Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-02-2007, 11:08   #81
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já vím, Mirko, taky mám jednu "dobíječku". Ale mluvila jsem o fenkách - obecně
Nedovedu si třeba představit, že mám pejsky zapřažené v saních a máme někoho předjet nebo se nedejbože nechat předjet. To bych už nerozmotala. Musela bych celý chumel odvézt domů a tam je všechny z těch kšír vyřezat . Ježiš, to je představa.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 13:48   #82
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

Na cvičák bychom chtěli, musíme zjistit, kde vlastně poblíž je (Toužim, Mariánské Lázně, nebo až Plzeň?) Pokud bude pěkná, pokusíme se uchovnit, takže by to asi bez cvičáku nešlo.
Co mě ale teď napadá, že nechám psa pojistit na odpovědnost. Stejně to chci udelat s i na koníky (mám výběh u silnice, kdyby se náhodou dostal kůň ven a způsobil škodu). Zeptám se na to u pojišťoven.
Tím ale pak nechci nechat psa trhat a rdousit ostatní hafíky ve vesnici (i když někteří by si to zasloužili )

Kitty
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2007, 19:47   #83
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jinak máme štěně taky někde blízko od vás. Ve Staré vodě u Mar. Lázní. Měla by to být farma kde chovají achaltekince
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 02:42   #84
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Ono je také docela zajímavé podívat se na vývoj názorů majitelů ČSV. Pan Artus je myslím zářný příklad . Do roka jsou všichni zlatíčka největší, cvičí, jsou bezproblémoví a všichni čerství majitelé jsou nadšeni a nechápou ty "nevychované" bestie . Časem se to většinou mění. Smutným příkladem je tento článek ....
S jinými plemeny nejsou procházky tak zábavně "akční" a jejich majitelé nemají vyvinutý onen šestý smysl čévéčkáře.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 08:48   #85
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Ono je také docela zajímavé podívat se na vývoj názorů majitelů ČSV. Pan Artus je myslím zářný příklad . Do roka jsou všichni zlatíčka největší, cvičí, jsou bezproblémoví a všichni čerství majitelé jsou nadšeni a nechápou ty "nevychované" bestie . Časem se to většinou mění. Smutným příkladem je tento článek ....
S jinými plemeny nejsou procházky tak zábavně "akční" a jejich majitelé nemají vyvinutý onen šestý smysl čévéčkáře.
Je tak to my máme naopak, neříkám že cvičí Sam nějak extra ale tak mě to stačí. Ale jinak doma to je super drban, nenecha nic na pokoji a to se myslim trochu se starnutím zlepšuje. Jinak jako štěně kolem 3 měsíce co toho naprováděl, těch škod to bylo příšerné. Teď kolem 8 měsíce už je to o dost lepší a je i poslušnější.
Jsem zvědavej až kolem puberty co zas na mě vymyslí.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 09:16   #86
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Vážená pisatelko rocco, čemu vděčím za vaši pozornost? Myslím, že k úrovni vašich příspěvků jsem se již vyjádřil dosatečně, pokud vám jde o to aby toto téma opět skončilo osobním urážkami jako obvykle, vyberte si prosím někoho jiného třeba Pavla, já nejsem vhodný adept. Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 09:46   #87
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Dane a Rocco klídek, nevím, co bylo v článku, a odmítám se zapojovat do osobních útoků, ale s tímhle souhlasím. Taky mezi takové patřím. Můj pes byl do dvou let super, na cvičáku snaživý, mezi psy zcela bezproblémový. U nás všichni říkali, že tam dřív chodil pán s čévéčkem, co muselo být pořád na vodítku a pralo se... a já se dmula pýchou a říkala si, jak mám super pohodového psa a v koutku duše že ti ostatní to prostě nezvládli.
Dnes je pes o rok a půl starší, je dál mazel atd, ale venku jsem se musela naučit rozeznat samce na kilák, pokud ho chci pustit na volno. A tahám rozumy z těch, kteří své psy aspoň dokázali donutit, aby na samce nereagovali i když nejraději by je taky sežrali.
A bavím se když některý majitel prvního nedospělého psa (nejen čévéčka) radí ostatním, jak vychovávat psa tak, aby se nerval.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 12:52   #88
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Jazzinko, já na to mám povel "Kam koukáš!" . Problém totiž obvykle začíná už očním kontaktem, takže se mu snažím ze všech sil zabránit. Další podmínkou samozřejmě je, aby pes uměl chodit na prověšeném vodítku (ať už na povel "K noze!" nebo "Pomalu!") - to je totiž záruka, že Tě pes vnímá a respektuje alespoň na tom vodítku. Povel "Kam koukáš!" se cvičí celkem snadno - prostě ho vyslovím (a to celkem přísně) a psovi normálně rukou otočím hlavu do neškodného směru. Po pár opakováních (ale jen v situaci, kdy je to třeba) přidám i cuknutí vodítkem a psi se to naučí velmi rychle respektovat. Horší je, když procházíme kolem psa, který sám po nás vystartuje - tak to už ty 3 mí miláčkové taky neustojí a musí si zahartusit (ale 3 jsou už pořádná smečka a v averzi vůči cizákům se vzájemně podporují - proto taky začátečníků zásadně doporučuju JEDNOHO psa!).
Pak je ještě jeden trik (možná lehce unfér vůči psovi za plotem, ale když tam nebudete chodit denně ). Tam, kde je nějaký pes za plotem a patřičně řádí a můžete svého psa pustit alespoň na dlouhou šňůru, cvičte přivolání! A u každého plotu s řičícím psem procvičujte nevšímavost. Můžete si tam udělat třeba i malou poslušnost, prostě cokoli, při čem pes bude muset vnímat jen vás (pokud nebude vnímat, přijde cuknutí vodítkem). Důležité je ale hlavně stále NEKOUKAT
Hodně štěstí všem
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 12:58   #89
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Jo, jinak článek existuje stále, stačí odmazat v adresním řádku na konci %5B (entita lomené závorky) a URL (odkaz byl jen nesprávně napsán)
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 13:32   #90
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Helčo dík, tohle trénujeme, pomáhala jsem si i halti ohlávkou a docela to jde, na vodítku i na volno u nohy projdeme kolem všeho celkem dobře. Problém je ale pustit psa úplně na volno mezi ostatní, většinou to musím jistit košíkem a stopovačkou a hlídat si ostatní psy. Pro mě je zásadní druhý případ - když je pes v postroji na tahání (kolo, běžky ..) na napnutém vodítku s amortizérem, prudí do všeho, co se kolem nás hne. Takže si ho v takových situacích musím zavolat k noze. Míjení a předjíždění jiných psů je totální tragédie.
No pracujeme na tom, tak snad se to časem poddá.

