Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-02-2005, 09:13   #21
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No jo, ale ve všední den kolem čtvrté nechodím venčit já, protože jsem ještě v práci (nebo právě na cestě domů) - v tuto dobu s Lexinou chodí většinou můj táta. Pokud myslíte tu ovčandu vedle školky, tak na tu je Lexina zvláště vysazená, když byla Lexina odrostlejší štěně, tak ji ta ovčanda kousla do nohy (roztrhla jí celkem slušně tlapku). Karel.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2005, 10:39   #22
wami
Junior Member
 
wami's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Stonava
Posts: 35
Send a message via ICQ to wami
Default

Jj. tak to byla Lexina a Vas tata, koho jsem nekolikrat potkala...

A ja si tak nejak Lexinku spojila s Vasim tatou a porad se divila, kde ten clovek bere tu spoustu energie potrebnou na cvicak...

A s tou ovcandou se Lexine nedivim...

Tak moc dekuju za upresneni... Ja se ozvu kvuli toho cvicaku, ale jeste presne nevim, jak to ted budu mit s praci a se skolou, a navic stendovi je teprve sest tydnu, takze to ma jeste nejakou tu chvilku cas...

Preju krasny den!
wami jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2005, 12:48   #23
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jestli se můžu zeptat, od koho máte štěňátko? Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2005, 13:57   #24
wami
Junior Member
 
wami's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Stonava
Posts: 35
Send a message via ICQ to wami
Default

odpovidam soukr. zpravou...
wami jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2005, 19:03   #25
Majka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Location: Praha
Posts: 2
Default dotaz - cvičáky v Praze

Čévéčkáři Pražáci
Máte někdo zkušenosti s cvičákem v Hloubětíně (konkrétně s přípravkou pro štěňata), nebo případně s jinými cvičáky v Praze? Našemu štěněti jsou teď tři měsíce - má smysl začít s ním chodit na cvičák už teď někdy v nejbližší době, nebo radši počkat, až bude starší?
Majka jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2005, 22:28   #26
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Majko,
na cvičák v Hloubětíně chodí v současnosti 5-6 čévéček. Nevím jak ostatní, ale já jsem tam již několik let a jsem spokojen (i když všude se najdou problémy ).
S 3 měsíčním štěnětem bych ještě do přípravky nechodil (navíc přípravka už běží cca 3 týdny) ale jistě se vyplatí na cvičák chodit aby si pes zvykl. Pokud budeš mít zájem, budu v Hloubětíně v sobotu nebo v neděli dopoledne (který den to bude budu vědět někdy ve čtvrtek) tak se můžeš ozvat (602321477).

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2005, 13:01   #27
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default

tak já jsem se byla podívat na Hloubětín a kromě toho, že jsou tam čsv, tak jsem nenašla rozdíl mezi tím, kam chodím teď, to jest na ZKO Jinonice a jsem tam spokojená. Jediný rozdíl, který jsem zaznamenala je to, že tam nemusím v osm ráno (nebo, v kolik je ten hloubětín), což pro mě byla smrt, kdž tam jedu sockou dvě hodiny, ale ve dvě odpoledne :-) jednak je to blízko a jednak se na cvičení můžu soustředit já i pes.
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2006, 12:29   #28
LenkaT
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 6
Default Dotaz: cvičák

Ahojky mohl byste mi někdo poradit kam se dá na Jičínsku chodit na cvičák? Děkuji
LenkaT jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2006, 17:11   #29
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Nejlépe když se zeptáš známých, kam chodí oni. I když někde nemají zkušenosti s ČSV, není to problém, pokud jsou rozumní a přizpůsobí metodu výcviku psovi (ne psa výcviku). Klidně objeď několik cvičáků v okolí a pak se rozhodni pro ten, kde se budeš cítit s pejskem nejlépe a v dobrém kolektivu. Cvičák, kde se jen křičí a lidi se nemají rádi, je nanic. Pes vnímá i atmosféru kolem sebe.
Není to sice nic konkrétního, ale aspoň tak.
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 01-02-2006, 17:48   #30
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Já bych řekla, koukni se sem http://www.wolfdog.org/ces/articles/1120.html
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2007, 10:10   #31
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default Cvicak

Ahojte,
mam nove steniatko CSV - 8 tyzdnove. Mam aj starsieho psa NO, sucka CSV vyzera dost dominantna, no vcera si to "vysvetlili", vyzeralo to dost drsne, az som vahala, ci nemam zakrocit.
Pomaly hladam pre nu vhodny cvicak v Bratislave. Viete mi niekto poradit, kde maju skusenosti s CSV? Dostala som odporucanie na KKSI na Starom ihrisku..
Ocenim vsetky vase skusenosti a rady.
Dakujem!
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2007, 10:51   #32
Elar
Junior Member
 
