Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-05-2007, 18:32   #61
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

No właśnie, więc ja nadal nie rozumiem Twoich obiekcji przed fotografowaniem małych - z miarką czy bez to przecież tyle samo trwa dla malucha. Ale to może bardziej temat na prywatną dyskusję
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 18:43   #62
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
No właśnie, więc ja nadal nie rozumiem Twoich obiekcji przed fotografowaniem małych - z miarką czy bez to przecież tyle samo trwa dla malucha. Ale to może bardziej temat na prywatną dyskusję
moze nie trzeba na priva? ;o)

moze ta miarka nie bylaby problemem, a ja sie niepotrzebnie czepiam czynnika czasu... ale mam wrazenie, ze chociaz margo i przemek peron robia takie zdjecia migiem i miedzy innymi dlatego jednego elementu z testu nie ma na ich zdjeciach maluchow, jak zauwazysz, to zeby innych nie kusilo ustawiac maluchow dla realizacji artystycznej czy naukowej duszy, to ja tak sobie tobie odpisalam...
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 19:38   #63
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Joana a po co miarka, bo i tak maliuchy sa warzone a nikt nie paczy na ich wielkosc w cm.
Maria , jaky stres, maliuchy sa z matkami -t.z. z harka i ze mna, ja kazde 3 -4 godziny biore kazdego maliucha, oberzam czy wszsystko ok, trzymam w dlonach, w okolicy wlosow, pozwalam im mnie wachac i pelzac-to tez jiest socializacja od urodzenia, suka nie ma stresu a szczieniaki w mozgu programuja wiez z czlowiekiem.
Sama zobacz-jiesli chcec miec jak najpsego wilka trzeba jiego bardzo wczeszne odebrac od wilczycy.
Wiem ze wilczak to juz pies, ale moze dla tego i maja nie ktore szcieniaki i psy problemy z psichyka bo nie maja wczeszniego kontaktu z czlowiekiem, rodzi sie w kojcach i nie sa trzymane na rekach.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 19:41   #64
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
Joana a po co miarka, bo i tak maliuchy sa warzone a nikt nie paczy na ich wielkosc w cm.
Joasia pewnie chciala zobaczyc, czy szczeniaki maja w genach gabaryty po tatusiu
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 19:48   #65
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

dodatek
co znaczy imiona

IMIJA-"moja corka"
IVJU INARI-"cud cisowego drzewa"
I'HAKORU-"ja-smok - wilk"
ILMARINEN-"kowal nieba"
INUKAMI-"pies - bog"
ITUBORYS-"stwor, ktory umie przeistoczy sie"
INDRAJA- "rusalka wody"
IARILA-"najldusza noc lata"

to sa stworzenia, bogowe, z starych mytologii mojego kraju, Skandinavii, Brazilii
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 21:41   #66
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Uzywajcie dziewczyny smielej emotioikonek bo prawie pomyslalam, ze Wy tak serio i na powaznie
Daiva.. do kolejnych fotek obok niebieskiego tla poprosimy dolozyc miarke, centymetr krawiecki czy linijka moze byc Bedzie skala odniesienia i czas ten sam


A maluszki sa cudniaste (jak to maluszki) :P
Tylo.. Vheitanek?> Gdzie tu jest Cheitanek bo ja nie widze! Margo HELP! ( i zaraz pomysle, ze on tu nie mial nic wspolnego)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 22:49   #67
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Joasia pewnie chciala zobaczyc, czy szczeniaki maja w genach gabaryty po tatusiu
A Ty bys nie chciala ? Poki co kazdy niezle rosnacy wilczak jest przyrownywany do Cheya a Przemek nawet probuje mnie tu wziac pod wlos, ze mam nie spac spokojnie bo miot "F" chce przebic dotychczasowy rekord
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 23:02   #68
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
Maria , jaky stres, maliuchy sa z matkami .
stres temperaturowy i stres poruszania (trzesienia) ciala. stres dotykowy.

Quote:
Sama zobacz-jiesli chcec miec jak najpsego wilka trzeba jiego bardzo wczeszne odebrac od wilczycy.
wczesne odbieranie szczeniat wilkow wilczycy jest stosowane po uplywie 13 dnia, o ile dobrze pamietam. jesli wczesniej to raczej nieplanowo (nie przez etologow).

