Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-08-2009, 09:19   #1
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default Stop przeciw odstrzałom

http://www.stopodstrzalom.pl/

Nie wiedziałam, że powstała taka strona i swego rodzaju ruch obywatelski - mże i doczekamy jakichś zmian...
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 09:56   #2
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Popieramy ruch całym sercem i podpisujemy się wszystkimi rękami i łapami!!! Po ostatnich wakacjach mam jak najgorsze zdanie o myśliwych (nie mylić z "normalnymi" leśnikami) - na co dzień wykazują hipokryzję godną dzieci PRL
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 10:07   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja wlasnie o tej stronie dowiedzialam sie dzis-z onetu.
http://pies.onet.pl/31900,19,24,woln...m,artykul.html
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 11:33   #4
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Zmian się pewnie nie doczekamy.... Taka jest Polska
Tylko jednego nie rozumie, skoro nie mogę puścić psa ze smyczy nawet na polu czy polnej drodze to gdzie mogę???
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 11:46   #5
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Zmian się pewnie nie doczekamy.... Taka jest Polska
Tylko jednego nie rozumie, skoro nie mogę puścić psa ze smyczy nawet na polu czy polnej drodze to gdzie mogę???
Mało tego! Formalnie nie możesz nawet na własnym terenie! - na własnym polu i we własnym lesie!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 11:48   #6
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Zmian się pewnie nie doczekamy.... Taka jest Polska
Tylko jednego nie rozumie, skoro nie mogę puścić psa ze smyczy nawet na polu czy polnej drodze to gdzie mogę???
To nie jest tak do końca Madziu. Pies musi być pod Twoją kontrolą, nie gonić za zwierzyną i trzymać się dosć blisko.

Tak jest w teorii, a praktyka jak wiadomo jest inna. Temat jest już stary i zawsze wypływa wiosną. Ten też już był poruszany na WD przed wakacjami.

Normalny człowiek nie będzie strzelał do psa, a ten normalny inaczej zrobi to dla rozrywki, z zazdrosci itd. Jest to smutne.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 11:58   #7
Asaurus
Junior Member
 
Asaurus's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: E 21:1'10.10" N 52:17'22.07"
Posts: 44
Default

Co do odstrzału wilczaków, to w sumie jako ich właściciele, jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, bo polskie prawo jasno mówi, że wilków bez odpowiedniej zgody na konkretnego osbnika, nie wolno odstrzeliwać i praktycznie, legalnie się ich nie odstrzeliwuje. Więc taki pseudomyśliwy widząc wilczaka pięć razy się zastanowi, czy to wilk czy pies, zanim strzeli bo za psa jest bezkarny, ale już za odstrzał wilka, który jest pod ochroną na pewno miałby kłopoty. Druga strona medalu to taka, że pies niezależnie czy na smyczy, czy bez i na każdym terenie powinien być kontrolowany przez właściciela. Żaden nawet największy kretyn, nie będzie strzelał do psa idącego obok nogi własciciela czy kilka metrów od człowieka z dwóch powodów: po pierwsze istnieje niebezpieczeństwo trafienia człowieka a po drugie naraża się na gniew właściciela odstrzeliwanego psa. Osobiście wyznaję zasadę, że jeżeli prawo jest koślawe a wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie ochronić mojego psa, to muszę o to zadbać samemu, wszelkimi środkami.
__________________
Asaurus jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 12:41   #8
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Asaurus View Post
Co do odstrzału wilczaków, to w sumie jako ich właściciele, jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, bo polskie prawo jasno mówi, że wilków bez odpowiedniej zgody na konkretnego osbnika, nie wolno odstrzeliwać i praktycznie, legalnie się ich nie odstrzeliwuje. Więc taki pseudomyśliwy widząc wilczaka pięć razy się zastanowi, czy to wilk czy pies, zanim strzeli bo za psa jest bezkarny, ale już za odstrzał wilka, który jest pod ochroną na pewno miałby kłopoty.
Myślę, że przeceniasz poziom "refleksji" niektórych pseudomyśliwych Wielu najpierw strzela, a potem dopiero zastanawia się jak wybrnąć z ewentualnych kłopotów. Oj nasłuchałam się ostatnio historii jeżących włos, a wilk to cenna zdobycz dla (pseudo)myśliwego.

Quote:
Originally Posted by Asaurus View Post
Druga strona medalu to taka, że pies niezależnie czy na smyczy, czy bez i na każdym terenie powinien być kontrolowany przez właściciela. Żaden nawet największy kretyn, nie będzie strzelał do psa idącego obok nogi własciciela czy kilka metrów od człowieka
Zgadzam się w 100% z pierwszym zdaniem, niekoniecznie z drugim. Wystarczy poczytać link z postu Manu
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 12:50   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Asaurus View Post
Co do odstrzału wilczaków, to w sumie jako ich właściciele, jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, bo polskie prawo jasno mówi, że wilków bez odpowiedniej zgody na konkretnego osbnika, nie wolno odstrzeliwać i praktycznie, legalnie się ich nie odstrzeliwuje. Więc taki pseudomyśliwy widząc wilczaka pięć razy się zastanowi, czy to wilk czy pies, zanim strzeli bo za psa jest bezkarny, ale już za odstrzał wilka, który jest pod ochroną na pewno miałby kłopoty.
Dlatego ja zawsze jadąc do lasu nie puszczam psa na obroży. Oczywiście radzono mi aby mu zakładać odblaskową i taką dobrze widoczną z daleka i chyba po to aby posłużyła za tarcze strzelniczą.

