Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-08-2010, 22:26   #1
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default Białystok -28,29.08.2010

Aby ukrócić majaczenia sieradzkich mamrotowców podaję do publicznej wiadomości /bez ukrywania niewygodnych fragmentów/ opis Laili /i ocenę uzyskaną u p.Sędziego Petru Muntean -ROM/, która wystąpiła w klasie otwartej:
Laila -> lokata I, ocena doskonała, CWC
"Mocna 3-letnia suka, trochę samczy wygląd, za ciężka, oczy powinny być jaśniejsze, proporcjonalna głowa, poprawny zgryz, poprawne kątowanie, dobra górna linia, dobra szata i pigmentacja, poprawna w ruchu."
Laila była wzięta do porównania, ale nie z holocaustem, który wg. właścicielki miał same zalety.
I fakt: dostaliśmy opieprz w trakcie porównania za założoną kolczatkę /zbyt wcześnie/.
...
Współczuję opluwaczowi, który śmie najpierw podawać z uśmiechem rękę zwycięzcy, a potem go publicznie opluwać. Cóż... korespondencyjny psycholog potrzebuje chyba prawdziwego psychologa: lekarzu lecz się sam, , bo kiepściutko z samooceną i nieuzasadniony przerost ambicji.
...
Gdyby doszło do edycji tekstu, na którym się opieram,to chętnie go wkleję /zabezpieczyłam się / by nie było fałszerstw.
...
Mogłam minąć temat ze współczuciem dla muchy-plujki, ale środowisko wilczakowców powinno znać prawdę, a nie majaczenia.
...
A Laila rzeczywiście jest "przy kości" -po mamusi /zbieramy zapasy na zimę /, tak jak rywalka ma,wg nas, wycieńczenie organizmu od głodzenia... po kim?
...
Dzięki Bogu, nie mam obsesji maniakalnej na punkcie wystaw, championatów, CACIB-ów i małomiasteczkowej autopromocji.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 22:45   #2
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Puchatek ale o co chodzi?? Tu na forum chyba nikt nic nie komentował niczego z tej wystawy??
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 22:49   #3
Bebe
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 7
Default

Gia, nie wiesz jak to jest? Czytasz coś na jednym forum, ciąg dalszy znajdziesz na innym a ostateczny finał sprawy jeszcze na innym. Szkoda, że obrażony Puchatek nie ma odwagi odpisać tam, gdzie znalazł coś o co się obraził...
Bebe jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:03   #4
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Yhm, zajarzyłam, jak zwykle z opóźnieniem
Tylko nie rozumiem po co jedno i drugie... aż taki konflikt?? A czy nie najważniejsze jest zadowolenie psa??
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:04   #5
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Gia-Basiek miala swoja relacje na vlcaku.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:10   #6
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Yhm, zajarzyłam, jak zwykle z opóźnieniem
Już wszystko wiem.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:19   #7
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

[quote=Gia;A czy nie najważniejsze jest zadowolenie psa??[/quote]

Pies ma w d... wystawy. One sa po to, by zaspokoic proznosc wlasciciela oraz dopelnic pewnych formalnosci.
Vanity Fair
Przykro sie czyta
anula jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:24   #8
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Anula tu bym dyskutowała, są psy dla których wystawa to praca, a praca cieszy. Ale każdy może mieć swoje zdanie...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:35   #9
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

"obrażony Puchatek nie ma odwagi odpisać tam, gdzie znalazł coś o co się obraził..."
Bebe, wyluzuj i nie podgrzewaj atmosfery: obrażony Puchatek nie jest obrażony . Puchatek nie zwykł tylko naiwnie dwa razy wchodzić w to samo g... I nie ma to nic wspólnego z odwagą. Raczej z parolem: nie wejdę już na forum ociekające jadem, kłamstwem i zniewagami, tak jak powiedziałam publicznie.
Pamiętaj, że WD jest głównym światem wilczakowców, pozostałe fora to tylko orbity. Lecz mimo, że orbity, to też są czytane.
Czytam, tak jak i Ty, inne psie fora. Robię to, jak większość ludzi. Ale po dotychczasowych doświadczeniach, jestem już tylko na jednym i w jednym uczestniczę /z resztą rzadko/.
Na wystawie w Białymstoku było trzech wilczakowców. I jeden nakreśla kłamliwy obraz psa drugiego wystawcy. Na WD są ludzie z forum opluwaczy i jest moralnym obowiązkiem TYM ludziom skorygować obraz. To wszystko.
...
Mój post jest przekazem informacji, nie początkiem awantury. Podałam opis swojego psa i tyle. Dla mnie temat zamknięty, nim się rozkręci.
Jeśli się uda, będą jakieś zdjęcia mojej suki -jak to w relacji bywa.
...
A mój pies jest wiecznie zadowolony: nie targam go z wystawy na wystawę z obsesją maniakalną. Tu mieliśmy blisko i pojechaliśmy na spotkanie z innymi psami. I tyle.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:39   #10
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Anula tu bym dyskutowała, są psy dla których wystawa to praca, a praca cieszy. Ale każdy może mieć swoje zdanie...
oczywiscie, wystawa to nowa, niecodzienna sutuacja, a to jest zawsze cenne dla wilczaka (jak mniemam).
Bylam tylko przelotnie na jednej wystawie, popatrzec, nie mienie sie znawca zatem, warunki atmosferyczne byly extremalne poza tym.
Ja osobiscie wolalabym pobiegac ze psem w terenie, porzucac patyki i powspolpracowac na innych plaszczyznach.
Rzeczywiscie, kazdy ma prawo do wlasnego zdania, bez urazy.
Ja nie potepiam ludzi, ktorzy jezdza po wystawach ze swoimi psami, ja tylko przedstawiam moje zdanie, odczucia.
Przykro mi, ze wystawy powoduja taka eskalacje zlych emocji - zalu, zawisci, nie wiem, jak to nazwac...
Mnie osobiscie to odbiera ochote.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:48   #11
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Anula ja też nie miałam nic złego na myśli.
Nie jestem maniakalnym wystawcą, choć cieszy mnie kiedy sucz wygrywa, co nie jest jednak nagminne. Nie obrażam się kiedy przegrywamy i cieszę się z sukcesów innych Owszem, jeździmy dużo po wystawach, dlatego, że lubimy (to taki piknik na świeżym powietrzu i sposób na wymęczenie Kali) i sucz też nie wydaje się być zniesmaczona tym faktem. Jest czas na spacery, patyki, szkolenie i jest czas na wystawy, na zawody też jeździmy. Ale co by nie mówić, wystawy ogrooomnie pomagają nam w szkoleniu, takie małe ułatwienie. Zresztą dzięki nim sucza ma sporo przyjaciół nie wilczakowych i na tyle dobre obycie z tłumem, że możemy zabrać ją wszędzie - w najbliższy weekend na wesele do zamku Czocha, także Kalinka będzie zamkową wilczycą

