Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-11-2009, 16:03   #41
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Maso po troch dnoch by muselo byt na teple a zatvorene aby bolo pokazene... A udrzat maso par dni na chlade by nemal byt problem... Samozrejme nieco ine su krv a vnutornosti...
Mě se právě stává, že syrové maso-mleté, je po 3dnech v lednici zelené. Což už nepovažuju za mírný zápach. Ale je pravda, že to maso není odkrvené..vždy je pod ním louže, ačkoli krev hned vyliju. Druhý den je jí tam zas trochu. Nicméně, podobné je to i se skelety, které jsem teď párkrát koupila. Kupuju je jako chlazené, nicméně hned z rána-čerstvě dovezené, nejsem si jista, zda je dokonce neporcují přímo tam. Jak je koupím, tak s nima jdu hned domů a putují rovnou do ledničky. Přesto vydrží max. 2dny
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 16:25   #42
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

osobne to robím tak, že si objednávam veľké bloky mäsa a narobím si asi na mesiac - dva balíčky - kosti, mleté mäso, trupy, krky,... všetko to dám do balíčka a dám zamraziť (pes má vlastný mrazák). vždy večer si vytiahnem balíček a nechám ho v chladničke, do rána trochu odmrzne a potom ho vyberiem úplne von a nechám ho rozmraziť. do večera, kedy pes dostáva večeru je rozmrazené, už len prihodím ryžu alebo cestoviny, zeleninu a je to, nič nepáchne.
mäso nenechávam v chladničke, vždy mrazím. len keď je niečo na okamžitú spotrebu, napr. mäso ktoré má krátko pred uplynutím trvanlivosti a to psovi tak vonia, že mi do neho dobre že neskáče...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 16:35   #43
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

mlete maso je problem, pri tom mleti sa tam jednak dostanu bakterie a pekne sa pomiesaju, navyse sa rozsekaju bunky. Takze mlete maso je nieco ine. Ja moc mlete nemusim ani pre seba ani pre psa, takze s tym skusenost nemam. Takisto ak nieco uz raz bolo zmrazene - uz to nikdy nebude ako cerstve.

Ja to robim podobne ako Petra, nakupim na takych 14 porcii (viac sa mi nechce sackovat v jeden den), a bud ten den, alebo nasledujuci to posackujem. Rozmrazujem od rana na izbovej teplote, do vecera je to pozivatelne.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 16:43   #44
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
mlete maso je problem, pri tom mleti sa tam jednak dostanu bakterie a pekne sa pomiesaju, navyse sa rozsekaju bunky. Takze mlete maso je nieco ine. Ja moc mlete nemusim ani pre seba ani pre psa, takze s tym skusenost nemam. Takisto ak nieco uz raz bolo zmrazene - uz to nikdy nebude ako cerstve.

Ja to robim podobne ako Petra, nakupim na takych 14 porcii (viac sa mi nechce sackovat v jeden den), a bud ten den, alebo nasledujuci to posackujem. Rozmrazujem od rana na izbovej teplote, do vecera je to pozivatelne.
Aha. No samo o sobě to maso vypadá pěkně. Není to mleté jako pro lidi..jsou to celkem velké kousky, že i identifikujete, co je z jaké části toho zvířete. Málem bych jí to sama snědla. Bohužel, nemám kapacity na to, abych kupovala tolik masa a pak ho nasáčkovala:-/. Už takhle mám většinu v práci na mrazáku.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 16:44   #45
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Je fakt, že když jsem koupila hovězí jazyk, vydržel déle a bez zelené..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 17:20   #46
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..jak jsem psala, zatím mám dobré zkušenosti právě s tou kombinací. Jak jsem psala, už se to tu probíralo víckrát..opakuje se tu stále totéž.
No právě, že se to tu opakuje. Krmení má vliv na spoustu věcí při růstu štěněte, proto se to tady opakuje.

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jsou o těch špatných vlivech nějaké podklady?Faktické důkazy..třeba nějaké statistiky apod.?
