Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

View Poll Results: Souhlasíte s rozhodnutím chovatelské komise KCHÈSV, ¾e pes rentgenovaný v zahranièí musí být je¹tì j
Ano 8 42.11%
Ne 11 57.89%
Je mi to jedno 0 0%
Voters: 19. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2004, 21:36   #61
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Na výsledek DKK a loktů v Itálii čekáte několik měsíců, už první posudek píše sám rentgenolog a posílá ho dál ke komisionelnímu posouzení.
Ale v Polsku je to zcela shodné - jedeš k veterináři, uděláš snímek. Potom může již veterinář řícu neoficiální své hodnocení. Ale potom je sníme odeslán jednomu z 5 posuzovatelů, kteří mají od FCI právo posuzovat. Po nějakém měsíci dostaneš výsledek. To, že u Siembiedy máš výsledek po několika minutách je tím, že on je jedním z těch 5 vyhodnocovatelů...

Quote:
Originally Posted by Monika
Po několika měsících vám přijde asi 3 stránkový "elaborát" kde jsou všechna mnou vyjmenovaná kritéria podrobně popsána a obodovaná.
?!? Takový posudek jsem viděla a nebyl to žádný "3 stránkový elaborát"... Proto jsem požádala jednoho italského majitele aby mi celý dokument naskenoval... Byl tak laskav a zde je výsledek:
- úvodní stránka (1header_page.jpg)
- dvě strany, kde je všeobecný popis způsobu vyhodnocování ( 2information_2.jpg & 3information.jpg)
- protokol vyhodnocení DKK psa a také kopie snímku (4xrays_and_values.jpg)
- výsledky vyhodnocení DKK rodičů a sourozenců (5_family_results.jpg)
- oficiální certifikát FCI o vyhodnocení (6FCI_certificate.jpg)
- výsledek vyšetření zubů, skusu a varlat (6teeth_and_testicles.jpg)
- účet za vyhodnocení (7costs.jpg)

Neviděla jsem žádnou stránku s dlouhým popisem vyhodnocení. Nebo jsi snad myslela ty všeobecné podmínky (strana 2 a 3)? Ale to není popis vyhodnocení toho konkrétního psa...

K tomu je vyhodnocení DKK v Itálii zatraceně drahé - v Německu stojí např. 50 EUR. V Itálii stojí už jen snímek 70 EUR, EUR zaslání vyhodnocovateli a 39,60 EUR Za vlastní vyhodnocení a vystavení všech dokumentů. Dohromady 114,60 EUR. Mohu Ti zaručit, že pokud Siembiedovi zaplatíš tolik jako v Itálii, pak Ti nejen vytiskne snímek a pár stránek o vyhodnocení, ale navíc dostaneš vyhodnocení DKK jako diplom se zlatým písmem...

Quote:
Originally Posted by alexa
Pravda, slovenští plemeníci využíváni jsou - mě například ani nic mocjiného nezbývá
To je jedna věc. Druhou je, že zájemci o štěně už velice často kladou důraz na výsledky DKK. To komplikuje situaci mnohem více: když mám zájemce o štěně a doporučím jim vrh z ČR, potom často slyším odpověď: "Jak můžete jako chovatelka doporučit vrh, kde jeden z rodičů ma DKK?". Nikoho nezajímají "perfektní dvojky" ...
Já bych také ráda kryla mé feny v ČR. Ale všichni nuloví psi jsou příliš příbuzní. Ostatní pěkní psi mají ty "pěkné dvojky". V polsku je nyní "panika z DKK". Jeden kynologický časopis píše o DKK a jestliže nakryji psem s DKK C, pak bude zatraceně těžké najít zájemce, protože každý kdo chce psa pro chov a výstavy, chce pouze štěně po nulových rodičích. A opět, nikoho nezajímá, že má "pěkné dvojky"...

Quote:
Originally Posted by Monika
Což je velká škoda, protože Itálie se svými cca 400 štěňaty ročně by nám mohla poskytnout statisticky velmi významný vzorek.
??? Můžeš mi říci, kde bereš tyto statistiky? Podle našich informací a dat od chovatelů je to max. 200-250 štěňat ročně.

