Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2010, 12:58   #61
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jan Markup se o ČSV zajímal delší dobu a na první pohled budil dojem člověka, co bezpečně zná potřeby psů. Bohužel není to tak úplně pravda.
Mám s ním naprosto stejnou zkušenost. Budil dojem člověka, který se o plemeno hluboce zajímá a dokonce mi psal, že "...Chci v budoucnu se chovu tohoto nadherneho plemene venovat, ...". Měl haldu dotazů ohledně původu plemene, zdravotního stavu, řízení chovu atd. To bylo v době, kdy mne přesvědčoval, abychom mu rozšířili jeho přístupová práva do databáze, přestože není majitelem ČsV. Potom z něj vypadlo, že čévéčko momentálně (rok 2005) mít nemůže, protože si pořídil jakéhosi křížence !!! Potom jsem s ním přerušil kontakty, protože začalo jeho blízké přátelství s partičkou, která se v té době snažila Klub rozbít. Nakonec tedy skončil u Jiřiny a jak to dopadlo asi není žádným překvapením
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 13:05   #62
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Jeníku, měla bych na Tebe jeden jediný - jednoduchý dotaz:
Je pravda, že jsi Akašu jako štěně bral ke kolu? A pokud ano - kolik jí bylo měsíců?

(Tedy jsou to vlastně dotazy dva, ale naprosto úzce související - odpověď stačí ano/ne a xy měsíců)
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 13:15   #63
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Nechci se do toho sporu plést. Ale řeším, jeden podobný případ se svým "Áčkem" a nedá mi to nereagovat. Pokud vím (a co jsem slyšela), bylo ti nabídnuto "nemocnou" Akašu vrátit zpět chovatelce. Proč jsi to tedy neudělal když je podle tebe pořád nemocná a stěžuješ si na ni? A označuješ Československé vlčáky jako nemocné plemeno.

Panebože kupujete si zvíře a né věc, které roste a vyvyjí se a může být ovlivněna vnějšími faktory. Názory a chování některých původně "normálních a vhodných lidí" pro naše štěňata opravdu překvapí, když se objeví nějaký problém (mluvím z vlastní zkušensti, teď to nemyslím na Jeníka a Jeho fenu). Kupujete si psa jako kamaráda a společníka, se kterým pokud to půjde budete skládat zkoušky, chodit po výstavách a uchovníte jej? Ano to je snem každého druhého majitele, ale co když onen pejsek nebude mít zoubek, který pro uchovnění potřebuje, nebo ho nebude cvičení, stopování, obrany, agility a bůhví co jste si vysnili bavit? Nazvu ho bezceným a budu se soudit s chovatelem? Každý solidní chovatel by měl být ochoten v případě problému to s majitelem řešit. Pokud vím chovatelka Vám nabídla odkoupení zpět. To jsem nabídla i já mým majitelům, to že Vy a mnozí další s tím nebudete souhlasit je Váš problém, ale neplivejte kolem sebe, když Vám bylo solidní jednání nabídnuto. Ach jo... Mohu si jen povdechout a mrzí mě to už kvůli tomu, jakou péči jim jako chovatel poskytujeme a pak se dočkáme jen pomluv a nadávek.

Last edited by Stela; 13-04-2010 at 13:17.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:09   #64
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Ucho má šité pouze díky napadení jiným psem, takže to se ani nepočítá. :-(
Tohle je lež, k ostatnímu se vyjadřovat nebudu a ucho nespravoval MVDr. Duchek.
Vše ti bylo vysvětleno a osvětleno nejméně 100 x a to možná i několik let, kdy jsi se vnucoval a žádal konzulatce u kde koho. Víc nemá s tebou smysl ztrácet čas, vše se u tebe míjí účinkem. " Podělal " jsi vše co jsi mohl.

