Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-09-2006, 18:20   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Wilczaki szukajace nowych domow

Jak mogliscie sie przekonac od czasu do czasu nowego domu szukaja dorosle psy tej rasy... czasem zaledwie podrosniete szczeniaki....

Przyczyny zmiany domu sa rozne, ale mozna podzielic je na trzy grupy:

1) PSY 'PROBLEMATYCZNE'
Trafiaja do tego dzialu, gdy poprzedni wlasciciele nie byli w stanie (lub nie chcieli) poradzic sobie ze swoimi CzW.
Psy takie sa do oddania jedynie w rece osob, ktore maja odpowiednie wiadomosci (mozliwosci i CHECI) by sobie z nimi poradzic. Jakie sa to problemy? Czasem sa to psy, ktore bronia misek lub zbytnio lubia strozowac. Takie, ktore sa nadmiernie strachliwe czy takie, ktore poluja na zwierzyne lub robia sobie samotne spacery. Bywaja psy zbyt aktywne, czy zbyt glosne (wyjce). Ale i takie, ktorych nie nauczono czystosci w domu (czasem jeszcze szczeniaki), ktorych wlasciciele zamiast naprawiac swoje bledy woleli sie ich pozbyc... Bywa, ze trafiaja tu psy odebrane wlascicielom, ktorzy sie nad nimi znecali (to szczegolnie smutne, ale zwykle najbardziej problematyczne przypadki) lub trzymali w nieodpowiednich warunkach.

2) PSY 'BEZPROBOLEMOWE'
Nie oznacza to, ze chodza jak zegarki, sa super karne i pieknie wyszkolone. Z nimi tez moga byc problemy, bo to zwykle dorosle psy, ktore maja juz swoje nawyki. Od psow z grupy pierwszej roznia sie jedynie tym, ze nie zostaly oddane z powodu "problematycznosci", ale zwykle dlatego, ze ich wlasciciele nie mieli innego wyjscia. Czasem sa to ogromne problemy rodzinne, czy ciezka choroba. Czasem trafiaja sie psy, ktorych wlasciciel zmarl, a rodzina woli znalezc psu nowy dobry dom (a najlatwiej znalezc go wlasnie wsrod ludzi znajacych ta rase).

3) PSY OD 'HODOWCOW'
To najbardziej denerwujaca grupa, bo na nerwy dzialaja sami hodowcy... Do tej grupy naleza psy chore (choc nie zawsze majace jakies widoczne oznaki - dotyczy to zwlaszcza psow z HD). Czasem, gdy wlasciciele (hodowcy) dowiaduja sie, ze ich pies ma dysplazje i nie bedzie hodowlany, przestaja go "kochac" i decyduja na oddanie... Tak samo bywa z psami u ktorych hodowca odkrywa jakis inne "mocne" wady (np. zly zgryz). Czasem hodowcy po prostu robia sobie "porzadki" i probuja sprzedac psy starsze lub malo 'oplacalne'....
Nie bede tego osadzac (i przeklinac), ale tak bywa... naszym zadaniem jest pomoc psom...


Teraz jeszcze kilka spraw "organizacyjnych":

1) OPLATY
Czasem trzeba sie liczyc z tym, ze (zwykle w przypadku mlodych psow lub psow hodowlanych) oddajacy poprosi jednak o wniesienie niewielkiej oplaty. Czasem psy sa do oddania CALKOWICIE za darmo, czasem jedynie na podstawie zawartej umowy, ze nowy wlasciciel nie bedzie zrywal kontaktow. Ew. na podstawie umowy na wspolwlasnosc. Ale trafiaja sie i tacy, ktorzy chca psa najzwyczajnie sprzedac... Warto wiec wczesniej zapytac...

2) JAKOSC
Zle slowo, ale chyba wazne: wszystkie psy umieszczane w dziale "Dorosle psy" to Czechoslowackie Wilczaki z rodowodami (chyba ze zostalo zaznaczone inaczej i pies nie figuruje w naszej bazie danych)... Trafiaja sie "zwykle psy" czy niehodowlane, ale i takie, ktore spokojnie (i z powodzeniem) moga brac udzial w wystawach. Pomagalismy juz znalezc nowe domy psom, ktore potem osiagnely tak zaszczytne tytuly jak Zw.Klubu, czy zwyciestwa na czeskich i slowackich wystaw specjalnych... Trafiaja sie bardzo cenne (unikalne) psy, dla ktorych szuka sie domow u osob, ktore za zainteresowane hodowla. Tak wiec mozna tu znalezc rozne wilczaki - od super wzorcowych po takie mniej typowe (ale czesto np ladnie nadajace sie do szkolenia). A to dlatego, ze rozne sa powody dla ktorych pies znalazl sie w tym dziale...