Dotąd nie miałem problemu z lesniczymi, strażą miejską i policją bo na terenie gdzie jestem z psem praktycznie codziennie sa oni do tego przyzwyczajeni. Bardziej sprawdzają nielegalne wysypiska śmieci .

Na obcym terenie pilnuje psa aby nie oddalał się zbyt daleko i był w moim polu widzenia lub przy nodze.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 12:51   #10
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Tylko jednego nie rozumie, skoro nie mogę puścić psa ze smyczy nawet na polu czy polnej drodze to gdzie mogę???
Hehe; wiesz jakie słyszałam/czytałam odpowiedzi na podobne pytania? "Jak się nie ma własnego domu z ogrodzonym terenem, to się nie kupuje psa."
Taka jest mentalność części naszego społeczeństwa.

Są jednak miejsca, gdzie jest jeszcze gorzej. Znajoma przeprowadziła się do Hong Kongu. Całe życie miała w mieszkaniu kota. Tam nie może...
W blokach w ogóle nie można tam trzymać zwierząt. Ale to tak na marginesie i bez związku z naszą sprawą.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 13:11   #11
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Hehe; wiesz jakie słyszałam/czytałam odpowiedzi na podobne pytania? "Jak się nie ma własnego domu z ogrodzonym terenem, to się nie kupuje psa."
Taka jest mentalność części naszego społeczeństwa.

Są jednak miejsca, gdzie jest jeszcze gorzej. Znajoma przeprowadziła się do Hong Kongu. Całe życie miała w mieszkaniu kota. Tam nie może...
W blokach w ogóle nie można tam trzymać zwierząt. Ale to tak na marginesie i bez związku z naszą sprawą.
Bożenko nie trzeba jechać tak daleko. Moi znajomi mieszkają w Niemczech w bloku i nie mogą mieć psa bo się nie chce zgodzić administracja. Brak odpowiedniego zaplecza jak twierdzą. Nikt w tym bloku nie moze mieć psa czy kota.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 14:32   #12
ROGU
Junior Member
 
ROGU's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: ŁÓDŹ
Posts: 22
Default

Quote:
Originally Posted by Asaurus View Post
Co do odstrzału wilczaków, to w sumie jako ich właściciele, jesteśmy w trochę lepszej sytuacji, bo polskie prawo jasno mówi, że wilków bez odpowiedniej zgody na konkretnego osbnika, nie wolno odstrzeliwać i praktycznie, legalnie się ich nie odstrzeliwuje. Więc taki pseudomyśliwy widząc wilczaka pięć razy się zastanowi, czy to wilk czy pies, zanim strzeli bo za psa jest bezkarny, ale już za odstrzał wilka, który jest pod ochroną na pewno miałby kłopoty. Druga strona medalu to taka, że pies niezależnie czy na smyczy, czy bez i na każdym terenie powinien być kontrolowany przez właściciela. Żaden nawet największy kretyn, nie będzie strzelał do psa idącego obok nogi własciciela czy kilka metrów od człowieka z dwóch powodów: po pierwsze istnieje niebezpieczeństwo trafienia człowieka a po drugie naraża się na gniew właściciela odstrzeliwanego psa. Osobiście wyznaję zasadę, że jeżeli prawo jest koślawe a wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie ochronić mojego psa, to muszę o to zadbać samemu, wszelkimi środkami.
I tu sie mylisz w Łodzi jakies 3 tygodnie temu "miły starszy pan " (2 promile ) zastrzelił psa w obecnosci 11 letniej dziewczynki ktora stała od niego jakies 2metry tłumaczac sie ze pies pogonil mu golębie
ROGU jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 14:44   #13
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by ROGU View Post
I tu sie mylisz w Łodzi jakies 3 tygodnie temu "miły starszy pan " (2 promile ) zastrzelił psa w obecnosci 11 letniej dziewczynki ktora stała od niego jakies 2metry tłumaczac sie ze pies pogonil mu golębie
A tak, ktoś mi o tym mówił na Muchowcu. Kolejny miłośnik zwierząt... niektórych.
Z tym gonieniem to też ponoć wcale nie było tak; pies ponoć zajrzał z ciekawości do gołębnika i zginął jakby "profilaktycznie", bo właściciel "przybytku" pewnie tak sobie "przez przypadek" akurat miał broń przy sobie.
Szkoda gadać. I to na oczach dziecka... I pewnie w naszym prawie nie ma na to paragrafu.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 14:47   #14
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

A co robił pies z dzieckiem? Gdzie był rodzic? I co pies robił tam, gdzie nie powinien?