No průkazné statistiky by mohly být pouze v případě, že bys vzala 100 štěňat a třetinu krmila granulemi, třetinu masem a třetinu směsí. Zaprvé, kde bys vzala tolik štěňat, jeiichž majitelé by byli k podobnému pokusu svolní ? A zadruhé ani tak by to nebylo moc průkazné, protože každý pes je trochu geneticky jinak nastaven, co vadí jednomu, nemusí vadit druhému. Špatný vliv krmení střídáním granulí a masa potvrzují jak veterináři, tak chovatelé. Ing. Hartl navíc měl možnost pozorovat růst velkého množství ČsV ještě u PS, takže i jeho praktická zkušennost má jistě smysl ne ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 17:39   #47
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No právě, že se to tu opakuje. Krmení má vliv na spoustu věcí při růstu štěněte, proto se to tady opakuje.



No průkazné statistiky by mohly být pouze v případě, že bys vzala 100 štěňat a třetinu krmila granulemi, třetinu masem a třetinu směsí. Zaprvé, kde bys vzala tolik štěňat, jeiichž majitelé by byli k podobnému pokusu svolní ? A zadruhé ani tak by to nebylo moc průkazné, protože každý pes je trochu geneticky jinak nastaven, co vadí jednomu, nemusí vadit druhému. Špatný vliv krmení střídáním granulí a masa potvrzují jak veterináři, tak chovatelé. Ing. Hartl navíc měl možnost pozorovat růst velkého množství ČsV ještě u PS, takže i jeho praktická zkušennost má jistě smysl ne ?
No, zrovna můj veterinář mi na tom nic nevytýkal....Právě proto, že o žádných podkladech nevím, jsem se na to ptala.
Jinak bych řekla, že veterináři obecně doporučují spíš ty granule, než domácí stravu..když už. Už jen proto, že sami ty granule prodávají. Co se pana Hartla týče, určitě má spousty zkušeností..ale nevím, na jaké úrovni u nás byli granule v době PS.
Také mám pocit, že často slýchávám, že některé starší informace, např. právě z knihy p. Hartla a p. Jedličky, je třeba brát částečně s rezervou. Týkalo se to právě např. krmení.
Co se svolnosti majitelů týče, nemyslím si, že by to musel být až takový problém..zvlášť, jeli to pro plemeno..pro zjištění, co je lepší. Když chodí dobrovolně na DKK...za tohle by navíc nemuseli platit.
..." není to moc průkazné, protože každý pes je geneticky trochu jinak nastaven"...tak kde je průkaznost ohledně krmení domácí stravou..
Já jen nabývám dojmu, že jakmile má pes problém, a zjistí se, že je krmen masem+granulemi, svalí se to na špatné stravování...ale pokud se ukáže, že je stravování "ok" (z vašeho pohledu), je to ok....je to genetikou. Proto jsem se ptala na ty podklady...
Jak jsem psala, můj pes měl problémy pokud dostával jen maso, nebo třeba zde zmiňované konzervy apod. Nevypadá a nepozoruji na něm, že by byl málo vitální (ba právě naopak), ani že by měl špatnou srst, ani že by kulhal apod. Jistě, očekávám odpověď, že se toho můžu dočkat později..... Stejně jako se toho může dočkat pes, který bude krmen domácí stravou..ve hře je tolik faktorů...
Zdravotní stav mého psa mohou koneckonců zhodnotit i jiní, kteří jej znají...


..ještě by tu mohla být poznámka k jisté slušnosti, kterou zmiňoval pan Karel Skoupý jinde ve foru na mou adresu, ale raději to nechám být
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 19:57   #48
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ono už se to probíralo v minulosti vícekrát, to je takový ten boj mezi maso a granulokrmiči. Já jsem ze začátku dávala štěňatům granule (kvalitní), takto jsem odchovala několik vrhů. Potom jsem odchovala vrhy na mase. Při porovnání štěňat ta "masová",byla jednoznačně lepší. I když na těch granulových nebylo k vidění nic špatného, byly normálně zdraví, temperamentní, ale prostě můj pocit byl lepší z "masových"...Od té doby odchovávám štěňata na mase + přílohách a rozhodně už to nebudu měnit.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009, 22:49   #49
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Já jen nabývám dojmu, že jakmile má pes problém, a zjistí se, že je krmen masem+granulemi, svalí se to na špatné stravování...ale pokud se ukáže, že je stravování "ok" (z vašeho pohledu), je to ok....je to genetikou. Proto jsem se ptala na ty podklady...