3) LISTA
Spis psow do oddania, ktory mozna znalezc na Wolfdogu nie jest pelny... Wpisywana jest tam jedynie czesc psow. Istnieje druga "wewnetrzna lista" - posiadamy informacje o wiekszej ilosci CzW do oddania niz publikujemy na stronie, ale nowi wlasciciele poszukiwani sa dla nich w bardziej 'spokojny' sposob (na ogloszenia na Wolfdogu reaguje zawsze masa osob chetnych na wziecie psa - szczegolnie przy psach hodowlanych trafiaja sie ich cale tlumy (glownie hodowcow, ktorzy widza w tym szanse na niezly interes)) , bo czesc wlascicieli prosi o nie publikowanie danych, ze ich pies szuka nowego domu.
Jesli wiec szukacie nowego psa i nie chcecie szczeniaka, ale psa doroslego (a nawet nie boicie sie psa problematycznego) to PISZCIE DO NAS BEZPOSREDNIO. Wtedy albo damy wam informacje o takich psach, albo bedziemy informowac jak tylko dostaniemy dane jakiegos nowego psa, ktory moze Wam odpowiadac....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2007, 10:27   #2
darunia-puma
Junior Member
 
darunia-puma's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 49
Default adopcja wilczaka

od dawna nosilam sie z zamiarem przygarniecia kolejnego psiaka i mi i mojej shilli byloby bardzo milo gdyby znalazl sie jakis czw lub sw w naszym domu (oczywiste jest takze to iz moglby on byc psem z problemami lub po przejsciach- tak jak moja ukochana shilla) chcialabym sie zapytac jak mozna zaopiekowac sie pieskiem ktore dzieki wam szukaja domu? serce mi peka po przeczytaniu linku od margo w ktorym jest informacja jak podle ludzie postepuja wobec swoich podopiecznych...nie zalezy mi na psie wystawowym po prostu chce przelac swoja milosc na kolejnego psiaka. boje sie wziac pieska ze schroniska bo boje sie ze moge trafic na agresywnego psa ktory albo mi albo shilli zrobi krzywde.pozdrawiam wszystkich milosnikow czworonogow
darunia-puma jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 00:28   #3
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

[quote=darunia-puma;104328]od dawna nosilam sie z zamiarem przygarniecia kolejnego psiaka

oj, to tak jak ja. na swojego wilczaka czekam dobre 6 lat

i mi i mojej shilli byloby bardzo milo gdyby znalazl sie jakis czw lub sw w naszym domu (oczywiste jest takze to iz moglby on byc psem z problemami lub po przejsciach-

widzisz, wilczak po przejsciach to nie zwykly pies z problemami. jak juz wiesz, wilczakach plynie wilcza krew i to w nie malej ilosci, wlasnie to powoduje ze "ustawienie" takiego psa na prosta jest zdecydowanie trudniejsze i wymaga sporego zrozumienia zarozno psow jak i wilkow. trzeba pamietac, ze taki pies gdy jest w nowym otoczeniu jest bardzo zdeziorentowany, zaskoczony i zestresowany. jest bardziej wrazliwy na bodzce. istotne takze jest ze procz obcego otoczenia jest calkiem nieznana osoba i moze nawet w dodatku mowiaca wcalkiem innym jezyku! wiec uspokojenie wowczas wilczaka jest bardzo trudne. tu sprawa nie jest tak prosta jak mogloby sie wydawac. z psem ze schorniska jest w tym momencie latwiej sie dogadac i udobruchac.

serce mi peka po przeczytaniu linku od margo w ktorym jest informacja jak podle ludzie postepuja wobec swoich podopiecznych...

a to sa tylko te wykryte i ujawnione sprawy, a co sie dzieje z psami ktore nagle "znikaja" z pola widzenia?

boje sie wziac pieska ze schroniska bo boje sie ze moge trafic na agresywnego psa ktory albo mi albo shilli zrobi krzywde.

tylko ze ta sama sytuacja dotyczy wilczaka. nie wiesz na jakiego psa mozesz trafic, w jaki sposob byl wychowywany i trakotwany.
a tak przy okazji, bralas pod uwage ze Shila moze nie chciec nowego towarzysza w domu? inaczej sprawa wyglada na spacerze czy spotkaniu a calkiem inaczej w domu, gdzie Shila czuje sie bezpieczna i pewna.

moja sunia, gdy wprowadzilam nowego psa, to nie atakowala, ale brala miske z jedzeniem w zeby i ja chowala
pozdrawiam!

