Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-07-2011, 19:58   #1
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default Polecane hodowle

Witam wszystkich,

Wiem, że jest już spis wszystkich hodowli ale chciałbym zapytać o te które są szczególnie polecane, ze względu na uczciwość, zaangażowanie itp - chciałbym kupić zdrowego psa(szczeniaka), z dobrej hodowli, zgodnego ze wzorcem rasy - prawdziwego wilczaka.

z góry dziękuję za odpowiedź

ps. wątpliwości mnie naszły po przeczytaniu wielu postów użytkownika "z peronowki" który pisze o problemach z "czystością" rasy itp.

Pozdrawiam

Last edited by Predator; 18-07-2011 at 20:22.
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 18-07-2011, 20:25   #2
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Witam wszystkich,

Wiem, że jest już spis wszystkich hodowli ale chciałbym zapytać o te które są szczególnie polecane, ze względu na uczciwość, zaangażowanie itp - chciałbym kupić zdrowego psa(szczeniaka), z dobrej hodowli, zgodnego ze wzorcem rasy - prawdziwego wilczaka.

z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Quote:
...zgodnego ze wzorcem rasy - prawdziwego wilczaka.
Wszystkie HODOWLE jakie są w PL i są w spisie na wolfdogu są zarejestrowane w ZKwP (jedynej organizacji podlegającej FCI). Wszyscy musimy spełniać określone normy i stosować się do zasad dobrego howu . Każdy z miotów/ każde urodzone szczenie przechodzi przez przegląd robiony w domu lub oddziale. Przegląd jest robiony przez kierownika sekcji lub osobę do tego wyznaczoną i musi to być sędzi kynologiczny , który wydaje opinie na piśmie .
To czy będzie mniej czy bardziej zgodny ze wzorcem ocenią później sędziowie.
Pytanie co jeśli pies nie będzie miał szczęści na wystawach i zostanie oceniony gorzej , a żaden hodowca nie da 100% gwarancji że pies będzie oceniany przez sędziów jako idealnie zgodnego ze wzorcem .

Jeśli chcesz naprawdę mieć wilczaka to wypadało by sobie zadać trochę trudu i samemu rozejrzeć się po hodowlach odwiedzić kilka wystaw.
Nikt nie powie wybierz tą czy tamtą hodowle , sam musisz podjąć decyzję, która najbardziej tobie odpowiada.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 18-07-2011, 22:38   #3
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Pytanie co jeśli pies nie będzie miał szczęści na wystawach i zostanie oceniony gorzej , a żaden hodowca nie da 100% gwarancji że pies będzie oceniany przez sędziów jako idealnie zgodnego ze wzorcem .
Zostałem źle zrozumiany(bo pewnie źle napisałem) - na wystawy nie planuję jeździć(no chyba że coś się zmieni) - bardziej chodziło mi o to aby się nie "naciąć" kupując psa który ma być wilczakiem a będzie ON oraz by jego pochodzenie "gwarantowało" chociaż w minimalnym stopniu zdrowie psa po jakiś fajnych rodzicach. Nie musi to być przyszły czempion - to ma być przyjaciel rodziny


Pozdrawiam

Last edited by Predator; 18-07-2011 at 22:49.
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 18-07-2011, 22:55   #4
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

W takim razie nie ma znaczenia z której polskiej hodowli weźmiesz wilczaka bo żadna nie hoduje na mixach, które są w innych krajach.
Jedynie musisz pooglądać sobie suczki w polskich hodowlach i wybrać taką, która Ci się podoba, a potem śledzić z jakim psem będzie pokryta. Warto też zobaczyć jakie potomstwo dawała suka i pies wcześniej.
Każdy ma inny gust i każdemu podobają się inne psy. Hodowcy również, więc każdy znajdzie coś dla siebie...
A co do zdrowia- zanim zdecydujesz się na pieska z danej hodowli możesz sobie zobaczyć w bazie wolfdoga czy pies/suka mają podstawowe badania (głównie chodzi o HD) i jak masz wątpliwości pisz do hodowców- to najczęściej fajni ludzie i chętnie Ci odpiszą i doradzą (ja przynajmniej znam tylko takich).
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2011, 08:16   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Zostałem źle zrozumiany(bo pewnie źle napisałem) - na wystawy nie planuję jeździć(no chyba że coś się zmieni) - bardziej chodziło mi o to aby się nie "naciąć" kupując psa który ma być wilczakiem a będzie ON oraz by jego pochodzenie "gwarantowało" chociaż w minimalnym stopniu zdrowie psa po jakiś fajnych rodzicach. Nie musi to być przyszły czempion - to ma być przyjaciel rodziny