PS: jo ten článek by byl úsměvný, kdyby nešlo zrovna o Joshe..
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 14:52   #91
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka
Dane a Rocco klídek, nevím, co bylo v článku, a odmítám se zapojovat do osobních útoků, ale s tímhle souhlasím. Taky mezi takové patřím. Můj pes byl do dvou let super, na cvičáku snaživý, mezi psy zcela bezproblémový. U nás všichni říkali, že tam dřív chodil pán s čévéčkem, co muselo být pořád na vodítku a pralo se... a já se dmula pýchou a říkala si, jak mám super pohodového psa a v koutku duše že ti ostatní to prostě nezvládli.
Dnes je pes o rok a půl starší, je dál mazel atd, ale venku jsem se musela naučit rozeznat samce na kilák, pokud ho chci pustit na volno. A tahám rozumy z těch, kteří své psy aspoň dokázali donutit, aby na samce nereagovali i když nejraději by je taky sežrali.
A bavím se když některý majitel prvního nedospělého psa (nejen čévéčka) radí ostatním, jak vychovávat psa tak, aby se nerval.
Hergot vy jste meli nejak hodna ty štěnata že Vám to závidím holt neni pes jako pes. Já mám třeba mega drbana, ale zase jinak je super. Ale upřímně řečeno co už toho doma zničíl už několikanasobně převýšilo jeho pořizovací hodnotu

Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2007, 15:21   #92
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka

PS: jo ten článek by byl úsměvný, kdyby nešlo zrovna o Joshe..
No,taková to byla láska.....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2007, 00:01   #93
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