Last edited by zubrzyca; 13-09-2007 at 01:06.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 00:38   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by darunia-puma View Post
boje sie wziac pieska ze schroniska bo boje sie ze moge trafic na agresywnego psa ktory albo mi albo shilli zrobi krzywde.
Zwroc uwage, ze wilczaki bardzo czesto oddawane sa ze wzgledu na agresje. A jesli nie, to w momencie zmiany otoczenia moga reagowac agresywnie badz lekowo. Pozostaje jeszcze ustalenie hierarchii w nowym miejscu - z nowymi ludzmi i psami. Tu tez moze byc niewesolo. Pies po przejsciach (ktorych zazwyczaj nie znasz do konca) musi miec pewnego siebie wlasciciela. Nie jest to taki zwykly zwierzak ze schroniska. Moze sie trafic psiak latwy do odkrecenia, ale musisz pamietac, ze mial juz wlasciciela. Bedziesz musiala nie tylko go do siebie przyzwyczaic, ale tez wylapac i zniwelowac wczesniejsze bledy. Uwazam, ze trzeba miec do tego spore doswiadczenie. Dlatego odradzam doroslego Czw - jesli masz juz jednego psa i do tego boisz sie agresji.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 13-09-2007 at 00:44.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 09:35   #5
darunia-puma
Junior Member
 
darunia-puma's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 49
Default

dziekuje za odpowiedz shilla tak przynajmniej sugerowala Margo to saarloos ona tez byla po strasznych przejsciach maltretowana....itd... i zajelo mi to sporo czasu aby wyprostowac jej psychike ale jestem szczesliwa ze nam sie udalo...shilla ma brata jest identyczny.jakis miesiac temu przybłąkał sie do mnie na dzielnice nie jestem pewna ale chyba nie mial domu...wygladał okropnie...wychudzony i brudny...pobiegłam po shilli smycz i chcialam wziac go do domu nakarmic i zobaczyc co bedzie dalej...niestety jak wrocilam psa juz nie bylo...shilla jest bardzo ugodowym psem (moja mama ma ON-a i to tez suczka znaja sie od kilku miesiecy ) i nie ma w niej agresji czy bronienia miski..ale dziekuje za dobra rade...jednak chce pomoc jeszcze jednemu psu ktory swoje juz przezył...to nie jest moje widzimisie...czuje potrzebe pomocy...i moze zdecyduje sie na psa ze schroniska?pozdrawiam was serdecznie
darunia-puma jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 12:53   #6
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Wiesz to nie jest tak, ze kazdy pies jakiego trafisz moze niesc ze soba duze problemy, ale lepiej myslec wczesniej niz pozniej. A wilczaki nie sa latwa rasa. Naprawde lepiej zaczynac od szczeniaka, a nie doroslego psa, do tego zazwyczaj po przejsciach

Jeszcze jedna sprawa. Moze uznasz, ze sie czepiam, ale...
Bylam ostatnio na dogomanii i tam w galerii Sarloosow dodana jest Shilla.
Owszem Margo przyrownala maske Shilli do Saarloosow, nie oznacza to jednak, ze Shilla jest jednym z nich. Zeby uwazac ja za rasowego psa musialabys przynajmniej znac jej pochodzenie lub miec rodowod. To, ze jakis pies jest podobny do rasowego, nie swiadczy, ze jest rasowy. Wiem, ze to napewno nie bylo zamierzone i ze to tylko dogomania, ale troche mnie to zdziwilo. Ostatnio jest glosno (w negatywnym tego slowa znaczeniu) o mutarach, a to sa wlasnie kundelki podobne do Czw (w duzym skrocie).
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 13-09-2007 at 13:25.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 13:12   #7
darunia-puma
Junior Member
 
darunia-puma's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 49
Default

nie sądziłam że mogę kogokolwiek tym urazić ale jeśli tak też się czujesz to z góry przepraszam zrobiłam to pod wpływem impulsu po poście od margo ale fakt masz racje mogłam go żle zinterpretować jest mi teraz po prostu przykro
darunia-puma jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 13:18   #8
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Nie urazilas mnie. Po prostu troche sie zdziwilam. Napewno nie chcialam, zeby Ci bylo przykro. Nie takie mialam zamierzenia. Wiesz, wszyscy bardzo mocno kochaja swoje psy i czasami po prostu jak cos uslysza, od razu to do nich przypisuja. Ludzie sa rozni, wiec mozesz spotkac osobe, ktora bardzo sie oburzy i zrobi Ci afere, ze masz kundelka, a podajesz go za rasowego. To sie bardzo czesto zdarza i lepiej miec swiadomosc, ze niestety bez papierka zaden pies nie bedzie rasowym. Lepiej o tym pamietac. To mialam na mysli.
Sama mam kundelka i nie czuje sie z tym bynajmniej zle. Tak naprawde Jabber jest moim pierwszym rasowym psem (po tylu latach kundelkow, czasami dziwnie sie z tym czuje)
Mam nadzieje, ze po moim wytlumaczeniu wczesniejszego postu, nie jest Ci juz przykro
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 13-09-2007 at 13:24.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 16:15   #9
darunia-puma
Junior Member
 
