Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-01-2012, 23:18   #1
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default Wilczaki i ich ogony (ocena psow w ringach)

Nie będę tutaj się madrzył ale otworzyłem wzorzec i:

Quote:
OGON:
Wysoko osadzony, wiszący. Przy pobudzeniu wzniesiony szablasto.

Wzorzec FCI nr 332
Więc sędzina jednak sędzia przeczytała wzorzec i oceniała według niego?
Salvator jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 23:39   #2
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post


Więc sędzina jednak sędzia przeczytała wzorzec i oceniała według niego?
O ogonie w ringu było już tysiące razy wertowane...
Ostatnio tutaj:
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21224
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 23:43   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Nie będę tutaj się madrzył ale otworzyłem wzorzec i:
Quote:
OGON:
Wysoko osadzony, wiszący. Przy pobudzeniu wzniesiony szablasto.

Wzorzec FCI nr 332
Więc sędzina jednak sędzia przeczytała wzorzec i oceniała według niego?
Sorka, ale przeczytales to co CYTOWALES

To jeszcze raz, abys to zauwazyl:

Przy pobudzeniu wzniesiony szablasto.

Wystawa, a szczegolnie taka, gdzie w ringu jest wiecej niz jeden samiec jest dla psa NIESAMOWICIE!!!! pobudzajaca. Wilczak ma kite po to, aby "szpanowac" nia przed innymi psami. KAZDY samiec o mocnym, pewym siebie charakterze podniesie ogon w gore. Ogon w dol oznacza wycofanie i "poddanie sie" silniejszym; chec nie zwracania na siebie uwagi; czasem znudzenie (ale w ringu samcow psy sie nie nudza ).

Na serio polecam Tobie choc jeden wyjazd na wystawe do Czech, gdzie zobaczysz, ze zwykle CALA stawka psow ma ogony w gorze...

Promowanie i naklanianie sedziow, aby przesladowali psy z ogonami w gorze spowodowane jest tym, ze niektore hodowle maja tak slabe charaktery, ze czasem nie ma w nich ANI JEDNEGO psa, ktory bylby widziany z tak noszonym ogonem.... A skoro nie ma to gnebia to u innych....
Ale to nie jest cos czym mozna sie szczycic, czy co mozne promowac, ale cos czego nalezy ZALOWAC. Bo hodowle, gdzie cale stado ma albo ogony na brzuchu albo zawsze w dol to hodowle, gdzie ani jeden pies nie ma prawidlowego wilczakowego charakteru...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 17-01-2012 at 23:45.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 23:50   #4
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default

Sor nie siedzę non stop na forum, jednak w mojej opinii dopuszczenie ogona noszonego wysoko nie znaczy:

1 Obowiązkowego podniecenia (pies ma być zrównoważony także na ringu)

2 Na pewno nie oznacza noszenia husky style (ogon ma być noszony szablasto wygięty, nie nad grzbietem)
Salvator jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 23:54   #5
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default

Cierpisz na kult siły?

Zrównoważenie nie oznacza uległości.

Już kiedyś bezowocnie starłem się chociaż zaznaczyć brak przenadzwyczajnych super mocy w tej rasie.

Proponuje udać się na ring np. Dogo Argentino, tam psy nie muszą się stroszyć jak koguty, właśnie dla tego że są pewne swojej siły.
Salvator jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2012, 23:57   #6
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ale chyba nie powiesz mi, że tak wygląda pewny siebie pies???

__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:02   #7
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default

Ale nie mówimy chyba o chowaniu ogona pod siebie tylko o różnicach miedzy opuszczonym (w relaksie) a podnieconym w górze. Nie mieszajmy tu zagadnień i ilustracji nie na temat.
Salvator jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:04   #8
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

nie wiem, czy mówimy o dwóch różnych rzeczach, bo ogon wygięty sierpowato może być np. tak jak u Cheia:


lub w dużym podnieceniu tak jak np. u Larsiaka:


W pierwszym przypadku ogon wynika z pewności siebie (nie mylić z agresją!!!), drugi przypadek to duże pozytywne pobudzenie (też nie agresja). Suka jak biegnie swobodnie to ogon ma często poziomo w tył i zagięty lub w górze (oprócz wystaw ) i świadczy o jej pewności siebie właśnie i zrelaksowaniu, jak np. tu:



jak atakuje inne psy, to ma ogon poziomo, ale o tym wiem już tylko ja, bo nie robię wtedy umyślnie zdjęć
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:05   #9
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Ale nie mówimy chyba o chowaniu ogona pod siebie tylko o różnicach miedzy opuszczonym (w relaksie) a podnieconym w górze. Nie mieszajmy tu zagadnień i ilustracji nie na temat.
Tak, ale ten sam pies nie podniesie w życiu warszawy ogona do góry w biegu. Będzie miał go opuszczony.