Přečti si, prosím, ještě jednou, co jsem napsal. Není problém, pokud krmíš jen masem nebo jen granulemi, problém je, pokud se to střídá a u štěněte i pokud se to míchá do jedné dávky. Míchání masa a granulí dohromady zcela vyeliminuje vyváženost granulí a střídání granulí a masa nadměrně zatěžuje trávicí trakt psa (to Ti řekne každý veterinář). Nikdo nic pouze na stravu nesvaluje, to jsou jen zkušenosti. Na vlastní oči jsem viděl štěně, které bylo předávkováno bílkovinami (což se zjistilo jednoduše v laboratoři z krevního rozboru). Přestože se to poměrně včas zjistilo a krmení se upravilo, dodnes má pes pokřivené přední nohy.
Já preferuji sice přirozenou stravu, a také jí propaguji, nicméně neříkám, že pokud někdo krmí granulemi, že je to špatně. Navíc stravovací režim by měl být nastaven a konzultován především cs chovatelem psa, protože pokud jsou nějaké problémy, často jsou dědičně předávány a tak chovatel ví, co je nejlepší.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 08:45   #50
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Přečti si, prosím, ještě jednou, co jsem napsal. Není problém, pokud krmíš jen masem nebo jen granulemi, problém je, pokud se to střídá a u štěněte i pokud se to míchá do jedné dávky. Míchání masa a granulí dohromady zcela vyeliminuje vyváženost granulí a střídání granulí a masa nadměrně zatěžuje trávicí trakt psa (to Ti řekne každý veterinář). Nikdo nic pouze na stravu nesvaluje, to jsou jen zkušenosti. Na vlastní oči jsem viděl štěně, které bylo předávkováno bílkovinami (což se zjistilo jednoduše v laboratoři z krevního rozboru). Přestože se to poměrně včas zjistilo a krmení se upravilo, dodnes má pes pokřivené přední nohy.
Já preferuji sice přirozenou stravu, a také jí propaguji, nicméně neříkám, že pokud někdo krmí granulemi, že je to špatně. Navíc stravovací režim by měl být nastaven a konzultován především cs chovatelem psa, protože pokud jsou nějaké problémy, často jsou dědičně předávány a tak chovatel ví, co je nejlepší.
- Umím číst, neboj.
- Napsala jsem snad že to schazujete "pouze" na stravu? Psala jsem, že "nabývám dojmu, že jakmile má pes problém, a zjistí se, že je krmen masem+granulemi, svalí se to na špatné stravování..."
- "Já preferuji sice přirozenou stravu, a také jí propaguji, nicméně neříkám, že pokud někdo krmí granulemi, že je to špatně." ...o krmení jen granulemi jsem nepsala..pokud vím...mimo zmínku, že Sofě uplně nesedí samotné granule..ani jsem nikde nepsala, že bys tvrdil, že krmit jen granulemi je špatně..