Pozdrawiam
Na wystawie zobaczysz też to, co najważniejsze dla przyszłego przyjaciela rodziny, kompana wypraw - charakter. Przyjaciel powinien iść dziarsko z Tobą przez świat, to rasa ciekawa świata-nawet jeśli coś wilczaka zaskoczy, na chwilę zatrzyma czy cofnie - po chwili ciekawość zwycięża. Na wystawie ładnie widać jaki charakter prezentuje pies i jego rodzina. Dla mnie to najważniejsza cecha psa.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 00:09   #6
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Witam wszystkich,

Wiem, że jest już spis wszystkich hodowli ale chciałbym zapytać o te które są szczególnie polecane, ze względu na uczciwość, zaangażowanie itp -
Trochę dziwne pytanie, każdy właściciel raczej będzie stał za "swoim" hodowcą Najlepiej obejrzyj psy z kilku hodowli (biorąc pod uwagę to co napisał Daniel i Rybka), popisz z samymi hodowcami, zobacz z kim łapiesz najlepszy kontakt (o ile jest to dla Ciebie istotne - dla mnie było) i wtedy zdecyduj.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 00:45   #7
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
popisz z samymi hodowcami, zobacz z kim łapiesz najlepszy kontakt (o ile jest to dla Ciebie istotne - dla mnie było) i wtedy zdecyduj.
Pomimo, że brak "super" kontaku jest uciążliwy to nie jest to dla mnie kryterium wyboru - są różni ludzie, niekoniecznie super otwarci itp - sam nie lubię udzielać się na forach a gg zainstalowałem tylko po to aby pogadać z hodowcami. Oczywiście wszystko ma swoje granice no ale zobaczymy

ps. dzięki wszystkim za próby nakierowania - jestem świeży i poruszam się jeszcze chaotycznie.
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 00:53   #8
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Pomimo, że brak "super" kontaku jest uciążliwy to nie jest to dla mnie kryterium wyboru
Jedynym kryterium na pewno być nie powinno, ale ja mówię tylko, że warto to też wziąć pod uwagę. Świadomość, że 24h na dobę 7 dni w tygodniu możesz liczyć na radę i wsparcie hodowcy się bardzo z wilczakiem przydaje
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 13:25   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
ps. wątpliwości mnie naszły po przeczytaniu wielu postów użytkownika "z peronowki" który pisze o problemach z "czystością" rasy itp.
To w zasadzie nie dotyczy to Polski...
Jesli chodzi o importy to szerokim lukiem nalezy omijac psy z Finlandii. Tragedia z lewymi rodowodami jest we Francji - wsrod psow z hodowli "de Louba tar" i jej "satelitow" masa jest mieszanek z Saarloosami... Podrabiane rodowody (i podstawiane psy) sa w hodowli "de la Louve blanche". W hodowli "de l'Ange Gardien de Faujus" wiele psow z rodowodami CzW to mieszanki CzW i bialych owczarkow niemieckich (szwajcarskich). Warto wiec omijac zarowno te hodowle jak i wszystkie hodujace na psach, ktore maja je w rodowodach. I w zasadzie pytac za kazdy razem, gdy ktos z Was wpadnie na pomysl importu psa (czy krycia) w tym kraju.... I to do czasu, az Francuski Zwiazek Kynologiczny nie zrobi z tym porzadku...
Sa jeszcze mieszance we Wloszech, ale ich latwo unikac, bo wszystkie sa oznaczone w bazie jako MIXy.