Quote:
Originally Posted by Monika
Přestože 32 zrentgenovaných zvířat není statisticky významný vzorek
Souhlasím. Ale statistiky vyhodnocených psů jsou nízké kvůli jedné chovatelské stanici, která nerentgenuje vůbec. Např. Edit (Crying wolf) má prakticky vyhodnoceny celé vrhy. U vrhů A, B a C je zrentgenováno a vyhodnoceno 84% štěňat (DKK-A=58%, DKK-B=10%, DKK-C=16%, DKK-D=0%, DKK-E=0%). U vrhů D a E vypadá situace obdobně. A to už má silnou vypovídací schopnost... . Sice jsou to statisticky stále nízká čísla ale i v ČR není vyhodnoceno tolik zvířat aby se dala dělat "profesionální" statistika...

Quote:
Originally Posted by Monika
V databázi jsou uveřejněny údaje nekompletní, jelikož majitelé se špatnými výsledky nechlubí, sami o sobě vám je nezašlou a to platí pro všechny majitele ze všech zemí.
V databázi máme dvě kolonky. Jedno jsou oficiální výsledky, které nám oficiálně zaslali majitelé a chovatelé, druhé jsou neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit. Máme také neoficiální výsledky např. z Itálie od psů, kteří byli kvůli těžké DKK operováni. Tato data používáme pouze ke statistikám...

Quote:
Originally Posted by Monika
Psů rentgenovaných v Polsku je taktéž kolem 30, takže "statistika" bude alespoň porovnatelná s Maďarskou.
Myslíš polské psy? Zde bylo vyhodnoceno 10 psů a 100% je chovných, protože u nás je možno (bohužel) chovat s jakoukoliv DKK. 90% z těchto psů je z nulových rodičů. Ale 20% má DKK horší než C... To nejsou ale žádné statistiky, protože z 10 psů je blbost nějakou statistiku dělat.
Jestliže ale myslíš na celkové statistiky, pak musíš Siembiedu pozvat na kávu a tam to s ním probrat... . On pravděpodobně již vyhodnotil podobný počet ČsV jako Šterc. Výsledky jsou, podle mých informací, horší než v Maďarsku (není divu, sem přijíždějí v poslední době psi, kteří majií v ČR výsledek C a horší) ale jsou výrazně lepší než v ČR...

Quote:
Originally Posted by Monika
Na Slovensko za výsledky se zatím nejezdí a má to své důvody
Proč tak tajemně? Na Slovensko se prostě nejezdí proto, že tamní veterináři nechtějí vyhodnocovat zahraniční psy. Takže nejprve by bylo třeba se domluvit s nějakým majitelem na Slovensku aby se nechal zapsat jako majitel psa a teprve potom udělat snímek a vyhodnocení. A to je značně komplikované...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 09:15   #62
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Mám také ten názor, že doba dozrála ke změně posuzovatele DKK.Ale mě by připadalo přijatelnější,kdyby se tak stalo v rámci České republiky.Pokud bude mít rtg.z Polska stejnou váhu,jako rtg.od nás,řada majitelů,kteří nemohou z jakéhokoli důvodu v Polsku rentgenovat, bude v nevýhodě.Myslím,že by nebylo zrovna ideální,kdyby si psi ze země původu jezdili pro rtg.do zahraničí.To je můj asi trochu "vlastenecký" názor.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 12:33   #63
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Zdravim vsechny,

jak si tady tak tohle tema procitam, tak mam docela z toho rentgenu strach. Mam jedenactimesicniho pejska, takze nekdy na jare by nas to melo cekat. Chapu to dobre, ze pravdepodobnost, ze bude mit A je temer miziva? I kdyz ma rodice i prarodice negativni... Prosim, uklidnete me nekdo

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 15:22   #64
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ale mě by připadalo přijatelnější,kdyby se tak stalo v rámci České republiky.
Zcela jistě. Ale nikdo přece nikdy nenavrhoval uzavřít smlouvu o vyhodnocování se zahraničním veterinářem (nevím, zda je to vůbec možné ).