Ale skoro mowa o mieszaniu to chyba chodzi o to w zarzutach wobec sędziów, że OBNIŻAJĄ ocenę za ogon w górze czego robić NIE MAJĄ PRAWA bo to jest w porządku.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:08   #10
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ale chyba nie powiesz mi, że tak wygląda pewny siebie pies???

smutny widok (zawsze jak widze takie wilczaki to mi sie płakać chce)
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:19   #11
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

w kontaktach damsko męskich suczita też ma ogon w górę sierpowato, tu np. z pięknym Narsilem:



dążę do tego, że uważam, że ogon poziomo lub w górze jest "naturalniejszy" dla wilczaków niż ogon w dół jak np. również u tej samej mojej suczity podczas większości wystaw... fakt jest faktem, jako sędzia/na kilka razy bym swemu psu cewuca nie dała tak mam czempionkę
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 00:31   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default


ogony w statyce, w ruchu zawsze przekroczą pionową oś, czyste prawo fizyki.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 01:56   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
1 Obowiązkowego podniecenia (pies ma być zrównoważony także na ringu)
Nie zrozum mnie zle - wiem, ze Twoja przygoda z wilczakami dopiero sie zaczyna. W domu masz mlodziaka, ktory z doroslym samcem tej rasy nie ma nic wspolnego.... Wiec jeszcze nie bardzo mozesz bazowac na swojej wiedzy i obserwacjach.

ALE... wypadaloby sie wgryzc w temat zanim zaczniesz sie "madrowac" na temat zrownowazonych psow tej rasy....

Tak sie sklada, ze ogon u wilczaka sluzy do KOMUNIKOWANIA sie z innymi przedstawicielami psiego gatunku. A poniewaz wilczaki maja w sobie wiele naturalnosci odziedziczonej po wilkach to ogon jest dla nich tym, czym dla ludzi slowa. I unoszenie go ponad grzbiet ma WIELE znaczen i jest to sygnal bardzo czesto uzywany - to wrecz wizytowka wielu samcow (szczegolnie tych znajacych swoja wartosc).
CO do pozycji ogona i tego co oznacza Gaga zamiescila zdjecia.
Nie ma to nic wspolnego ze ZROWNOWAZENIEM i juz mowienie, ze zrownowazony pies nie nosi ogona w gorze to zwykla bzdura...

A jesli przeszkadza Tobie slowo "pobudzony" umieszczone we wzorcu to zamien je sobie na "dyskutujacy z kumplami i kumpelami" i bedzie luzik...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 02:01   #14
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ale skoro mowa o mieszaniu to chyba chodzi o to w zarzutach wobec sędziów, że OBNIŻAJĄ ocenę za ogon w górze czego robić NIE MAJĄ PRAWA bo to jest w porządku.
Zgadza sie. Ja powiem wiecej - to wlasnie pies na tym zdjeciu:



mialby prawo dostac obnizona ocene za NIEPRAWIDLOWO NOSZONY OGON. I u niejednego czeskiego sedziego by dostal.... Chocby dlatego, ze taki obrazek nie ma prawa pojawic sie w klasie championow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 08:40   #15
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Proponuję się nie spinać na forum tylko gadać face to face - ogon wtedy wyraźnie chowa się pod brzuszek - jak u niektórych piesków
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 08:48   #16
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

A co ma pobudzenie do zrownowazenia?
Pies zrownowazony to taki ktory sie nie pobudza?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 09:35   #17
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Jeszcze a propos opanowania i pobudzenia. Może się mylę, jakby co proszę osoby zajmujące się stricte szkoleniem o poprawę, ale z tego co wiem to w obidance cała zabawa polega na tym, że pies ma być w mega pobudzeniu, całym sobą wyrażać jak bardzo go jara to, że będzie pracował z swoim przewodnikiem (ogon w górze, merdający z radości). A jednocześnie przy tym maksymalnym pobudzeniu ma być całkowicie posłuszny.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 10:47   #18
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dokladnie. Jeszcze wiekszego pobudzenia i wiekszej gamy popedow (z walki wlącznie) przy pelnym podporzadkowaniu wymaga IPO.
Pies zrownowazony to nie znaczy pies spokojny. Pies posluszny rowniez nie musi byc spokojny.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 13:12   #19
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default

Margo

rozumiem że według Ciebie tylko wilczaki komunikują się ciałem a inne psy używają ogonów do wiszenia na gałęzi ?

Nie ważne jest ile lat ma mój pies mam do czynienia z psami rożnych ras (nie tylko na wystawie) mam od zawsze.


Nie budujmy sobie ego posiadaniem pseudo wilka bo mamy zwykłe psy.