Quote:
Wiem ze wilczak to juz pies, ale moze dla tego i maja nie ktore szcieniaki i psy problemy z psichyka bo nie maja wczeszniego kontaktu z czlowiekiem, rodzi sie w kojcach i nie sa trzymane na rekach
to co robisz jest to bardzo wczesna socjalizacja z zapachem czlowieka, ale nie jest chyba niezbedna. battaglia, ktory opracowal swoj program wychowania super psow (w usa) nie mial w zadnym stopniu na celu socjalizacji i wcale jej nie ocenial potem. badal jak wplynie zastosowanie stresu krotkotrwalego we wczesnym szczeniectwie na umiejetnosc radzenia sobie ze stresem w pozniejszym zyciu doroslego psa. natomiast dla socjalizacji wazna jest obecnosc czlowieka w pozniejszym okresie. w kazdym razie nie jest niezbedne teraz.

a ze ty psom nie zaszkodzisz, to ja moge byc przekonana jak najbardziej, a i tak wtracic swoje trzy grosze na ten temat, bo dlugo nad tym kiedys siedzialam, i moze ktos mialby ochote o tym poczytac.

Quote:
-t.z. z harka i ze mna, ja kazde 3 -4 godziny biore kazdego maliucha, oberzam czy wszsystko ok, trzymam w dlonach, w okolicy wlosow, pozwalam im mnie wachac i pelzac-to tez jiest socializacja od urodzenia, suka nie ma stresu a szczieniaki w mozgu programuja wiez z czlowiekiem
a podnos te male kozki :O))) (czy to moze chodzilo o kucheyki? ;o) tylko oddaj wkrotce.

maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2007, 23:12   #69
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Oki ja szybko oddaje i poglaskam je od Ciebie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 07:08   #70
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

daiva znalazlam strone z wolf parku, gdzie jest na temat szczeniat erin z roku 2004.

http://www.wolfpark.org/pups2004.html

oni je zabrali z nory ok. 11 dnia (bo date urodzin mozna ustalic +/- 1 dzien). a wiec nie w 13 dniu tylko przed 13 dniem ;o)

powodzenia maria
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2007, 08:41   #71
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default



pierwszy obiad RAW

i prawdziwa furja Matka karmyczelka

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2007, 09:39   #72
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ojjj raptem 3 tygodnie i już mięcho?? Toż one potem krwiożercze będą ! Hodujesz przyszłe potwory rzucające sie ludziom do gardeł ?
Na twarożek z nimi ! Na mleczko! a nie ociekające krwią mięso
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2007, 09:42   #73
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

A co tam niech beda zabojcami, To jiest wilczak-nikt nic nie wie ...



RAW feeding-tylko mieso
mleczko od Harki maja
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-07-2007, 23:26   #74
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default unIjne polsko-lIterwskie harko-cheItanki

Noo i 5 lipca maluchy koncza rowno 2 miesiace. Urosly przez ten czas, poznaly swiat, porozrabialy... czas na pozegnania i ostatnie prezentacje. Zacznijmy od suczek:
Imija - w domu Mija, jako pierwsza pojechała do swojego nowego domu, do Wilna..
Jakby sie przyjrzec to do glosu doszla tu troche prababcia Jolly
Wesoła, bardzo kontaktowa suczka z ogonem labradora ( to po ojcu) wiecznie tym ogonem merdoli , mało jej sie nie urwie Moze nie wie, ze wilczaki raczej nie kreca ogonami mlynkow? Wraz z nowymi wlasiccielami zawarla znajomosc z trenerem IPO ( az strach pomyslec co z tej znajomosci wyniknie)




Iarila- Iara - wygląda na to, że z wyglądu nie wyprze sie Harmonii, sunia bardzo kontaktowa ale i bardzo lagodna, uwielbia dotykanie i to, miejmy nadzieje jej nie minie gdy zamieszka w rodzinie z 1,5 roczna dziewczynka
Ona tez zamieszka w Wilnie- więc bedzie miała blisko do siostry Bardzo blisko- wlasciwie beda sasiadkami .