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pokud bude mít rtg.z Polska stejnou váhu,jako rtg.od nás,řada majitelů,kteří nemohou z jakéhokoli důvodu v Polsku rentgenovat, bude v nevýhodě.
Nevím, v o jakou "nevýhodu" jde ? Váhu by měly mít VŠECHNY rentgeny a vyhodnocení od veterinářů, certifikovaných FCI. A mělo by být zcela jedno, z jaké jsou země. Navíc možností přerentgenování v zahraničí je vytvořena alespoň minimální kontrola vyhodnocovatele.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 18:14   #65
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Nevýhodou jsem myslela toto:
Pokud nakrásně dojde ke změně vyhodnocovatele v rámci republiky ale nedojde ke zlepšení stavu DKK(stát se to bohužel může)a zároveň budou mít rentgeny z ciziny(tudíž i z Polska,kde ve většině případů vycházejí dobře)stejnou váhu jako naše - budou výše zmiňovaní majitelé v nevýhodě.
Také by mě zajímalo,zda máte někdo přehled, jaká jiná plemena(konkrétně) v naší republice chovaná,si mohou "pořídit"rtg.kdekoli ve světě.Vím,že je možné NO rentgenovat v Německu,ale to je země původu.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 18:31   #66
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pokud nakrásně dojde ke změně vyhodnocovatele v rámci republiky ale nedojde ke zlepšení stavu DKK(stát se to bohužel může)a zároveň budou mít rentgeny z ciziny stejnou váhu jako naše - budou výše zmiňovaní majitelé v nevýhodě.
Šediváku, nepochopila jsi princip, o kterém píši. Ve všech státech FCI jsou vybraní veterináři (a i když nejsem veterinář tak předpokládám, že vybírají jen skutečné odborníky), kteří projdou školením, zkouškami a je jim udělena certifikace, že mohou posuzovat DKK. Takže principiálně by stejnou váhu měl mít každý posudek od kteréhokoliv z těchto veterinářů. Je samozřejmě jasné, že asi ne všichni budou mít na 100% stejný metr (jsou to stále jen lidé) a proto by měl mít majitel možnost výběru. Troufám si tvrdit, že MVDr. Šterc dnes zřejmě vyhodnotí i mnoho zdravých psů (A a B) jako psy nemocné (C, D a E). To je sice velký problém, zužující chovnou základnu ale nikoliv problém, že by nemocní psi byli puštěni do chovu. Zatím nevím o případě, že by v zahraničí dostal jakýkoliv nemocný pes (podle vyhodnocení z ČR) hodnocení, že je zdravý. Takže ten základní problém je takto mimo hru.

Quote:
Originally Posted by sedivak
tudíž i z Polska,kde ve většině případů vycházejí dobře
Právě toto tvrzení zavání obviněním Dr Siembiedy, že označuje za zdravé i psy nemocné a to není pravda. U psů se skutečně problémovými klouby se jeho hodnocení víceméně shoduje s MVDr. Štercem. Stupeň hodnocení onemocnění je jiný ale v zásadě, pokud pes má DKK, tak to vyhodnotí i MVDr. Siembieda (L"Rocco z Molu Es, Brenna Šedý chlup - uvedl jsem záměrně tyto dva případy aby bylo vidět, že nijak nestraním psům ze svého chovu a nechci jen poškozovat chovy jiné).

Quote:
Originally Posted by sedivak
Také by mě zajímalo,zda máte někdo přehled, jaká jiná plemena(konkrétně) v naší republice chovaná,si mohou "pořídit"rtg.kdekoli ve světě.
Podle mých informací, po tragických zkušenostech s MVDr.Štercem, je to např. klub BO.
A jen na okraj. "Kdekoliv ve světě" znamená - pouze u veterináře certifikovaného pro vyhodnocování DKK FCI !!!
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 20:44   #67
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,
ale případy,kdy pes "trojkový"od Šterce(tudíž podle něj nemocný),dostal "A"(neboli naprosto zdravý) v Polsku přece existují.Tak kde je pravda? .
Nebo ty považuješ za nemocné pouze psy s "E"?
Dr Siembiedy neznám,nevím jak vyhodnocuje a proto ho nemohu soudit.
Jakým způsobem on rozlišuje např."B" od "C"? Jak on měří,když se tak velice rozchází se Štercem?
Věř mi,že i mě by se líbilo naložit svou novou fenu do auta a zajet do Polska pro rtg. s daleko větší jistotou "vítězství" než rentgenovat tady.Ale je to to správné řešení? Já si fakt nejsem jistá.
Proč prostě a jednoduše nevyměnit přísného Šterce za jiného českého veterináře?
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 22:12   #68
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