I żeby było jasne pies na zdjęciu w chwili jakiej został uchwycony gdy kuli ogon co w ringu nie może mieć miejsca i świadczy o wycofaniu/ stresie.

Ale też nie wilczak nie powinien reprezentować stylu husky gdzie ma wywiniętą kitę .
Salvator jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2012, 13:32   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by secki View Post
Proponuję się nie spinać na forum tylko gadać face to face - ogon wtedy wyraźnie chowa się pod brzuszek - jak u niektórych piesków
"Like it!"

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Jeszcze a propos opanowania i pobudzenia. Może się mylę, jakby co proszę osoby zajmujące się stricte szkoleniem o poprawę, ale z tego co wiem to w obidance cała zabawa polega na tym, że pies ma być w mega pobudzeniu, całym sobą wyrażać jak bardzo go jara to, że będzie pracował z swoim przewodnikiem (ogon w górze, merdający z radości). A jednocześnie przy tym maksymalnym pobudzeniu ma być całkowicie posłuszny.
Bo jak nic obediencowce to banda niezrownowazonych psow z przewodnikami nie majacymi pojecia o psychice....

Dobra,koniec zlosliwosci:

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
rozumiem że według Ciebie tylko wilczaki komunikują się ciałem a inne psy używają ogonów do wiszenia na gałęzi ?
Gdzie to zostalo napisane?

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Nie ważne jest ile lat ma mój pies mam do czynienia z psami rożnych ras (nie tylko na wystawie) mam od zawsze.
Mamy w zwiazku hodowce ONkow... Hoduje je od zawsze (a ma swoje latka), mimo tego nadal nie moze pojac po diabla badac onki na HD...

Wybacz, ale jesli w mowie ciala wrzucasz wszystkie rasy do jednego worka (lacznie z wilczakami) to jednak bedziesz musial zweryfikowac swoja wiedze, bo w chwili obecnej na serio nie mamy o czym dyskutowac... Ja mowie o TYPOWYCH zachowaniach psow tej rasy, Ty o ..... jakis psach....

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Nie budujmy sobie ego posiadaniem pseudo wilka bo mamy zwykłe psy.
Wybacz, ale to ja Tobie radze odrzucic wlasne ego i przejsc sie do wypozyczalni dvd, wybrac pare filmow o wilkach i na spokojnie je sobie poogladac... Albo zrobic sobie piknik w zoo przy wybiegu z wilkami....

Gadanie, ze wilczak to zwylky pies, ktory nie ma nic z wilka to PRowska papka, jaka serwuja co niektorzy hodowcy.... Zreszta akurat ci, ktorzy kreuja sielankowy obrazek wilczaka, a wtoruja im ich wlasciciele. I dopiero potem czlowiek dowiaduje sie, ze pies pani xxx szuka nowego domu, bo mimo, ze na forum byl aniolem i geniuszem szkoleniowym to ma na koncie demolke domu, mocne pogryzienie wlasciciela, a na komende nie potrafi zrobic nawet siad (to przylad z zycia wziety)...

Nie, nie mamy zwyklych psow. Jesli chodzi o zachowania socjalne, mowe ciala to wilczaki sa w 99% wilkami. Ten jeden procent roznicy to to, ze traktuja czlowieka jako czlonka swojego stada, a nie obcego...

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
I żeby było jasne pies na zdjęciu w chwili jakiej został uchwycony gdy kuli ogon co w ringu nie może mieć miejsca i świadczy o wycofaniu/ stresie.
Sorry, ale kogo Ty chcesz oszukiwac...? Ja wiem, ze on jest w stresie... z tego co widze, to on cale zycie jest w stresie... Choc nie... gdy byl mlody to byl wesolym fajnym psiakiem - dopiero z czasem przygasl, zesmutnial i prezentacja dorownal do reszty swojego stada... Zal patrzec....

Ale juz pomijajac prezentacje - pod wzgledem budowy, wyrazu glowy i ruchu pies ten pozostaje sporo w tyle za wiekszoscia prezentowanych psow... Jego zwyciestwo bylo nieuzasadnione i niezasluzone. Zwyciezcy obu pozostalych klas o wiele bardziej zaslugiwali na ten tytul... Jak rozumiem przegrali dlatego, ze mieli lepsza prezentacje i charaktery...

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Ale też nie wilczak nie powinien reprezentować stylu husky gdzie ma wywiniętą kitę .
Slowami sie nie udalo, wiec bedzie obrazkowo...

TO jest SIERP:


A tu masz fotki WILKOW!!!:



I co...planujesz teraz wyjazd do USA i bedziesz uczyl wilki jak maja prawo nosic ogony????
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 18-01-2012 at 13:38.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org