie dwie specjalnosci posiada, normalnie zuch z dwiema plakietkami (nie, zuchy chyba zdobywaja cos innego.. nie wiem, nigdy nie bylam w harcerstwie :P)
Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Co się tyczy (jak mawiał minister Skubiszewski) zazdrości, to nie zazdrość, tylko współczuj, mnie „mężczyźnie pracującemu”, bo to jest tak, że jak świecą jupitery, orkiestra gra tusz, a publiczność bije brawo, to wiadoma osoba jest na pierwszym planie. Gdy deszcz/śnieg pada i wiatr wieje (tak było 25.02.2007), na polu (dosłownie) zostaje „fizyczny”, czyli kto ? No, kto ??? Zgadnij. Doceń! Zapłacz!
I dlatego Bog stworzyl kobiete

Zaplakalabym rzewnie, gdyby nie taka wolna mysl blakajaca sie po glowie o jakims smaczym ciescie z owockami ?

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Poszłoby lepiej, gdyby chciało mi się przeczytać kartkę, na której była wypisana kolejność ćwiczeń. Więc improwizowałem (troszeczkę), ale przyznam szczerze, że i kombinowałem. Za aport było najwięcej punktów, a Eury nigdy tego nie chciał robić. Trudno go było namówić, żeby aport wziął do pyska, a już żeby przyniósł…. Co miał zresztą przynosić, jak zaraz aporcik wypluwał. Chętnie weźmie w zęby kość, ale nie szmaciankę, więc gdy podczas egzaminu z radością poleciał za aportem i w podskokach go przyniósł, ćwiczenie powtórzyłem (że to mój pies taki geniusz), za co mnie pan sędzia objechał.
Ha! Dobre! Specjalnie powtorzyles cwiczenie, na wypadek gdyby inne jakies popsul.. ze niby tu podwojna ilosc punktow naklada sie na mniejsza gdzies tam...niezly patent, niezly, musze go sprawdzic ;D

Swoja droga, jesli niechetny aportowi Eury wykonal go na egzaminie spiewajaco to ja Ci gratuluje opanowania i pokerowej miny Na ogol jest tak, ze gdy przewodnika zzeraja nerwy to psu sie to udziela i pracuje jakies 30 % ponizej normy i oczekiwan
Musze z Toba ponegocjowac a do Danusi napisac podanie o mozliwosc wynajecia Cie na zawody i egzaminy- ja sie do tego zupelnie nie nadaje, w ramach rekompensaty moge obiecac jakies dobre ciacho, obiad w ziemniaczkow w sam raz i pycha kotlecik usmazony na zloto. I nawet calkiem ladna dokumentacje zdjeciowa
To jak? Deal ?




Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Egzamin i ocena to mały pikuś. Najgorsze, że jak to mawiał Zagłoba, "zawsze rad się prawdą pasłem", więc po powrocie przyznałem się (głupiec jeden) do pomyłki w ćwiczeniach. Konsekwencje: kartofelki rozgotowane, za to kotlecik przypalony. Rekompensata: długa dyskusja z niejaką Ksantypcią i jak myślicie, że ograniczyło się to jedynie do kwestii „psiego” egzaminu, to znaczy, że nigdy nie byliście w związku małżeńskim.
To z emocji wszystko, z emocji...kobiety sa takie... uczuciowe i wrazliwe

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Zbyszek i reszta ekipy to rzadkiej klasy ludzie. Fachowi, sympatyczni, życzliwi. Polecamy wszystkim ich szkołę.
I dlatego szykuje sie tam jeden mlody adept Ale na razie niesmialy cos i wstydzi sie przekrczyc wrota szkoly :P

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Dopiero skończyliśmy podstawówkę, więc do studentów odnosimy się z należnym respektem. Nie mamy jednak zamiaru przerobić psa na kuglarza, co to zatańczy i zaśpiewa, bo do niczego nie jest to nam (i jemu) potrzebne, natomiast normalne – czytaj: przydatne - wyszkolenie interesuje nas jak najbardziej. Może bardziej doświadczeni mogliby nam podpowiedzieć jaki zakres szkolenia byłby najlepszy. Tylko żeby nie było za dużo biegania, jazda na nartach może być.
Za nartami to akurat biegania jest co niemiara I za zjazdowkami i biegowkami .
A serio to jest tak, ze jesli tylko sprawia Wam przyjemnosc chodzenie do szkoly to chodzcie na cokolwiek. Nie istnieje cos takiego jak wyszkolenie psa po kursie 3 czy 6 miesiecznym. Sam wiesz, ze Eury dorasta i zmienia sie jego zachowanie, wiec kontynuowanie szkolenia po pierwsze utrwala to, czego sie dotychczas nauczyliscie (za czasem zobaczysz, ku swojemu zdziwieniu, ze cos umie o niebo lepiej niz przy egzaminie), po drugie fantastycznie utrwala wzajeny jezyk porozumienia, gesty zaczynaja byc coraz mniejsze, reakcje coraz pewniejsze i robi sie z Was para porozumiewajaca sie polgestami i polslowami To sie dzieje wlasnie podczas wspolnych zajec i procentuje na przyszlosc Wtedy widac TEAM pies-czlowiek. I nie ezgaminy to wyznaczaja a zycie wlasnie Wiec jesli tylko chcecie- bierzecie sie za barzy z zakresem psa towarzyszaco-tropiacego- dla wlasnej uciechy i pozniejszej radosci z efektow Bedziemy Wam kibicowac
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 23:39   #13
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Czyżbyś już zapomniała kto u Was z pełnym poświęceniem robi za pomoc weterynaryjną?
No tak! Ten to dopiero w czepku urodzony ! Zawsze sie znajdzie jakis Aniol Stroz, co to nie da mu zrobic krzywdy ..bidusiowi