"Kdekoliv ve světě"pochopitelně chápu jako veterináře certifikované k posuzování DKK FCI.To na mé otázce nic nemění.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 23:12   #69
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
ale případy,kdy pes "trojkový"od Šterce(tudíž podle něj nemocný),dostal "A"(neboli naprosto zdravý) v Polsku přece existují.Tak kde je pravda? .
To máš pravdu ale současně např. u dvou příkladů, které jsem uvedl, se pozitivní nález potvrdil.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Nebo ty považuješ za nemocné pouze psy s "E"?
V žádném případě. "Nemocný" je podle mne každý pes s pozitivním nálezem. To znamená C-E.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Jakým způsobem on rozlišuje např."B" od "C"? Jak on měří,když se tak velice rozchází se Štercem?
MVDr. Siembieda nic neměří (alespoň jsem ho nikdy nic měřit neviděl). Vše posuzuje pohledem na snímek. Já tedy nevím, nejsem veterinář, ale při jakékoliv diagnostice jsem ještě žádného veterináře ani humáního lékaře nic měřítkem a úhloměrem měřit neviděl. A tvrzení, že se úhly musí měřit a že FCI předepisuje určitou metodiku, je nesmysl.

FCI doporučuje pouze a jen následující :
A - bez nálezu
B - podezření
C - lehká DKK
D - střední DKK
E - těžká DKK

Co to je "lehká", "střední" nebo "těžká" a kde je hranice mezi nimi, FCI nestanovuje (a ani nemůže, protože FCI není žádnou odbornou organizací veterinářů).

Quote:
Originally Posted by sedivak
Věř mi,že i mě by se líbilo naložit svou novou fenu do auta a zajet do Polska pro rtg. s daleko větší jistotou "vítězství" než rentgenovat tady.Ale je to to správné řešení?
Nevidím tuhle věc tak, že se do Polska jezdí za "snadným vítězstvím" (i když samozřejmě nemohu vyloučit, že někteří tak činí). Ale vysvětli mi, jak je možné, že podobné výsledky jako v Polsku jsou v Maďarsku, Německu a Itálii. A všechny jsou diametrálně jiné, než v ČR ?
Navíc jen tak na okraj. Pokud nebudeme uznávat zahraniční rtg., tak potom by bylo nejlepší zakázat vývoz a dovoz štěňat. Separovat zcela náš chov od toho světového. Protože co když někdo doveze psa, který má již 2-3 generace rentgenované pouze v zahraničí ? Jak poznáme, že přestože on sám bude mít v ČR 0/0, není z dysplatických rodičů a prarodičů ? A jak jistě víš, tvrdí se, že DKK se projevuje nikoliv u přímých potomků ale až minimálně po 1 generaci ? V takové situaci jsme totiž nyní. Krytí v zahraničí není problémem. Tím si můžeme přitahovat DKK do ČR. Ale v zahraničí přitom mají radikálně jiný stav DKK než v ČR, takže přestože u nás bude chov s "pěknými dvojkami", nikdo od nás štěně nekoupí a chovat se prostě přestane, jak už se např. v letošním roce začíná projevovat.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Já si fakt nejsem jistá. Proč prostě a jednoduše nevyměnit přísného Šterce za jiného českého veterináře?
Tady se trochu dostáváš do rozporu sama se sebou. Proč tedy měnit Šterce, když máš pochyby o výsledcích jiných veterinářů ? Pak je asi Šterc ten nejlepší a měli bychom si ho ponechat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 00:09   #70
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
Víš změnit českého posuzovatele za jiného českého,tak o to prvotně šlo(aspoň mě),proto jsem před lety začala psát ty články- pro mě stále byl a je klub BO jasný příklad.Procenta mluví za sebe.
Ale toto se zdálo a zdá ňáko nemožné,nebo nevim proč se tak nestalo.

