Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-08-2011, 23:27   #21
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tyhle věci se prostě můžou stát komukoliv. Naše zvířátka jsou vynalézavé a někdy to prostě nevyjde. Na spoustu věcí si člověk přijde až zkušeností a něco vás zkrátka nenapadne pokud nejste geniální. Vzpomínám si třeba na psici která utíkala z kotce bez střechy a tak ji dali uvnitř provizorně na řetěz. Jenomže ten nebyl dost dlouhý takže když skočila příště .......

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak nějaká miska tam je a stín taky. Je to sice maličké ale zřejme jde o nějaké nouzové řešení. Když si vzpomenu v jakém prostoru tráví psi například pobyt na výcvikových táborech (malé klece, úvazy - i přes noc bez možnosti se schovat před deštěm) a to nikoho nepohoršuje?
Na jednom takovém táboře jsem pobyl noc a den . Psi nesměli prakticky nikam. Špatně bylo i přivázat psa před jídelnou. Dokonce nás desetiletý spratek důrazně vyprovodil se psy od táboráku . Organizátor nám vysvětlil, že to lidi obtěžuje a někteří se bojí (na psím táboře). Ovšem největší gól byla dvojice postarších ,vykalených Holanďanek v nočních košilích které se časně ráno pokusili rozehnat sraz účastníků vytrvalostních zkoušek.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 09:27   #22
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Naprosto souhlasím.
Akorát si dovolím OOT poznámku ke kotci, my na něm teda kari síť máme, problém byl jen v tom, že jsme koupili 15x15 a ne 10x10, Bran prostrčil hlavu mříží a když po ní šplhal, hrozilo, že se oběsí. A tak jsme museli dokoupit roxorové tyče a navařit je na síť. Teď už není s kotcem problém. Ale svislé tyče jsou určitě mnohem mnohem lepší, pes se nemá o co opřít, netrpí zadní nohy, nemůže tyče kousat, nemůže s mříží cloumat a nemůže po ní šplhat ani skákat.
Ono asi hodně záleží, jaký "typ" psa zrovna máš. To co jeden bude zvládat levou zadní, druhý zvládat nemusí. Zvlášť u čsv. Jak to tady tak čtu (dlouhodobě), tak ačkoliv už má majitel třeba letité zkušenosti s chovem čsv, tak nový jedinec=začátek téměř od nuly. Hold, každý je originál. My měli oka ještě menší, tuším 5x5..a stejně tomu dala zabrat. Na speciální výstavě v Roudnici jsem ji nechala v tamní odkládačce snad na 3min (šla jsem na toaletu)..vracím se a fena už z poloviny "procuclá" mříží..
Ono stačí jedna začátečnická chybka na začátku a k tomu jedinec náležité povahy a základ na potíže je na světě.
Ale musím zaklepat, že dnes už je to celkem dobré:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 09:34   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Dovolím si hodit sem link na článek, který by jí třeba mohl pomoci http://www.gosiam.cz/separacni-uzkost.html podle data napsání základního článku a pak doplňování výsledků vyřešili problém se samotou v bytě asi za dva nebo tři měsíce tak, že mají naprostý klid, ku spokojenosti jak sousedů, tak především jejich psa, který se už odchody netrápí.
Ještě k tomu odkazu. Až na protištěkací obojek jsme postupovali podobně. Výsledek celkem nula. Ani to žrádlo nezabralo. Naopak si to spojila tak, že "aha, nese se žvanec-Oni někam jdou!Beze mě!". Nepomohlo ani krmení v zavřené boudě v naší přítomnosti. Zkoušela jsem i jakési feromony...nic nezabralo. Zároveň musím podotknout, že s boudou samotnou problém neměla. Běžně si tam chodila v naší přítomnosti lehnout, když chtěla mít od nás klid apod. Musela jsem zkrátka počkat, až fena psychicky více dospěje.
Hold, každý je originál.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 14:37   #24
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
....Naopak si to spojila tak, že "aha, nese se žvanec-Oni někam jdou!Beze mě!".
