Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-10-2010, 11:39   #61
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Teraz jeszcze jak najbardziej ma ochotę na zabawę, bieganie i treningi
Nie jest niepełnosprawna
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2010, 21:45   #62
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Szelki które ma Aszcur to sledy, Łowca ma guardy - na Kalinke nie pasowały ani jedne ani drugie, dlatego u tegoż samego przedstawiciela kupiliśmy lashe.
Dzisiaj w trakcie trwania zawodów w Mikołowie-Kamionce przymierzyliśmy lashe u przedstawiciela firmy ManMat. Okazało się, że ten typ szeleczek jest nie dla Łowcy; nawet maksymalny rozmiar jest jednak zbyt obcisły; bardziej opasuje (zbyt mocno) szyję, niż opiera się na piersi. Jutro (drugi dzień zawodów) przymierzymy mu może jeszcze inne, a jeśli nie - pozostaniemy przy naszych guardach; organizatorzy nie robili na szczęście z ich powodu najmniejszych problemów.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2010, 23:29   #63
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
a jeśli nie - pozostaniemy przy naszych guardach; organizatorzy nie robili na szczęście z ich powodu najmniejszych problemów.
To startowaliście, że mieliby robić ?
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 09:52   #64
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Manu View Post
To startowaliście, że mieliby robić ?
Yhyyy Jacek odważył się na debiut z Łowcą w canicrossie, a Kaja (córa) "załatwiła" sobie psa dla siebie i też startowała w juniorach (konkretnie w młodziczkach ). Przy czym jej "pociągowiec" wzbudził wiele sympatycznych uśmiechów i komentarzy wśród widzów i innych zawodników, bo wśród tych wszystkich haszczaków, mamutów, greysterów, eurodogów, grenlandów itp. był jedynym terrierem. (konkretnie airedale terrierem); na koniec konferansjer powiedział, że to nowa rasa; terrier północno-syberyjski.
Jak się trochę odrobimy po dwu dniach, wrzucę parę fotek do odrębnego tematu.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 11:53   #65
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Tutaj znalazłam do kupienia kilka artykułów JULIUS K9, ktoś z Was kupował może coś u nich?

http://www.p1es.pl/index.php
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 12:37   #66
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Tutaj znalazłam do kupienia kilka artykułów JULIUS K9, ktoś z Was kupował może coś u nich?

http://www.p1es.pl/index.php

Ja kupowałam tam szelki, ale co się namęczyłam to moje. Ostatecznie musiałam kupić u pośrednika. Swoją drogą do tej pory nie doczekałam się na zamawiany pas dyspresyjny, a zamówienie składałam z dwa miesiące temu (Szelki też przyszły dużo dużo później). Nasza znajoma też nie dała rady dogadać się z tym Panem, a chciała złożyć spore zamówienie. Natomiast chłopcy z Poznania- rodzimego miasta sklepu byli zadowoleni.

Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło- od moich informatorów wiem, że najdalej w połowie lutego rusza nowy sklep z sprzętem K9 i nie będzie problemów z dostawami, a nawet mają być przewidziane zniżki dla wilczaków
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND

Last edited by Witek; 12-01-2011 at 12:54.
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 15:28   #67
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Tutaj znalazłam do kupienia kilka artykułów JULIUS K9, ktoś z Was kupował może coś u nich?

http://www.p1es.pl/index.php
moje psy prawe wszystko ma z nich. ale my mami odzial u nas to problemow nima- moga paczke i kurjerem wyslac czy przez kogo oddac. Fajne produkcje maja i dobrej jakosci.

teras mam duza milosc na smyczi z guma- super rzec
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 15:43   #68
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ja kupowałam tam szelki, ale co się namęczyłam to moje. Ostatecznie musiałam kupić u pośrednika. Swoją drogą do tej pory nie doczekałam się na zamawiany pas dyspresyjny, a zamówienie składałam z dwa miesiące temu (Szelki też przyszły dużo dużo później). Nasza znajoma też nie dała rady dogadać się z tym Panem, a chciała złożyć spore zamówienie. Natomiast chłopcy z Poznania- rodzimego miasta sklepu byli zadowoleni.

Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło- od moich informatorów wiem, że najdalej w połowie lutego rusza nowy sklep z sprzętem K9 i nie będzie problemów z dostawami, a nawet mają być przewidziane zniżki dla wilczaków

Ponieważ dzwonił do mnie Pan z p1es.pl grożąc mi konsekwencjami prawnymi prostuję:

NIE WIEM na czym polegała istota nie dogadania się wyżej wymienionego sklepu z naszą znajomą. I nie jest to moje osobiste doświadczenie.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 15:53   #69
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ponieważ dzwonił do mnie Pan z p1es.pl grożąc mi konsekwencjami prawnymi prostuję:

NIE WIEM na czym polegała istota nie dogadania się wyżej wymienionego sklepu z naszą znajomą. I nie jest to moje osobiste doświadczenie.
Hłe, hłe, Wielki Brat czuwa

A tak BTW, do czego służą takie szelki? tzn do zaprzęgu chyba nie?
anula jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 16:00   #70
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
moje psy prawe wszystko ma z nich. ale my mami odzial u nas to problemow nima- moga paczke i kurjerem wyslac czy przez kogo oddac. Fajne produkcje maja i dobrej jakosci.

