Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-09-2012, 21:34   #1
Minia
Junior Member
 
Minia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Szczecin
Posts: 15
Default Czy da się ulożyć 2 letnia sunie wilczaka?

Witam
Od paru lat szykuje się na przyjęcie Wilczaka, i jakiś miesiąc temu niedaleko swojego domu odkryłam siedzącą w klatce już od ponad roku, 2 letnia sunie Wilczaka. Nie jest ona czystej krwi ale bardzo blisko spokrewniona. Od razu się w niej zakochałam i chciałam zabrać do siebie zwarzywszy w jakich warunkach teraz przebywa. Udano mi się skontaktować z jej właścicielem i zaproponowałam mu ze mogłabym się nią zaopiekować, i dać jej lepsze warunki. Sama mam 5 letniego mieszańca owczarka/malamuta, wiec nie byłby to mój pierwszy pies. Interesuje się również behawiorystyką, oraz wiem do czego są zdolne wilczaki. Chciałabym się Was zapytać czy jest możliwe żeby wychowanie suni zacząć w momencie kiedy ma 2 lata? Nikt jej nigdy nie poświęcał należytej uwagi, nie poznawał jej ze światem, pierwszy rok swojego życia spędziła u kogoś kto się kąpletnie nie znal na tej rasie a obecny właściciel tez nie poświęca jej należytej uwagi. Ja mam determinacje i myślę że odpowiednia wiedze do tego żeby zająć się sunią. Wiem jednak ze to Wilczak a wychowanie najlepiej zacząć jak pies jest mały. Czy w momencie kiedy ona ma 2 lata uda mi się ja socjalizowac?

Będę wdzięczna za wszystkie porady.
Attached Images
File Type: jpg P1060435.jpg (75.8 KB, 68 views)
Minia jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2012, 21:59   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jeśli pogodzisz się z tym, że być może nigdy nie będziesz jej mogła spuścić ze smyczy (lub choćby tylko z linką) i z faktem, że mimo ciężkiej pracy wszystkiego nie odkręcisz, to tak.
Prawdopodobnie nie da się wyzerować ostatnich 2 lat, ale można resocjalizować psa w każdym wieku. Może jakimś wyjściem jest dogadanie się z właścicielem i początkowo próby zajęcia się sunią u niej na terenie? Jak w schronisku:spacery, próby nawiązywania więzi?

Wilczaki to szalenie wrażliwe, czujące psy, potrzebujące stabilizacji i ciepła
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org