Lara si nastesti spojila: "Tady je plna miska, tak uz konecne vypadni a dej mi ji, mam straaasny hlad"...
skoro mne vyhani
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 14:50   #25
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To je asi evidentně po případech a rodinách. Já teď mám k dispozici zahradu a až na menší výstřelky typu "hop na sud s pískem a co nejvíc ho vyhrabat ven" tohle řešit nemusim, ale jinak spojování dopadle podobně jako i yzengrin. Mám pocit, že moje zvíře se rozhodlo býti dle potřeby anorektikem a miska granulí je akorát důvod k nasrání. Na druhou stranu bych taky asi dělal scény kdyby mě místo silvestra někdo zamknul v pokoji s talířem krupicový kaše
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 07:36   #26
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Charles View Post
Lara si nastesti spojila: "Tady je plna miska, tak uz konecne vypadni a dej mi ji, mam straaasny hlad"...
skoro mne vyhani
Jo, tak ona se na to kolikrát taky vrhne..Jelikož jindy většinou nedostává. Ale slupne to během pár vteřin, max.minut a pak "spokojeně s plným bříškem" začne ty árie. Je to ochechule no.. A když má zrovna jó špatný den, tak ji ani ten žvanec nezajímá. Ale to už se naštěstí nestává.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 07:39   #27
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
To je asi evidentně po případech a rodinách. Já teď mám k dispozici zahradu a až na menší výstřelky typu "hop na sud s pískem a co nejvíc ho vyhrabat ven" tohle řešit nemusim, ale jinak spojování dopadle podobně jako i yzengrin. Mám pocit, že moje zvíře se rozhodlo býti dle potřeby anorektikem a miska granulí je akorát důvod k nasrání. Na druhou stranu bych taky asi dělal scény kdyby mě místo silvestra někdo zamknul v pokoji s talířem krupicový kaše
Jo jo, řekla bych, že to máme v rodině:-). A to jsem nepsala o misce granulí, ale misce hovězího, kolikrát s vajíčkem, lososovým olejíčkem, tvarohem apod. Krmit jen granulema, mám místo psa radiátor.
Stejně to dopadá s odložením u obchodu (čemuž se snažím spíš vyhýbat..ale stane se). Místo aby byla v klidu, protože pak dostane mňamku, tak tam ječí..Ale pokladní už ví, o jakého psa jde a vždycky se jen smějou:-). Ale odchod do práce máme zvládnutý výrazně lépe..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 09:15   #28
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Ještě k tomu odkazu. Až na protištěkací obojek jsme postupovali podobně.
Myslím, že právě ten protištěkací obojek je tam základní předpoklad úspěchu... nebo ne?
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 10:50   #29
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Myslím, že právě ten protištěkací obojek je tam základní předpoklad úspěchu... nebo ne?
Když pes neštěká, tak je k ničemu...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 10:54   #30
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Myslím, že právě ten protištěkací obojek je tam základní předpoklad úspěchu... nebo ne?
Měli jsme podobný problém. Tento obojek, když se používá v rozumné míře, je takřka 100% účinný jak na vycházce, tak při zanechání psa osamotě. I když elektrody často kvůli husté srsti nejsou v kontaktu s kůží, většinou stejně stačí jen zvukový signál, pes už ví, že NESMÍ. Naposledy dostala fena impulz snad před 2 měsíci.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 11:03   #31
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

No jenže ten můj štěká akorát doma za plotem a to ještě jen občas. Jinak když odejdu a třeba ho zavřu doma, tak "jen" vyje a tam by obojek neměl smysl.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 11:07   #32
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Když pes neštěká, tak je k ničemu...
Pokud jsem dobře četla, řešili jím majitelé hlasový projev. Ten zbytek jiným způsobem. Pokud se tedy ještě stále bavíme o článku...
