Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-11-2008, 20:49   #21
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Aga napisała o klamkach na blokady- potwierdzam, że doskonały wynalazek: bębenek w klamce jest na kluczyk -bardzo pewne zamkniecie
Ale trzeba pamiętać o wyjęciu kluczyka :-)
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008, 21:09   #22
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
doskonałym wynalazkiem sa klamki z przyciskami.

Forasowi zaserwowaliśmy zamiast tradycyjnych klamek - obrotowe bez przycisków. Też się sprawdzają.

W szafce która ukrywa przed psem kosz na śmieci wkręciłam metalowy haczyk zakładany na drzwiczki. Haczyk jest na tyle mały i ciężko się przekręca że pies odpuścił próby sforsowania szafki.

Z kolei ze względu na dwa koty w każdym pokoju są łatwo dostępne dla nich kryjówki i odsunięte od ścian meble tak aby swobodnie za nimi mogły się schować. Wchodzą za meble z jednej strony gdzie mają zostawioną lukę obok kaloryfera, a wyjść mogą przez jedną z szafek z której wyjęłam tylną ściankę. Foras się tam nie mieści

W trosce o samochód na dalsze trasy zabieram bagażnik patyków, butelek plastikowych i pluszowych maskotek.
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008, 21:32   #23
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
W trosce o samochód na dalsze trasy zabieram bagażnik patyków, butelek plastikowych i pluszowych maskotek.
O dokładnie, destrukcja tak, ale pod kontrolą
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008, 23:24   #24
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Rona napisałem bo chciałem ruszyć temat bo to dość ciekawy wątek. Napisałem że mam '"zepsutego " wilczaka bo pinki była wyjatkowa i nie musiałem nic wymyślać i wcale niechciałem chwalic sie jaka to jest ah i oh. niedane mi było wymyslac zabezpieczen na suke a i w kojcu ani w klatce suka nigdy nie była.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 00:50   #25
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

My mamy tylko biurka ze specjalnym miejscem do schowania komputerów - oboje z przenośnych do tej pory korzystaliśmy, a kable mamy dobrze zorganizowane z powodu szczurów, ale to też tylko w jednym miejscu kawałek ikeowskiego peszla, a w pozosotałych srebrna taśma. Oprócz tego dużo rzeczy do niszczenia dostawanych od nas i w sumie nie licząc razów, gdy został sam i wiadomo, że to co innego, to tylko jeden róg szafki mamy lekko nadgryziony.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)

Last edited by AngelsDream; 14-11-2008 at 11:11.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 09:02   #26
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Bardzo ciekawy wątek Ronka i ja bym go rozszerzyła nie tylko na szczeniaczki. Wilczak mając nawet 6 lat czasami wychodzi " z formy". U mnie są kojce ale po co? przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo wilczaków i Raueczki. Gdyby po naszym wyjeździe z domu zostawały na podwórku , to nie sądzę aby szczególnie Max nie próbował mnie odnaleźć. Ci co byli w Lazne wtedy kiedy my wiedzą co mam na myśli. Potrafił mnie znaleźć nawet pod prysznicem i niektórzy potem mówili "fajny obóz, można się kąpać z wilczakiem w łazience". Poza tym drugi kojec powstał w trybie błyskawicznym wówczas gdy Ereshka miała swoją pierwszą cieczkę, więc też dla bezpieczeństwa. I takich przykładów jest więcej.
Poza tym uwielbiają podkopywać ogrodzenie szczególnie jak sarenki rano wyjdą z lasu i dokładnie wiedzą która strona ogrodzenia do tego najlepiej się nadaje bo jest najsłabsza więc mam założonego pastucha, który ma nieraz wyczerpaną baterię ale wystarczy ta zółta tasiemnka, która ukuła w nos.
Poza tym dla bezpieczeństwa różne cudeńka w domu, abym ich nie pozabijała , że tak brudzą. Więc na podłogach terakota, na ścianach przy których lubią się kłaść bądź o nie opierać są zamontowane płotki pomalowane w kolorze mebli w danym pomieszczeniu any ściany nie były ciągle brudne, ulubione kocyki na fotelikach dla Ereshki, która jako królewna ma specjalne przyzwyczajenia , spanka kotów na szafie (również dla bezpieczeństwa wilczaków) bo po co mają ciągle obrywać w nos. Koty u nas były pierwsze i nie koniecznie chcą oddać ełnię władzy.
Pozdrawiam
Bożena
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 13:08   #27
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

