Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2009, 17:58   #21
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Omlouvám se, pes ze Suchdola, o kterém se mluvilo nebyl King... Mluvilo se tu o něm v jiném tématu, ale nikdo nenapsal veřejně, co to bylo za psa a kdo byl jeho majitelem.
Byl to hodně ostrý a nebezpečný pes, který nemohl žít v rodině s dětmi. Byl svým původním pánem no ... darován a věř že zájem o něj tenkrát nebyl žádný.
Když tě tolik zajímají problémoví psi nebo spíš drby okolo nich , možná by ses mohl nějakého ujmout. To by bylo záslužnější než tu veřejně trestat Evu za její prořízlou .... ústa.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 16-02-2009 at 18:11.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 19:50   #22
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Když na to někdy budu mít, rád se agresivního psa ujmu, ale zatím na to nemám. Možná bys i ty mohla pochopit, že studuju a situace mi jaksi dovolí jen jednoho psa a toho už mám. Mimoto už jsem se omluvil, ale bohužel vzhledem k jejím komentářům a k oné fotce s komentářem, případně videu na youtubu mám na Evu svůj názor.
Možná kdybys hned uvedla na pravou míru, kdo byl majitelem a co to bylo za ČV na Suchdole, nemuselo dojít k tomuto omylu. Pracuju s informacema a když se mi dostane informace zavádějící a ty si pravdivou necháš pro sebe, potom se není čemu divit.
Když to je takhle, tak smekám před Evou, že si Freekinga vzala. Nemám Rudu za boha, ale právě takoví psi chodí k němu a přes něj eventuelně dál. Když to bez něj dopadne takhle, že přijdou k sobě dva psi, který pak omezujou jeden druhýho, tak možná lepší negativní komentáře řešit jinde. Jinak o tom ČVčku ve Švýcarsku sem čet a když rok a půl byl ten pes u Rudy v pohodě a pak ve Švýcarsku někoho pokouše, tak je to jeho vina? Tady to zrovna nejsem já, kdo si myslí, že by Ruda udělal z každého agresora psa bez jediného ale.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 22:42   #23
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Když na to někdy budu mít, rád se agresivního psa ujmu, ale zatím na to nemám. Možná bys i ty mohla pochopit, že studuju a situace mi jaksi dovolí jen jednoho psa a toho už mám. Mimoto už jsem se omluvil, ale bohužel vzhledem k jejím komentářům a k oné fotce s komentářem, případně videu na youtubu mám na Evu svůj názor.
Možná kdybys hned uvedla na pravou míru, kdo byl majitelem a co to bylo za ČV na Suchdole, nemuselo dojít k tomuto omylu. Pracuju s informacema a když se mi dostane informace zavádějící a ty si pravdivou necháš pro sebe, potom se není čemu divit.
Když to je takhle, tak smekám před Evou, že si Freekinga vzala. Nemám Rudu za boha, ale právě takoví psi chodí k němu a přes něj eventuelně dál. Když to bez něj dopadne takhle, že přijdou k sobě dva psi, který pak omezujou jeden druhýho, tak možná lepší negativní komentáře řešit jinde. Jinak o tom ČVčku ve Švýcarsku sem čet a když rok a půl byl ten pes u Rudy v pohodě a pak ve Švýcarsku někoho pokouše, tak je to jeho vina? Tady to zrovna nejsem já, kdo si myslí, že by Ruda udělal z každého agresora psa bez jediného ale.
Těžko můžu vědět že studuješ a jaká je tvoje situace. Ani ses nepodepsal.
Na Evu můžeš mít názor jaký chceš ale nebuď nespravedlivý a nemluv o věcech o kterých nic nevíš. Že ses zmýlil je má vina? No skvělý ...
A k Suchdolskému psu - nevím proč bych se tu měla pro senzacechtivé čtenáře rozepisovat o pohnutých psích osudech. Nikdo z vás by se takového psa neujal i kdyb jste k tomu podmínky měli. Je to velké riziko a zátěž na spoustu let. Jen byste kritizovali a radili.
K Axovi - jasně že je to z velké části Rudova vina. Ten pes byl darován jako převychovaný. Bohužel ho nová majitelka těžce podcenila. Víc se k němu vyjadřovat nebudu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 23:15   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ikdybych se podepsal, tak stejně nebudeš nic vědět o mně a chceš mi hned narvat problémovýho psa, abych se ukázal... Dál necítím potřebu se podepisovat, tady za člověka snad mluví nick. Psal jsem jen o tom, že kdybys to netutlala, nespojil bych si to takto. Diskuzní forum je výborným prostředkem k tomu, aby se člověk přiučil a dělat chyby je lidský. Ale když se najde někdo, kdo informace má a radši je neposkytne, je to trochu kontraproduktivní.