To ,že jezdíme na RTG do zahraničí,to tak nějak ...samo...vzniklo.
A to ,že hlavně do Polska bylo tím,že je to nejjednodušší,všichni jsme nervozní-tam je výsledek hned,není to daleko,není to drahé.Pro normálního člověka důležitá fakta,dnes se k tomu připojil i pocit,že to bude lepší.
Víš,logicky být musí!Vždy to musí být lepší není tam faktor úhlů.
Ale oni takto vyhodnocují a my to musíme respektovat. V každé zemi je to jinak a vše musíme respektovat.
Víš,vidím denně aspoň jeden snímek rtg dkk a tak ňák to už mám po svém nakoukané.
V Polsku jsem byla párkrát a vyděla jsem ho vyhodnotit asi 15 psů.
A nemyslím si ,že by byl nějaký ježíšek. Má svůj styl,neměří ůhly,ale dysplazii vidí.
Sice jsem na vlastní oči neviděla ,že by pes 3/3 u nás tam měl 0/0.
Ale otázka by zněla,za co měl ten pes 3/3??
Má špatný úhly,které odpovídají 3/3?Nedá se nic dělat,u nás to musí být
3/3.
Já viděla psa ,který měl u nás 3/3 a tam mu mu řekl 2/2.Logicky lepší ,nehrajou roli úhly,ale klouby čisté rozhodně nebyly.
Pak jsem viděla snímek feny u nás 2/3 a tam byla 0/1.Zřejmě u této feny větší podíl na stupni dyspalzie měly úhly.
Vše mě vysvětlil a nešlo jinak než souhlasit.
Prostě to tak je,ale pokud má pes špatně uložený,změněný kloub- v polsku rozhodně není 0/0.
A proto se toho vůbec nebojím!
Snad jste trochu pochopili,proč jsou v Polsku vždy lepší výsledky.
Je to logické,spravedlivé -je to prostě tak!


Jo a ještě,jak jsem někde četla,tu nechválu na ježdění krytí na Slovensko atd.!! Pěkně mě urážíte vy chytráci!!
Byla jsem jedna z prvních ,kdo tak činí!!
A proč? Samozřejmě psi tam jsou hezcí.
Ale snad hlavně proto,aby ti dobří majitelé mojich štěnat,kteří měli to štěstí a psa uchovnili-měli co krýt a nebo čím krýt a neměli vše v okolí příbuzné. Proto to my děláme!! Proto jak pitomci jezdíme stovky kilometrů!!
Tak ahoj!!
Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 00:25   #71
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ano Pavle, u dvou případů,které jsi ty uvedl (Brena a Rocco)se oba veterináři shodli.Podle mě je to málo.Jak by vyhodnotil další od nás čtyřkové psy Siembieda(doufám,že se tak jmenuje,posledně jsem to asi napsala blbě ), to nikdo neví.
Řekla jsem to již několikrát a znovu to opakuji:
Myslím,že ke změně by mělo dojít - ale v rámci republiky.To,že se ostatní veterináři ve světě v hodnocení kyčlí víceméně shodnou ale nikoliv už s MVDr.Štercem,znamená spíše,že Šterc je opravdu hodně přísný a ne to,že já pochybuji o výsledcích zahraničních veterinářů.Asi se čekalo,že se přísnost Šterce na stavu kyčlí dalších generací kladně projeví ale nestalo se tak.

Ze tvé odpovědi jsem vycítla:Když ne Siembieda - tak ať zůstane Šterc (pochopitelně jsem to napsala hodně zjednodušeně).
Řekni mi, proč se bráníš výměně Šterce za jiného českého veterináře?Myslíš si,že by se také neshodl se "světem"?? .Já doufám,že ano.Prosím o konkrétní odpověď.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 00:59   #72
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ze tvé odpovědi jsem vycítla:Když ne Siembieda - tak ať zůstane Šterc (pochopitelně jsem to napsala hodně zjednodušeně).
Řekni mi, proč se bráníš výměně Šterce za jiného českého veterináře?Myslíš si,že by se také neshodl se "světem"?? .Já doufám,že ano.Prosím o konkrétní odpověď.
To jsi vedle. A vím, že tuhle svou poznámku nemůžeš myslet vážně, protože tuhle sobotu jsme spolu o té problematice mluvili, takže moc dobře víš, jaké mám názory.
Já jsem ani při změně Nechvátala za Šterce za změnu nehlasoval. Nikdy jsem nebyl pro to, aby naše plemeno vyhodnocoval Šterc. Já nejsem ten, kdo MVDr.Šterce brání do roztrhání těla. Vždy jsem byl pro jeho změnu a to je prokazatelné ve všech starých příspěvcích na všech možných fórech a v komentářích jak u nás na serveru, tak na serveru klubovém.
Jsem pro to aby se prostě uznávaly VŠECHNY výsledky DKK od jakéhokoliv veterináře, certifikovaného FCI. Jak jsme již psali, v ČR je způsob posuzování spíše mafiánský, kdy si majitel psa nemůže vybrat, který z certifikovaných veterinářů ho vyhodnotí a eventuální odvolací procedura je spíše výsměchem. Já bych byl pro systém, kdy by v ČR byl seznam certifikovaných veterinářů a každý majitel by si mohl zvolut, u kterého si nechá snímek vyhodnotit. Pokud by někdo chtěl jezdit k MVDr.Štercovi, prosím, byla by to věc každého majitele a chovatele. Případně aby bylo možné vyhodnotit psa u více veterinářů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 08:55   #73
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Lucko,pokud by došlo k tomu,že Klub bude uznávat výsledek DKK od jakéhokoliv certifik.veterináře na světě - musí nutně dojít ke změně podmínek pro udělení chovnosti.Do chovu pouštět pouze psy zdravé tzn.A a max.B (je velká pravděpodobnost,že by jejich počet stoupl a tudíž nedošlo ke zůžení chovné základny) protože v ostatních případech se úhel pohledu může hodně lišit veterinář od veterináře.Na zdravých kloubech by se měli logicky všichni shodnout.