A my mamy problem z drzewkami i krzakami malin: Furia zjadła nam już kilka. Plastikową siatkę podrze, metalową wyrwie z ziemi,a zrobienie półmetrowego fundamentu doodkoła drzewka odpada ze względu na drzewko... skończyły się nam pomysły...gałgan jeden drzewek nie wykopuje (bo w takiej sytuacji zastosowalibyśmy pomysły Magdaleny), tylko odgryza górną część w połowie wysokości...może ktoś ma jakieś pomysły jak takie drzewka przed psiątkiem zabezpieczyć, bo mnie dziś rano po kolejnym drzewku ręce opadły...
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 13:29   #28
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

A potrzebujesz mieć drzewka?
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 13:30   #29
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Może posmarować drzewko czymś gorzkim?
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 13:31   #30
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Quote:
Originally Posted by Aga Wó. View Post
A my mamy problem z drzewkami i krzakami malin: Furia zjadła nam już kilka. ...może ktoś ma jakieś pomysły jak takie drzewka przed psiątkiem zabezpieczyć, bo mnie dziś rano po kolejnym drzewku ręce opadły...
My mamy dokładnie tak samo, co prawda nie z wilczakiem. Ręce już mam opadnięte na stałe Wszystko zawiodło... Mechaniczne ograniczenia typu płotki tylko pobudzały psa do działania. Przez przypadek zauważyłam, że Baltek strasznie kicha kiedy rozpylam płyn do prasowana. Więc bezczelnie rozpyliłam ten płyn w ogródku. Baltek patrzył z pewnej odległości i kichał. Nie wiem czy to nie zaszkodzi roślinom, ale już mi było wszystko jedno. I tak mały potwór szkodził im bardziej. Po tej operacji akty wandalizmu ustały i spokój trwa już kilka tygodni Wcześniej myślałam o posypaniu roślin pieprzem i papryką, ale jakoś nie wprowadziłam tego w życie.
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 13:47   #31
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
płyn do prasowana
Tzn krochmal w spraju? To Ciri nie cierpi zapachu lakieru do włosów. Tak jak nie raz rano wsadzi głowę do łazienki żeby zobaczyć jak się szykujemy do pracy, tak jak tylko wyczuje lakier od razu zmywa się kichając i patrząc z wielkim wyrzutem.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 14:12   #32
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Nie krochmal Taki płyn, który ułatwia prasowanie pogniecionych przy suszeniu rzeczy. Ale myślę, że może to być dowolny środek - lakieru, nie używam ( z powodu braku stosownych włosów ) - więc to nie przyszło mi do głowy. A może być lepsze, bo przyklei się do roślin. Nie wiem tylko czy nie będzie szkodliwe dla psa, kiedy jednak weźmie roślinę w pysk.

Baltek jeszcze strasznie kicha, kiedy przez okno w samochodzie wpadną kropelki płynu do spryskiwaczy
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 14:53   #33
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
Nie krochmal Taki płyn, który ułatwia prasowanie pogniecionych przy suszeniu rzeczy. Ale myślę, że może to być dowolny środek - lakieru, nie używam ( z powodu braku stosownych włosów ) - więc to nie przyszło mi do głowy. A może być lepsze, bo przyklei się do roślin. Nie wiem tylko czy nie będzie szkodliwe dla psa, kiedy jednak weźmie roślinę w pysk.
Nie wiem, czy lakier do włosów nie zaszkodziłby jeszcze bardziej roślinom Już widzę te pozatykane pory liści...

