Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

View Poll Results: Slintá a zvrací Vá¹ pes v autì ?
Ano, v¾dy 25 39.06%
Jen zøídka 10 15.63%
Nikdy 29 45.31%
Voters: 64. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-04-2009, 22:36   #21
Tomas Humaj
Junior Member
 
Tomas Humaj's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Dolne Vestenice/Levice
Posts: 16
Default

Tak.....minuli tyzden sme nevracali,a pred tym ani nejedli.Den pred tym sme vracali po dvoch kilometroch,ale najedeny.Potom sme vracali raz pri dlhej ceste,hoc sme boli znovu hladny.Dalsia dlha cesta,nevraciame,sme hladny a zjedli sme stvrtinku kinedrilu.Celu cestu zvacsa spime a potom sa zobudime iba ked chceme grckat a spime spokojne dalej.Zostava mi len dufat,ze si to moje vlca zvykne.Nech uz to je.
Tomas Humaj jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2009, 23:42   #22
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Zkus ještě vynechat ten kinedril Pes si časem zvykne na cestování sám Ten můj začal sám skákat do auta a už většinou leží a nic neřeší. Chce to čas a opravdu nejíst před jízdou pokud s tím má pes problémy
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 13:01   #23
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

My s zvracením a slintáním v autě hlavně bojujeme už delší dobu. Když jsem si ho vezl domů 250 km , tak mě pozvracel cca 7x. A celý auto bylo doslintaný. Ted mu bude skoro 6 měsíců a už se to zlepšilo o hodně, ale stále to tam je. Nepomáhá si sním sednout ani do auta aniž by se někam jelo. Ale všimbnul jsem si, že to dělá jenom u našeho auta (opel corsa). Už zdálky když zjistí, že se dje k autu , tak slintá. Ale když jedem favoritem, tak bez problémů- neslintá absolutně a ani nezvrací. Je to asi na autě, nebo nevím jak si to mám vysvětlit.
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 10:57   #24
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Rakšu jsme jako štěňátko nejdřív vozili v náručí, což s občasným brekotem tolerovala. Když byla moc velká a moc sebou mlela, odložili jsme ji do kufru, a furt jsme u ní měli ruku a uklidňovali.
Chyba - jak jsme byli napjatý z toho co ta chudinka musí protrpět, ona se utvrzovala v tom, že se opravdu děje něco hroznýho. Zvlášť když jsme jí za to "chválili". Jedna cesta autem s vystresovanou mámou skončila dokonce tak, že Rakša půl cesty teskně vyla
Docvaklo nám to, a bez chlácholení, dotyku a jako že to je věc běžná jsme ji dále vozili v kufru a rychle se zklidnila a poznámky si nechala pro sebe.

Špatně jí bylo obvykle do čtvrt hodiny jízdy, nejdřív začla slintat a pak zvracela celé jídlo, nebo když nebyla po jídle, tak aspoň šťávy a pamlsek, co dostala za odměnu za to, že se nechala naložit do kufru.

Asi v půl roce věku jsme si dávali záležet, aby do kufru šla s prázdným žaludkem, obvykle ona sama ani pamlsek za naložení nesežrala. (!) Od té chvíle zvracela asi dvakrát, v druhém případě to po sobě stihla zase pečlivě uklidit dřív, než jsme stihli zastavit. Slintá pořád (9 měsíců) a naskakuje do kufru už sama, ale velmi neochotně.

Myslím, že jí vadí to prásknutí víka kufru, ale ten se bohužel jinak zavřít nedá.
Známá mi taky vyprávěla, že jejich setr například přestal úplně se zvracením, když si koupili nové auto
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 11:15   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

my mame zkusenost takovou,ze kdyz se nekam jede,tak cestou tam,je pripoutana pasem,ale je tak nedockava a natesena,ze skoro celou cestu postava a lehne si jen obcas a pak ji je samozrejme spatne,kdyz to s ni hazi.takze mame dost casto pozvracenou deku v aute.jidlo nedostava,zvraci jen stavy.zatim jsem neprisla na to,jak udelat, aby byla,kdyz se jede tam v klidu. povely nezabiraji,emoce jsou tady asi silnejsi. cestou zpet uz spi vetsinou jako zarezana a vsechno je v poradku.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 17:51   #26
Tomas Humaj
Junior Member
 
Tomas Humaj's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Dolne Vestenice/Levice
Posts: 16
Default :)