Nikdo nechováme jen šampiony s geneticky zafixovaným 100% zdravím, kvalitní povahou, životností 17 let! To by bylo nádherné, sen každého chovatele a možná bude skutěčně někdy v budoucnu možné " vyměnit poškozené geny " za zdravé a DNA dotvořit ve zkumavce. Ale to už opravdu s chovatelstvím nebude mít nic společného. V humání medicině se tato možnost však rychle uchytí.
Lidská populace je ta nejnemocnější snažící se zachránit vše - to je humanita, to je lidské, ale s přírodním výběrem to nemá už nic společného....
Pokud je Akaša tak špatná a nemocná, jistě se o své vůli a sám se vzdáš možnosti chovat a nebudeš se snažit protlačit ji do chovu pomocí operací a medikamentů!

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:26   #65
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Já se k tomu taky rád vyjádřím. Jiřino, mám ještě 3 psy, každý má karpy, biochemku v pohodě, takže o dietetických chybách nemůže být ani řeč. Kromě jednoho zdravé kyčle, atd. Dokážu si zátěž u zvířete určit. ....
jako běh u kola? pokud to taky není pravda, proč jsi to telefonoval těm, co tady s tebou začli diskutovat?

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
A všimla si toho i Monika s Danielou, když ji viděly na Suchdole. měla pěkné "hokejky".
"hokejky" ve 4 měsících začala mít po pádu ze schodů nebo po upadnutí při přeskoku lavičky? Měla z toho bouli, sám jsi říkal, že jí proti bolesti nic dávat nebudeš, že by moc lítala. Tak si začala ulevoval. Ano všimly si toho Daniela s Monikou, protože jsi na Suchdole a já jí viděla akorád s dlahou na uchu, a při podřizování a vítání se s rodiči jsem si toho opravdu nevšimla. Je dobře , že jí dáváš vápník a že se zlepšila . V nezištnost dr. Duchka až tak úplně nevěřím. Neznám ho a odbornost a dovednost v žádném případě nezpochybńuji.Pokud si však majitel přeje zákrok a časté prohlídky a výkony u svého psa , je pro něj lukrativní.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:48   #66
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Lidská populace je ta nejnemocnější snažící se zachránit vše - to je humanita, to je lidské, ale s přírodním výběrem to nemá už nic společného....
Pokud je Akaša tak špatná a nemocná, jistě se o své vůli a sám se vzdáš možnosti chovat a nebudeš se snažit protlačit ji do chovu pomocí operací a medikamentů!
Skutečnost ze v prirode existuje neomylny prirodni vyber, neznamena ze v prirode nevznikaji alespon v male mire defektni jedinci. Bohudik diky prisnost v principech vlci smecky, se nevhodne mutace nesiri.
S upravou vadnych mutaci formou in vitro nesouhlasim, dle meho postaci prisnost pri posuzovani chovnosti daneho jedince. Idealni je prisnost, v ramci objektivnosti. Skoda ze je CSV relativne malo, jinak by mohla byt prisnost vetsi . Verim ze CSV se budou ubirat touto cestou, to jest maximum pro plemeno, ne pro jedince co chteji za kazdou cenu uchovnit.....bez ohledu na negativni prinos pro cele plemeno.

Jen doufam , ze timto nekoho nepopudim, je to jen muj amatersky nazor, na nikoho konkretniho nenarazim.
M.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 15:15   #67
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Skutečnost ze v prirode existuje neomylny prirodni vyber, neznamena ze v prirode nevznikaji alespon v male mire defektni jedinci. M.

Samozřejmě, že i v přírodě se rodí " defektní " jedinci. Vady neslučitelné se životem - takovýto jedinci hynou rychle a nebo, pokud je to " nedostatek " slučitelný se životem, mohou přežívat či žít, zapojit se i do plemenitby. To je opravdu na přírodě.

Vše o úpravě DNA v rámci chovu psů jsou spekulace, samozřejmě my se praktického využití jistě nedožijeme a nebo budeme hodně staří :0)

Plemeno ČSV není jiné, než jiná plemena psů současnosti, rozhodně to není psí " superman. "
Plemeno by si zasloužilo rozsáhlou studii týkající se zdraví a reprodukčních vlastností a snad se to i podaří v rámci diplomové práce na ČZU.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 13-04-2010 at 15:17.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 15:28   #68
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Idealni je prisnost, v ramci objektivnosti. Skoda ze je CSV relativne malo, jinak by mohla byt prisnost vetsi . M.

