Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-05-2011, 15:19   #61
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Irmina View Post
Witam! Ponawiam prośbę o zamieszczanie pełnych opisów ocen sędziowskich - wtedy będziemy wiedzieli co komentujemy - sedziego czy opowieści wystawców o sędziowaniu. Szybciej też poznamy "preferencje" sądziów, bo preferencje hodowców są znane. Zapraszam więc Wszystkich do uzupełniania danych z wystaw.
Zacznijmy od zdefiniowania o czym mowimy... bo niestety bywa, ze pod "preferencjami" sedziow ukrywa sie "promowanie" tego co nietypowe... (ewentualnie, rzadziej, tego co typowe ). Tak samo jest z hodowcami... Czesto slysze, ze "ja mam inne preferencje, wole glowy takie jak ...." i tu pada nazwa psa, ktory ma np koszmarnie opadajace kaciki, kwadratowa glowe i prosto osadzone czarne oczy, co powoduje, ze jego podobienstwo do wilka jest zerowe (tak samo jak zgodnosc ze wzorcem), a na dodatek jest tragicznie przekatowany, co powoduje, ze cwaluje jak dobry ONek...

Trzeba wiec rozdzielic RZECZYWISTE preferencje (preferowanie psow jasniejszych lub ciemniejszych, wyzszych czy nizszych, preferowanie szerokosci glowy czy jej wyrazu) od nieznajomosci wzorca i "prefereowania" np. ciezkich glow, krotkich nozek, wielkich klat, ciezkiego ruchu, czy nietypowego charakteru....

Tak ma sie wlasnie sprawa z ogonami... Obnizanie oceny za ogon noszony do gory nie jest PREFERENCJA sedziego, ale wskazuje jasno, ze nie czytal i NIE ZNA WZORCA rasy, ktory jasno mowi:
OGON:
ysoko osadzony, prosto zwisający w dół. Przy pobudzieniu noszony sierpowato wygięty w góre.

Wystawa pobudza psy - szczegolnie samce. A juz majac w ringu konkurencje to w zasadzie nie ma mocnych, aby normalny pies z prawidlowa psychika nie nosil ogona w gore tak jak na czeskich filmach jakie zaprezentowalam.

A problem jest ogromny.... bo nie raz JEDYNYM powodem przegranej byl ogon noszony w gore (co smieszne sedziom nie przeszkadzalo, ze akurat pies, ktory wygrywal byl najzwyczajniej strachliwy, a na dodatek jego wyglad, ruch powaznie odbiegal od wzorca rasy - dla ogona przymyka sie oko na wszystkie zalety psa....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 15:30   #62
Irmina
Junior Member
 
Irmina's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Pułtusk k. Warszawy
Posts: 86
Default

Dlatego żeby nie było problemu z określaniem o czym mówimy - ponawiam prośbę o zamieszczanie pełnych opisów ocen!!!!
Po co tracić czas na zbędne dywagacje o sędziowaniu - od razu widać o co chodzi.
Irmina jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 15:43   #63
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Jak dla mnie to sędzina nie do końca wiedziała o co tak naprawdę jej chodzi. Labal Lestat dostał bardzo dobrą bo jest cyt. ''zbyt pewny'', Baldur otrzymał obiecującą bo jest cyt. ''nieco nieśmiały'' . Baldur otrzymał też niższą ocenę ponieważ, jak napisała sędzina ma ''niezbyt głęboką klatkę piersiową'' . Miał też wpisane bardzo dobra głowa, doskonała linia górna, ładny ruch...
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 15:50   #64
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Druga sprawa to masa psa Irris jest za gruba hmmm wedle wzorca jest ok - "Linia dolna i brzuch: brzuch podciągnięty i napięty, boki trochę zapadnięte."
Według mnie "trochę zapadnięte" nie oznacza skóra i kości + wystające żebra.
Nie sadzilam, ze z tym tak trudno sie bedzie walczylo... Jedna czy dwie hodowle staraja sie przebic ze stylem psow "na zaglodzonego wilczaka", a sedziowie jakos dziwnie to podlapuja... Jasne, ze willczak ma byc w formie, jasne, ze zeberka trzeba czuc... Ale to nie znaczy, ze trzeba je widziec... i to caly komplet + wystajaca miednica z obciagnieta skora...
Przy takiej bidzie potem kazdy normalny wilczak wyglada na grubego...

