Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-07-2014, 13:18   #1
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default Szlag mnie trafi zaraz...

Wklejam ten temat. Może ktoś typa rozpozna.. Nic nie poradzę że kocham wilki...
https://www.facebook.com/32535615427...type=1&fref=nf
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 07:42   #2
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Grauvarulv View Post
Wklejam ten temat. Może ktoś typa rozpozna.. Nic nie poradzę że kocham wilki...
Fejs to zło, a ludzie poprawiających sobie moralne samopoczucie poprzez zamieszczenie wpisu typu: wzięłabym strzelbę i strzeliła temu myśliwemu w dupę, w niczym się od tego gościa nie różnią. I to jest całe działanie na jakie ich stać, no może po sumie wpadną jeszcze do zoo obejrzeć ukochane wilki.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 09:03   #3
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Fejs to zło, a ludzie poprawiających sobie moralne samopoczucie poprzez zamieszczenie wpisu typu: wzięłabym strzelbę i strzeliła temu myśliwemu w dupę, w niczym się od tego gościa nie różnią. I to jest całe działanie na jakie ich stać, no może po sumie wpadną jeszcze do zoo obejrzeć ukochane wilki.
AmenT!
...
Ja bym nie strzelała... "upieprzy człek łajzę, a posadzą jak za człowieka"...
...
Wybacz Netah-u, ale mam diabelnie dobry humor od rana i >zło< mnie kusi... ... nie ma nic lepszego niż dywagacje filozoficzne o poranku.

Last edited by Puchatek; 21-07-2014 at 11:55.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 09:17   #4
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

W tym przypadku ktoś chyba dał "ciała" z tą "akcją rozpoznawania". Gostek się wcale nie ukrywa, a to samo zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do niego reklamuje tę oto Agencję zajmującą się "nagrywaniem polowań" dla żądnych realizowania swoich... "dziecięcych pasji" (tak, tak, myślistwo to przecież tylko i wyłącznie działania regulujące wypływające prosto z ludzkiego miłosierdzia tychże myśliwych...) http://www.globalhunting.pl/o_nas.html Wilk został ustrzelony na Białorusi, gdzie jest to legalne... Tyle w temacie...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 16:06   #5
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
(tak, tak, myślistwo to przecież tylko i wyłącznie działania regulujące wypływające prosto z ludzkiego miłosierdzia tychże myśliwych...)
Nie wierz we wszystko co piszą (pokazują) w reklamach :-/
__________________
Surman suuhun

Last edited by netah; 21-07-2014 at 16:12.
netah jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 17:05   #6
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Nie wierz we wszystko co piszą (pokazują) w reklamach :-/
Dziękuję za naukę.
Tak poza tym zwykłam używać mózgu. I reklamy akurat do tej kwestii mają się nijak.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 20:15   #7
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Dziękuję za naukę.
Tak poza tym zwykłam używać mózgu. I reklamy akurat do tej kwestii mają się nijak.
Nie miałem zamiaru Cię pouczać. Napisałem to z przymrużeniem oka. A reklamy żerują (niektóre tylko się nieudolnie starają) na emocjach, których mam nadzieję nie jesteś pozbawiona. Mózg ma tu niewielkie pole do popisu.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 08:04   #8
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Nie jestem (pozbawiona emocji), ale też zdaje mi się, potrafię sobie z nimi całkiem nieźle radzić. No i przede wszystkim nie oceniam "świata" przez pryzmat reklam. To co napisałam w swoim pierwotnym poście, a co zacytowałeś, z zamieszczoną reklamą nie miało akurat nic wspólnego. Czy sam fakt ISTNIENIA tego typu agencji nie mówi sam za siebie?

Last edited by Grin; 22-07-2014 at 08:17.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 11:57   #9
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego na siebie buracie....
Czy jest winą tego uśmiechniętego pana, że może spełnić swoje instynkty /o ich "jakości" nie gadam /, bo dano mu takie możliwości?
Jeśli mieć do kogoś pretensję, to do reżimu, który ten proceder proponuje. Ale w sumie trudno się dziwić, reżim jak to reżim: skądś brać pieniądze musi na życie w komforcie sfer uprzywilejowanych. I tak wchodzi się w politykę. Nic nam nie da denerwowanie się... ja poczekam na petycję Międzynarodowej Organizacji Ekologicznej, która kochając zwierzęta bezinteresownie stanie w szranki z Białorusią w walce o wilki. Ciekawe, ile będę czekać....