Pomijam oczywiście, że faceta wysłałabym na ciężkie roboty. Albo do przymusowej pracy w schronisku przy psach. A najchętniej na odległą planetę, z adnotacją, że ma być bez atmosfery.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 14:58   #15
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
A co robił pies z dzieckiem? Gdzie był rodzic? I co pies robił tam, gdzie nie powinien?
Z tego co słyszałam, dziecko było z rodzicem i psem.
Co do reszty nie jestem w stanie odpowiedzieć. Sprawę znam tylko z krótkiej wzmianki w trakcie spaceru i nie wiem, jak to wyglądało.

Całe szczęście jednak, że nie wszyscy reagują podobnie jak ów "miły starszy pan" na zbliżenie się obcego psa, bo wielu właścicieli straciłoby swoich podopiecznych.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 15:09   #16
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Można prosić jakieś namiary na tego miłego starszego pana? Mieszkam akurat w łodzi, to może bym wpadł na kawę jakoś porozmawiać o zabijaniu bezbronnych zwierząt?
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 20:07   #17
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Eh, nie powinno być takich sytuacji. W ogóle. Tak jak wielu innych, ale... Człowiek jest tylko człowiekiem.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 21:54   #18
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
A co robił pies z dzieckiem? Gdzie był rodzic? I co pies robił tam, gdzie nie powinien?
Wreszcie ktoś zadał dobre pytania. To nie jest tak, ze tylko ten co strzela jest winny. Oczywiście są ludzie bezmyślni, ale to jest już zupełnie inna bajka.
Podaliście przykład jak miły starszy Pan zabija psa na oczach dziecka bo podobno pogonił mu gołębie. Możliwe że ten starszy Pan ma te gołębie dla takiej samej przyjemności dla jakiej my mamy psy. Możliwe, ze te psy zakradają sie tam notorycznie i wybijają mu te gołębie. Mozliwe, ze miał już tego dość. Możliwe, możliwe, możliwe ......
To co podajecie jest tylko czyimś przekazem i nie dokońca prawdziwym. Bo to się już nie trzyma sensu.

To tak jak media niedawno podawały informacje jak pies pogryzł dziecko, które sie z nim bawiło. Straszna historia i kolejna pożywka dla mediów. Tylko niektórzy próbowali docieć prawdy i podać więcej informacji. Ciekawe było to, ze ten pies był sasiadów, znajdował się w kojcu, a dziecko poprostu miało fajną zabawę bijąc go kijem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 23:24   #19
Asaurus
Junior Member
 
Asaurus's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: E 21:1'10.10" N 52:17'22.07"
Posts: 44
Default

wilczakrew, zawsze są dwie strony medalu...

Wracając jeszcze do tematu samych pseudomyśliwych to ja widzę to tak, że są porządni myśliwi, którzy trzymają się zasad itp, są kłusownicy, którym nie wystarcza strzelanie do zwierzyny łownej, rozliczanie się z tego co ustrzelili, szukający adrenaliny strzelając do psów i kompletne świry strzelające do wszystkiego co się rusza, wiewiórek, psów czy ludzi. Wcześniej chodziło mi o tą drugą grupę osobników, którzy mają jakieś zahamowania i nie biegają jak skończeni szaleńcy, od wsi, do wsi strzelając z dubeltówki. Po pierwsze raczej policja szybko by się rozprawiła z tak niebezpiecznym osobnikiem, a po drugie równie dobrze taki świr, może każdego z nas, czy naszych psów, zastrzelić w środku dnia, na ulicy w mieście. Średnio raz w miesiącu czytam o strzelaninie w dzielnicy gdzie mieszkamy i jakoś nie boję się po nocy wychodzić z psami na spacer. Po prostu nie można popadać w paranoję, że za każdym krzakiem czai się kłusownik ze sztucerem wycelowanym w nasze psy. Myśle że kontrolując swoje psy jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować ryzyko takiego odstrzału bo całkowicie wyeliminować problemu pewnie nigdy się nie da.

Igi, całkowicie popieram takie pogaduchy przy kawie.
__________________
Asaurus jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 23:35   #20
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

[quote=wilczakrew;232568]
Możliwe, ze te psy zakradają sie tam notorycznie i wybijają mu te gołębie. Mozliwe, ze miał już tego dość. Możliwe, możliwe, możliwe ......



I jakie ma znaczenie, że ów pan miał dość takich sytuacji? czyli mógł zabić psa z tego powodu?
Wg tego co napisałeś, to jak ktoś ma dosyć notorycznych sytuacji, to może sam podjąć działania likwidujące problem? (chyba zacznę zabijac gapowiczów w autobusach).

Gdyby takie sytuacje miały często miejsce, to np. mógł dodatkowo ograniczyć dostęp do tej części za pomocą ogrodzenia. A jak się okazało, staruszek był pod wplywem alkoholu i zabił psa z niezbyt jasnych oklicznościach.
Nawet taki myśliwy musi mieć zgodę na odstrzał psa i to takiego, który znajduje się na terenie łowieckim i zdziczałego, a nie każdego.
Dla mnie nie ma żadnego wytłumaczenia do zabicia psa.
Pozdrawiam!
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org