Posuzování cca 2 letých zvířat je věc ošemetná. Skutečnou kvalitu jedince a plemennou hodnotu jsme schopni posoudit až na konci jeho života!
Některá onemocnění např.: jako PRA či imunologické poruchy, reprodukční problémy psů i fen, či ztráta mateřských instinktů jsou pouhým okem nezjistitelné.
Bonitace není samospasitelná.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 19:59   #69
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jeníku, majitelé se dělí na dvě základní skupiny.
První - tu máme všichni, rádi jsou ti, kteří nevidí v každé "odchylce", kterou většina psů během vývoje projde problém. Odchylce exteriérové, povahové, zdravotní .... Jsou se zvířetem převážně, nebo úplně spokojení a těší se z jeho vlastnictví. Hledají to pozitivní.
Druhá skupina jsou nagativisté - věční stěžovatelé. Ty patříš do té druhé.
Měla jsem z tebe pocit, že jsi sice velký mluvka, ale budeš mít Akašu rád takovou jaká bude. Tys jí ale začal plánovat záhy hvězdnou budoucnost a to je ve vetšině případů začátek konce. Možná zákon schválnosti - nevím. (Mluvím z vlastní zkušenosti).
Když se se mnou Jiřina radila, jestli ti má štěně dát, řekla jsem ano. Byla to chyba. Ani ve snu by ma nenapadlo, že od tebe budu jednou číst na čévéčkářském foru, jak nepovedené plemeno máme .....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 06:26   #70
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela

Jeníku, majitelé se dělí na dvě základní skupiny.

Když se se mnou Jiřina radila, jestli ti má štěně dát, řekla jsem ano. Byla to chyba. Ani ve snu by ma nenapadlo, že od tebe budu jednou číst na čévéčkářském foru, jak nepovedené plemeno máme .....
Neradila jsem se jen s Danielou. Ano řekla i Eva. Striktně proti byla Monika , Jarka Mrkosová a Hanka Křížová. Bohužel, vybrala jsem si to ano. Pro Akašu jsem měla zájemce z ciziny, u Tebe " záruku", že bude doma a bude viděna. Bohužel to se mi splnilo. Ví o ní snad každý, ale úplně jinak. Můj dojem je, že kdyby sis vybral jinou,třeba Aequitas nebo Aryu, bude na tom stejně, jako je dneska Akaša.
Přivez ji do Roudnice. Budou tam i sestry. Pokud chceš, přijedu bez psů, abych si jí mohla odvést. Nesplňuje Tvoje představy a nikdy s ní nebudeš spokojený. Uleví se Tobě, Akaše a všem kterým věčně meiluješ a nutíš je poslouchat dlouhé "odborné" telefonické hovory, plné nesmyslů a slov jako přátelé já, já, já. Věř , že 3/4 zůčastněných vůbec nechápe proč jim voláš, kdes vůbec sehnal jejich číslo a radši by se ten čas věnovali svým psům.
____
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 14-04-2010 at 06:52.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 06:47   #71
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

omlouvám se příspěvek se mi nahrál 2x
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 14-04-2010 at 06:53.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 08:13   #72
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Jeník

Donedávna jsem se utěšovala tím, že exemplární idiot se může v tak malém společenství lidí, jako je okruh majitelů ČSV v ČR, vyskytnout jen snad jednou za 50 let. Omyl.

Jeník také píše sáhodlouhé příspěvky, volá na všechny světové strany, vnucuje se k lidem, kteří o něj vůbec nestojí, tváří se jako kamarád, sbírá informace, které ovšem posléze úplně překroutí, protože nechápe hlubší souvislosti, všemu rozumí nejlépe, lže o věcech, o kterých široký okruh (díky jeho vlastní "radioaktivitě") lidí ví, jak to bylo ve skutečnosti a snad tomu sám opravdu věří jak to prezentuje teď (aneb nemocný člověk, chorobný lhář), dělá pokusy na svých zvířatech, tentokrát ne "výcvikové", ale výživové a veterinární.