Elar's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Bratislava
Posts: 74
Send a message via ICQ to Elar
Default

Dobrý, ja som tiež z Bratislavy a mám dvojročnú fenu ČSV. Na cvičák som s nou chodila tu u nás v Devínskej Novej Vsi pri rybníku. Sú tu fakt cvičitelia ktorí psom rozumejú a mne velmi velmi pomohli.
Elar jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2007, 11:01   #33
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

nejlepší by bylo kdyby ses s psíkem vydala obhlídnou všecky cvičáky v okolí, koukla na metoy výcviku a přístup k psům a vybrala si ten kde se budete cítit nejlépe, ne vždycky je nejlepší cvičák tím nejlepším pro psa a jeho majitele
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2007, 11:05   #34
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Jeeej, dakujem. Devinska je dost daleko, ja byvam v casti Ruzinov. Som rada, ze som nasla niekoho z BA, kto ma CSV
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 10:02   #35
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Evelin, Elar,

ja som tiez z BA, tentokrat z Dubravky. Tiez sa chystam chodit na cvicak, len mi to casovo moc nevyhovuje, ale keby sme sa dohodli, tak by sa lahsie islo...

Ten cvicak pri rybniku to su byvali policajti ci nie? Lebo ti mi boli odporuceni. A ake su tam vycvikove casy? Vikendy poobede asi moc nie, ze?

Inak Ruzinov je bohuzial mooc odruky, tam sa moc nevyznam. U nas v Dubravke bol cvicak zruseny, tak to tiez nemam moc jednoduche.

Majte sa krasne a vycviku zdar ;o) !
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 10:27   #36
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Ahoj Saschia,
Stare ihrisko je blizko Vajnorskej - Nove mesto. Volala som tam a ze uz tam mali par ceveciek. Pojdem sa tam mrknut, len mala este nema vsetky ockovania, ma len 8 tyzdnov, tak potom.
Ako stareho mas psika Ty?
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 10:41   #37
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, my uz budeme mat 10 mesiacov. Zatial ju cvicim sama, plus co sme sa naucili na tabore... Samozrejme ako to cloveku casovo vyhovuje tak s chodenim na cvicak sa da zacat kedykolvek. Ja som malu brala medzi psy a ludi hned ako som ju doviezla z Oravy, cize necele dva mesiace, hoci este nebola preockovana. Ale prave tie prve tyzdne su velmi dolezite.

Na tvojom mieste ak mas cas, tak by som zobrala malu na cvicak pozriet a porozpravat sa s vycvikarmi, dohodnut, kedy a ako zacat, male stena staci proste socializovat a ucit zakladne veci ako privolanie (aj bez predsadnutia) a aby sa slusne spravala na voditku, a hlavne nech sa vyblbne so psiskami a nauci ako spravne komunikovat.
Ale rovnako dolezite je brat ju medzi ludi, ja som moju vlacila do roboty a autobusom a do Auparku a ked sa niekto len trosku zahladel na nu tak som ju daval hladkat, a teraz je s nej mila potvora ktora sa chce s kazdym hrat a kazdeho ozuzlavat ;o) Boci len od vyrazne alkoholom pachnucich ludi (ale sampus jej na Novy rok chutil, potvore ).
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 10:55   #38
Elar
Junior Member
 
Elar's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Bratislava
Posts: 74
Send a message via ICQ to Elar
Default

Saschia,

neviem či myslíš to isté lebo v devínskej sú dva cvičáky... aale cvičitelia sú aj policajti... je ich tam viac... Cvičí sa cez víkendy .. doobda od deviatej také dve hodiny s tým že robia prestávky kedy sa všetci psi pustia a lietajú po areály... vrelo odporúčam.

Zuzana
Elar jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 11:39   #39
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Elar,

moj problem je ze vikendove doobedia varim... Mne by bodol cvicak poobede. Este tak nedelu by som mozno mohla - cvici sa aj v nedelu? A co to asi stoji? Tuto nedelu tu sice niesom ale tu dalsiu by som uz teoreticky mohla prist.

Dik moc
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 18:29   #40
Elar
Junior Member
 
Elar's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Bratislava
Posts: 74
Send a message via ICQ to Elar
Default

No jasné cvičia aj v nedelu.... Kolko to stojí to ti neviem povedať.. ale ked zaplatíš môžeš tam chodiť kým nebude pripravená na skúšku.. (základná poslušnosť)a ak tam chceš chodiť aj potom tak sa platí 500 korún na rok ako členský poplatok...ale ten základný poplatok ten neviem kolko je ale neni to velká suma )
Elar jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org