Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2011, 11:58   #41
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
...Nasz pan lesniczy gdy otworzyl drzwi powiedzial-dla mnie jest jasne ze to pies ale...dla wiekszosci polujacych na tym terenie(i nie tylko)to bedzie wilk wiec...
Ciekawe kto wydał tym debilom pozwolenie na polowania jak nie potrafią odróżnić psa od wilka....
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011, 11:20   #42
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Ciekawe kto wydał tym debilom pozwolenie na polowania jak nie potrafią odróżnić psa od wilka....
Dwa dni temu Łukasz poszedł na spacer z Sheyem.
Idąc już do domu, na parkingu "napadł" na niego jakiś pan, robiąc mu awanturę, że wilka nie wolno trzymać w domu, że prawo tego zakazuje itp. Wrzeszczał na niego i nie docierało tłumaczenie, że to pies, że nie jest potrzebne pozwolenie na trzymanie go w domu, że ma lysetkę ze szczepieniem i żaden wet by nie zaszczepił wilka... Potem zaczęły się groźby- że dzwoni po Policję, Straż Miejską, że Łukasz "będzie się tłumaczył". W końcu jak zeszło z niego powietrze wsiadł do jeepa- z logo związku łowieckiego i odjechał.
Facet wściekły, Łukasz chyba bardziej ubawiony, jedyne co stwierdził, to że będzie chyba musiał zacząć nosić rodowód i paszport Sheya ze sobą.
Sytuacja dla nas zabawna, w sumie traktujemy ją z przymrużeniem oka ale doskonale odzwierciedla podejście i nastawienie pewnej grupy ludzi do właścicieli zwierząt...
Pan-znawca-wilków-i-wszystkich-ras-psów bo "nie wciśniesz mi tu kitu"... Żałosne i smutne zarazem...
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011, 11:29   #43
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Dwa dni temu Łukasz poszedł na spacer z Sheyem.
Miałem podobną przygodę z maleńką Lorką na jednym z naszych pierwszych spacerów. Emerytowana opiekunką wilków w ZOO upierała się, że Lorka jest wilczym szczeniakiem i że zostałam oszukana przez hodowcę, ktory dla zysku (!!! ) próbował mi wmówić, że to jest szczenię psa. Groziła mi TOZem, itd.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011, 12:04   #44
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Któż tego nie przechodził.....

Najlepsze jest to że Ci znawcy upierają sie przy swoim i nic do nich nie dociera

A z drugiej strony jak po takim spotkaniu z takim znawcą nie uznac ze ma sie coś "wyjatkowego" w domu .......
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 03:42   #45
Salvator
Junior Member
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 103
Default

Quote:
Ale nie mozna zapominac, ze idioci trafiaja sie po obu stronach barykady
Złote słowa skwituje że niestety to jest meritum do wszystkiego co dzieje się w naszym pięknym kraju.

Co do podobieństwa to nasze bure takie raczej mniej futrzastę są i kufe maja bardziej owczarkowatą (zależy tam od osobnika poza tym wszyscy wiemy) ale pomylić można jak się wilka nie widziało ;d

No ale dajcie panu łowczemu się podniecić, zobaczył myśliwy prawdziwego łowce i się wystraszył ;p a dla nas jaka radocha z tych chwil "Łojezu wilka trzymają" (dziś na plaży to miałem ;d dzieci z burkiem straszyliśmy)
Salvator jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org