Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Souhlasíte s tím, aby køí¾enci kanadské vlèice a NO bez PP byly zapisováni v registru ÈsV ?
ano 15 17.86%
ne 69 82.14%
Voters: 84. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-11-2009, 11:32   #141
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

...tohle opravdu nemá obdoby!
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:10   #142
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

No tak to je teda síla...
O Mutarách nevím nic, jen to co se dá dočíst. Ale můj názor je, že TEĎ už s tím nikdo asi nic moc nenadělá. Pavle opravdu nevím proč jste to teď vytáhl ? Jak to chcete zastavit to přece nejde? To chcete všechny Mutary a jejich potomky zastřelit aby tu prostě nebyly? Mutara nemutara, jednou je to něčí zvíře a je to tak. Ano asi to správné nebylo dostat je do chovu ČSV, ale teď už je trochu pozdě.
To hlavní proč píšu a co mě docela rozčílilo ( i když tu na mě kňourý 9 nádherných štěňátek) je to jak jste slovně napadl p. Danielu. Neznám ji nějak osobně, párkrát jsem se viděli na nějakých akcích a párkrát jsme spolu mluvily o psech. Ale je na ní vidět s jakou láskou chová VLČÁKY a jak dobře. A to, že nějakou přítelkyni poprosím, aby mi předvedla psa tak je hned spolumajitelka ?? Kdyby Daniela předvedla čévéčko, tak se nad tím ani nepozastavíte, ale pokud předvedla tohoto křížence, tak z toho děláte humbuk a kdo ví co. Pokud si tedy myslím správně Daniela měla kolegini a kamarádku, které si křížence pořídila až potom, z tvé mluvy mě to přišlo jako kdyby se s ní začala kamarádit jen kvůli tomuto zvířeti. Když si tvůj přítel pořídí křížence, leč to nebude správné přestanete se s ním bavit?? Nevím, ale p. Danielu jste opravdu poškodil tím, že tu tvrdíte, něco co není pravda (nebo to co nemáte doložené). A není to jen tak něco. I já si myslím, že byste to měl uvést na pravou míru a OMLUVIT SE. Myslím, si, že zrovna Daniela, není ta která by se na tom aktivně podílela a myslet si to jen proto, že se baví s některými lidmi, to je snad každého věc. Z tvého psaní mi opravdu příjde, nejem na tomto fóru,ale i v dalších, že mile rád napadáte lidi (kohokoliv, p.Ing.Soukupovou pravidelně) a snažíte se tu dokazovat něco co jedna babka povídala. Nás nezajímá co bylo mezi vámi a ostatními osobního tak to sem prosím netahejte. Až příjdete s takovou "peckou", kterou budete mít podloženou ráda tomu uvěřím.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:12   #143
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jen k Daniele a dotazům na ni (viz. její příspěvek, že se jí na to lidi ptají), napíšu svůj názor na její chovatelskou stanici + pár holých faktů:

Nemám žádné pochybnosti o odchovech chovatelské stanice Srdcerváč, ani o plemenné příslušnosti všech psů, které Daniela vlastní a o plemenné příslušnosti štěňat v chovatelské stanici Srdcerváč odchovaných, stejně tak i o správnosti údajů o rodičích uvedených v jejich PP. Daniela vždy konzultovala výběr psa pro svoje feny s chovatelskou komisí, dosud nikdy u ní nebyl řešen žádný prohřešek vůči Zápisnímu a chovatelskému řádu KCHČSV, ani nebyly zjištěny žádné nedostatky při odchovu štěňat. Tolik snad jen moje vyjádření, které se čistě věcně vztahuje k Daniele jako chovatelce ČSV.

Karel Skoupý

P.S.: Danielo, k zisku Světového vítěze (když už jsi to zmínila) Ti gratuluji, mám radost (a myslím že všichni normální čévéčkáři z Čech a Moravy taky), že je Světový vítěz 2009 z České republiky.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:18   #144
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
P.S.: Danielo, k zisku Světového vítěze (když už jsi to zmínila) Ti gratuluji, mám radost (a myslím že všichni normální čévéčkáři z Čech a Moravy taky), že je Světový vítěz 2009 z České republiky.
Ano přesně tak je to obrovský úspěch a my jsme moc rádi na dálku jsme Amore Miovy fandil...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:21   #145
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nějak nechápu, čím tě poškozuju ? OK, když Tě poškozuju tím, že jsem napsal, že jsi majitelkou legálně zapsaného zvířete které se Ti tak líbí, že jsi ho předváděla, tak konej
To si děláte srandu?????? Nechápete? Je to děsně jednoduché, rozšířil jste pomluvu.

