Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-09-2011, 00:45   #101
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post

a to jedna z moich ulubionych fotek

Tia.. Bruxa, ktora koniecznie chiala isc skrotem
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 07:06   #102
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default


Widzę, że Aga jednak wykorzystała "zdolności" Larsika

P.S. Na fotkach widoczne było strzelanie, to też było do zaliczenia czy to własna inicjatywa
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 08:43   #103
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Jeszcze Zygzakowy do rodzinki naszej szanownej należy,
Zygzaczek i Cayo-ulubiona siostrzyczka, toż mówię, że Paweł zgotował mi ucztę
Liszkam i Uruk jako siostrzeńcy...bo taaaką mamay wielgachną rodzinkę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 09:57   #104
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
P.S. Na fotkach widoczne było strzelanie, to też było do zaliczenia czy to własna inicjatywa

Zaliczenie, a jakże
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 10:27   #105
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

patrząc na zdjęcie Marcina to UFFFF, ze nie inicjatywa własna
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 11:29   #106
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
patrząc na zdjęcie Marcina to UFFFF, ze nie inicjatywa własna
Strzelać to trafiać. Musiałem się skupić.
Pan punktowy zapytał się mnie czy jestem policjantem? Podobno mało kto mógł trafić do celu, ale co się dziwić kiedy ktoś gna do mety.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 17:47   #107
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Zaliczenie, a jakże
A widzisz, kolejny argument, żeby szef wziął udział
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 22:09   #108
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Fajnie ,pan punktowy stwierdził że tomek (Spider) to chyba do służb specjalnych nalęży bo upolował wszystkie puszki . Zabawa przednia była szkoda że tak krótko... pozdrawiam.Spiderka
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 23:35   #109
Agni
Junior Member
 
Agni's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 182
Default

Tu jeszcze kilka fotek
https://picasaweb.google.com/1003807...J7X3JeJip6AlwE
Agni jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 23:47   #110
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Super foty a na tyrolce uśmiech Sebastiana i Scylli BEZCENNY.Brawo dla fotograf-ki. Spiderka & Czakram team
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2011, 09:52   #111
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by Agni View Post
Agni, mogę swoje ukraść? Są genialne! Szczególnie moja otwarta buzia przy zjeździe na tyrolce...
Ślicznie dziękuję za obfotografowanie. To była dla nas ważna chwila
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2011, 10:38   #112
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Szczególnie moja otwarta buzia przy zjeździe na tyrolce...
Jak rybka bez wody
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2011, 10:45   #113
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Jak rybka bez wody
Bo to była wersja "latającej rybki"
...rybka latająca z wilkami... ech...
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2011, 11:33   #114
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

A tutaj kilka moich zdjęć doliny będkowskiej i wilczaków:
https://picasaweb.google.com/1046744...24/UrlopWARItp
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2011, 11:37   #115
Agni
Junior Member
 
Agni's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 182
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Agni, mogę swoje ukraść? Są genialne! Szczególnie moja otwarta buzia przy zjeździe na tyrolce...
Ślicznie dziękuję za obfotografowanie. To była dla nas ważna chwila
Kradnij, kradnij . Dla wiekszości z nas to były ważne chwile
Agni jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 20:12   #116
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Ja również chciałabym pogratulować organizatorom II WAR organizacji zawodów. Podobnie jak w ubiegłym roku, punkty zadaniowe były obsługiwane przez specjalistów, co istotnie i pozytywnie wpływało na moje poczucie bezpieczeństwa.
To, co wymagało zmiany po I WAR, to uwzględnienie czasu oczekiwania na punktach na wykonanie zadania, w ostatecznej klasyfikacji. Niestety przez to niedociągnięcie i w tym roku nie wygrał najszybszy i najsprawniejszy zawodnik, tylko ten, który nie musiał czekać w kolejce na punktach. Dowodem tego jest numer startowy zawodnika, który wygrał, czyli numer 1.
Regulamin zawodów informował, że wszyscy zawodnicy startują równocześnie (pkt. VII, 1. e). To dawało szansę na wygraną tym najszybszym, a mnie zachęciło do przejechania całej Polski, żeby się zmierzyć z najlepszymi i sprawdzić swoje możliwości. Zmiana dotycząca startu zespołów została ogłoszona na odprawie przed startem. Dowiedzieliśmy się, że co cztery minuty będą startowały 3 zespoły w kolejności zgłoszeń na zawody, czyli kolejno numery: 1,2,3, potem 4,5,6, itd. Celem było uniknięcie kolejek na punktach :-) Dodam ze swojej strony, że startowałam z numerem 12, a na punktach straciłam łącznie ponad pół godziny czekając na uprzęże. Podobno późniejsze numery miały jeszcze większe straty czasu.