- "Navíc stravovací režim by měl být nastaven a konzultován především cs chovatelem psa, protože pokud jsou nějaké problémy, často jsou dědičně předávány a tak chovatel ví, co je nejlepší. " Samozřejmě. S chovateli nejen matky jsem v kontaktu, vím jak je krmena matka a jak je krmen otec a radila a radím se s nimi nejen co se krmení týče
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 09:06   #51
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
- "Navíc stravovací režim by měl být nastaven a konzultován především cs chovatelem psa, protože pokud jsou nějaké problémy, často jsou dědičně předávány a tak chovatel ví, co je nejlepší. " Samozřejmě. S chovateli nejen matky jsem v kontaktu, vím jak je krmena matka a jak je krmen otec a radila a radím se s nimi nejen co se krmení týče
Jani
Pod to se můžu jen podepsat a že by to každý veterinář odmítl, není pravda. Naše veterinářka nás má ráda, tak jsme tam byli ze začátku každých 14dní, potom každej měsíc, potom dva a teď máme chodit každej půlrok preventivně pokud nebude nic akutního. Věděla jak krmím, sledovala jak roste a doporučovala mi co přidat, co ubrat. Ještě speciálně kvůli tomu hledala na netu jak kdo krmí ČVčka. Prostě měla zájem se vzdělat a poradit aby se nestalo, že to pes neunese. Neříkám, že je to takto ideální, ale od té doby, co jsem začal krmit k masu Royalkama, je všechno v pohodě. Samozřejmě jak je na tom s kloubama uvidím až za půl roku.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 09:25   #52
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja bych teda sveho psa k zadnym pokusum se zradlem nepujcila,byt by to bylo pro plemeno sebevic prinosne,protoze jsem zastancem prirozene stravy. Leda,ze by byl ve vzorku masovem
jinak s nasim nalezem se to ma tak,ze mam zavolat ve stredu odpo,kdy bude mit mvdr. duchek snimky u sebe a rekne mi,jak moc vazne to je. vcera jsem s nim mluvila a kontrolni rtg v pripade ctyrek pry nema moc smysl....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 16:35   #53
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Sofa dostává cca 250g syrového, kelímek granulí a sem tam losos olej a něco na klouby. Momentálně 1xdenně, jelikož když jsem jí takto dávala 2x denně, tak už mi přišla moc "oplácaná". Ale ona má zas asi celkem silnou kostru a hlavně je dost hyper..takže to vyběhá. Při 63cm má asi 27kg (vážena v 11měs.)
Dakoušovi je ted rok a od cca 6-7 měs. krmim 2x denne 0,5kg mleté hovězí s droby + rýže, vitamíny, minerály a chondroprotektiva. Kdyz stiham koupit, tak pridavam cca 1 stredni mrkev do jedne davky. Dakous je ve 13 mesicich 68,5cm, cca 42 kg. Tlustej neni, ani oplacanej. Když se otočí nebo při běhu, rysuji se mu posledni dvě žebra a tak by to mělo prý být. Jsou lidi co mi tvrdí že je hubenej, ale to je nesmysl :-)).
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 16:42   #54
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Nám oběma taky vyhovuje kombinace plus vajíčka tvaroh, olej a podobný věci a snad to dopadne dobře i s kloubama. Maso je maso, ale krmit jen masem dost dobře nejde když člověk furt někde cestuje (a nemá tranzita s mrazákem).
v létě jsem byl s Dakoušem na dovolené u Baltu cca 80 km a vezl sebou 15kg masa
Problém kombinace granulí a masa je podle mne především v tom, že při kombinaci se dost těžko určuje zda pes dostává co má. Když krmim masem, vim kolik cca mám přidat "prášků", když bych krmil granulema, nemusel bych "prášky" dávat vůbec, ale čert ví kolik prášků mu dát, když bych krmil napůl. Bohužel nejen nedostatek živin ale i jejich přebytek může psa vážně poškodit a to nemluvim o tloustnutí, ale např o vit D.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 16:55   #55
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Mě se právě stává, že syrové maso-mleté, je po 3dnech v lednici zelené. Což už nepovažuju za mírný zápach. Ale je pravda, že to maso není odkrvené..vždy je pod ním louže, ačkoli krev hned vyliju. Druhý den je jí tam zas trochu. Nicméně, podobné je to i se skelety, které jsem teď párkrát koupila. Kupuju je jako chlazené, nicméně hned z rána-čerstvě dovezené, nejsem si jista, zda je dokonce neporcují přímo tam. Jak je koupím, tak s nima jdu hned domů a putují rovnou do ledničky. Přesto vydrží max. 2dny