Konkrétně v tomhle případě by bylo třeba fajn, aby chovatelé věděli, komu ČVčko do ruky nepatří, komu už se z něj povedlo udělat zabijáka. Jinak ani v životě nemám moc rád lidi, který si hrabou na svým písečku a zbytek je jim ukradenej.
Jasně... lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Možná by se dalo něco dělat, někdo by s nápadem přišel, ale nemá to cenu zkoušet, je lepší nechat si to pro sebe a onoho psa tak nechat.
Ax byl darován s určitými podmínkami. Splnila je majitelka jak měla? Nemyslim si.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 00:22   #25
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default Arest King v nenáviděném kotci čeká až se proběhne Rocco

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jasně... lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Možná by se dalo něco dělat, někdo by s nápadem přišel, ale nemá to cenu zkoušet, je lepší nechat si to pro sebe a onoho psa tak nechat.
Psalo to na téhle diskuzi už myslím dost lidí, kteří případ Kinga osobně znají, že King v kotci zavřený skoro vůbec nebyl, že žil v domě. A pokud vlastníš dva dominantní psi, nějaký kompromis se udělat musí. A podle toho, co jsem tu četla, si myslím, že Eva, i když ji osobně neznám, situaci vyřešila, jak nejlépe mohla!!
Taky jsem chtěla původně vůbec nereagovat, že to nemá cenu, že tu někdo rozebírá jednu fotku s textem. Já tu fotku viděla už dávno a mě tedy nepohoršila, já situaci totiž narozdíl od undertakera pochopila. Dva dominantní psi, spolu být nemůžou, ale občas se musí proběhnout i Rocco, tak hold King musí taky do kotce. Nic víc v tom nevidím a už vůbec ne to, že by se názvem fotky nějak Kingovi Eva vysmývala, jak tu pořád omýláš!!! A už vůbec ne tohle, cituji: ...lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Nikdy si tam osobně nebyl, jak tohle můžeš vůbec napsat!! To už si teda přehnal!!!!!
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 00:49   #26
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To, co cituješ, to už byla narážka ne na Kinga, ale na toho zlého psa ze Suchdola, takže by to chtělo taky trochu ubrat napětí.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 01:22   #27
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
To, co cituješ, to už byla narážka ne na Kinga, ale na toho zlého psa ze Suchdola, takže by to chtělo taky trochu ubrat napětí.
Tak sorry, poslední dvě věty tedy beru zpět. Ale stejně si myslím, že řešit tady nějakou fotku s komentářem, kterou ještě navíc určitě majitelka Rocca nemyslela vůbec jako výsměch zavřenému Kingovi, je naprostý nesmysl, promin
Někdy tady třeba budeš chtít poradit a po tak agresivních příspěvcích už k tobě nemusí být zkušenější chovatelé sdílní...
Mám ČSV teprve necelý rok a když byla štěně, taky jsem myslela, jak bude pořád jen lítat po zahradě, žádný kotec. Ale ted už vím, že to tak nejde, někdy do toho kotce prostě musí, i když ho nesnáší. A neberu to v žádném případě jako týrání, hold si holka pořád nemůže dělat jen co chce ona
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 02:13   #28
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Téma kotec nekotec už tu bylo milionkrát. Teď mám pesana pod sebou pod postelí, ale když sem ve škole, je v kotci a tady už si na něj taky zvykal. Přes žrádlo to šlo vcelku pohodově a chodí tam vždycky sám Chvíli tam s ním pobudu, ňechám si ukázat boudu, donesu žrádlo a odcházim.
Šlo mi spíš o to, že se mi nelíbí, když má pes zůstávat v kotci prakticky pořád To je případ toho druhého, agresivního, psa ze Suchdola, který už nežije.
Když sem viděl fotkx Rocca, myslel jsem si, že Freeking je ten pes.
Prostě jsem ráno měl náladu pod psa a Rocco si rejpla, tak jsem hned vracel. Jako odreagování to posloužilo dokonale a aspoň v tom mám já a nejen já jasno... Klidně mě tu kamenujte, ale sice trochu sobecky, ale jsem s výsledkem tohoto threadu spokojen.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 02:16   #29
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Mám pocit, že Freeking byl moc hezkej pes na to, aby dožíval v arestu.
A kdyby to byl ošklivý pes, tak by v arestu dožít podle tebe mohl?

