Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-2013, 18:59   #81
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
Czego jednak nie rozumiem, to tego, jak hodowczyni wilczaków, która wypuściła już 5 miotów i posiada je jakoś ponad dwie dekady, pisze, że wszystko było w porządku. Że to tylko brednie "nie bywających wystawach ignorantów". Skoro twierdzi, że sędzia miał rację i wilczaki mają mieć szerokie klatki, szeroko rozstawione nogi, ciężkie głowy, łapy równolegle postawione, jak bulldog, to ja się poważnie obawiam o przyszłość rasy w Polsce. Po co hodować według wzorca, skoro można udowadniać, że wzorzec nie jest ważny, a najważniejsze jest to, co powiedział Pan sędzia z Warszawy, Katowic, Niemiec czy Mozambiku?
Ale tu nie chodzi o rase. Akurat ta pani hodowczyni NIGDY nie kryla, ze woli psy owczarkowate. I ze wzorzec sobie, a ona ma WLASNY basiorowaty typ wilczaka (nawet jesli z tym Hartlowym Czechoslowackim wilczakiem nie ma on NIC wspolnego)...
I trudno sie dziwic, ze raduje ja kazdy zle oceniajacy sedzia, bo to kolejny sedzia, ktory doceni jej "typ psa" i ktory zagwarantuje tytuly jej i jej przyjaciolom...

A rasa... A kogo interesuej rasa. Liczy sie lans, CWC, swiatla reflektorow i parcie na szklo...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 19:07   #82
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

a ktory pies mial za lekka glowe?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:00   #83
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
a ktory pies mial za lekka glowe?
Z tego co pamiętam, to Jared to usłyszał, ale nie wiem, czy tylko on.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:31   #84
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ale tu nie chodzi o rase. Akurat ta pani hodowczyni NIGDY nie kryla, ze woli psy owczarkowate.
jak tak patrze po wystawach to stwierdzam ze jedynym sposobem zrobienia championatu jest zrobienie psu uzytkowosci, inaczej sie nie da. Choc bylby troche taki paradoks hodowlany
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 20:47   #85
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

avgrunn-nie. Zrobienie championatu jest najbanalniejsza rzeczą pod słońcem. Każdy jeżdżący pies w końcu sobie championat wyjeździ, a czas ma na to stosunkowo długi. Spójrz na polskie wilczaki, mało który będąc na wystawach nie ma Ch.Pl. Z młodzieżowym bywa różnie, tu czas gra rolę, ale dorosły? Sorry, ale właśnie dlatego ma taką sobie wartość, że jest tak dostępny
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 21:30   #86
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
avgrunn-nie. Zrobienie championatu jest najbanalniejsza rzeczą pod słońcem. Każdy jeżdżący pies w końcu sobie championat wyjeździ, a czas ma na to stosunkowo długi. Spójrz na polskie wilczaki, mało który będąc na wystawach nie ma Ch.Pl. Z młodzieżowym bywa różnie, tu czas gra rolę, ale dorosły? Sorry, ale właśnie dlatego ma taką sobie wartość, że jest tak dostępny
No to my jestesmy uposledzeni bo jezdzimy,jezdzimy i nic, tylko raz pierwsze miejsce czyli kolejny CWC czeka nas za 1,5 roku, wiec szybciej chyba uzytka zrobic
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 22:50   #87
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
No to my jestesmy uposledzeni bo jezdzimy,jezdzimy i nic, tylko raz pierwsze miejsce czyli kolejny CWC czeka nas za 1,5 roku, wiec szybciej chyba uzytka zrobic
To wybieraj wystawy w malo uczeszczanych rejonach Polski albo w slabo obsadzonych wilczakami krajach osciennych

Prosze bardzo - w zeszlym roku na miedzynarodowce w Lublinie byl 1 (jeden) wilczak! Zdobyl BOB'a oczywiscie - inna sprawa, ze mu sie nalezalo, bo urodziwy, ale szans by nie mial u pana Dunczyka i na paru innych wystawach pewnie tez

Przejrzyj ilosc wilczakow na wystawach w Gruzji, Rumunii, Moldawii (o ile sa tam wystawy, strzelam na rybe), Grecji, czy w innych pieknych krajach, gdzie mozna przy okazji spedzic kawalek wakacji... Dla lubiacego podroze i majacego troszke kaski to i Interchampion pikus...

Bies zrobil szampona PL w ostatniej chwili - teraz juz by tak latwo nie mial, coraz wiecej psow sie pojawia w klasach, a on przeciez rowniez odstaje od przecietnej na swoj cudowny sposób
anula jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 22:59   #88
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Dla lubiacego podroze i majacego troszke kaski to i Interchampion pikus...
Podrozowac nie bardzo lubie :P a nawet jesli juz sie jakas kasa znajdzie na takie wojaze to juz wole ja roztrwonic na spotkania wilczakowe czy szkolenia, wiec kolo sie zamyka . Coz najwyrazniej nie wszystkim pisane sa championaty (ale co ponarzekam to moje ), a jeden szampon w rodzinie wystarczy, tzn przyszly szampon bo jeszcze Lolek musi odbebnic miedzynarodowke i w sierpniu krajowke
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 23:03   #89
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

W Rumunii na wystawach jest całkiem sporo wilczaków
Byłam i widziałam
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 23:10   #90
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
W Rumunii na wystawach jest całkiem sporo wilczaków
Byłam i widziałam
Sorki, ale kiedys byly pustki. Ja nie jestem na biezaco, bom niezainteresowana, wiec nie mam najnowszych rankingow. Jak ktos bedzie chcial, to sobie posprawdza dokladnie
anula jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2013, 23:11   #91
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Podrozowac nie bardzo lubie :P a nawet jesli juz sie jakas kasa znajdzie na takie wojaze to juz wole ja roztrwonic na spotkania wilczakowe czy szkolenia, wiec kolo sie zamyka . Coz najwyrazniej nie wszystkim pisane sa championaty (ale co ponarzekam to moje ), a jeden szampon w rodzinie wystarczy, tzn przyszly szampon bo jeszcze Lolek musi odbebnic miedzynarodowke i w sierpniu krajowke
To nie narzekaj. Za to Urcio bedzie (a wlasciwie juz jest) rozchwytywanym Pukaczem - cos za cos
A do tego splendory niepotrzebne
anula jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org