A co jako, že ho Daniela předváděla? Co to jako dokazuje? Vy jste ji na základě "slyšel jsem to ještě od někoho jiného" veřejně z něčeho obvinil a teď jí napíšete, aby konala? Proč by vůbec měla něco dokazovat? Dokazuje se vina, a než se tak stane, platí presumpce neviny. Takže buď konejte vy a dokazujte (čemuž naprosto nevěřím, že se vám podaří), nebo se jí tady veřejně omluvte, že jste napsal něco, pro co nemáte jasné a konkrétní důkazy a co jste si na základně zcela nesmyslných a nelogických domněnek vycucal z prstu.

Já vůbec nemůžu uvěřit tomu, co tady čtu.
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:21   #146
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
O Mutarách nevím nic, jen to co se dá dočíst. Ale můj názor je, že TEĎ už s tím nikdo asi nic moc nenadělá. Pavle opravdu nevím proč jste to teď vytáhl ? Jak to chcete zastavit to přece nejde? To chcete všechny Mutary a jejich potomky zastřelit aby tu prostě nebyly? Mutara nemutara, jednou je to něčí zvíře a je to tak. Ano asi to správné nebylo dostat je do chovu ČSV, ale teď už je trochu pozdě.
S tymto suhlasit nemozem. Naopak, treba na ne furt upozornovat. Ludia proste musia vediet ze existuju chovne stanice u ktorych sa na predkov uvedenych v rodokmeni neda spolahnut. Ze Mutary existuju treba vediet, ze boli zneuzite v pripade vrhu S Passo del Lupo treba tiez vediet a treba o tom hovorit.

Strielat ich netreba, ale zabranit ich zacleneniu do normalneho cistokrvneho chovu CSV je absolutne potrebne.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:32   #147
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Nemám žádné pochybnosti o odchovech chovatelské stanice Srdcerváč, ani o plemenné příslušnosti všech psů, které Daniela vlastní a o plemenné příslušnosti štěňat v chovatelské stanici Srdcerváč odchovaných, stejně tak i o správnosti údajů o rodičích uvedených v jejich PP. Daniela vždy konzultovala výběr psa pro svoje feny s chovatelskou komisí, dosud nikdy u ní nebyl řešen žádný prohřešek vůči Zápisnímu a chovatelskému řádu KCHČSV, ani nebyly zjištěny žádné nedostatky při odchovu štěňat. Tolik snad jen moje vyjádření, které se čistě věcně vztahuje k Daniele jako chovatelce ČSV.
Nikdy jsem nezpochybňoval Danielu jako chovatelku. V tomto se naprosto shoduji s Tvým názorem.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:35   #148
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Absolut View Post
To si děláte srandu?????? Nechápete? Je to děsně jednoduché, rozšířil jste pomluvu.
A můžete mi říci, čím jsem ji poškodil ? Když napíšu, že jste majitelkou knírače, tak mne dáte k soudu za pomluvu ? Proboha lidi, vzpamatujte se. Daniela se tady sama vyjádřila, jak jsou Mutary fajn, jak ji hrozně zajímají, jak ta jedna má typické znaky atd. Tak co ji může poškozovat ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:39   #149
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A můžete mi říci, čím jsem ji poškodil ? Když napíšu, že jste majitelkou knírače, tak mne dáte k soudu za pomluvu ? Proboha lidi, vzpamatujte se. Daniela se tady sama vyjádřila, jak jsou Mutary fajn, jak ji hrozně zajímají, jak ta jedna má typické znaky atd. Tak co ji může poškozovat ?
Napsala jsem to jasně. Pomluvou. Daniela tu zmiňuje, že jí lidi píšou na základě této pomluvy maily. To vám nestačí?
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:41   #150
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nikdy jsem nezpochybňoval Danielu jako chovatelku. V tomto se naprosto shoduji s Tvým názorem.
Právě jsi mě nepřímo zpochybnil. Chci o tebe důkaz ohledně mého údajného vlastnictví Mutary. A následně veřejnou omluvu tady, na nejbližší klubové akci (doufám že dorazíš) a ve zpravodaji. Budu o to žádat i výbor Klubu. Já mám svědomí čisté.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:43   #151
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ostatním děkuju za podporu.
Miovi gratulece vyřídím
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 06-11-2009 at 12:49.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:47   #152
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
S tymto suhlasit nemozem. Naopak, treba na ne furt upozornovat. Ludia proste musia vediet ze existuju chovne stanice u ktorych sa na predkov uvedenych v rodokmeni neda spolahnut. Ze Mutary existuju treba vediet, ze boli zneuzite v pripade vrhu S Passo del Lupo treba tiez vediet a treba o tom hovorit. Strielat ich netreba, ale zabranit ich zacleneniu do normalneho cistokrvneho chovu CSV je absolutne potrebne.
Dopním Sašo, že to už není jen "S" Passo del Lupo, ale také "F" Foresta Incantata a dále potomci Saniky PdL - vrh Q Passo del Lupo.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:55   #153
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Danielo, vy nemáte za co děkovat - zrovna u Vás o tom nikdo nepochybuje.