Pavle,odpověď o mafiánských způsobech v ČR mi stačí(ale i tak si myslím,že by se našel vet.,který tomoto nepodléhá)jen tiše doufám,že naše země je v tomto vyjímkou,pokud by mělo dojít k "otevření se světu".
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 09:11   #74
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
pokud by došlo k tomu,že Klub bude uznávat výsledek DKK od jakéhokoliv certifik.veterináře na světě - musí nutně dojít ke změně podmínek pro udělení chovnosti.Do chovu pouštět pouze psy zdravé tzn.A a max.B
Ale tak tomu bylo. V roce 1999 konference KCHČSV rozhodla na návrh hlavního poradce chovu, zařazovat do chovu pouze zvířata "A" a "B". Zvířata s "C" se začala do chovu znovu pouštět až po katastrofálním zhoršení výsledků DKK po změně MVDr.Nechvátala za MVDr.Šterce.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 10:45   #75
Gara Jaka
Junior Member
 
Gara Jaka's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Mlékosrby
Posts: 15
Default

Jen malá poznámka na okraj od majitelů Ikyho-nespíme,nejíme,jen se trápíme..... .Pejska jsme si pořídili pro radost,nikoliv pro "honbu za krytím",proč by nás tedy mělo trápit,že má u nás DKK 2/2?Nemá ŽÁDNÉ problémy,běhá,skáče......!!!!A v téhle souvislosti mne teď napadla ještě jedna otázka-kam se za pár let (možná za míň) dostaneme,budou-li krýt stále tytíž psi?Tomáš
Gara Jaka jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 21:00   #76
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Margo, myslím že by jsi určitě dala dohromady „lepší“ statistiku v Polsku rentgenovaných a vyhodnocených psů….
Já jsem spočítala toto z pro mne dostupných dat: Omlouvám se za neúplnost a berte to orientačně….Pana MVDr.Siembiedu o oficiální výsledky určitě požádám, dobrý nápad.

Celkem rtg. v Pl – 32 ČSV
A – 26 ČSV - 81,25 %
B – 2 ČSV – 6,25 %
C – 3 ČSV – 9,4 %
D – 1 ČSV – 3,1 %
E – 0 ČSV – 0%

15 zvířat z celkového počtu bylo hodnoceno v ČR - C a hůře, zbytek zvířat nehodnocen v ČR vůbec. S nulovými čévéčky se do Pl nejezdí.

Nechci neustále diskutovat dokola, ale děkuji za uveřejnění italského protokolu. Osobně mám ještě o 2 stránky více + lokty (tedy 6 stránek + 1 stránka zuby + 2x účet) Myslím, že by jsi mohla uveřejnit polský, pro srovnání a zajímavost. Tvé poznámky o ceně raději přejdu, jelikož hrají v neprospěch MVDr. Siembiedy.
Na druhé stránce italského protokolu je popis a bodový systém a hodnocení! Každý protokol obsahuje jiné informace, včetně „medus“ a úhlů … + počet vyhodnocených ČSV k datu rentgenování vašeho psa, + číslo vyjadřující průměr populace – Punteggio medio della razza - Psi mající méně než 105 stupňů, mají svůj naměřený úhel vepsán do fotokopie snímku!
Ke dni 7.7. 2004 bylo v Itálii vyhodnoceno jen 110 ČSV! Vzhledem k množství ČSV v Itálii je to pouhých cca 10 % populace. V roce 2003 bylo zapsáno ENCI 323 štěňat ČSV v narozených v Itálii.
Za 400 (z doslechu) se omlouvám.