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 14:14   #33
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Každý pes je jiný, ale popisované metody-odcházet postupně, nacvičovat, trénovat,odměňovat, čekat na chodbě, připadá mi, že to nefunguje zejména proto, že sami majitelé z toho dělají "něco mimořádného". Taky mi štěně dělalo bordel, ničilo, ječelo, zdrhalo, skákalo na dveře, ale neměla sem na výběr, takže jsem po pár neúspěšných "nácvicích" praktikovala "tady máš snídani a ahoj". Hrozný řev, hrozná scéna, servané žaluzie, všechno rozkousané, rozmetané..občas i loužičky a výkaly po celém pokoji, rozmatlané do postele.. Když sem čekala za dveřma a vracela se jí okřikovat, moc dobře věděla, že tam sem a dělala ještě větší bordel. Ale když sem fakt odešla, tak tomu pár dní nevěřila a zkoušela tropit výtržnosti, ale za pár týdnů mi majitel bytu hlásil, že po ranním bengálu,jak zaklapnu dveře, tak je klid a spí. Když sem se vracela, vrhl se na mě naprosto týraný pes, který minimálně půl roku neviděl člověka a než sem vešla do bytu, zvykla jsem si dělat před dveřmi hluboký nádech. Ale přes den sousedy nerušila, protože pochopila, že to stejně nikam nevede. Občas z nudy "pracovala" a občas ještě "pracuje" stále, ale s věkem se to uklidňuje.

Last edited by Vlkodlak; 12-08-2011 at 14:16.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 14:54   #34
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Tak pes neni hloupej a jeho smysly jsou ponekud vyspelejsi a jestlize nekdo ceka na chodbe nebo u baraku, tak jsem si stoprocentne jista, ze ten pes o tom cloveku vi. Nam se bohuzel osvedcil stereotyp. Odchazim-li prvni, pes je srozumen s tim, ze jdu do prace a driv nez ve ctyri se nevratim, tudiz je klid.Jakmile je to naopak, tak uz si neni jista, jestli nejdu delat nejakou lekraci bez ni a prijde mi, ze ackoliv snad nerve, tak je videt, ze neni uplne v klidu. Dikybohu prestala demolovat, to bychom asi bydlely v nejakym ocelovym holobyte
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2011, 19:52   #35
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Přesně tak, jde o to naučit ten strereotyp a moc se u toho nevzrušovat i když ze začátku se jim to VELMI nelíbí! I nádech před vstupem do bytu dobře znám!!
Naše holky si sice výborně najely na stereotyp a skoro nás vyhání do práce, jak už tu bylo napsáno, aby už konečně dostaly tu ňamku, ale abych se vrátila k tomu původnímu článku, ač mají kotec veliký tak boudu už tam bohužel taky nemají, myslím že jí nikdy nepoužily jinak než k vyvýšenému výhledu ze střech, ale ani to už nevyhopvovalo a musely jí zpracovat podle vlastních představ do jakési já říkám "poličky". Takže kotec je sice zastřešený, ale sníh jim to teď navěje všude, pokud teda bude foukat ze správných stran protože střechu a přední strany boudy rozebraly.. No jak někdo říkal: Máme "tvořivou" rasu!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 07:44   #36
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, ten obojek nefunguje na kňučení, ale na silné vytí ano. Zkrátka na vibraci hlasivek. Není vytí jako vytí a pokud chce čsv zavýt hodně nahlas, tak hlasivky musí chtě něchtě rozvibrovat. Obojkem se to dá ztlumit na únosnou míru, pes si dává potom pozor, aby nebyl moc hlasitý, eliminace zbylého fňukání je pak na pozitivní motivaci a psychické zátěži po příchodu páníka.
Obojek pomáhá moc, protože zabrání psovi se vyhecovat k psychopatickému záchvatu, ale myslím, že bez dalších opatření okolo (jako je třeba ta psychická zátěž - např. aktivní procházky např. se stopami místo pasivního potulování se lesem) u čsv nemá tak dobré výsledky jako u mnoha jiných plemen. Jsou to paličáci.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Já teď mám k dispozici zahradu a až na menší výstřelky typu "hop na sud s pískem a co nejvíc ho vyhrabat ven" tohle řešit nemusim.
Tvůj pes je ale už dospělý a prošli jste si spolu i obtížnými situacemi, jestli jsem to tady správně pochytila; myslím, že největší problémy s tímto mají psi mladí a bez životních zkušeností (a psi rozmazlení, až na výjimky).

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Když pes neštěká, tak je k ničemu...