Môj Jasan už si zvykol na jazdenie autom.Teraz má 18 mesiacov a už ani neslintá,čo je pravdepodobne zo stresu,ani sa nepovracia.Ale jedlo mu v ten deň ako máme cestovať aj tak nedávam.Spočiatku v aute stojí a samozrejmä chce všetko vidieť ale asi po piatich minútach ho to omrzí a ľahne si.Nikdy som ho nechlácholil,že bude všetko v poriadku a podobne,práveže som bol naneho sviňa a aj ked za to nemohol,vždy ked sa povracal som mu hlasno dal vediet co si oňom a jeho čine myslím.Možno že zabralo aj to,ale dnes je to už bez problémov.
Tomas Humaj jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 20:15   #27
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Tomas Humaj View Post
Môj Jasan už si zvykol na jazdenie autom.Teraz má 18 mesiacov a už ani neslintá,
Většinu psů slintání a zvracení přejde okolo jednoho roku.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 20:30   #28
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

ja mam s tím svym drobcem jenom dobre zkusenosti - neslinta pokud vim a ani jednou nezvracel (mozna proto, ze mu pred cestou schvalne nedavam najist)... a to jsme jeli z prahy do Kosic a zpatky autem priblizne kdyz mu bylo 9 tydnu. I jine cesty kratsi zvlada zatim bez problemu a to ho nemavam ani na rukach... zaleze si mi k noham a spi
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 01:31   #29
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
my mame zkusenost takovou,ze kdyz se nekam jede,tak cestou tam,je pripoutana pasem,ale je tak nedockava a natesena,ze skoro celou cestu postava a lehne si jen obcas a pak ji je samozrejme spatne,kdyz to s ni hazi.takze mame dost casto pozvracenou deku v aute.jidlo nedostava,zvraci jen stavy.zatim jsem neprisla na to,jak udelat, aby byla,kdyz se jede tam v klidu. povely nezabiraji,emoce jsou tady asi silnejsi. cestou zpet uz spi vetsinou jako zarezana a vsechno je v poradku.
Lucko tipnul bych, že to bude možná tím, že jezdíte pořád dlouhé cesty a přijde jí to jako normální... Kdyby věděla, že to jde i bez zvracení, možná by zjistila, že je to výhodnější. Ale možná se pletu. Nevím jak kde jezdíte nebo ne, jen vím, že nejsi zrovna vášnivá řidička.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 12:42   #30
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Já mám tu zkušenost (jezdíme teda hl busem a vlakem, auto nevlastním), že pejsek mi zvraíc jen když předtím dostal najíst. Tak prostě nedostane a je to v pohodě. Slintá trochu, to ano, ale jsme zvyklá brát utěrky a utírat.

Po minulé zkušenosti, kdy pes zvracel v buse a jelikož měl košík, tak samozřejmě zvracel do něj a následně s ním třásl (takže vše lítalo okolo zvláště na cizí zavazadla ) už jí nedám najíst před cestou NIKDY.

Jinak jí rozhodně nenadávám za to, že je jí blbě v buse! Chudák pes, má stres a blivno z jízdy, za což samozřejmě vůbec nemůže, a já jí ještě budu dál stresovat...?

PS: Mrně je zvyklá v buse normálně ležet a chrápat a stejně zvrací, tak si myslím, že ta poloha nemá někdy až takový vliv...

Last edited by Bára; 06-05-2010 at 12:44.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 13:58   #31
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak to, že nedáš psu najíst před jízdou je naprostej základ, ale někde to prostě nestačí.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 15:37   #32
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Jo to chápu...spíš jsem chtěla uvést jen příběh ze života...jak zvracíme my

Ještě mi byly doporučovány nějaké bylinné kapičky, možná by něco věděl veterinář..?
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 17:46   #33
Helis
Junior Member
 
Helis's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Radomyšl, Kostelní 4, 387 31
Posts: 21
Default

Tak to u nás už jsem na fintu přišla... V autě stačí cizí pes a je po slintání, protože si Firouš hraje na frajera, který v autě prostě necintá . Se zvracením už to na něj jde jen na dlažebních kostkách
Helis jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010, 07:23   #34
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Lucko tipnul bych, že to bude možná tím, že jezdíte pořád dlouhé cesty a přijde jí to jako normální... Kdyby věděla, že to jde i bez zvracení, možná by zjistila, že je to výhodnější. Ale možná se pletu. Nevím jak kde jezdíte nebo ne, jen vím, že nejsi zrovna vášnivá řidička.
jo,je pravda,ze autem jezdime spis na vylety mimo prahu,ale popojizdeni po meste je jeste horsi,furt se brzdi a rozjizdi,me samotny to nedela dobre.
ja nejsem vasniva ridicka,ja nejsem vubec zadna ridicka,nastesti mam na to lidi
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2010, 10:03   #35
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Helis View Post
Tak to u nás už jsem na fintu přišla... V autě stačí cizí pes a je po slintání, protože si Firouš hraje na frajera, který v autě prostě necintá . Se zvracením už to na něj jde jen na dlažebních kostkách
jojo kostky sou zlo, ale ještě horší jsou serpentiny. a Arya už ani nemachruje, blije i se smečkou v kufru
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 16:37   #36
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