...
Mnie zaintrygował w wypowiedziach tych ludzi kontekst do określeń: przygoda, pasja, fascynacja, marzenia, gdy po drugiej stronie mamy: zabijanie, mordowanie, odbieranie życia... "Dziwny jest ten świat"...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 13:27   #10
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
zabijanie, mordowanie, odbieranie życia... "Dziwny jest ten świat"...
Mylisz się droga koleżanko. Myśliwska brać nie odbiera życia, nie morduje, czy rani; ona kładzie, kłuje, oskrzydla, piórkuje, bieli... A zwierzęta nie krwawią, tylko jak wiadomo... puszczają farbę...
Zatem jak widzisz; wszystko jest takie ładne, miłe i z poczuciem humoru. (Np. pojazd, którym zwozi się... efekty polowania to... karawan)

Dla ciekawych:
- kłucie oznacza dobicie zwierzyny nożem
- oskrzydlenie to postrzelenie ptaka w skrzydło
- piórkowanie to dobijanie postrzelonego ptactwa
- bielenie to zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny


Last edited by Grin; 23-07-2014 at 07:58.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 14:13   #11
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

A "polano" to ogon wilka o ile mnie pamięć nie myli.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 14:16   #12
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Mnie zastanawia natomiast, co to jest... zwis, bo wg myśliwych to ponoć odróżnia wilka od psa.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 19:20   #13
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
co to jest... zwis, bo wg myśliwych to ponoć odróżnia wilka od psa.
Jeśli to coś ma pies, to rozumiem dlaczego idą na wilka... i to z dubeltówkami... .... Nie zdziwiłabym się też, gdyby jeszcze cichcem zjadali surowe serce ofiary...
...
Dla mnie, z kolei, wielce interesujące jest mazanie posoką nowicjusza, który pierwszy raz jakiemuś zwierzęciu odebrał życie (*)... pewnie antropologia by na to miała wytłumaczenie...

(*) -chciałam napisać "własnoręcznie", ale oni to inny rodzaj bohaterów... bez "obrzyna" ani rusz... ...Ech, panowie/panie...a potyczka honorowa gdzie? Na pięści stańcie do konfrontacji z wilkiem...choćby i na Białorusi!

Last edited by Puchatek; 22-07-2014 at 19:26.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 21:25   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Ech, panowie/panie...a potyczka honorowa gdzie? Na pięści stańcie do konfrontacji z wilkiem...choćby i na Białorusi!

Żartujesz??? Przecież cała "męskość" i "twardość" polega na chowaniu się za bronią, tudzież na ambonie czy za inną "przeszkodą", przy spotkaniu tete a tete narobiliby w gacie.....takie to "bohatery"....

Przy okazji, służbowo spotkałam człowieka (sic!), który gdzieś poza tematem głównym wspomniał o polowaniu. Gdy zobaczył moją dezaprobatę, natychmiast pojechał tekstem, że roślinki też czują, gdy są zrywane i jedzone...no odpadłam pod siłą tego argumentu Oczekiwałam tych bredni o dbaniu o środowisko leśne i znane od lat bzdety, a tu proszę - od razu w zielsko się wpakował:P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 23:00   #15
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Dla mnie, z kolei, wielce interesujące jest mazanie posoką nowicjusza, który pierwszy raz jakiemuś zwierzęciu odebrał życie (*)... pewnie antropologia by na to miała wytłumaczenie...
skłaniam bym się ku atawizmom

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
(*) -chciałam napisać "własnoręcznie", ale oni to inny rodzaj bohaterów... bez "obrzyna" ani rusz... ...Ech, panowie/panie...a potyczka honorowa gdzie? Na pięści stańcie do konfrontacji z wilkiem...choćby i na Białorusi!
zdziczała ( ) ?!?!?!
toż to ucieknie wilk taki i tyle będzie honoru. z zaskoczenia bestię brać trzeba.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post