Ale wiekszosc z nas unika tez uzywania psow z hodowli, ktore hoduja jednoczesnie Saarloosy i Czechoslowackie Wilczaki. Za wiele bylo "uuups-miotow" (wpadek). A problem polega na tym, ze takie niechciane krycia Saarloosow i CzW sa trudne do wykrycia, bo pierwsza generacja (szczenieta z takich miotow) wyglada jak wilczaki, a nietypowe psy pojawiaja sie dopiero w drugiej i nastepnych generacjach... Tak bylo w przypadku hodowli de Louba tar... "Wilczako-Saarloosy" wyplynely dopiero, gdy czesc potomkow odchowala juz swoje mioty... A wiele wyplywa dopiero teraz podczas badan oczu (maja choroy "specyficzne" dla Saarloosow)... Podobnie bylo w przypoadku hodowli Crying Wolf, gdzie wpadka wyszla dopiero, gdy jedna z francuskich hodowczy postanowila zrobic inbreed i miot spokrewionych psow - obu pochodzacych z hodowli Crying Wolf. 2 szczenieta z tego krycia sa czerwone (jak husky i ...Saarloos mieszkajacy u Edith)...
Tak wiec radze uwazac i na takie hodowle.... bo bardzo czesto sa z nimi problemy... Trudno sie dziwic - jesli ktos nie jest w stanie upilnowac swoich wilczakow od przypadkowych kryc to jak mozna mu wierzyc, ze upilnuje bande Saarloosowo- Wilczakowa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 13:45   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
To czy będzie mniej czy bardziej zgodny ze wzorcem ocenią później sędziowie.
Pytanie co jeśli pies nie będzie miał szczęści na wystawach i zostanie oceniony gorzej , a żaden hodowca nie da 100% gwarancji że pies będzie oceniany przez sędziów jako idealnie zgodnego ze wzorcem .
Z tym sie nie zgodze - sedziowie CZASEM oceniaja, czy dany pies jest zgodny ze wzorcem...
Hodowca nie da zadnej gwarancji, ze pies bedzie wygrywal NAWET jesli bedzie to chodzacy ideal - najpiekniejszy pies jaki przyszedl na swiat w tej rasie... I przekona sie o tym kazdy wlasciciel mlodego wilczaka, bo w 90% nizsze klasy wygra pies wiekszy i ciezszy... Nawet jesli budowa i ruchem bedzie to czysty "ONek"... A w wyzszych tez roznie bywa... Bo sedziowie sa jak kazdy inny grupa "zawodowa" - sa specjalisci i sa osoby, ktore chyba minely sie z powolaniem....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 13:55   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Jedynym kryterium na pewno być nie powinno, ale ja mówię tylko, że warto to też wziąć pod uwagę. Świadomość, że 24h na dobę 7 dni w tygodniu możesz liczyć na radę i wsparcie hodowcy się bardzo z wilczakiem przydaje
Osobiscie jestem za utrzymywaniem kontaktu z hodowca, ale jesli chodzi o porady to ostatnio BARDZO zmienilam swoje zdanie na ten temat... Wystarczylo pare "dobrych rad" jakie do mnie dotarly, aby postawily mi one wlos na karku... Uwierz mi, ze czasem lepiej by bylo, gdyby pewne osoby zadnych rad nie dawaly... I nie chodzi mi oczywiscie o sssmoka... A o hodowcow postepujacych jak znany chyba wszystkim Grzesiek od Czambora... Przeciez nie ma drugiej tak chetnej do pomocy osoby.... ktora przejedzie pol Polski, aby "pomoc" w ciezkich (i lekkich) wypadkach... A pomoc jest taka, ze niektorzy hodowcy odprawiaja juz nawet egzorcyzmy, ktore mialy by zagwarantowac nowym wlascicielom, ze ten pan sie z nimi nigdy nie skontaktuje... Cale szczescie Grzes hodowca nie jest, ale ma mase przyjaciol, ktorzy rozpowiadaja podobne "rewelacje" na temat szkolenia, hodowli, selekcji i zdrowia... Rady, ktore dla poczatkujacej osoby moga wydac sie sensowne... a sa w rzeczywistosci pozbawione sensu i podstawowej WIEDZY na dany temat....i bardzo czesto diabelnie szkodliwe...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 14:08   #12
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
A o hodowcow postepujacych jak znany chyba wszystkim Grzesiek od Czambora... Przeciez nie ma drugiej tak chetnej do pomocy osoby.... ktora przejedzie pol Polski, aby "pomoc" w ciezkich (i lekkich) wypadkach... A pomoc jest taka, ze niektorzy hodowcy odprawiaja juz nawet egzorcyzmy, ktore mialy by zagwarantowac nowym wlascicielom, ze ten pan sie z nimi nigdy nie skontaktuje... Cale szczescie Grzes hodowca nie jest, ale ma mase przyjaciol, ktorzy rozpowiadaja podobne "rewelacje" na temat szkolenia, hodowli, selekcji i zdrowia... Rady, ktore dla poczatkujacej osoby moga wydac sie sensowne... a sa w rzeczywistosci pozbawione sensu i podstawowej WIEDZY na dany temat....i bardzo czesto diabelnie szkodliwe...
Zgadzam się całkowicie i dobrze, że o tym wspominasz, bo ja o tym panu to nawet przez ułamek sekundy nie pomyślałam. Czytałam jego teorie, pamiętam co było z (chyba) Iminem , ale to kolejny powód aby mieć dobry kontakt ze swoim hodowcą, który przed takimi osobami przestrzeże. Przy założeniu, że hodowca jest uczciwy a dobro szczeniąt jest dla niego priorytetem.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 19:27   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Uwierz mi, ze czasem lepiej by bylo, gdyby pewne osoby zadnych rad nie dawaly... I nie chodzi mi oczywiscie o sssmoka... A o hodowcow postepujacych jak znany chyba wszystkim Grzesiek od Czambora... Przeciez nie ma drugiej tak chetnej do pomocy osoby.... ktora przejedzie pol Polski, aby "pomoc" w ciezkich (i lekkich) wypadkach... A pomoc jest taka, ze niektorzy hodowcy odprawiaja juz nawet egzorcyzmy, ktore mialy by zagwarantowac nowym wlascicielom, ze ten pan sie z nimi nigdy nie skontaktuje... Cale szczescie Grzes hodowca nie jest, ale ma mase przyjaciol, ktorzy rozpowiadaja podobne "rewelacje" na temat szkolenia, hodowli, selekcji i zdrowia... Rady, ktore dla poczatkujacej osoby moga wydac sie sensowne... a sa w rzeczywistosci pozbawione sensu i podstawowej WIEDZY na dany temat....i bardzo czesto diabelnie szkodliwe...
No i doigralam sie... na skype dostalam pogrozki od Grzeska, za to ze....
....
....
....
....
JA naruszam jego DOBRE IMIE!!!!

