Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-03-2005, 22:18   #21
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Ale gdyby byl w Polsce Klub, to daloby sie zaradzac takim wyskokom?
Wlascicwie to nie
Moze by i cos dalo ale wsyzstkiego by i tak sie nie zrobilo
Ludzie zrobia takie przekrety tak czy siak i nie beda sie patrzec czy jest klub czy nie
Zawsze moga powiedziec ze to kundelki i nawet jesli bedzie taki przypadek co teraz (ale facet wyraznie mowi ze kundelki a to i tak sa CzW) to chyba nic nie mozna zrobic
Ale sluchaj mnie Ja sie na tym nieznam
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2005, 22:21   #22
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Ludzie zrobia takie przekrety tak czy siak i nie beda sie patrzec czy jest klub czy nie
No wlaśnie ludzie mogą nie patrzeć, ale... chyba by Klub mógł
Tzn. ja nie bardzo wiem i dlatego pytam.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2005, 22:24   #23
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Klub ma wladze nad czlonkami klubu, tak jak Zwiazek nad czlonkami Zwiazku i nic nie poradza na takie numery
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2005, 22:31   #24
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Aj, níe wiedzialam, ze to z Czech
Ale gdyby byl w Polsce Klub, to daloby sie zaradzac takim wyskokom?
W jaki sposób? Pamiętaj, że bardzo wielu ludzi nie przywiązuje wagi do tego czy pies ma rodowód czy też nie. Nasi najbliżsi przyjaciele - skądinąd bardzo zacni i szlachetni ludzie- na przykład głoszą (i są o tym najszczerzej przekonani), że trzeba być niezłym snobem, żeby kupić psa z rodowodem, a każdy kto to robi nie kocha szczerze zwierząt, tylko własne ego.... To jest oczywiście nonsens, ale w ramach wolności poglądów, mają prawo takie mieć.
Kiedy tłumaczę im, że i tak za dużo jest kundelków na świecie i bez sensu jest przysparzać nowych, narażam się na baaardzo surowe reprymendy i oskarżenia o rasism. Póki co przed ich radykalizmem ratuje mnie Szara, ale gdybym kiedyś kupiła wilczaka, to...., aż boję się pomyśleć co by było
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2005, 22:37   #25
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Okej, teraz już rozumiem. Nie wiedziałam do końca jak to działa. Szkoda, myślalam, że jakoś by się dało tych ludzi "odpedzić" od takich pomysłów za pomoca Klubu wlasmie
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2005, 22:47   #26
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Lapac i sterylizowac
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 08:09   #27
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Lapac i sterylizowac
Mam nadzieję, że nie moich przyjaciół miałaś na myśli
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 15:52   #28
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

nie wiem czy zauwazyliscie ale widac na jednym ze zdjec dodoslego wilczaka, a sadzac po zachowaniu malych to bedzie raczej matka. myslicie ze da sie ustalic jaka to suka? ciekawe co zrobi ze szczeniakami gdy ich nie sprzeda.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 16:11   #29
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca
ciekawe co zrobi ze szczeniakami gdy ich nie sprzeda.
pewnie zatrzyma albo....
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 16:23   #30
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca
nie wiem czy zauwazyliscie ale widac na jednym ze zdjec dodoslego wilczaka, a sadzac po zachowaniu malych to bedzie raczej matka. myslicie ze da sie ustalic jaka to suka?
Myslimy, że się da Zazdzwon i zapytaj - ja już to zrobiłam i wiem

Quote:
ciekawe co zrobi ze szczeniakami gdy ich nie sprzeda.
???? Mam nadzieję nie to, co właścieiele Szarej zrobili z nia 11 lat temu.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 16:51   #31
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

wyslalam wiadomosc jako zainteresowana kupnem i dowiedzialam sie ze "szczeniaki sa zaszczepione i odrobaczone, maja doskonaly kontakt z ludzmi i innymi psami, nie sa lekliwe!". ciekawe. wiec jesli wiesz co to za suka to i wiesz kto jest jej wlascicielem.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 18:41   #32
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Tak sobie teraz pomyślałam: ciekawe, czy człowiek sprzedający te pieski, wie o istnieniu Tiny w Krakowie



Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 18:45   #33
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Raczej nie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 19:51   #34
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca
wyslalam wiadomosc jako zainteresowana kupnem i dowiedzialam sie ze "szczeniaki sa zaszczepione i odrobaczone, maja doskonaly kontakt z ludzmi i innymi psami, nie sa lekliwe!". ciekawe. wiec jesli wiesz co to za suka to i wiesz kto jest jej wlascicielem.
Nie wiem. Po prostu zadzwonilam i spytalam jak sie suka nazywa, czy ma rodowód, dlaczego szczeniaki nie mają, kto jest tatusiem, dlaczego sczeniaki sa tak duze, gdzie sa trzymane, jak reagują na ludzi itd. itd. Uzyskalam informacje - ale nie wiem czy prawdziwe.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 19:56   #35
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
ciekawe, czy człowiek sprzedający te pieski, wie o istnieniu Tiny w Krakowie
I Luli i jeszcze tego około półrocznego pieska podobnego do wilka znalezionego w tej samej okolicy co Tina i Lula jesienią 2004 który szukał właściciela i tak dalej.....
Aż boję się mysłeć, że wie.....
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 21:57   #36
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Raczej nie
Czemu?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 22:00   #37
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
I Luli i jeszcze tego około półrocznego pieska podobnego do wilka znalezionego w tej samej okolicy co Tina i Lula jesienią 2004 który szukał właściciela i tak dalej.....
Aż boję się mysłeć, że wie.....
Chyba bym się nie zdziwiła, gdyby faktycznie tak było
Ale no nie, juz zaczynam źle myśleć o tym "hodowcy" tylko dlatego, że psy na allegro sprzedaje. Chociaż wszystko jest możliwe
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 22:13   #38
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Jeśli, powiedzmy, tylko jeden z tych spów (rodziców) jest rodowodowym CzW, to jakie prawo ma ten "hodowca" do nazywania swoich psów Wilczakami?
Alez on moze je nazwac jak chce. Np zdarzaja sie firmy skupujace szczeniaki kundelkow. Potem je sortuja: jak jest bialy to bedzie podhalanem, jak czarny to nowofundlandem. Jak podpalany, to bedzie to ON, a jak zolty, to pojdzie jako golden lub labrador. Autentycznie! Przeciez nikt nie przyjdzie reklamowac szczeniaka po roku od zakupu....

Quote:
Originally Posted by Ori
jesli ktos nie ma problemow ze zdrowiem i charakterem to po prostu rejestruje sie w Zwiazku, robi 3 wystawy i (patrzac czysto materialnie) sprzedaje nie za 500 tylko za 1800 lub wiecej!
To jest podstawowa informacja. Powiedzmy sobie szczerze: w Polsce nie istnieje selekcja na eksterier - najbardziej niewilczakowaty wilczak bedzie w stanie zrobic prawa hodowlane. Moze byc czarny i powyginany, ale te trzy oceny 'bardzo dobre' to zlapie. Jedyne co wyklucza z hodowli to wady genetyczne. Albo charakter, bo sedzia nie oceni psa, ktory ucieka ze strachu z ringu, albo gryzie wszystkich dookola... I wlasnie potomkowie takich psow beda do nabycia jako "rasowe nierodowodowe". Wlascicielom psow zdrowych z dobrym charakterem po prostu sie nie oplaca kryc na lewo i hodowac bez papierow....