Kolejnym nieporozumieniem tegorocznych zawodów były zmiany w regulaminie, o których dowiedzieliśmy się już po zakończeniu zawodów! Dodałam wykrzyknik, bo to jest niedopuszczalne na zawodach takiej klasy.
Otóż w pkt. VII, 1. regulaminu czytamy: d) Za niewykonanie zadania specjalnego zespoły zaliczają dodatkowo minuty karne.
f) Zespoły zostaną sklasyfikowane na podstawie czasu pokonania trasy.



Zatem regulamin dopuszczał niezaliczenie punktu lub punktów, co zostało potwierdzone podczas odprawy zawodników.

Ani w regulaminie, ani na odprawie przed startem, nie było mowy o tym, że nagrody i jednocześnie pierwsze trzy miejsca będą przyznane jedynie osobom, które zaliczą wszystkie punkty.


Najbardziej zainteresowani zapewne dostrzegli, że osoba na czwartym miejscu ma lepszy czas od osoby na miejscu trzecim. Niestety w tym przypadku oficjalnie zajęte przez Magdę miejsce 4 nie jest niczym uzasadnione poza ludzkim błędem podczas podliczania wyników. To akurat może się przydarzyć każdemu, szczególnie gdy czasy są liczone "na gorąco". Może się też zdarzyć, że dopiero po ogłoszeniu wyników pomyłka zostanie dostrzeżona. Ale po co od razu naginać zasady i regulamin do własnych błędów? Przecież wystarczy sprostować wyniki.

Taka postawa organizatorów zniechęca do udziału w zawodach, bo brakuje jasnych, czytelnych zasad. Wydawało się, ze regulamin te zasady określa, jednak w rzeczywistości przebieg zawodów i klasyfikacja generalna ma się nijak do oficjalnego regulaminu podpisanego przez organizatorów.



Gdyby w tym momencie odnieść się do cytowanych powyżej punktów regulaminu WAR, oficjalnie miejsce trzecie zajęła Magda z Liskammem, a miejsce czwarte Paweł z Sharnem.


Moje spostrzeżenia nie są osobistymi wycieczkami. Nie mam nic do Magdy i Andrzeja, Pawła, ani nikogo innego. Uważam że trzeba mówić/pisać o tym co jest ważne. Dla mnie te zawody były ważne, przygotowywałam się do nich długo i długą drogę pokonałam, żeby wziąć w nich udział. Ktoś mógłby stwierdzić, ze najważniejsza jest dobra zabawa. Zgadzam się, takie spotkanie i przygody na trasie to przede wszystkim dobra zabawa, jednak w moim przypadku zabawa nie wyklucza zdrowej rywalizacji. A zdrowa rywalizacja wymaga czytelnych zasad.



Oczekuję odniesienia się uczestników zawodów do powyższych spostrzeżeń. Czy zgadzacie się na zmiany w regulaminie, które nie zostały oficjalnie ogłoszone, zmiany wprowadzone po zakończeniu zawodów? Te zmiany miały na celu wybrnięcie z trudnej sytuacji, która powstała na skutek ludzkiego błędu. W efekcie tych zmian, zawodnik z gorszym czasem jest zaklasyfikowany wyżej od zawodnika z lepszym czasem.

Ja nie mam na to zgody.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 21:09   #117
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Szkoda że to nie Ty korespondowałaś ze mną ostatnimi dniami tylko Magda, szkoda że na tą korespondencję się teraz powołujesz.