Pes přesně ví, když má nasazený obojek a kdy ne; pokud se používá s citem, ničemu snad neškodí, psi co ho nosí např. jen do kotce nebo při čekání před obchodem pak v jiných situacích normálně štěkají, např. když se blíží podezřelá osoba, nebo na obranách, nebo na vysavač...
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 13-08-2011 at 08:51.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 09:04   #37
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Pes přesně ví, když má nasazený obojek a kdy ne; pokud se používá s citem, ničemu snad neškodí, psi co ho nosí např. jen do kotce nebo při čekání před obchodem pak v jiných situacích normálně štěkají, např. když se blíží podezřelá osoba, nebo na obranách, nebo na vysavač...
Já to myslela tak, že mně třeba od mala vždy spíš jen kňoural a vydával všemožné zvuky, když byl sám na dvorku a nikdo nebyl doma, ale o štěkání ani vytí nešlo. Štěká čistě při hlídání (popř. obrany nebo na povel), ale za domem nemá co hlídat, takže v takovém případě by k ničemu byl...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 09:14   #38
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Já to myslela tak, že mně třeba od mala vždy spíš jen kňoural a vydával všemožné zvuky, když byl sám na dvorku a nikdo nebyl doma, ale o štěkání ani vytí nešlo. Štěká čistě při hlídání (popř. obrany nebo na povel), ale za domem nemá co hlídat, takže v takovém případě by k ničemu byl...
Tak to máš ideální situaci nemyslím si, že by se u čsv dalo docílit eliminace všelijakého žvatlání a okecávání všeho co jim přijde pod čumák, takoví už jsou, komu to vadí, neměl si pořizovat čsv ani třeba huskyho, ti jsou upovídaní zrovna tak. Ale někdy je ten problém s hysterickým vytím tak vážný, že je potřeba ho řešit razantně, protože pes má ze svých schýz třeba průjmy (a nejenom pes, ale taky široké sousedstvo) a pokud selžou všechny metody zahrnující třeba žrádlo, krátké příchody a odchody, feromonové obojky, staré trenky, psí hlavolamy, tresty a pochvaly, tak v mnoha případech není zbytí. Z mého pohledu je elektrický protištěkací obojek o 100% lepší řešení než sedativa nebo ta otřesná klec ala trest a kruté vyloučení (z pohledu psa) v úvodu topicu.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 09:30   #39
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Myslím, že právě ten protištěkací obojek je tam základní předpoklad úspěchu... nebo ne?
Patrně částečně určitě, nicméně je mi to proti srsti a hlavně co jsem tady tak četla, nevím jestli u většiny čsv, ale u mnoha ten obojek nefunguje, jelikož je "protištěkací", ale čsv spíš vyjí, než štěkají. Vytí mám snad jinou frekvenci či co...A Sofa taky ani tak neštěkala, jako vyla, a vyloženě hysterčila.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011, 10:04   #40
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Tak to máš ideální situaci nemyslím si, že by se u čsv dalo docílit eliminace všelijakého žvatlání a okecávání všeho co jim přijde pod čumák, takoví už jsou, komu to vadí, neměl si pořizovat čsv ani třeba huskyho, ti jsou upovídaní zrovna tak. Ale někdy je ten problém s hysterickým vytím tak vážný, že je potřeba ho řešit razantně, protože pes má ze svých schýz třeba průjmy (a nejenom pes, ale taky široké sousedstvo) a pokud selžou všechny metody zahrnující třeba žrádlo, krátké příchody a odchody, feromonové obojky, staré trenky, psí hlavolamy, tresty a pochvaly, tak v mnoha případech není zbytí. Z mého pohledu je elektrický protištěkací obojek o 100% lepší řešení než sedativa nebo ta otřesná klec ala trest a kruté vyloučení (z pohledu psa) v úvodu topicu.
Moc ideální ne, když k tomu přidával drápání oken a do poloviny sežrané dveře. Ty tedy časem nechal, když jsem mu na ně pokaždé přitloukla zpět desku a prkna To kňourání je taky slyšet po celé ulici, ale tady je to jeden i víc psů snad v každé zahradě, tak problém nebyl a snad nebude...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org