K panu Artusovi - já proti Vám nic nemám, jen si dobře pamatuji zrovna Vaše příspěvky, když byl Alf "malý" -poněkud kontrastují s dnešními, toť vše. A dokresluje to toto téma. A jste taky jeden z mála, kteří nepřestali přispívat do diskusí, jako cca tak 90% "nových" lidí.
Chápu, že jsem zde za tu zlou . , ale já jsem prostě od přírody cynik a bez ironie psát neumím, že to někdo nechápe je mi jedno, obzvláště na netu .
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2007, 10:15   #94
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Tréning na ulici je dobrý, jen pozor na odhad délky stopovačky, aby Váš vlček nevyrazil plaňku v plotu a nevytáhl si toho malého agresora na ulici, chytrý a silný je na to dost. Pro Rocco: to je zkrátka přirozený vývoj, kterým si projde každý nový majitel čévéčka, myslím že to potvrzuje úvahy na začátku tohoto tématu. Každý by si měl toto plemeno pořizovat pro vlastnosti a znaky které má a měl by o nich dopředu vědět. Aby důvodem pořízení si čsv bylo, že vypadá jako vlk a je blíže přírodě je krátkozraké a mimo mísu, pravým důvodem musí být jeho upotřebitelnost v normálním životě ať už při běžném pejskaření, sportu nebo sportovním výcviku.
Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2007, 18:02   #95
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Myslím, že nejlepší je obrátit se na Jirku Matějku. Ten sídlí a cvičí v Hluboké/Vltavou a má 2 ČsV. Myslím, že kompetentnějšího člověka v okolí těžko najdeš.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2007, 20:19   #96
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka
Jinak máme štěně taky někde blízko od vás. Ve Staré vodě u Mar. Lázní. Měla by to být farma kde chovají achaltekince


My bydlíme v Plané u Mariánských Lázní, jak se pejsek jmenuje? To bysme se tam mohli dojet seznámit, občas tudy jezdíme za příbuznými do Sokolova..
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2007, 22:22   #97
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

pejsek- čubinka- Oly od Úhoště. jestli jsi koňačka, tak bys mohla mít přehled, kde je tam takováto farma
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2007, 21:05   #98
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Koňačka sice nejsem, ale vím, že tam občas nějací pasou. Možná příští týden tudy zase pojedeme.
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 13:01   #99
Lucul
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Bratislava
Posts: 12
Default otazocka

Na začiatku tejto témy sa riešil podobný problém aký mam ja.Neviem sa rozhodnúť medzi bielim švajčiarskym ovčiakom,nemeckým a československým vlčiakom.Rozmýšlala som aj o oboch ale kedže chcem psa s PP tak by ma vyšli na cca20 000 a to dať naraz je dosť.Bývam pri lese v rodinnom dome psík by býval v záhrade a vždy ked pridem so školy by bol somnou dnu.nemeckého ovčiaka som už mala je to super psik ale aj tyto dvaja sa mi veelmi pačia a neviem sa rozhodnuť ja som proste zlubena do týchto vlčiakovitych plemien ale rozhodnuť medzi nimi sa neviem ak by ste mi vedeli poradit podla čoho sa mám rozhodnť medzi týmito plemenami budem rada, Dekujem
Lucul jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 14:01   #100
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Lucul
ja som proste zlubena do týchto vlčiakovitych plemien ale rozhodnuť medzi nimi sa neviem ak by ste mi vedeli poradit podla čoho sa mám rozhodnť medzi týmito plemenami budem rada
Naozaj najlepsie je rozhodnut sa podla toho, co chces so psikom dosahovat, aku mas trpezlivost, a najma si zvaz, ze ci si ochotna sa snazit so psom robit aj ak sa ti povodne predstavy nevyplnia. CVcko totiz neznasa dobre zmeny majitela (osobne si myslim ze akekolvek zmeny majitela by pri kazdom plemene mali byt len z vaznych dovodov - dieta tiez nedas do decaku lebo nosi zo skoly poznamky, ze?), vyzaduje vela trpezlivosti (aj veci nad ktorymi sa teraz smejeme si ziadali riadnu davku nasich nervov), a nie je idealne na vycvik, ak ti ide len o vysledky a nie aj o proces. Urcite by hlavnym kriteriom nemal byt vzhlad, hoci tomu sa u CVciek velmi tazko odolava...

Proste - CVcko nie je vhodne pre kazdeho...

Mozno by pre teba bolo najlepsie si to s CVckami vyskusat, vidiet ho vela nazivo nielen na vystavach, ale aj na inych akciach - tabor, stretnutia CVckarov, pripadne sa s niekym dohodnut a prist sa pozriet, ist na prechadzku alebo vylet, vidiet, co vyvadza a ako to majitel riesi...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org