Tak,masz rację w wielu punktach, ale..
Powiem szczerze aż nie chce mi się brnąć w tą dyskusję, ale niejako muszę.
Po pierwsze nie wiem czy zauważyłaś, ale całe zawody opierały się niejako na wzajemnym zaufaniu, (konkurencja najlepszym cenzorem ) każdego zawodnika pytałam co i jak zaliczył, jak zauważyłaś brakowało nam ludzi na punktach którzy by wpisywali dokładne dane, tak więc po przybyciu na metę Magda oznajmiła że nie pokonała jednej przeszkody (wpis w karcie ) po jakimś czasie zaznaczyłaś (TY) że nie wykonała innego zadania w pełni ( +15 min ) do czego Magda się nie przyznała....jednak przytaknęła gdy Ty to powiedziałaś. I tak,to zaważyło że licząc minuty automatycznie pominęłam Magdę. ( 2min różnicy )

Prawda jest taka że gdyby brać te zawody tak jak inne,to nie biegałabym po polu zbierając,pilnując czy wszyscy oddali karty,nie wnikałabym czy ta "ksywa " wpisana na karcie to ta czy inna osoba, bo jako organizator nie mam obowiązku znać osobiście każdego startującego!!

Co do numerów startowych a miejsc zajmowanych to było różnie, i nie chce tu przytaczać przykładów.

Rozumiem w pełni że ktoś podszedł do zawodów i rywalizacji poważnie,szanuję to .szkoda że mówisz tu za Magdę.

Rozumiem Twoje rację, zrozum moje.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 21:49   #118
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

Witam. Organizacja zawodów super. Fakt, muszę trochę przyznać rację Lupuskowi iż czas oczekiwania na uprzęże powinien być odliczony. Niestety ja równiez straciłem co najmniej 0,40 min gdyż nie ukrywam: przede mną biegli zawodnicy z nr. 5 i 6. Byli bez wątpienia lepsi w bieganiu ( zresztą sami przyznali że uczestniczą w biegach, maratonach) ale na pkt. kontrolnych musiałem czekać aż zaliczą zadania a przy wspinaczce jeszcze przede mnie "wcisł" się jakiś zagubiony dziennikarz. Druga sprawa to jak by nie było: znajomość trasy uczestników I WAR. Niestety byłem nowicjuszem i tym bardziej pewnie zaskoczyłem wraz z Eskelem co niektórych.
Czyli w przyszłym roku trzeba wziąć własną uprząż
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 21:53   #119
jack&lars
Junior Member
 
jack&lars's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: ŻYWIEC
Posts: 40
Default

aha :
"Ani w regulaminie, ani na odprawie przed startem, nie było mowy o tym, że nagrody i jednocześnie pierwsze trzy miejsca będą przyznane jedynie osobom, które zaliczą wszystkie punkty. "
było powiedziane, że kto nie zaliczy pkt kontrolnego dopisuje się 30 min do przebytego czasu.
Pozdrawiam wszystkich zarówno uczestników jak i obserwatorów
jack&lars jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2011, 22:00   #120
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Jeśli o mnie chodzi ja chciałem miło spędzić dzień dobrze się bawiąc w doborowym warszawskim towarzystwie, no ale nie o tym jednego nie rozumiem minuty karne były za niezaliczenie punktu (brak dziurek na karcie) więc jak to jest że jeden mówił że zaliczył a drugi że nie (jeden drugiemu odbijał na zasadzie nie chce mi się iść odbij mi?). Dla mnie sprawa wydawała się jasna startuje o 10 wracam na metę o 15 bach 5 godzin jeden punkt np niezaliczony doliczamy karne minuty i gotowe, tak przynajmniej to zrozumiałem i wydawało się logiczne. Fakt faktem musicie Magduś pomyśleć na przyszły rok nad rozwiązaniem problemu kolejek na punktach i czekaniu, my tak mniej więcej na czekaniu straciliśmy około godziny. Reasumując było super, co roku lepiej wiec z optymizmem oczekuje przyszłorocznego wara
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org