Nakazal mi skasowanie tego postu,bo jak nie bede miala "WOJNE"....

Powtarzam wiec moja odpowiedz - ZARTUJESZ SOBIE!?!?! Czy moze grozisz mi, ze bedziesz na moj temat klamal jeszcze wiecej niz do tej pory!?!?!?! BTW: To sie jeszcze da "wiecej"?!?!?!

Zeby naruszyc kogos dobre imie to trzeba je najpierw miec... A doskonale wiemy, ze to co napisalam jest najprawdziwsza prawda - rzeczywiscie jestes persona non-grata w wiekszosci polskich hodowli... I czesc hodowcow rzeczywiscie informuje wlascicieli, aby unikali z Toba kontaktu i SAM JESTES SOBIE WINIEN....

Wlasnie za naruszanie dobrego imienia.... nie Twojego, a INNYCH hodowcow przez Ciebie...

Odswieze ci pamiec - na samej podstawie Twoich notatek-artykulow z facebooka...

"Znikoma ? - śmiertelność w miotach" - klamstwa na temat hodowli z Peronowki
"Jeśli czytanie sprawia Ci ból to lepiej zajmij się sobą" - klamstwa na temat hodowli Gorthan
"Wilczak jako pies stróżujący" - tu na dywanik Grzeska trafia wiecej hodowli, bo producentem kierujacym sie zbytem jest wedlug niego kazdy, kto twierdzi, ze wilczak potrafi strozowac....
"POLSKIE REALIA HODOWLANE" - tym razem Grzes robi "kolo ogona" Wilczemu Duchowi, obrywa sie tez wlascicielom Eurego
"Polskość wystawiennicza" - znow Peronowka (sol w oku Grzeska) i manipulowanie fotkami...
"Choosing a puppy" - oberwalo sie i Peronowce i z Lasów Preczowskich
"Wiara, a rzeczywistość w rasie CSV. Badania Genetyczne" - tu ponownie Peronowka (chyba ma slabosc do naszych psow )
"Celowe manipulowanie treścią" - sprawa podwazania przez Grzeska waznsci badan Eurego. Pojawiaja sie polprawdy i klamstwa o Girios dvasia...i oczywiscie o Peronowce...
"Dziwne przypadki Kasdeya z Peronówki" - nikt inny niz Peronowka... Gdyby Grzes placil mi za kazde klamstwo na moj temat i kazde znieslawienie czy naruszenie mojego dobrego imienia to bylabym bogata...
"Zdrowy jak zperonówki" - jest tu wiecej Grzesiowych klamstw o Peronowce niz samych cytatow! Oczywiscie "nosicielstwo" oberwalo sie tez wielu niewinnym psom - w tym repowi Daivy, ktorej Grzes tez nie cierpi... Ciekawa jestem czego jest on nosicielem. Bo jak rozumiem jego miejsca na liscie Grzesia oznacza, ze ma od DOWODY na papierze! Czekamy tez na dowody czego nosicielami sa wymienione przez Ciebie psy - Milo Ruskov dvor CS. Omar z Krotkovského dvora CS, Kondor z Krotkovského dvora, Maxa z Krotkovského dvora CS, Baron spod Ďumbiera, Gaius Dór, Iran Zemplínska oblast , Afar Malý Bysterec, Borko Kollárov dvor, , Akim Slnečný dvor , Miňa Ruskov dvor CS , Askia Slnečný dvor. Bo ma je wiekszosc polskich psow... Poza tym sprawa "WNETRA" Anczera i niehodowlanego Biesa (TWOJE SLOWA Grezsiu!!!! zwykle klamstwa o Welkoscyrzach, ktore widnieja czarno na bialym na facebooku). Wlacznie z tekstem o "cichaczem robionych uprawnieniach" przez hodowle Welkoscyrz
"Hodowlane wzloty i upadki" - 5 stekow klamstw na tremat 5 polskich hodowli (m.in. Cwany Wilk, Atropa bella donna, Peronowka, Gorthan). Tym razem oberwalo sie tez mlodym, ktorzy w tym roku mieli mioty po raz pierwszy...


