Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-10-2010, 14:01   #41
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nemá smysl tady rozpitvávat. Jinak podmínky inzerce u nás jsou jasné a najdete je tady - http://www.wolfdog.org/php/modules.p...g=ces&a=litter. Podívejte se do databáze, jaké údaje tam jsou a jaké ne u Vašich 2 vrhů.
Jednoduše chybějící údaje pošlete na mail [email protected] (abyste nemusela posílat formulářem každého psa zvlášť) a je to vyřešeno.
O.k chápu,napravím
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 06:13   #42
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by catrin View Post
Prosím vás,nikdo mě netloukl do hlavy abych byla snad pyšná na to že mám psa bez repu,ale když sme se bavili dělala sem si z toho srandu,neberu to tak vážně.
Jen pro upřesnění, psa bez Repa nemáš. Ve 4 generačním rodokmenu, který vlastníš už není, ale pokud se vyjede už třeba 6 generací Tvé fenky, je tam Rep asi 10x !!! Dneska prakticky nikdo nemá zvíře, u kterého by se Rep v předcích neobjevil.
A pokud máš na mysli Reolupy, pak je pravdou, že přímo je nemáš, ale samozřejmě příbuzné jejich předků máš v rodokmenu taky. Je potřeba vědět, že s každou generací našich psů se dá dohledat logicky stále více předků společných ve vzdálenějších generacích. Proto nemá smysl pro laiky psát, že pes má tu a tu krev. Rozdělení do "krevních linií" je důležité především pro řízení chovu a zájemce o štěňata z řad běžných lidí, kteří se chovem do hloubky nezabývají, to jen uvádí většinou v mylné představy a očekávání.

Quote:
Originally Posted by catrin View Post
A navíc sem netušila že je to jakože tabu,ale nemá cenu to pořád rozmazávat,mě to trošku unavuje,a blíží se vánoce nový rok,tak myslete na něco pozityvnějšího :-) fakt se nezlobte sem BLBEC :-)ale stejně moje fena vám ještě ukáže :-) vtip
Vůbec to není tabu, to jsi špatně pochopila. Jak jsem výše napsal, problém je v tom, že pro běžného člověka je to informace spíše zkreslující skutečný stav, než nějaké rozumné hledisko k výběru štěněte. Jinak se o tom klidně může diskutovat a v řadách lidí, kteří se chovem zabývají, se o tom samozřejmě diskutuje (abych nebyl zase někým napaden, já mezi tyto nepatřím).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 00:19   #43
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by catrin View Post
Dobrý den,píšu asi po druhé,ale nějak se mi deří to sem nějak dostat :-) tak snad ted.Rozpoutala se tady zajímavá debata,a mě to fakt mrzí,nechtěla sem se někoho dotknout,a určitě sem nechtěla říct že by ostatní měli hafany na prd,to mě nenapadlo že by to pro cizí lidi mělo takovej dopad.Všem se omlouvám moc,už si budu dávat bacha na hubu :-)pač já sem tvor ,kterej píše co si myslí,a názory ostátních ráda přijmu,vezmu si z nich to co mě zaujme,a těch názoru sem vyslechla mnoho,ale netušila sem že to má i jiné stránky.Prosím vás,nikdo mě netloukl do hlavy abych byla snad pyšná na to že mám psa bez repu,ale když sme se bavili dělala sem si z toho srandu,neberu to tak vážně.A navíc sem netušila že je to jakože tabu,ale nemá cenu to pořád rozmazávat,mě to trošku unavuje,a blíží se vánoce nový rok,tak myslete na něco pozityvnějšího :-) fakt se nezlobte sem BLBEC :-)ale stejně moje fena vám ještě ukáže :-) vtip
...slečna mě pobavila :0)
"Já tedy svá zvířata s repem mám, ale není tam ani jeden hip hop či street dance ale ani break dance nevidím, ale ani reolup ne, tak to bude dobrý ne??"

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 12:05   #44
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by catrin View Post
nemá cenu to pořád rozmazávat,mě to trošku unavuje,a blíží se vánoce nový rok,tak myslete na něco pozityvnějšího
Věřte mi, že lidi pohybující se kolem čsv už nějaký ten pátek, také ledacos hodně unavuje ale často raději drží ústa ... jenže čeho je moc, toho je příliš
Občas je prostě dobré se ozvat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 12:34   #45
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Věřte mi, že lidi pohybující se kolem čsv už nějaký ten pátek, také ledacos hodně unavuje ale často raději drží ústa ... jenže čeho je moc, toho je příliš
Občas je prostě dobré se ozvat.

Občas je dobré aspoň ze začátku spíš poslouchat a teprve když znám aspekty z několika stran, tak dělat závěry. Ovšem na druhou stranu - aspoň víme na čem jsme. Kultura jazyka o lecčem svědčí...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org