Przy okazji, służbowo spotkałam człowieka (sic!), który gdzieś poza tematem głównym wspomniał o polowaniu. Gdy zobaczył moją dezaprobatę, natychmiast pojechał tekstem, że roślinki też czują, gdy są zrywane i jedzone...no odpadłam pod siłą tego argumentu Oczekiwałam tych bredni o dbaniu o środowisko leśne i znane od lat bzdety, a tu proszę - od razu w zielsko się wpakował:P
krzyk roślin ostatnio modny bardzo się zrobił. Również obserwuje wzrost empatii mięsożerców wobec roślin kiedy słyszą o mym wegetarianiźmie.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2014, 23:35   #16
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
a tu proszę - od razu w zielsko się wpakował:P
Zawsze uważałam, że nadmiar zielska szkodzi... jakby pakował na zmianę z grzybkami, to z roślinkami nawet by mógł sobie pogadać i powymieniać poglądy... może by się czegoś nawet nauczył....
Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
skłaniał bym się ku atawizmom
Hmmmm.... ja słyszałam kiedyś, że męska twarz umazana krwią to się niekoniecznie atawizm nazywa...
Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
obserwuję wzrost empatii mięsożerców wobec roślin kiedy słyszą o mym wegetarianiźmie.
Się boją, że na "ciemnogród" wyjdą w towarzystwie...
A jak wygląda empatia względem roślin?
Bo ja, na ten przykład, to do surówki z kapusty mawiam często: "dobra sałatka, dobra... dodamy marchewkę, podlejemy śmietany, będzie lepsza..."
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2014, 06:11   #17
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego na siebie buracie....
Oj tam zaraz buracie... to po prostu kolejna historia z cyklu nie podnoś rękawicy bo jej nie rzuciłem :-)
Wiesz, że ja jak komplement chcę powiedzieć, to lepiej żebym się był nie odezwał, a co dopiero jeśli coś normalnie człowiek napisze :-))
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2014, 06:24   #18
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
mam diabelnie dobry humor od rana i >zło< mnie kusi... ... nie ma nic lepszego niż dywagacje filozoficzne o poranku.
Jeśli chodzi o narzędzia (realne bądź wirtualne) jako owoce poznania dobrego i złego tudzież moc mające rąk je dzierżących to wynalazłem odpowiedni cytat z Kołakowskiego:

"Obecność diabła potwierdza bez wątpliwości, że zło jest trwałą częścią świata, której wyrugować całkowicie nigdy się nie da, i że nie należy spodziewać się pojednania uniwersalnego (...)

Wiemy aż nadto dobrze, że nie ma takiego osiągnięcia umysłu, takiego dzieła ludzkiego geniuszu, które nie dałoby się obrócić przeciwko człowiekowi i nie mogło być użyte w jakiś sposób jako narzędzie diabła. Wynalazczość nasza nigdy nie będzie tak wielka, byśmy mogli przechytrzyć diabła i przeszkodzić mu w zwracamiu przeciwko nam najszlachetniejszych wyników naszej twórczości.

Wątpienia jest jedynym z naturalnych sposobów, jakich możemy użyć przeciwko niemu, może ono osłabić nasze prometejskie zaufanie do siebie i dać nam środki mediacji między niezgodnymi wymaganiami, jakie nam życie narzuca."
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2014, 08:08   #19
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
krzyk roślin ostatnio modny bardzo się zrobił. Również obserwuje wzrost empatii mięsożerców wobec roślin kiedy słyszą o mym wegetarianiźmie.
Nie martw się, zawsze w odwodzie leży jeszcze... breatharianizm. Toż to dopiero wytrącenie z rąk argumentów.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2014, 09:51   #20
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
...
Netah-u... porąbało Cię o świcie? Uśmiechnąłeś mi dzień o poranku...
Profesorem Leszkiem chcesz mnie załatwić przed pierwszą kawą?
Poczekaj, uzupełnię braki w kofeinie, przypomnę sobie datę swoich urodzin, wtedy odpowiem...
Temat zaczyna mnie "kręcić": zabijanie wilków pod płaszczykiem czynów wzniosłych, krzyk roślin i jeszcze Kusy się nam objawia.... to będzie szalenie ciekawa rozmowa /by nie rzec: urocze pitolenie /.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org