Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-05-2009, 09:22   #1
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default Czat ze specjalistą terapii zachowania zwierząt

http://sled-dog-sport.blogspot.com/2...achowania.html

Warto zajrzeć, może zadać pytania ?
A ktoś z Was zna pana w ogóle ?
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2009, 22:05   #2
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Muszę powiedzieć, ze ten czat był dość ciekawy.
Przytocze kilka jego fragmentów. "

"czy zwierzeta posiadają własny umusł czy są sterowane przez ludzi... głownie chodzi mi o psy
Andrzej Kłosiński: Posiadają pewnego rodzaju umysł i świadomość - nie jest to refleksyjna świadomość do której jesteśmy zdolni my. Zwierzęta potrafią myśleć i wyciąga wnioski z konsekwencji swojego zachowania - ludzie mają ogromny wpływ na ich zachowanie. Psy są od nas ewolucyjnie zależne. Jesteśmy dla psów zastępczą grupą społeczną. Nasz wpływ na ich zachowani bardzo duże."
"czemu moj pies reaguje na kazde imie?
Andrzej Kłosiński: Psy bardzo lubią gdy zwracamy na nie uwagę, gdy się nimi zajmujemy. Samo zwrócenie uwagi jest przyjemne niezależnie w jakiej formie to robimy. Znaczy to, że pies Cie bardzo lubi."
"Czemu psy boja sie odgłosów farejwerek, czy to na imprezach, czy W Sylwestra?
Andrzej Kłosiński: Wszystkie dźwięki nagłe i o niskiej częstotliwości są dźwiękami zagrażającymi jest to naturalne w przyrodzie. My uczymy psy, aby nie reagowały lękiem an takie sytuacje."
"czy to prawda, że psy nie odczuwają smaku jedzenia, czują tylko jego zapach>
Andrzej Kłosiński: Odczuwają smak jedzenia. Nie maja tak bogatych wrażeń smakowych jak my.
"
"czy pies ma charakter podobny do czlowieka ktory go wychowal>?
Andrzej Kłosiński: Ciekawe pytanie. Bardzo jednak ogólne. Często ludzie dobierają sobie psy podobne do nich temperamentem. Osoba spokojna i zrównoważona lepiej wychowa psa który taki jest. Osoba bardziej ekspresywna podobnie wychowa psa. To tak bardzo ogólnie"
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2009, 10:04   #3
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

A ktoś go zna lub zna opinie o nim ? Zaciekawiła mnie strona, dużo mądrych rzeczy tam jest napisanych, ale ciekawa jestem, jaką opinię ma sam behawiorysta.
Chciałam umieścić u siebie link do jego strony (myślę nad rozbudowaniem linkowni) i szukam potwierdzenia kompetencji tego pana w praktyce...
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2009, 11:07   #4
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Manu View Post
A ktoś go zna lub zna opinie o nim ? Zaciekawiła mnie strona, dużo mądrych rzeczy tam jest napisanych, ale ciekawa jestem, jaką opinię ma sam behawiorysta.
Chciałam umieścić u siebie link do jego strony (myślę nad rozbudowaniem linkowni) i szukam potwierdzenia kompetencji tego pana w praktyce...
Ja słyszałem już o Kłosińskim kilka miesięcy temu.
Ma podobno niezwykłe podejście do zwierząt i zupełnie odmienną teorię dominacji.
Szłyszałem o nim wiele pochlebnych opinii i sam zastanawiam się czy nie zapisać na jeden z jego kursów korespondencyjnych, Think Dog.
Wczoraj owiedziłem też jego strone i mam zamiar sie bardziej zaznajomić z informacjami na jego temat. Możliwe, ze było by warto.

www.amichien.pl
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org