Omlovám se Jiřině, že jsem Jeníkovi uvěřila, že se u něho bude ČSV mít dobře. Na základní otázku - co bude s Akašou, když nebude hvězda a nebo nepůjde do chovu nám tenkrát odpověděl, že na tom vůbec nezáleží, že chce ČSV. Doba a podmínky na jeho pořízení se mi oopravdu nezdály v případě Jeníka vhodné, ale on v tom problém neviděl....

V zápětí začal na štěněti hledat kde který chlup jí roste pod špatným úhlem a běhat s ní na veterinu. Porušil kupní smlouvu, se psem je nespokojen, pomlouvá ČSV - Akašu vrátit nechce.....Na ČSV akci nikdy v životě nebyl. Psa žádného nevycvičil - zkoušku vloh u retrívra ani ZOPku u NO neberu opravdu jako výcvik.

Ta "chudinka" Akaša co trpí kde čím, co je potřeba ihned operovat či alespoň léčit by u normálního člověka byla normální mladá fena s normálními nedostatky v exteriéru, které jsou u ČSV běžné - dosud by neabsolvovala ani jednu narkózu, nikdo by na ní nedělal "vytrvalostní" testy u kola, netrpěla by onou "vážnou" potravinouvou alergií a byla by normálně schopna trávit maso.

VZKAZ PRO JENÍKA:

Pokud Akašu vrátíš a dáš navždy ruce od ČSV a raději i ostatních plemen pryč - možná si tě ještě budu alespoň trochu vážit. Jinak ti vřele doporučuji aby ses mi zdaleka vyhnul....
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:09   #73
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Tak mi to nakonec nedalo a musím taky přispět svou "troškou". Nestačím se divit, co tu je schopný Jeník napsat, je to poučení pro všechny ostatní chovatele... naprosto nechápu, proč fenku nevrátil chovatelce, když je to s ní tak hrozně špatné. Určitě by to bylo prospěšné pro všechny strany, pro Jeníka, chovatelku a nejvíc asi pro Akašu.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:17   #74
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jenže do lidí nikdo nevidí (tím teď nemyslím jen Jeníka). Při koupi štěněte naslibují hory doly a pak jsme rádi, že je dokopeme aspoň na rtg....Z toho se nedá poučit. Já se snažím vybírat dobrý domov pro moje štěňata pořád stejně a stejně se stává, že si prcka vezmu zpět nebo mu hledám nový domov.
Lidi to prostě někdy neodhadnou, neposlouchají co jim říkám a pak jsou překvapeni, že je čsv jaký je....
Myslím, že tohle zažil nebo zažije každý chovatel.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 12:02   #75
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Jenže do lidí nikdo nevidí (tím teď nemyslím jen Jeníka). Při koupi štěněte naslibují hory doly a pak jsme rádi, že je dokopeme aspoň na rtg....Z toho se nedá poučit. Já se snažím vybírat dobrý domov pro moje štěňata pořád stejně a stejně se stává, že si prcka vezmu zpět nebo mu hledám nový domov.
Lidi to prostě někdy neodhadnou, neposlouchají co jim říkám a pak jsou překvapeni, že je čsv jaký je....
Myslím, že tohle zažil nebo zažije každý chovatel.
To asi bohužel ano, jen doufám, že ne v takovém extrému jako Jiřina
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 12:07   #76
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Nejhorší je, že ti tito lidé co mají psa bezcenného, který ztrácí hodnotu, nemocného a bůh ví co ještě, ti řeknou, že ti jej nevrátí protože ho přece (můj případ) po 4 měsících mají rádi a jak by bylo hrozné pro chudáčka malého když by ho opustili. Tak buď psa mám ráda takového jaký je i s vady, nedostatky, nemocemi, dkk apod. a nebo si jej nemám pořizovat. Nechápu co tito lidé chtějí? POkud jsou se psem nespokojeni mají ho vrátit, pokud psa mají "rádi" mají si ho nechat a nepomlouvat všechny kolem a hlavně samotného psa.
Nechci to tak blbě říci, ale jsem ráda, že vím, že jsem nebyla a bohužel ani nebudu jenom já ta hloupá, která prodala psa "hodným lidem".
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 12:09   #77
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
To asi bohužel ano, jen doufám, že ne v takovém extrému jako Jiřina
Já to mám dosti podobné... Nikdy to není dobré, když narazíš na takové lidi. Pak říkají o psu věci, které nejvíce raní chovatele.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 15:31   #78
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Jeníku, měla bych na Tebe jeden jediný - jednoduchý dotaz:
Je pravda, že jsi Akašu jako štěně bral ke kolu? A pokud ano - kolik jí bylo měsíců?