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Promiň, ale od někoho, kdo by mě zavřel do kotce a ještě se tím chlubil bych si asi život "prodloužit" nenechal. To bych radši umřel.
Měl by si se stydět za to, co si vypustil na fóru o psovi, kterého ani neznáš. Pokud podle tebe žil v tak strašných podmínkách, že smrt byla lepší, měl si na to upozornit za jeho života. Napsat to, co si majitelce napsal jen pár dní po smrti jejího psa, je naprosto nechutné a zvrácené.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 08:48   #30
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Přečti si ještě jednou celé téma a možná zjistíš, že jsem měl namysli jiného psa než Kinga.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 09:32   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
I kdybych se podepsal, tak stejně nebudeš nic vědět o mně a chceš mi hned narvat problémovýho psa, abych se ukázal...
Zvláštní úvaha. Všem kritikům bych narvala problémové psy, nejen tobě.
Quote:
Konkrétně v tomhle případě by bylo třeba fajn, aby chovatelé věděli, komu ČVčko do ruky nepatří, komu už se z něj povedlo udělat zabijáka.
U čévéček je to trochu jinak. V chovu jsou stále jedinci, kteří problémové psy dávají. Chovatelé bohužel kryjí i se psy o kterých se ví, že jejich povaha je hodně problematická. Nikdo z nás nechce vychovat ze svého psa zabijáka. Některé povahy jsou ale bohužel hodně tvrdé - nevím jak to lépe napsat. Nechci ale aby moje slova vyzněla tak, že majitel nenese žádnou vinu, to rozhodně ne. Jen se občas vyskytene pes, který by byl tvrdým oříškem pro každého. Původní majitelka suchdolského psa už rozhodně čévéčko mít nebude, to si buď jistý.
Quote:
Jinak ani v životě nemám moc rád lidi, který si hrabou na svým písečku a zbytek je jim ukradenej.
Tak si založ útulek a já ti je tam budu posílat. Klidně nejdřív v klidu dostuduj, problémových psů bude vždycky dost. Ale bacha abys pak toho undertakera nepotřeboval sám.
Nebo sis mohl pro začátek místo toho roztomilého štěňátka vzít nějakého dospělce z nabídky psů na wolfdogu, kteří shánějí nový domov. I u Rudy je spoustu potřebných psů kteří by měli rádi někoho svého.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 17-02-2009 at 10:16.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 10:27   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
I kdybych se podepsal, tak stejně nebudeš nic vědět o mně a chceš mi hned narvat problémovýho psa, abych se ukázal...
Zvláštní úvaha. Všem kritikům bych narvala problémové psy, nejen tobě.
Konkrétně v tomhle případě by bylo třeba fajn, aby chovatelé věděli, komu ČVčko do ruky nepatří, komu už se z něj povedlo udělat zabijáka.
U čévéček je to trochu jinak. V chovu jsou stále jedinci, kteří problémové psy dávají. Chovatelé bohužel kryjí i se psy o kterých se ví, že jejich povaha je hodně problematická. Nikdo z nás nechce vychovat ze svého psa zabijáka. Některé povahy jsou ale bohužel hodně tvrdé - nevím jak to lépe napsat. Nechci ale aby moje slova vyzněla tak, že majitel nenese žádnou vinu, to rozhodně ne. Jen se občas vyskytene pes, který by byl tvrdým oříškem pro každého. Původní majitelka suchdolského psa už rozhodně čévéčko mít nebude, to si buď jistý.
Jinak ani v životě nemám moc rád lidi, který si hrabou na svým písečku a zbytek je jim ukradenej.
Tak si založ útulek a já ti je tam budu posílat. Klidně nejdřív v klidu dostuduj, problémových psů bude vždycky dost. Ale bacha abys pak toho undertakera nepotřeboval sám.
1) Každý sám svého štěstí strůjcem. Co si ze svého psa vychováš, to z něj máš. Lidé, kteří s takovým psem pracujou dálEviděl bych ale důvod cpát takového psa někomu, kdo o něj nestojí. Kritika je věc, která občas může pomoct a motivovat. Konkrétně ta paní si tu kritiku určitě zaslouží, protože pokud není člověk slepej, tak vidí, co mu doma roste.
2) Souhlas, přesto si každý vybírá chovku a štěně sám a do značný míry má možnost jeho vlastnosti upevnit nebo potlačit. Když psa nezvládala sama, měla určitě mnoho možností se s někým poradit, jak problém vyřešit. Na povahu psa bych to moc neházel, protože na tom se dá hodně pracovat.