Taky nevím co si mám myslet o tvém výroku: „V databázi máme dvě kolonky. Jedno jsou oficiální výsledky, které nám oficiálně zaslali majitelé a chovatelé, druhé jsou neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit. Máme také neoficiální výsledky např. z Itálie od psů, kteří byli kvůli těžké DKK operováni. Tato data používáme pouze ke statistikám...“
Margo, přepošlu ti soukromou poštu mezi mnou a Pavlem a Pavlem a paní Nekvasilovou, kde Pavel jasně píše, že uveřejňuje všechny údaje (doslova posbírané na ulici) a souhlas majitele nepotřebuje! Takže si to ujasněte a neříkejte každý něco jiného! A kdo z vás dvou říká pravdu?

Ke Slovensku snad jen tolik. 1)Bývali jsme jedna zem a mnoho slovenských veterinářů studovalo v ČR.
2)Ke „konfrontaci“- polský - český – slovenský – výsledek DKK došlo. Nebudu jmenovat konkrétní chovatelku, třeba se ozve sama.Vyhodnocení: PL – A, ČR – C, SR – C.

Poznámka k MVDr. Nechvátalovi. Od MVDr Nechvátala jsme odešli z konkrétních důvodů. Psa kterého vyhodnotil 2/2 - C za půl roku vyhodnotil 0/0 – A ! Další případ – pes 0/2 - C hodnocen napodruhé – 3/3 . Posun 2 až 3 stupně na kyčli, nahoru i dolu. Tak jakou vypovídající hodnotu výsledky měly?Asi žádnou. I když měly razítko FCI. Pana MVDr. Šterce jsme „přezkušovali“ byl u toho pan Hartl a já. Vyhodnotil sérii snímků, aniž věděl o jaká zvířata se jedná a s jakým výsledkem je hodnotil před časem. Vyhodnotil a vyřadil zvířata naprosto shodně.
Všechno je to o lidech. Někteří jsou ale o poznání méně spolehliví, než ti druzí.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 21:57   #77
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Margo, přepošlu ti soukromou poštu mezi mnou a Pavlem a Pavlem a paní Nekvasilovou, kde Pavel jasně píše, že uveřejňuje všechny údaje (doslova posbírané na ulici) a souhlas majitele nepotřebuje! Takže si to ujasněte a neříkejte každý něco jiného! A kdo z vás dvou říká pravdu?
Moniko, kdepak jsi vzala mou soukromou korespondenci mezi mnou a paní Nekvasilovou ? Rád bych abys to tady veřejně sdělila. Ty čteš mou soukromou poštu nebo s Tebou Tví "věrní" konzultují skutečně úplně vše ... ?

Souhlas majitele samozřejmě nepotřebujeme. Jak sis jistě přečetla, tak Margo napsala, že se jedná o "...neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit...". Všechny výsledky, uvedené na našich stránkách, jsou výsledky oficiální.

Quote:
Originally Posted by Monika
Ke „konfrontaci“- polský - český – slovenský – výsledek DKK došlo. Nebudu jmenovat konkrétní chovatelku, třeba se ozve sama.Vyhodnocení: PL – A, ČR – C, SR – C.
Pokud nenapíšeš konkrétní data, tak prosím neargumentuj těmito případy. Jinak trochu to zavání výmysly. Čímž ovšem nechci říci, že to nemusí být pravda. Ale pokud chceš argumentovat, uváděj konkrétní případy, které se dají ověřit.

Tak a teď tady řekni jasně. Jsi proto aby ČsV v ČR i nadále posuzoval MVDr. Šterc ? Tohle téma přijde na řadu na klubové konferenci zcela jistě a všichni delegáti se k tomu budou muset nějak postavit. Jak budeš hlasovat Ty (hlasování nebude tajné, takže má každý člen KCHČSV právo vědět, jak budou jím volení delegáti hlasovat) ?

A zadruhé, chceš tedy říci, že MVDr. Siembieda neumí DKK diagnostikovat a že označuje za zdravé i psy, kteří jsou nemocní ? Řekni jasně a jednoznačně, co si o tom myslíš ?