u nas se zvraceni nijak nezlepsilo. jeli jsme uz zpet z jeseniku a ja jsem ji dala nazrat,protoze jsem myslela,ze cestou zpet bude spat,jako vzdy,ale ona nee.takze na sedacce pristal v serpentinach kus ovce,konzerva a protoze se jeste ten den vyvalela v mrtvole,tak cesta domu byl uzasny zazitek. jo a jeste se stihla i pokadit.....za tyden se chystame na slovensko a ja mam trochu obavy aby arwen celou cestu neprozvracela,ji to taky asi nebude nijak zvlast prijemny,kdyz ji bude zle. tak jsem si,ac nerada, rekla,ze ji asi dam nejake leky,aby aspon spala. Co myslite,ze bude nejvhodnejsi? Kinedryl se uz asi nedela,neexistuji nejake kapky? v cili nas ceka vystup na chatu a ja doufam,ze tam nepujdu s psim boa kolem krku,tak davkovani na cca 30 kg psa by bylo asi zhruba jake?...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2010, 23:58   #37
Bria
Junior Member
 
Bria's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Praha
Posts: 4
Cool

Mellorn, se zvracením mám bohaté zkušenosti. Bria zvrací, tedy zvracela, jen se na jakýkoliv dopravní prostředek podívala. Dlouho jí zabíral kinedril, ale ne jedna tableta, na její váhu, tj. 39 kg, jsem musela dávat 2-2,5 tablety. Jenže stejně přišla chvíle, kdy i to přestalo fungovat. Naštěstí fy " Pfizer" nevynalezla jen viagru, ale taky tablety pro psy, proti zvracení, jmenuje se to "Cerenia", je fakt, že každá cesta s Brijkou stojí cca 400,- Kč navíc, ty tablety nejsou extra drahé, ale zrovna levné taky ne. Jenže co by člověk pro toho svého miláčka neudělal, aby útrapy cestování přežil s co nejmenšími potížemi....ještě že malá čuba nemá se zvracením potíže, to bych si asii pak musela založit zvláštní konto, určené výlučně pro potřeby psů na cestách...tzv. " zvracecí konto"...
Bria jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2010, 11:22   #38
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
...a ja jsem ji dala nazrat,protoze jsem myslela,ze cestou zpet bude spat...
Neřekla sis o to prakticky sama? Vim, že je to nepříjemný, ale není lepší ji striktně nekrmit než shánět prášky?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2010, 12:09   #39
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Ano my pro štěně používali taky "Cerenia". No naše malá začala zvracet a slintat už jako malinké štěně prvě jsem ji nechala, ale pak jí začala být cesta nepříjemná a tak jsem zvolila Cerenii. Jde o to, že to nejsou uspávací léky. Tyto léky se podávají pouze proti zvracení a jsou pro uklidnění žaludku např. po zánětu operaci. Jsou to docela šetrné léky. Mě kinedril nedoporčovali vůbec. Ze začátku to pomáhalo nezvracela, ale sliní pořád už určitě né tolik, ale pořád. Tytro lék jsou docela drahé. Nám stačila proti zvracení poloviční dávka, ale i tak jsme pro 15-18-ti kilové štěně platili okolo 400-500,- Kč. Teď si prostě zvykla sama tam sice jít nechce, ale aspoň ji tam za obojek bez škrcení dovedu a ona si naskočí.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2010, 13:10   #40
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Neřekla sis o to prakticky sama? Vim, že je to nepříjemný, ale není lepší ji striktně nekrmit než shánět prášky?
rekla,nerekla....blije i kdyz neni nazrana. ja ji radsi jednou ty prasky dam a budu doufat,ze to prejde vekem.uz takovy fanatik,ze do psa bych nikdy nic,co neni prirodni nenacpala nejsem. vseho s mirou.taky ji odcervuju chemicky 4x do roka a nedelam koprologii.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org