3) To jsi trochu vytrhla z kontextu. Bylo tím míněno, že se tu Adrian zmínil o tom psu ze Suchdola, ty jsi věděla, který to je, Pavel se ptal, ale proč upozornit na majitelku, která nezvládla a navíc když už zýmiňuješ povahu v souvislosti s rodiči, možná by stálo za to upozornit na to, který pes to byl, aby bylo vidět, že tam nemusí být všichni psi úplně OK Tím jsem myslel ten vlastní píseček.
Taky mi prosím nediktuj co mám dělat až dostuduju. Mám jednoho psa a to mi stačí. Pokud budu chtít dalšího, pořídím si ho, pokud budu chtít útulek, pořídím si ho, ale asi nikdy to nebude na tvůj rozkaz. Navíc všichni tam jednou skončíme a když by mě měl roztrhat pes, proč ne. Pokud na to bude mít a bude lepší soupeř, tak je to dobrá smrt
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 10:55   #33
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Doufám Undertakere, že nedopadneš jako majitelka Axe Vlčí sen, která tady psala v minulosti, jak nechápe, proč mají lidi problémy s čsv, že ten její je totálně v pohodě, atd... a změna přišla později a to totální. Máš o čsv velice malý přehled, o povahách, o dospívání, atd... Že Ti třeba štěndo nyní šlape, je fajn, ale jsem zvědav, co budeš říkat za dva, tři roky. Ono ne všechno je ideální, pes se nedá naprogramovat a ztachyonovat, aby fungoval. Jak řekla Daniela, jsou psi, kteří jsou tvrdý oříšek pro všechny, a můžou chovatelé a majitelé dělat všechno a stejně se to nepodaří. To není alibismus, to je fakt. Třeba genetika přenosu povah je jedna z nejsložitějších věd a doteďka není ještě probádaná.
A co se týče odborníků? Asi nejblíže mi je názor I. Eichlera, ale mnohem lepší jsou zkušení chovatelé, kteří o čv ví spoustu věcí. Smutné je, že někteří z nich již nechovají a do dění se nezapojují, zrovna u nich by člověk měl informací nejvíce. Bohužel RD jako mediální hvězda způsob práce nemá podle mého gusta a nelíbí se mi, že soustavně lidem lže. Není to profesionální. Ale uznávám, že je supr, když si k sobě vezme takového psa a zachrání ho před uspáním, ale rozhodně bych ho nedával dál jako převychovaného.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 10:58   #34
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
1) Taky mi prosím nediktuj co mám dělat až dostuduju. Mám jednoho psa a to mi stačí. Pokud budu chtít dalšího, pořídím si ho, pokud budu chtít útulek, pořídím si ho, ale asi nikdy to nebude na tvůj rozkaz. Navíc všichni tam jednou skončíme a když by mě měl roztrhat pes, proč ne. Pokud na to bude mít a bude lepší soupeř, tak je to dobrá smrt
Proboha jakou školu studuješ, když nepoznáš návrh od rozkazu?? Daniela Ti nerozkazuje, je Ti dala návrh, jak prospěšně můžeš pomoci psům.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 11:14   #35
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Proboha jakou školu studuješ, když nepoznáš návrh od rozkazu?? Daniela Ti nerozkazuje, je Ti dala návrh, jak prospěšně můžeš pomoci psům.
Tak si založ útulek a já ti je tam budu posílat. Tohle je návrh? Nějak mi to nepřijde. Navíc kdybych potřeboval návrh, tak bych se na něj optal.

Jeníku, fakt sis myslel, že jde převychovat agresivního psa tak, aby fungoval bez jediného ale? RD pokud má ten pes nějaký problém, tak na něj upozorní. Když to potom nový majitel nedodrží, může si stěžovat jak chce. Už ho nebudu obhajovat, ale pokud RD soustavně lže, můžeš všem uvést pár příkladů za všechny nebo pomlouváš jentak od cesty?
I. Eichler je konkurence a taky se podle toho chová. O jeho přístupu ke psům moc nevím, zkusím se podívat i na druhou stranu mince. Ale co jsem tak slyšel, tak třeba pan Ing. Hartl z něho zrovna nadšený nebyl.
Ono s tou genetikou povah, tam se to asi moc řešit nedá, protože i v jednotlivých vrzích máš povahy naprosto rozdílné. Je potřeba to stále selektovat a stejně se vždycky najde jedinec, kterej ne zrovna dobrou povahu dostane geneticky, případně mu s ní ještě pomůže majitel. Uvidíme, co budu říkat za ty dva roky. Zatím všechno klape jak má, ale vím, že bude hůř.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 11:42   #36
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Pár příkladů

1. Hlavní lež byla od počátku v adopci Joshe, nedal nové majitelce VEŠKERÉ informace, věděl od počátku, že má pes velké problémy respektovat ženu jako vůdce. Když se pak objevily u něj na fóru informace, jak to je, začal tyto informace mazat, začal bránit korektní diskuzi a kopat okolo sebe a svádět problém na někoho jiného. Pokud chtěl psa nutně pustit do světa, neměl opustit brány ČR, a ne ho ještě dát do Švýcarska.
