Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-10-2009, 09:43   #27
sodo
Junior Member
 
sodo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Chtelnica
Posts: 11
Default

no mam tu z toho riadny mis ams raz hovorí niekto tak druhý inak, dakujem oskarovi ze vlastne namiesto mna sa snazi usmernit temu k tomu coho s atýka a v com by som rad mal jasno,a myslim ze aj iný ludia v tom chcu mat jasno. moj dojem je teraz taky ze mlady chovatelia alebo amjitelia psov, co by radi chovali nevedia co si vlastne mozu dovoli resp. ze si mozu dovolit vsetko pokial s tým bude druha strana suhlasit.
moze mi niekto povedat ze mam sa informovat najprv v klube so zodpovedným, (a ked pride k tomu ze budem mat chovnu suku urcite pojdem) ale chcel som len vyuzit moznost dostupnosti informacii cez internet co je jednoduchsie a casovoa financne vzhodnejsie.
nuti am to hladat chyby a riesenia. ma KCHCSV SR nedostatky alebo ma medzeri v stanovách a iných dokumentoch týkajucich sa chovu? alebo su to len chyby v doslednosti alebo kontrole ci uz psov alebo chovatelov? toto su veci ktoré sa podla mojho daju zmenit, ak sa niekomu pravidal nebudu pacit nikto ho neniti chovat toto plemeno!!!!!! samozrejme ze treba zemny logicky odovodnit ze su len pre prospech ci uz chovatelov alebo samotneho plemena. A co je väčší dovod ako prospech plemena a spravne fungovanie organizacie ktore je garantom a zodpúovedným čislo 1!!!!! Ak niekto chce v beznom zvote neico robit vzdy je obmedzeny pravidlami nie? ci uz je to skola, praca, alebo len obycajny zivot v rodine.
a hlavne ,aby som tolko neobkecaval, unika mi logika! krizi sa podla mna V SULADE S DAN7MI PREDOPISMI lebo sa chce dosuihnut ideal standardu-zdravie+povaha+exterier+++neviem co.viem ze sa tu bavim o kvante ludi ale preto by mal kadý vźdy nieco podobne ako toto co som nasiel ja na internete oznamit kompetentným nech sato presetri normalne nie len sa roykecat maminternetovom fore, to som chcel dosiahnut. .preco potom je nieco ako chovatelský plan kontrola chovu poradca chovu, a pod. veci? mali by byt predsa respektovaný!
a co sa týka rozporopv medzi zahranicim a namy aj to su veci podla mna ktoré sa daju zmenit nie? sme zakladatelom spolu s ceskou republikou,a sme garantom, ak niekto chce mat niekde psa tak mu prikupe predlozme papier s jeho povinnostamia zodpovednostou ktorých porusenie moze byt nejakým sposobom sankciovatelne! a udajme tieto poziadavkz co zmeny ciajko to nazvat aj vyssie do F.C.I(nieco podobne ako som pochopil z clanku od Margo Peron)
aq chcekl by som hlavne aby o takýchto veciach bolo hovorene otvorene aj na stretnutiach ci schodzach kde su ludia ktorý sa mozu k tomu vyjadrit popripade predlozit nazor klubu a pri anjlepsm pristupit k oficialnym zmenam tam kde treba.
sodo jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org