(Tedy jsou to vlastně dotazy dva, ale naprosto úzce související - odpověď stačí ano/ne a xy měsíců)
Heleno, dovolím si odpovědět přímo to, co mi říkal Jeník do telefonu. Ano, ke kolu ji bral, ve 4ech měsících se starší čubou (xČSV) a na 6km, kde si běhala vlastním tempem a potom ještě skotačila doma. Pak zjistil, že to nepomáhá a patrně přišly další problémy, tak pohyb zkrouhnul na procházky na vodítku a bohužel on má tu smůlu, že ikdyž má Akaša perfektní přivolání, tak musí chodit pořád na vodítku, aby se zbytečným pohybem nezabila.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 16:44   #79
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Heleno, dovolím si odpovědět přímo to, co mi říkal Jeník do telefonu. Ano, ke kolu ji bral, ve 4ech měsících se starší čubou (xČSV) a na 6km, kde si běhala vlastním tempem a potom ještě skotačila doma. Pak zjistil, že to nepomáhá a patrně přišly další problémy, tak pohyb zkrouhnul na procházky na vodítku a bohužel on má tu smůlu, že ikdyž má Akaša perfektní přivolání, tak musí chodit pořád na vodítku, aby se zbytečným pohybem nezabila.
Je mi z tu z některých příspěvků hodně smutno. Nebudu už reagovat na lži a pomluvy, které se tu o mém psu šíří. To, co jsem chtěla říci, jsme si vyříkaly s Jiřkou. Bohužel ale musím reagovat na nesmysl v podobě zátěžových testů u kola. Akaša rozhodně neběhala 6km u kola, neboť u kola neběhala vůbec. Pokud Jenik jezdil, pak jedině s naší nejstarší čubinou a bulicí, které obě k tomu mají zdravotní dispozice. Zbytek smečky, tedy golden s dysplazii a Akaška, zůstavali se mnou a dělali jsme běžné procházky s ohledem na zdravotní stav příp. věk jedince. Netuším, kde berete tu drzost odpovídat za majitele, notabene když jste se s námi ani nikdy nesetkal!
Akaša žádnou estetickou operaci ucha neprodělala, rozhodně nespadla ze schodů a Evo, zkoušky, které máme složené jsou trochu jiné než ty píšeš.

To, co napsal Jenik, nebylo v pořádku, nebo alespoň to velké bodnutí do vosího hnízda v podobě nepovedeného plemene. Ale Akaša je naprosto normální pes s lehkými, řekněme "vadami na kráse" - například špatná hladina ALP v krvi, což ale rozhodně není vylučující vada a rozhodně není monstrem, jakého z ní tato debata udělala.

Akaša se má výborně, žije plnohodnotný a šťastný život ve své psí i lidské smečce. Byla bych ráda, pokud bude mít ještě někdo z vás pocit, že je týrána a měla by být odebrána, aby mi napsal a můžeme si domluvit kupříkladu venčení, aby nevznikaly takovéto fámy.
Děkuji.
Lucie Markupová - šťastný majitel Akaši Arqevy
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 17:27   #80
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Akaša žádnou estetickou operaci ucha neprodělala
LUCIE!
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org