Indraja - Indra - jedzie do Włoch i zamieszka z szefem tamtejstej brygady ratownikow, a zycie jej uplynie na treningach i pracy. To mała wiedzma, w oczach ma wiecznie " gdzie? jak? imprezka? " Wszedzie jej pelno.. zawsze pierwsza do "pomocy", chodzi za czlowiekiem i kombinuje co by tu spsocic. Wszystko ja interesuje- duze nie robi na niej wrazenia



Inukami-Inuk- tez juz wyjechal do Wilna , temu nikt nigdy nie powie, ze ma jakies klopoty z siercia bo zamieszkal u psiej fryzjerki razem z kotami i synkiem wlascicielki . Maluch bardzo podobny do brata Ihakoru . Oba jak dwie krople wody - blizniaki - tak samo wygladaja, razem knuja,psuja i merdaja ogonkami

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-07-2007, 23:30   #75
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

I'Hakoru-Hako albo Kakorius -czyli zasraniec Drugi blizniak .Ma szanse na zmiane zaintersowan bo bedzie od najblizszego weekendu mieszkal z ekstrawagancka studentka sztuki Moga oboje dac czadu w przyszlosci )



Ivju Inari - najwiekszy z miotu, za tydzien tez bedzie w nowym, duzym domu-z duzym terenem i z suka basseta do towarzystwa. Moze jej nie zameczy bo straszny z niego spioch i misiek Moze sobie odbje pozniej, ale poki co robi wrazenie wielkiej poduszki



Ituborys - Borys: temu zycie bedzie uplywalo w zapachu pomaranczy Zamieszka u wlascicieli plantacji tych owocow a do towarzystwa bedzie mial cao da serra ( Pies górski z Serra da Estrela ) - dopasują sie bo Borys to goraca krew. Nie warto wchodzić mu w droge Nie jest pierwszym zawadiaka ale nie lubi jak mu ktos podskakuje Od zawsze mial cos takiego w oczach, cos innego..



Ilmarinen - Mares, Marmare albo Berimbau - pod wzgledem charakteru moj ulubieniec. Leci do czlowieka az mu sie lapy placza, lazi za mna wszedzie.. jako jedyny potrafi zabrac innym kosci,wiecnie cos mamle w pyszczku. Lubi wszystko - zabawy, obserwacje, podgryzanie..
I ma w sobie to cos...
Jako jedyny jeszcze klapouszek i jako jedyny zostal sie jeszcze bez domku. na razie sie nim ciesze-poki moge

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 08:49   #76
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Są prześliczne!!!!:eek
grubiutkie i wielkie i piękności największe.
Fantastyczne zdjęcia.
Gratuluję Daiva wspaniałego miotu!
Zyczę nowym właścicielom zadowolenia z wyboru tej rasy i TEGO szczeniaka, życzę maluchom wspaniałych domków i do zobaczenia na wystawach i spotkaniach Jolka
joke jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 08:58   #77
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Wolfin - jeszcze raz gratuluje dzieci - wszystkie sa do schrupania !

Zdjecie Indry wiszacej na ogonie - REWELACJA ! Nie moge sie napatrzec. Mam nadzieje, ze w przyszlosci bedzie mozna poczytac szersza relacje na temat tej suni. Bardzo jestem ciekawa do jakiej dziedziny ratownictwa nowy wlasciciel bedzie chcial ja przygotowac i jakimi metodami bedzie ja szkolil (chodzi mi o glowna motywacje).
Faktycznie niezly mis z Ivju Inari. Ituborys - pomarańczowy szczesciarz
monikasz jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 09:09   #78
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by monikasz View Post
Ituborys - pomarańczowy szczesciarz
Daiva karmi maluchy mieskiem a teraz Borysowi grozi dieta wegetarianska- co będzie jak przestawia go tylko na pomarancze?

"Idę gryząc pomarańcze,
Ziemia pod nogami tańczy.

Tabadaj, tabadaj, tabada taj,"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 12:12   #79
Aga
Junior Member
 
Aga's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Warszawa
Posts: 200
Default

Może chociaż w pomarańczach bez chemii są WIELKIE TŁUSTE robaki
Aga jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 13:06   #80
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

szczeniaki sa swietne! Ja chce juz swoje...
najlepsza ta gorniara na ogonie Gierka (jak sie domyslam )
niech ladnie pracuje w ratownictwie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org