No, drubez mi vzdycky zacala smrdet driv nez hovezina, nicmene kupuju od Vetamixu mlete hovezi s droby v kilovych stanglich. Nacpu ho do mrazaku a vzdycky si vyndam 2 kg, behem hodiny rozmrazim v teply vode a vykydam do plastovy krabice s vikem, kterou soupnu do lednice - za dva dny se s tim masem nestane prakticky nic i kdyz je tam krev a vnitrnosti. Samozrejme, cim mene vzduchu se k masu dostane, tim dele vydrzi. Jednou jsem neco delal a zapomnel to maso v teply vode pul dne ... kdyz jsem do toho strivka pak pichnul nozem, byla nahozena cela koupelna vcetne mne
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 17:05   #56
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

"Samozrejme, cim mene vzduchu se k masu dostane, tim dele vydrzi" - no ako kedy, niekedy pristup vzduchu umozni obschnutie povrchu a zabranenie kazeniu - ked mas zabalene vzduchotesne maso na teple tak skysne
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 17:41   #57
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Zasmrádlé maso bych moc neřešil. Když naši dostanou hověží kostičky, pravidelně si je zahrabou tak na týden až dva. A když už s nima hejbají červy, tak si je teprve vychutnají. Myslím, že pokud není maso zapařené, tak by ani zasmrádlé nemělo psovi s normálním metabolismem ublížit.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 21:15   #58
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Dakoušovi je ted rok a od cca 6-7 měs. krmim 2x denne 0,5kg mleté hovězí s droby + rýže, vitamíny, minerály a chondroprotektiva. Kdyz stiham koupit, tak pridavam cca 1 stredni mrkev do jedne davky. Dakous je ve 13 mesicich 68,5cm, cca 42 kg. Tlustej neni, ani oplacanej. Když se otočí nebo při běhu, rysuji se mu posledni dvě žebra a tak by to mělo prý být. Jsou lidi co mi tvrdí že je hubenej, ale to je nesmysl :-)).
Jo, jak jsme se viděli, tak mi přišel akorát. Co Sofa povyrostla, začla jsem jí taky dávat zhruba tolik, co ty..tj. 0,5kg syrového masa+ty granule a spol. ale pak už mi přišla právě oplácaná. Sofa je docela nasrstěná a má patrně mohutnější kostru..tak jí jsou ty žebra vidět z trochu větší blízkosti..ale jsou vidět. Ještě na začátku léta, když jsme po měsíční pauze přišli na cvičák..na mě cvičitelka: "ta má ale prdel!" ...já na to, že ne..že je velká a hodně chlupatá. A jak na Sofu sáhla, musela mi dát za pravdu:-) Teď je podle mého taky tak akorát..určitě hodně záleží, jak moc živé zvíře člověk má..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2009, 22:21   #59
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
...68,5cm, cca 42 kg... Jsou lidi co mi tvrdí že je hubenej, ale to je nesmysl :-)).
A to neviděli toho mýho. Absolut má 70,5 cm a průměrně 35-36 kg. Nejvíc snad měl něco pod 38, letos po létě při očkování mu navážili pod 33. Ve vedrech žral míň. Taky si občas někdo myslí, že je hubenej, ale on si žrádlo reguluje sám, takže i kdybych chtěla, nevykrmím ho. Sežere masa, kolik chce - někdy všechno, někdy část a zbytek sní, až má hlad a chuť. Mezitím si to na zahradě zahrabe. Výjimkou jsou dny, kdy tu mám na hlídání jiné psy, protože to se nechce dělit. Ale když toho chci využít a dám mu větší dávku, aby kilo dvě nabral, je vyloženě nešťastnej . Když to nesní hned, musí si to hlídat a nemůže si hrát.
A stejně je to k ničemu, protože když zase zůstane sám, třeba dva dny skoro nežere a pak najede na svoji dávku.
Kondici má skvělou, je naprosto zdravej a je to fakt vytrvalec. Běžně běhá lehkým klusem u kola 20, 40, 50 km a běžel by pořád dál bez zjevných známek únavy, kdyby neselhal lidský faktor :-). Takže to beru jako jeho ideální váhu.
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2009, 09:47   #60
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak to jste na tom váhově fajn Ten můj má nějakých 42kg a nejsou mu vidět poslední dvě, ale všechny žebra, tak to asi svedu na silnou kostru a srst Výškově má taky těch 70 a něco k tomu. No a živé zvíře je to venku, jinak to rozhodně nepřehání
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org