Quote:
Originally Posted by Rona
a ojciec jest reproduktorem z Czech, wykorzystanym pod warunkiem, że jego imię i tożsamość nie zostaną ujawnione. Taki tajemny romans...
OJ, ale ta hodowczyni klamie... Biorac pod uwage, ze za krycie czeskim psem musialaby zaplacic 1800-2000 ZL + przejazd na krycie kilkaset km, to nie zarobilaby wtedy nawet na koszta. Nawet jesli liczyla sie z wlascicielem reproduktora po znajomosci (ale w jej znajomosci watpie) to musialaby placic min. 300ZL/szczeniaka. Do tego koszty 3 szczepien - w wieku 3 miesiecy to 150ZL. Mamy wiec 450 ZL/szczeniaka. A karmienie maluchow? Wyjazd na krycie? Odrobaczanie? I 500 roznych innych wydatkow (oczywiscie odpada rejetracja, przeglady i takie bajery, bo to tych szczeniakow nie dotyczy)? Ktos chyba sie przeliczyl, bo chcial zrobic majatek, a tu sie okazalo...ze to sie nie oplaca. Bo kto kupi za kilkaset zl szczeniaka po niebadanych rodzicach o niewiadomym pochodzeniu. Bo kto by wierzyl takiej osobie na slowo....

Quote:
Originally Posted by Rona
Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Gdybyśmy mieli Klub, to by się dało uchować od takich przekrętow?
Podejrzewam, że właściciele reproduktora z Czech należą do ichniego klubu i dlatego trzymaja w tajemnicy to skryte krycie
Tak - co do takich wyskokow to postepowanie jest proste: lewe krycie oznacza, ze taki reproduktor wylatuje ze zwiazku/klubu i staje sie...kundelkiem, bo nie mozna go juz nigdzie zarejestrowac (ani w Polsce, ani za granica). Nie moze tez byc wystawiany....

Quote:
Originally Posted by Rona
W jaki sposób? Pamiętaj, że bardzo wielu ludzi nie przywiązuje wagi do tego czy pies ma rodowód czy też nie. Nasi najbliżsi przyjaciele - skądinąd bardzo zacni i szlachetni ludzie- na przykład głoszą (i są o tym najszczerzej przekonani), że trzeba być niezłym snobem, żeby kupić psa z rodowodem, a każdy kto to robi nie kocha szczerze zwierząt, tylko własne ego.... To jest oczywiście nonsens, ale w ramach wolności poglądów, mają prawo takie mieć.
Zgadza sie. I ja tez doceniam ludzi, ktorzy jesli nie potrzebuje psa o konkretnym charakterze czy wygladzie to ida do schroniska i biora jakiegos szczeniaka, czy nawet doroslego psa. Ale w tym wypadku mamy jednak do czynienia z nabijaniem ludzi w butelke. Wiadomo, ze u wilczakow wystepuje dysplazja stawow biodrowych. Wiadomo, ze u mlodych psow czasem nie widac jej obiawow i dlatego robi sie przeswietlenia, bo to ze pies chodzi o wieku 2,3,4 lat nie oznacza, ze bedzie chodzil jak bedzie mial 5,6,7,8. I jestem pewna, ze pani "hodowczyni" z Krzeszowic takich nie ma. Chce ktos zadzwonic i jej zapytac? Jesli nie ma wynikow badan na papierku to niech ktos zapyta, czy pani "hodowczyni" dolozy sie do kosztow leczenia psa jesli potrzebna bedzie operacja stawow (to cos kolo 3000ZL bez gwarancji, ze pies bedzie chodzil). Jestem ciekawa. Bo skoro rozmnaza niebadane psy, to przeciez bierze odpowiedzialnosc na siebie jesli cos pojdzie nie tak. Np w Holandii jak ktos rozmnozy nieprzebadane psy i potem pies zachoruje na dysplazje to hodowca (lub rozmnazacz) pokrywa CALOSC wydatkow na leczenie psa (bo "towar byl wadliwy"). I to chyba podejscie fair - dlatego jak ktos sie zdecyduje ma szczeniaka z Kreszowic to osobiscie radze: zrobcie z ta pania odpowiednia umowe - dla Waszego dobra.