teras mam duza milosc na smyczi z guma- super rzec
Wolfin, powiedz coś więcej - tzn ta guma to jako amortyzacja? ja mam w zasadzie czasem problem z ciągnięciem smyczy albo taśmy, i zastanawialam sie, czy mozna to jakoś zniwelować dla dobra psa i mojego...
wiem, ze sa amortyzatory z gumy i takie sprezynowe - ktory jest lepszy w jakim przypadku?
jestem zielona, wiec pytam, nie śmiać się poproszę...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 16:36   #71
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Wolfin, powiedz coś więcej - tzn ta guma to jako amortyzacja? ja mam w zasadzie czasem problem z ciągnięciem smyczy albo taśmy, i zastanawialam sie, czy mozna to jakoś zniwelować dla dobra psa i mojego...
wiem, ze sa amortyzatory z gumy i takie sprezynowe - ktory jest lepszy w jakim przypadku?
jestem zielona, wiec pytam, nie śmiać się poproszę...
nie to cala smycz jest z guma ona nie brudzi sie oraz tryma sie w rekach czy rekawicach i trudno wyrwac ja bo mocno trzyma sie nawet kedy mokra jest
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 18:33   #72
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ponieważ dzwonił do mnie Pan z p1es.pl grożąc mi konsekwencjami prawnymi prostuję:
.
Dla mnie to dyskwalifikuje taki sklep, choćby miał te szelki ze złota i za darmo
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 13:23   #73
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Hłe, hłe, Wielki Brat czuwa



A tak BTW, do czego służą takie szelki? tzn do zaprzęgu chyba nie?
Faktycznie. Wielki Brat czuwa


Jakbym miała takie to bym używała do tropienia. Fajna w nich jest też możliwość dokupienia sakw, chociaż na razie nie wyobrażam sobie by mój Liszkam mógł spokojnie chodzić w takim plecaczku.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 13:29   #74
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Wolfin, powiedz coś więcej - tzn ta guma to jako amortyzacja? ja mam w zasadzie czasem problem z ciągnięciem smyczy albo taśmy, i zastanawialam sie, czy mozna to jakoś zniwelować dla dobra psa i mojego...
wiem, ze sa amortyzatory z gumy i takie sprezynowe - ktory jest lepszy w jakim przypadku?
jestem zielona, wiec pytam, nie śmiać się poproszę...
Moim zdaniem na spacery lepiej jest chodzić na zwykłej smyczy, ma się wtedy lepszą kontrolę nad psem, czasami są takie sytuacje że trzeba psa trzymać krótko bo np. chce coś zjeść z ziemi, bo chce skoczyć na człowieka lub psa, a amortyzator się rozciągnie i mu się uda.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 16:05   #75
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Z tego co wiem to trenerzy w ogóle odradzają linki z amortyzatorem jeśli chodzi o szkolenie psów, czy też codzienne spacery. Natomiast super się sprawdzają przy dogtrekingu czy innych sportach gdzie pies MA ciągnąć, bo niweluje to dyskomfort małych pojedyńczych pociągnięć.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 16:08   #76
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

jejku mowilam juz to bez amortizatorow, to smycz normalna tylko z guma na powierchniu zeby nie wypuszczic smyczi z reki kedy jest mokra, dobra fiksacja

http://julius-k9.lt/catalog/product_...roducts_id=143
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 17:43   #77
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
dobra fiksacja
dobra fiksacja=dobre wariactwo
anula jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 19:23   #78
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dla mnie to dyskwalifikuje taki sklep, choćby miał te szelki ze złota i za darmo
Co prawda szelek ze złota i za darmo nie ma na razie, ale są porządne Juliusy i to z dostawą prawie do domu
Mam to szczęście, że mieszkam na trasie i Pan z p1es okazał się bardzo wporządku i zaraz na drugi dzień od telefonu miałem szeleczki 40 metrów od domu. Więc jak dla mnie wszystko bardzo wporzadku i mogę polecić.
Wiem, że były problemy z funkcjonowaniem strony i maile zwyczajnie nie dochodziły do w/w Pana dlatego część zamówień napotkała pewne utrudnienia, ale telefonicznie dało się wszystko dogadać.
Podobno całość już naprawiona i działa więc problemów nie powinno już być.
Ja jestem super zadowolony z szelek i używamy ich codziennie. Dla Ardala i dla nas rewolucja i wielkie zmiany na plus
Domawiam jeszcze latarki i być może sakwy i wojujemy świat
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 20:20   #79
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Kamoszka, nie to Kłopoty techniczne ludzka rzecz, wszystko się może zdarzyć, ale nawet jeśli coś poszło nie tak, to się dokłada starań aby na przyszłość się nie zdarzyło. I w ogóle nie czepiam się żadnych kłopotów przejściowych
Ale jak czytam, że ktoś, kto to czyta "z partyzanta", zamiast się zalogować, przedstawić i sprostować, woli dzwonić i straszyć to dla mnie wystawia sobie negatywne świadectwo.Metoda na dzwonienie i straszenie to nie jest metoda na zdobycie klientów - jak dla mnie (dobrze, że nie przysłał do Magdy Griszy i Wani z drewnianymi argumentami);p A szeleczki zacne, nie neguję.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 13-01-2011 at 20:23.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2011, 20:39   #80
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
(dobrze, że nie przysłał do Magdy Griszy i Wani z drewnianymi argumentami);p A szeleczki zacne, nie neguję.
Heheheh skąd wiesz, że Grisza i Wania to jego przedstawiciele handlowi? Oni tylko dowożą towar (tylko czasem wywożą klientów).

W zupełności się z Tobą i Magdą zgadzam!!!
No kurde, wiadomo przecież!!!
Pozdrowionka!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org