A co do Irrisiaka - sadzie, ze w klasie weteranow warto brac juz poprawke na wiek... Po to jest ta klasa, aby nie rownac "babc" do mlodych "lasek"... Bo chcialabym w ich wieku wygladac i trzymac sie tak jak Irrisiak, Belka, czy Jolly...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 18:34   #65
ROGU
Junior Member
 
ROGU's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: ŁÓDŹ
Posts: 22
Default

Quote:
Originally Posted by Irmina View Post
Dlatego żeby nie było problemu z określaniem o czym mówimy - ponawiam prośbę o zamieszczanie pełnych opisów ocen!!!!
Po co tracić czas na zbędne dywagacje o sędziowaniu - od razu widać o co chodzi.
Oto opis Lestata :"Średniej wielkości pies.Głowa powinna mieć lepszy wyraz.Dobra szyja,górna i dolna linia.Front w normie.Ogólnie w ruchu poprawny ,ale ogon osadzony i noszony zbyt wysoko"
ROGU jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 18:47   #66
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

opis Biesa:
"Efektowny w wyrazie, samczy. Bdb samcza glowa. Doskonała szyja, górna i dolna linia. Bdb front. Równomierne kątowanie kończyn. Doskonały w ruchu."
Oczywiście ja, dyletant, cieszę się z takiego opisu, ale...
miesiąc temu w Katowicach pan sedzia S. Tripoli był mniej wylewny:
"Dobra glowa i dobrze osadzone uszy, dobra szyja, niezbyt dobre stopy (?), dobra górna linia i osadzenie ogona, dobrze się rusza." Również ocena doskonała, a te stopy, cóż, może brudne były, sama nie wiem...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 18:52   #67
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by ROGU View Post
Oto opis Lestata :"Średniej wielkości pies.Głowa powinna mieć lepszy wyraz.Dobra szyja,górna i dolna linia.Front w normie.Ogólnie w ruchu poprawny ,ale ogon osadzony i noszony zbyt wysoko"
Dzieki za opis.... O ogonie bylo... Widze, ze sedzinie nie podobala sie jeszcze jego glowa.... a szkoda, bo to co jest OGROMNA zaleta Lestata to CZADERSKA glowa o SUPER wyrazie.... Wlasnie taka jaka powinien miec wilczak:



Czyli KROTKIE ucho, JASNA maska, FANTASTYCZNY kontast, TROJKATNA glowa, JASNE oko, SUCHE wargi i WILCZY!!! wyraz...
I nie pisze tego jako jego hodowca, bo generalnie zaluje, ze jest on z mojej hodowli - gdyby nie byl to bym nim juz dawno temu pokryla ktoras ze swoich suczysk....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 19:34   #68
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
a te stopy, cóż, może brudne były, sama nie wiem...
No przecież był przedwystawowo kąpany, to jakie brudne?? Gdyby wyszedł na ring po dzisiejszym spacerze.....no, to co innego
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 19:44   #69
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
No przecież był przedwystawowo kąpany, to jakie brudne?? Gdyby wyszedł na ring po dzisiejszym spacerze.....no, to co innego
Przed Katowicami go nie kąpałam, ale przed Łodzią tak (zdechła perfuma była 2 dni wcześniej), może dlatego w Łodzi wygrał ?
Całą podłoga dzisiaj chrzęści... masakra. Ale szczęśliwy wilczak to mokry i brudny wilczak, więc niech mu będzie Dzień Dziecka dzisiaj.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 20:16   #70
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Przed Katowicami go nie kąpałam, ale przed Łodzią tak (zdechła perfuma była 2 dni wcześniej), może dlatego w Łodzi wygrał ?