Czasem (b. rzadko) używam weterynaryjnego płynu przeciwko obgryzaniu przedmiotów przez zwierzęta "Biter" Siedla, żeby zniechęcić Lorcię co do penetrowania niektórych miejsc... Kilka razy wyznaczałam przy jego pomocy granicę koło kąta gdzie jest sprzęt komputerowy, raz czy dwa spryskałam szynę szafy. Nie wiem, czy te zabiegi, czy raczej konsekwentne "zjeżdżaj stąd" pomogły i teraz coraz rzadziej sprawdza czy zakaz nadal obowiązuje ... Co prawda płyn działa dość krótko (ulatnia się) ale przynajmniej daje gwarancję, że jest nieszkodliwy. Działa raczej w ten sposób, że wywołuje przykre skojarzenie, "wysyła" sygnał: to miejsce jest niemiłe.

Może opryskać nim albo podobnym drzewka, albo ich pobliże kilka razy, żeby pies zapamiętał przykre odczucie i omijał z daleka na wszelki wypadek?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 15:47   #34
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Baltek strasznie kicha kiedy rozpylam płyn do prasowana. Więc bezczelnie rozpyliłam ten płyn w ogródku. Baltek patrzył z pewnej odległości i kichał. Nie wiem czy to nie zaszkodzi roślinom
Quote:
Tzn krochmal w spraju? To Ciri nie cierpi zapachu lakieru do włosów.
Quote:
Czasem (b. rzadko) używam weterynaryjnego płynu przeciwko obgryzaniu przedmiotów przez zwierzęta "Biter" Siedla, żeby zniechęcić Lorcię co do penetrowania niektórych miejsc
Słuchajcie, ale są "lepsze" metody, bardziej naturalne, zdrowsze i... zgodne z nautrą wilków. Właśnie przeczytałam o jednej z nich na wolfdogu;
Zacytuję:
Quote:
Opisano interesujący przypadek, kiedy mężczyzna, obserwujący dzikie wilki miał z nimi nieustanne problemy w obozowisku, gdyż kiedy tylko się oddalał wchodziły mu do namiotu, przeszukiwały zapasy i szkodziły mu w inny sposób. Rozwiązanie było jednak proste. Mały teren wokół swojego namiotu oznaczył swoim moczem, na co samiec alfa odpowiedział podobnym uczynkiem, jednak od strony swojego terytorium. Od tego momentu obserwator nie miał z wilkami problemów.

Sorry za ten żarcik, ale właśnie czytam te arcyciekawe artykuły i tak mi się skojarzyło z opisywanym tematem, że nie mogłam sobie odmówić przyjemności zacytowania.

Zatem kto się jako pierwszy podejmuje na próbę obsikać dookoła cenny krzaczek?

PS
Cóż, podejrzewam, że niedługo może mi już nie być tak do śmiechu
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 15:56   #35
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Grin, czytałam to, ale w jakiejś książce Jest tam też o mężczyźnie, który w ten sposób oznaczał trawniczek przed posesją. Zobaczył to jego sąsiad i zaproponował mu korzystanie z własnej toalety, bo wie jak to jest jak się ma żonę i 2 córki
Pewnie z tego powodu (sąsiedzi) mój mąż stanowczo odmówił oznaczania.

Jeśli masz na myśli szczeniaka, z tym, że może Ci nie być do śmiechu - będzie Ci, bo przecież każdy jest słodki No i rozwiniesz się racjonalizatorsko
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 16:43   #36
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Zacytuję (...)

Sorry za ten żarcik, ale właśnie czytam te arcyciekawe artykuły i tak mi się skojarzyło z opisywanym tematem, że nie mogłam sobie odmówić przyjemności zacytowania.
Ten sam motyw wykorzystał Martel Yann w "Zyciu Pi".. tylko bohater czynił tak w stosunku do tygrysa Musi, coś w tym jest