Pavle, když jsem se loni na výstavě dozvěděla, že bude posuzován Sangria PDL byla jsem také zvědavá, jak toto zvíře vypadá a "běžela" jsem se na něj podívat jen ze zvědavosti (křížence F1 jsem jaksi u čsv propásla) a né protože bych s ním chtěla krýt a nebo jej chovat. To že Daniela, řekla, že je zvědavá jak ta zvířata vypadají nebo jaký budou mít potomy. Mě by to taky zajímalo, ale taky nesouhlasím, aby byli zapsáni do plemenné knihy jako ČSV.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 12:57   #154
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Absolut View Post
Napsala jsem to jasně. Pomluvou. Daniela tu zmiňuje, že jí lidi píšou na základě této pomluvy maily. To vám nestačí?
Pomluva musí člověka něčím poškozovat. Pomluvou není, když o Tobě napíšu, že jsi byla včera u nás nakupovat v konzumu. Nevím, jaké chodí Daniele maily od lidí, ale já jsem ji nepomluvil. Nebo snad Daniela cití, že Mutary jsou tak nelegálním a podvodným projektem, že ji spojování s ním poškozuje ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 13:16   #155
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pomluva musí člověka něčím poškozovat. Pomluvou není, když o Tobě napíšu, že jsi byla včera u nás nakupovat v konzumu. Nevím, jaké chodí Daniele maily od lidí, ale já jsem ji nepomluvil. Nebo snad Daniela cití, že Mutary jsou tak nelegálním a podvodným projektem, že ji spojování s ním poškozuje ?
...to už není o omluvu, to už je o "přesdržku"
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 13:18   #156
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pomluva musí člověka něčím poškozovat.
Pomluva je nepravdivá zpráva, klep, kleveta. Jestli mi nevěříte, napište si do Ústavu pro jazyk český nebo se podívejte do výkladového slovníku češtiny. Poškozuje už jenom tou nepravdivostí.

Příměr s konzumem není pomluva, ale blbost.
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 13:29   #157
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
... TEĎ už s tím nikdo asi nic moc nenadělá. Pavle opravdu nevím proč jste to teď vytáhl ? Jak to chcete zastavit to přece nejde? To chcete všechny Mutary a jejich potomky zastřelit aby tu prostě nebyly? Mutara nemutara, jednou je to něčí zvíře a je to tak. Ano asi to správné nebylo dostat je do chovu ČSV, ale teď už je trochu pozdě.
Dovoluji si nesouhlasit. Všechno jde zastavit a stačí jen chtít. Jsem toho názoru, že by se potomci Mutar měli z chovu ČsV eliminovat. S tím střílením trochu přeháníte. Ať si ty zvířata klidně mají, ale ať je nepletou do čistého plemene. Dalo, myslím, dost práce prosadit, aby vůbec bylo uznáno. Není to zas tak dlouho, abychom si mohli dovolit připustit nějaké pochybné akce. Důvěryhodnost našeho národního plemene mi nepřipadá jako nějaká malichernost. Pozdě není nikdy, ale čím později se to bude řešit, tím obtížnější to bude.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 14:04   #158
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nevím, jaké chodí Daniele maily od lidí, ale já jsem ji nepomluvil. Nebo snad Daniela cití, že Mutary jsou tak nelegálním a podvodným projektem, že ji spojování s ním poškozuje ?
Pomluvil, protože mi chodí dotazy na pravost rodokmenu mých psů.
Nesnaž se mě tlačit do pozice která se ti bude hodit.Trvám na tom co jsem napsala a je na tobě jak se k situaci postavíš.
Končím.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 14:10   #159
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Dovoluji si nesouhlasit. Všechno jde zastavit a stačí jen chtít. Jsem toho názoru, že by se potomci Mutar měli z chovu ČsV eliminovat. S tím střílením trochu přeháníte. Ať si ty zvířata klidně mají, ale ať je nepletou do čistého plemene. Dalo, myslím, dost práce prosadit, aby vůbec bylo uznáno. Není to zas tak dlouho, abychom si mohli dovolit připustit nějaké pochybné akce. Důvěryhodnost našeho národního plemene mi nepřipadá jako nějaká malichernost. Pozdě není nikdy, ale čím později se to bude řešit, tím obtížnější to bude.
Ano souhlasím... Nemíchat je do plemene, ale nikdo jim nemůžete zakázat chovat (jinak zakázat se to může),ale když budou chcít stejnak ty štěňata odchvají. A myslím, že je stejně dostanou i do plemené knihy. Dobré to není rozhodně né pro plemeno jako takové.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 14:45   #160
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
A myslím, že je stejně dostanou i do plemené knihy.
Tak s tím by se právě mělo něco dělat. Přece nebudeme házet flintu do žita s tím, že "oni si stejně prosadí svou, tak to nemá cenu"... To bychom to mohli zabalit rovnou.
Krom toho množení kříženců se neslučuje s Chovatelským řádem... (ale to už se tu opakovalo mockrát)
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org