2. V podobě ostatních věcí, lhal o situaci na Ovčárech, dával nekompetentní rady (např. v případě jiných psů, když se potřeboval zbavovat psů kvůli rozmaru mít vlka).
3. Lhal o adoptovaných psech z Krupé - čuba měla rakovinu, řekl, že je březí, vymýšlel si story jak z béčkového dojáku ohledně špatného života adoptovaných zvířat z Krupé a dával ještě nesmyslnější rady.
4. Cenzuroval i normální příspěvky, které pouze poukazovaly na to, že Ruda opravdu není bůh a je chybující, což si on sám nechtěl připustit.
5. Pokud máš i jeho knížku, i v ní je plno slátanin. Jedna z nich je, že RR zde nemá co dělat, protože není na naše podmínky stavěný. Co by potom na to měli říci např. majitelem Huskyn, Malamutů, Středoasiatů, atd... Dále hlášky o genetických mutacích retrieverů, to by Ruda musel mít alespoň elementární znalosti obecné genetiky, aby k měl co říci a poslední perla - nikdy se nesekl v předpovídání povah u malého štěněte. přímo s jistotou prý řekne, jakou povahu bude mít pes za 2 roky...

Stačí to? Nebo mám ještě pokračovat?
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 11:47   #37
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default A k převýchově

Ne, nemyslím si, že pes se dá převychovat bez ALE, dokonce si myslím, že pes, který jednou zabije, bude zabíjet dál, ale rozhodně si myslím, že takový pes nepatří k nějaké adopci. Má si ho vzít někdo, který ho "zkrotí", ale to je taky všechno, dál ho nedávat, protože je každému jasné, že pes není hloupej a zkusí to znovu. Člověk je tvor chybující a chyby dělá a stačí jeden jedinej ústupek, nejednotnost a začíná odznovu, proto nevěřím na převýchovu, nevěřím na to, že něco takového existuje. Není to o psychologické komunikaci, je to o lámání psa v různých formách - bití, hladovka, odsunutí na konec smečky spojené s napadáním výše podtavených členů.... A to se mi nelíbí...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 13:13   #38
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
To jsi trochu vytrhla z kontextu. Bylo tím míněno, že se tu Adrian zmínil o tom psu ze Suchdola, ty jsi věděla, který to je, Pavel se ptal, ale proč upozornit na majitelku, která nezvládla a navíc když už zýmiňuješ povahu v souvislosti s rodiči, možná by stálo za to upozornit na to, který pes to byl, aby bylo vidět, že tam nemusí být všichni psi úplně OK Tím jsem myslel ten vlastní píseček.
Vím jaks to myslel.
Buď si jistý že spoustu lidí kteří tuto debatu čtou ví které psy mám na mysli a vědělo i o tom suchdolském. I Pavel ví o jakého psa se jednalo, jen chtěl abych to napsala já.
Quote:
Taky mi prosím nediktuj co mám dělat až dostuduju.
Nápodobně. Ty mi nediktuj co mám a co nemám psát. Je to totiž podobně demagogické.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 17-02-2009 at 13:18.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 13:25   #39
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ono s tou genetikou povah, tam se to asi moc řešit nedá, protože i v jednotlivých vrzích máš povahy naprosto rozdílné. Je potřeba to stále selektovat a stejně se vždycky najde jedinec, kterej ne zrovna dobrou povahu dostane geneticky, případně mu s ní ještě pomůže majitel. Uvidíme, co budu říkat za ty dva roky. Zatím všechno klape jak má, ale vím, že bude hůř.
Jak myslíš selektovat malá štěňata? Nebo máš na mysli bonitaci? Majitelé kteří nemohou svému psu ani sáhnout do huby při kontrole zubů a manipulují s ním pouze v košíku se na bonitaci většinou ani neobjeví.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 14:57   #40
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Neříkám ti, co máš psát, ale když už se Pavel zeptal, možná by bylo bývalo lepší odpovědět a nedělat s tím tajnosti. To si myslim, že se nedá srovnat s tím, cos mi poručila ty

Ohledně selekce... štěňata jsou blbost, ale ty bonitace jsou asi dobrá volba, jen to chce čas.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org