Zatím jsi se ze všech přímých odpovědí snažila různými způsoby vykroutit. Zkus teď ukázat, zda máš nějaký názor a nejen že pouze zákulisně manipuluješ lidmi ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 08:02   #78
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

že vám do toho skáču..

není výsledek dkk náhodou součástí bonitačního kódu? pokud ano, bylo by možné, aby byl jako součást bonitačního kódu uveden v seznamu potomků, který má každý pes na své stránce?

buď přímo jako součást bonitačního kódu ve třetím sloupci, nebo případně zvlášť v novém čtvrtém sloupci.. (a to i pokud jej za součást bonitačního kódu nepovažujete..)

totéž pro zobrazení rodokmenu.. zde opět dkk chybí, ve srovnání s rodokmenem v pp..

myslím, že v obou případech by to bylo velmi názorné, je celkem pracné zjišťovat tuto informaci ručně..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 08:26   #79
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Máme prakticky 3 typy registrací. Nejvyšší je registrace administrátora, potom registrace chovatele a nakonec registrace návštěvníka.
Administrátorům a registrovaným chovatelům se zobrazuje přesně to, co popisuješ. U seznamu potomků je výsledek DKK uveden v pravém sloupci vedle bonitačního kódu a v rodokmenech je uveden za lomítkem jako jeho součást.
Je to z toho důvodu, že pouze pro tyto lidi jsou ty údaje důležité tak, že by měli mít přístup ke všem. Pokud má zájem kdokoliv (nejen z registrovaných) o pořízení si štěněte a chtěl by vidět rodokmeny rodičů i s výsledky DKK, neměl by to být nepřekonatelný problém.
O změně tohoto systému jsme neuvažovali a neuvažujeme. Při současném stavu registrací (viz fórum REGISTRACE - nedoplněné údaje) není žádoucí aby k těmto datům měl přístup skutečně každý. Jsou to data určená k využití v chovu a eventuálně pro zájemce o štěně (i když tady by je měl informovat především chovatel). Takže bohužel, dokud nebudeš chovatelem ČsV nebo administrátorem tohoto serveru , k celkovým údajům se nedostaneš.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 11:08   #80
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
15 zvířat z celkového počtu bylo hodnoceno v ČR - C a hůře, zbytek zvířat nehodnocen v ČR vůbec. S nulovými čévéčky se do Pl nejezdí.
Souhlasí. Ale ani Ty, jak poradce chovu, nemáš celkové oficiální výsledky z Polska, protože jestliže někdo do Polska jede pro lepší výsledek a dostane přesto nechovný výsledek (D nebo E), pak Tě o tom neinformuje (kromě Tvých přátel a majitelů štěňat). Výsledek Ti pošle pouze v případě, že to má smysl, tzn. pokud je dobrý. Takže tyto statistiky jsou také špatně.

Quote:
Originally Posted by Monika
Pana MVDr.Siembiedu o oficiální výsledky určitě požádám, dobrý nápad
Ano. Také si myslím, že by to bylo jedno z řešení ...

Quote:
Originally Posted by Monika
Ke "konfrontaci"- polský - český - slovenský - výsledek DKK došlo. Nebudujmenovat konkrétní chovatelku, třeba se ozve sama.Vyhodnocení: PL - A, ČR - C, SR - C.
Jestliže je to tak, pak je to výjimka (já osobně jsem slyšela o zcela jiných porovnáních). Ptala jsem se na Slovensku, jak tam vypadají statistiky a taková tragédie, jako v ČR to tam nen. Výsledky jsou mnohem lepší, což je vidět už ze seznamu plemeníků (skoro všichni ny seznamu jsou DKK negativní a kolik plemeníků je v ČR negativních od Šterce ?)... A jiná zajímavá věc : říká se, že nejpřísnější posuzování DKK z celé Evropy je v Holandsku. Ale všichni sloveští psi (a i poslední importovaní psi z ČR) jsou ... negativní. Zajímavé, že ?

Quote:
Originally Posted by Monika
V roce 2003 bylo zapsáno ENCI 323 štěňat ČSV v narozených v Itálii.
Jsi si jistá, že tato statistika neobsahuje i štěňata dovezená ze zahraničí ? Nemyslím, že by ENCI vedlo dvě zvláštní statistiky. Myslím, že se jedná o celkový počet zapsaných štěňat ...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org