Kazdy z tych "artykulow" to zlepek totalnych klamstw, pomowien i znieslawien. Czesto na serio GIGANTYCZNEGO kalibru jak sprawa Anczera. A do tego masa bzdur, ktore bazuja jedynie na tym, ze Grzesiek nie ma PODSTAWOWEJ WIEDZY na temat chorob i selekcji hodowlanej... Bo jak mozna wypisywac bzdety, ze nosiciel np DM czy dwarfa to PIES CHORY!?!?!? I ze nie wolno na takich psach hodowac, a ich linii nalezy unikac....

Grzesiek, to nie ja kalam Twoje dobre imie... KAZDA MOJA WYPOWIEDZ jest reakcja na rozpowiadane przez Ciebie klamstwa - na szarganie mojego imienia, czy tu na forum, czy w rozmowach z innymi... A uwierz mi, ze nie chcialbys, bysmy wszyscy sie zmowili i rozliczyli Ciebie za kazde klamstwo, ktore rozpowszechniles na temat naszych psow....

Jako przyklady podalam Twoje wypowiedzi z Facebooka, ale sa jeszcze teksty na vlcaku i Wolfdogu (jak chocby glosna sprawa Carra i tego jak obsmarowales pomagajacych)... I to co rozpowiadales i rozpowiadasz w rozmowach z innymi. Uwierz mi, ze kazdy z wymienionych hodowcow moglby Ciebie pozwac o "szarganie dobrego imienia" i rozpowszechniane klamstw.... Oczywiscie nie poprzez Zwiazek Kynologiczny, bo swiadomy tego, ze puszczasz w swiat klamstwo z klamstwem za co mozna stanac przed Sadem Kolezenskim przezornie zarejestrowales Czambora na swoja zone - choc kazdy glupi wie, ze jego prawdziwym wlascicielem jestes wlasnie ty... Tak przy okazji - czyz samo juz takie postepowanie nie jest przyznaniem sie do winy?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 21-07-2011 at 19:53. Reason: Dodalam linki do artykulow
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 21:45   #14
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Margo ja również otrzymałam kilka pw Niestety na ostatnią nie mogłam odpisać z powodu zbyt zapchanej skrzynki autora. Zasugerowałam by odpowiedział na forum ale twierdzi, że nie mógł bo jest zablokowany

Tak przy okazji, może tu sobie przeczyta i odświeży nieco pamięć bo nie będę próbować wysyłać linka kolejny raz http://www.wolfdog.org/forum/showthr...highlight=imin

Last edited by maillevin; 21-07-2011 at 21:49.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 22:23   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Margo ja również otrzymałam kilka pw Niestety na ostatnią nie mogłam odpisać z powodu zbyt zapchanej skrzynki autora. Zasugerowałam by odpowiedział na forum ale twierdzi, że nie mógł bo jest zablokowany


Typowe... i interesujace biorac pod uwage, ze niedawno cos tu na forum pisal....

Ale mamy w PL cala grupe osob, ktore mysla, ze grajac "przesladowynych" wezma ludzi na litosc...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org