Ops, to pardąsik, znaczy - stopy musiały być brudne
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 20:38   #71
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja tez przylaczam sie do prosby o opisy, bo mi troche nie chce latac po Polsce i Europie by za ciezko zarobione pieniadze sluchac jakis koszmarnych bzdur. Mam tez prosbe o podawanie sedziego w tresci tematu dla wyszukiwarki bo w bazie sie (chyba) nie da szukac wynikow po nazwisku.

Sexy ostatnio miala w palacym sloncu prawidlowe brazowe oczy
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 21:07   #72
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Ja tez przylaczam sie do prosby o opisy, bo mi troche nie chce latac po Polsce i Europie by za ciezko zarobione pieniadze sluchac jakis koszmarnych bzdur. Mam tez prosbe o podawanie sedziego w tresci tematu dla wyszukiwarki bo w bazie sie (chyba) nie da szukac wynikow po nazwisku.

Sexy ostatnio miala w palacym sloncu prawidlowe brazowe oczy
Swoją drogą, ciekawa jestem, czy funkcjonuje gdzieś (oczywiście szeptana, nie oficjalna) lista sędziów dobrze znających wzorzec i mających praktykę w ocenianiu wilczakow. Czy tylko wyjazd na Słowację gwarantuje solidność sędziowania, czy może da się uzyskać miarodajną, fachową ocenę swojego psa u nas, w Polsce... Pomijam kwestię bonitacji, gdzie mogę dostać charakterystykę mojego psa, chodzi mi w tej chwili raczej o sędziowanie na wystawach
Można to potraktować oczywiście jako pytanie retoryczne.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2011, 22:09   #73
Irmina
Junior Member
 
Irmina's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Pułtusk k. Warszawy
Posts: 86
Default

Witam! Dziękuję za uzupełnienie opisów - udało mi się (jako świeżej na wolfdogu) wsadzić umiejętnie kij w mrowisko.... aż się zamrowiło... I o to mi chodziło!!! Dzięki za uwagę, aby wpisywać kto sędziował - łatwiej będzie później.... W Łodzi sędziowała Pani Małgorzata Wieremiejczyk - Wierzchowska. Polecam się na przyszłość (blisko Płock
Irmina jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 09:36   #74
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

To swietna sedzina ale od 6 grupy.

ja dwa razy juz trafilam na fajny opis w Pl zawierajacy cytaty z wzorca a bylam tylko 5-6 razy na wystawie U p. Kochan i w Jeleniej Gorze 2010 nie znam nazwiska bo sedzia byl zmieniony w ostatniej chwili.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 12:00   #75
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
To swietna sedzina ale od 6 grupy.

ja dwa razy juz trafilam na fajny opis w Pl zawierajacy cytaty z wzorca a bylam tylko 5-6 razy na wystawie U p. Kochan i w Jeleniej Gorze 2010 nie znam nazwiska bo sedzia byl zmieniony w ostatniej chwili.
W Jeleniej Górze 2010 sędziowała Mariola Semik.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 12:33   #76
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

To mnie Gia zaskoczylas ostro. Po tym co jest w necie napisane mialam nie zglaszac nawet do Wrocka na wystawe. A w takim wypadku zaryzykujemy
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 12:53   #77
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Bo z sędziami tak czasem bywa, że nawet jeśli znają wzorzec, to i tak czasem sędziują no swojego "nosa", jak zawieje
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 14:33   #78
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Jesli sedzina napisala np. "ruch przestronny ale typowy"* to odnioslam wrazenie ze nie tylko przeczytala wzorzec ale go tez "czuje".

*to bylo na debiucie i ona nie chciala biegac wiec nie bylo lba w gore ogona w gore wyginania sie w chinskie osiem i co za tym idzie machania lapami na wszystkie strony.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 15:03   #79
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Jefta, ale były już też wystawy na których ta sama sędzina "czuła" inaczej
Więc nigdy nie wiadomo
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 21:27   #80
Irmina
Junior Member
 
Irmina's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Pułtusk k. Warszawy
Posts: 86
Default

Niezapominajmy, że te same psy potrafią zachowywać się też różnie..... I też nie ma reguły Pies może sie gorzej czuć - tak jak sportowiec - przy najlepszych chęciach właściciela i samego psa... To nie maszyna...
Irmina jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org