Rona wspomniala o specjalnych "odstraszaczach" w sprayu. Taki nabylismy lat temu prawie 4 i zapobiegawczo potraktowaliśmy tym pół mieszkania(łącznie z obrazkami na ścianach). nastepnego dnia wszystkie sfiukane rzeczy zostały "potraktowane" przez Cheya... fakt, że asystował przy operacji i może to byl błąd? W każdym razie odstraszasz nie odstraszył ...
Chrzan, pieprz i papryka srednio sie sprawdziły ("montowane" były dodatkowo na mydle aby proszek sie utrzymał), za to doskonale sprawdził się dentosept- gorzki jak diabli
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 17:01   #37
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Pisałam kiedyś na forum o zwyczaju obsikiwaniu obozowisk przez nobliwych naukowców (np. geologów ) pracujących w odległych rejonach Kanady, itp. To stara jak świat metoda odstraszania dzikich zwierząt które nie dążą do konfrontacji z człowiekiem Inna - to puszczanie wycia wilków, które wtedy uznają ten teren za zajęty przez inną watahę i trzymają się z daleka. Ostatnio stosowano ten sposób z dużym powodzeniem chyba w jakiejś miejscowości w Bieszczadach...

Żadna z tych metod nie nadaje się jednak do stosowania w mieszkaniu w kamienicy
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2008, 19:38   #38
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

My zabezpieczaliśmy szafę z przesuwnymi drzwiami wetkniętym skórzanym kapciem (blokowała możliwość przesuwania drzwi), ale w miarę, jak Dewi rosła, zabezpieczenie przestało skutkować. Ja nie mogłam diabelstwa wyjąć a sucz i tak wyciągał rzeczy (dobrze, że ich nie gryzł!). Gałki zamiast klamek nie zdały egzaminu. Sprawę załatwił klucz.
Kuchnia była robiona "pod psa i dzieci" tj. szuflady zamiast szafek. Na szuflady można założyć takie pionowe blokady. Na drzwiczki szafek również są blokady, o ile drzwiczki są "parzyste".
Kontakty wstawiliśmy gładkie, płaskie i metalowe (na nich nie zostają ślady pazurów) a i wyrwać się ich nie da.
Dewi uparcie zrzucała słuchawkę od domofonu i ją zżerała (takie dyndadełko to super zabawa). Ponieważ nie robiła tego przy nas, jedynym rozwiązaniem było zdjęcie kontaktu pod domofonem - kilka spotkań z gołymi drutami zniechęciło psa do skakania do domofonu (a mnie nauczyło uwagi przy otwieraniu drzwi). Sposób bezpieczny, bo włączniki światła nie zabijają.
Potwierdzam, że smarowanie tabasco, pieprzem itp nie zdaje egzaminu - dentosept lepszy. Nie spotkałam psa, który lubi gorzki smak. Natomiast Dewi tabasco nie przeszkadza w niczym.
Ściany np. w sypialni miałam pomalowane zmywalną farbą (Beckers). Gdy miałam dość mycia przedpokoju, położyłam tam płytki klinkierowe.
Do dziś staram się też nie kłaść niczego w siatkach na podłodze. Zapakowane w torbę rzeczy budzą w Dewi niezdrową ciekawość. Udało nam się też zawrzeć umowę, że rzeczy leżące na podłodze są psa, ale postawione na czymś (nawet 5 cm wyżej - np. na dolnej półce ławy) już nie.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 13:15   #39
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Aga Wó. View Post
A my mamy problem z drzewkami i krzakami malin: Furia zjadła nam już kilka. Plastikową siatkę podrze, metalową wyrwie z ziemi,a zrobienie półmetrowego fundamentu doodkoła drzewka odpada ze względu na drzewko... skończyły się nam pomysły...
U nas sprawdzilo sie ogrodzenie drzewek wbitymi w ziemie kijami (takimi na wysokosc drzewka...) Psy zamiast tego co zywe co jakis czas "pozbawiaja" zycia ktorys z kijow... Sprawdza sie rozwniez w przypadku psow obsikujacych krzyki... U nas wyglada to tak sobie, ale dziala. Ale u Welkoscyrzow widzialam podobny patent, ktory na dodatek fajnie wygladal...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 13:38   #40
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

U Welkoscyrzów czyli u Nirvany i Lilith to wygląda tak:



Płotki reklamuje : Tajga z Peronówki.
Płotki sprawdzają się nawet przy tak szalonej Lilith.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org