darunia-puma's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 49
Default

nie nie byłam ani zła na ciebie ani nic z tych rzeczy jestem po prostu stasznym nadwrazliwcem i to tyle ale dziekuje za posta to co napisalas jest dla mnie wazne. Ogladajac zdjecia wilczakow na niektorych po prostu widze shilke a jeszcze mi w glowie namieszali i weterynarz i hodowca malamutow ktory "podobno" fascynuje sie wilczakami a ja bidulina uwierzyłam ale ona dla mnie czy ma papierek czy nie jest wyjątkowa jeszcze raz dziekuje ssmok
darunia-puma jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2009, 10:02   #10
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default wilczak szuka domu

utulok piestany:
Meno zvieratka :
Rex
Dátum a čas pridania : 1. februára 2009, 18:57
Text : 1,5 ročný československý vlčiak hľadá nový domov. Je ostrejšej povahy, ale veľmi učenlivý, vynikajúci strážca.
Kontakt0918910595
link: http://www.utulok-piestany.sk/main.php?action=sos
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2015, 00:01   #11
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Ech... dopiero kupił już sprzedaje bo brak czasu... Skąd się tacyludzie biorą?


http://allegro.pl/wilczak-czechoslow...104678727.html
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2015, 10:43   #12
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

To suczka z "Waszego" miotu, jak rozumiem.....
.....
Nie pytaj "skąd się tacy ludzie biorą"... rodzą się, jak my wszyscy, i tyle.
Ja się bardziej zastanawiam, jaki był ich proces wychowawczy i jak ukształtowało ich otoczenie, że mają taką "lekką rękę" w decyzjach...
.....
Ta maleńka-jak napisał obecny właściciel- "rokuje".... to prawda. Ale nie w kwestii wystaw, jak dla mnie. Ona ma w twarzy coś ujmującego.... jej oczy, to obietnica rokująca fantastyczne życie nowemu Opiekunowi, więc..... zamiast się zastanawiać, może warto udostępniać i szukać dla niej kogoś >prawdziwego<......
.....
P.S. Ja już nawet nie mam siły bluzgać w takich sytuacjach.... a i Ty zobaczysz w pewnym momencie, że rasy "nie uratujesz"....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2015, 00:12   #13
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Ech..tak właśnie przypuszczam, że to siostra ZULI i też chyba wiem która, gdyż wybieraliśmy z całego miotu...Jedyne co mogę zrobić to szukać chętnych również na własną rękę Tym bardziej, że wszystkie suczki miały już od małego urodę Jadiel Nie rozumiem tylko i nigdy nie zrozumiem jak po 2 miesiącach, można pozbyć się psiaczka, który został członkiem rodziny, który nikogo oprócz nas wokół tak naprawdę nie zna... U mnie mały diabełek gryzie, bawi się z dzieciakami i owczarkiem, robi szkody ale wszyscy są szczęśliwi...A najbardziej 4 letni synek, który oczywiście pod nadzorem jest najlepszym przyjacielem Rawki A tutaj komis. Najlepiej zawołać paręset zł mniej i pozbyć sie istotki, która się z nami zżyła, pod jakimkolwiek pozorem: studia,brak czasu,przeprowadzka itp...Kupuję zwierze jak przedmiot, nie pasuje, oddaję do komisu... Niech to szlag, nigdy to do mnie nie dotrze...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2015, 00:00   #14
Lioness
Junior Member
 
Lioness's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 29
Default

Mnie sie wydaje ze to inny miot. Różowa została , czarnozolta nasza, wasza kolumbijska , została jeszcze w hodowli bez obroży , a poszła do nowego domu czarna ona była z drobnym wąskim pyskiem, choć moge sie mylic.
Lioness jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2015, 00:42   #15
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Właśnie o tej najmniejszej czarnej myslałem...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2015, 19:52   #16
Lioness
Junior Member
 
Lioness's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 29
Default

dobre masz oko to jednak ta mala
Lioness jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2015, 01:12   #17
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

dzwoniłeś do niego?
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2015, 09:11   #18
Lioness
Junior Member
 
Lioness's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 29
Default

Na Olx jest ogłoszenie z nazwa hodowli
Lioness jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2015, 20:47   #19
Devilstick
Junior Member
 
Devilstick's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 3
Default Na pewno z Lasów Preczowskich

http://olx.pl/oferta/rodowodowy-wilc...tml#fdcc5d83ae
Devilstick jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org