Quote:
Originally Posted by Rona
???? Mam nadzieję nie to, co właścieiele Szarej zrobili z nia 11 lat temu
Wlasnie tez sie tego obawiam. Szczeniaki sa juz na swiecie. Miala byc kasa, ale jak widac nie ma, bo nadal ma 5 szczeniakow. A te przeciez "zra".... Szkoda, ze szczeniaki beda placic za glupote wlascicieli....

Quote:
Originally Posted by zubrzyca
"szczeniaki sa zaszczepione i odrobaczone, maja doskonaly kontakt z ludzmi i innymi psami, nie sa lekliwe!".
Nie sa lekliwe? A ja jestem Miss Polonia.... Ale serio: szczeniaki przebywajace w stadzie z hodowczynia nigdy nie beda lekliwe. Bo sa "u siebie" (a jesli sa lekliwe to potem juz bedzie tragedia). Ma ktos ochote zrobic eksperyment: pojechac tam, wziac hodowczynie i 1 szczeniaka i pojechac do miasta? Jak wiem jaki bedzie rezultat... Znam to z czeskich hodowli - szczeniaki przebywajace w kojcu z rodzenstwem przez tak dlugi czas NIGDY nie mialy stabilnych charakterow. Mozna socjalizowac w stadzie 1 szczeniaka. Ale 5.... Bez szans...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 22:17   #39
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Chyba bym się nie zdziwiła, gdyby faktycznie tak było Chociaż wszystko jest możliwe
Chyba nie ma sensu podejrzewać kogokolwiek o cokolwiek bez pewnych dowodów, ale nie da ukryć, że sprawa jest ogólnie niesympatyczna. I wygląda na to, że takich przypadków będzie coraz więcej....

Margo, a co tymi uszami u tych szczeniaków? Takie jakieś dziwne, blisko osadzone... Zdarzają się takie u wilczaków? Nie zamierzam oczywiście kupować piesków , ale tak z ciekawości....

Też od razu pomyślałam o kosztach krycia reproduktorem i cenie piesków, ale nie wiedziałam, że to aż tak kosztowna impreza....
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2005, 22:36   #40
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Np zdarzaja sie firmy skupujace szczeniaki kundelkow. Potem je sortuja: jak jest bialy to bedzie podhalanem, jak czarny to nowofundlandem. Jak podpalany, to bedzie to ON, a jak zolty, to pojdzie jako golden lub labrador. Autentycznie! Przeciez nikt nie przyjdzie reklamowac szczeniaka po roku od zakupu....
...

Quote:
Originally Posted by Margo
Powiedzmy sobie szczerze: w Polsce nie istnieje selekcja na eksterier - najbardziej niewilczakowaty wilczak bedzie w stanie zrobic prawa hodowlane. Moze byc czarny i powyginany, ale te trzy oceny 'bardzo dobre' to zlapie. Jedyne co wyklucza z hodowli to wady genetyczne. Albo charakter, bo sedzia nie oceni psa, ktory ucieka ze strachu z ringu, albo gryzie wszystkich dookola...
Tylko u nas tak jest, czy w innych krajach bardziej się dokładają do stworzenia porządnego reproduktora?

Quote:
Originally Posted by Margo
Tak - co do takich wyskokow to postepowanie jest proste: lewe krycie oznacza, ze taki reproduktor wylatuje ze zwiazku/klubu i staje sie...kundelkiem, bo nie mozna go juz nigdzie zarejestrowac (ani w Polsce, ani za granica). Nie moze tez byc wystawiany....
W wypadku, gdy krycie było przypadkowe, a miot został usunięty (lub coś tam innego), to to takiego psa też dotyczy?

Quote:
Originally Posted by Margo
... I to chyba podejscie fair ...
Jak najbardziej.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org