Ale swoja droga racja
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2007, 15:50   #14
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Nie dotarliśmy na wystawę do Leszna, ale mamy usprawiedliwienie. Tym razem postawiliśmy nie na urodę Eurysia, ale na jego edukację!
Martwilam sie, czy nie przeszkodzily Wam mrozy, ale w takim wypadku nasz wybor bylby ten sam.... na Leszno macie wspaniale usprawiedliwienie... GRATULACJE!!! Fantastyczny wynik... i nie ma sie co przejmowac pomylkami - nam zdarzaja sie jeszcze teraz... a za nami juz po kilkanascie zaliczonych egzaminow, o zawodach nie wspomne.... Niestety zwykle tak bywa, ze psy popelniaja bledy z powodu bledow wlascicieli....

Usciskajcie od nas Eurysia... mozecie mu powiedziec, ze braciszek Eligo z zazdrosci prawie wylysial...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2007, 16:23   #15
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
I dlatego Bog stworzyl kobiete. Zaplakalabym rzewnie, gdyby nie taka wolna mysl blakajaca sie po glowie o jakims smaczym ciescie z owockami ?
Nie, żebym się czepiał Stwórcy, ale mógł trochę dłużej poeksperymentować. Na przykład, po co wyposażył kobietę w struny głosowe? Różnicie się istotnie od mężczyzn, co Mu szkodziło bardziej to podkreślić.

Quote:
Originally Posted by Gaga
Musze z Toba ponegocjowac a do Danusi napisac podanie o mozliwosc wynajecia Cie ..., w ramach rekompensaty moge obiecac jakies dobre ciacho, obiad w ziemniaczkow w sam raz i pycha kotlecik usmazony na zloto. I nawet calkiem ladna dokumentacje zdjeciowa.To jak? Deal ??
DEAL, DEAL - ale z tą drobną poprawką (skreśleniem) w Twoim cytacie.


Quote:
Originally Posted by Gaga
To z emocji wszystko, z emocji...kobiety sa takie... uczuciowe i wrazliwe ??
No, ja nie mogę .....
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2007, 16:33   #16
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Margo
GRATULACJE!!! ....Usciskajcie od nas Eurysia...:
Dzięki, uściskamy.

Quote:
Originally Posted by Margo
Niestety zwykle tak bywa, ze psy popelniaja bledy z powodu bledow wlascicieli....
Z Danką poznaliśmy się "przez psy"(poważnie). Psy nie popełniły potem żadnego błędu. My się pobraliśmy.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 13:21   #17
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Z Danką poznaliśmy się "przez psy"(poważnie). Psy nie popełniły potem żadnego błędu. My się pobraliśmy.
Grzeszysz Kochanienki

A Eurysia roluję i posypuję wiórkami kokosowymi
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2007, 21:35   #18
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default Re: Towarzysz Eury

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
W marcu zaczynamy się uczyć na "towarzysza tropiącego" - to dla spokoju ducha,że jak nam Euryś śmignie na spacerze, to po własnym śladzie wróci bez problemu do domu :P
Jak tam edukacja Towarzysza Eurego? Zaczyna być już Towarzyszem Tropiącym?
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2007, 10:47   #19
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Tropi Euryś, tropi - na razie krok za krokiem, kiełbaska za kiełbaską pokonuje ok. 60-80 metrów - więc odległość jeszcze skromną, za to w tempie sprinterskim .Gorzej z aportem - znajduje bezbłędnie pośród kilku innych, ale namówić go,aby przyniósł, graniczy z cudem. Zapadła decyzja,że zmieniamy aport i najlepiej,żeby wyglądał i pachniał jak kiełbasa,a Eurypides nie mógł go od razu zeżreć.
W tym tygodniu musieliśmy,niestety, zrobić sobie przerwę i w zajęciach, i w wystawach (Ostrava), bo Eurys cierpiący i kulawy - paskudnie rozciął sobie łapę na szkle. UW Polsce nadal "utylizuje się" surowce wtórne, wyrzucając je po prostu przy drodze lub w lesie
Ale w przyszły weekend wracamy do gry.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2007, 11:19   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Gorzej z aportem - znajduje bezbłędnie pośród kilku innych, ale namówić go,aby przyniósł, graniczy z cudem.
No to juz wiadomo dlaczego na egzaminie Eury wykonal 200 % normy. "Patrz,podziwiaj i zapamietaj bo wiecej tego nie zobaczysz"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org