Puchatku, już wszystko rozumiem, wyjaśniłaś co trzeba i to ucina zbędne komentarze

A poza tym: już się nie wtrącam, czasem mnie poniesie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 23:51   #12
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

P.s. Poza tym, nie owijając w bawełnę, z psich powodów w dużej mierze zrezygnowaliśmy z życia nocno-towarzyskiego, a więc wystawa to też dla nas sposób na spotkanie się ze znajomymi i nadrobienie zaległości towarzyskich
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2010, 00:27   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Sorry, po spotkaniu padam, ale przeczytalam tamta wypowiedz i nie wytrzymalam...

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Współczuję opluwaczowi, który śmie najpierw podawać z uśmiechem rękę zwycięzcy, a potem go publicznie opluwać. Cóż... korespondencyjny psycholog potrzebuje chyba prawdziwego psychologa: lekarzu lecz się sam, , bo kiepściutko z samooceną i nieuzasadniony przerost ambicji.
A pomysl, ze ja w tym siedze od 12 lat... Teraz widzisz dlaczego ludziom puszczaja nerwy jak czytaja takie matrixowe opisy pisane przez osoby nie majace podstawowych informacji o tej rasie a kierujace sie zasada: doskonale jest to co wyglada jak moj pies...

Ty masz samczego paszteta, a Basiek przegrala z swoja doskonala sliczniusia suczka, ktorej podly sedzia wytknal jakies miekkie nadgarstki - pewnie dlatego, ze nie startowala jako champion, bo to przeciez kolejna urodzona championka...
Prawda jest taka ze NIE BYLO OPCJI aby Barsa wygrala z Laila. Basiek pisze, ze Laila jest samcza, ale to glowa Barsy niesamowicie odbiega od standardow rasy - nawet nie tyle, ze jest samcza, ale najzwyczajniej nie ma wyrazu typowego dla tej rasy i dlugo by wyliczyc powody, ktore to powoduja: zle uszy i ich ustawienie, kolor i ustawienie oczu, fafle i kufa, itd, itd.
Miekkie nadgarstki to nie wymysl sedziego - powiem wiecej: w przypadku Barsy mamy juz typowy przyklad nieprawidlowej anatomicznie dla psow krowiej postawy przednich nog. To tego dochodza wlasnie nieprawidlowo,. wrecz chorobliwie wygiete miekkie nadgarstki.
Basiek pisze o doskonalym ruchu - to kolejna bzdura. Miekkie nadgarstki "klada" psa na przod - szeroka klata i mocne katowanie daja ruch owczarka. I to slabo zwiazanego owczarka. Nie ma w tym nawet troche z "excellent". Nie ma nawet prawidlowego ruchu. A juz ZERO z ruchu czechoslowackiego wilczaka.
Powiedzny sobie szczerze - gdyby sedziowie choc troche lepiej znali ta rasee i jej wzorzec, lub gdyby Barsa jezdzila do sedziow od rasy to ANI RAZU nie otrzymalaby oceny doskonalej. Bo nie ma w Polsce chyba mniej typowej i gorzej zbudowanej suczki wilczaka... Prawda znana kazdemu...poza jej wlascicielami, ktorzy przy okazji z radoscia jada po konkurencji wychwalajac pod niebiosa kazdego wilczaka, ktory jest rownie malo typowy jak ich sunia... Ale do kreowania w Polsce championow z psow, ktore ledwo przypominaja wilczaki zdarzylismy sie juz przyzwyczaic... Dla pewnych grup to "typowe"....

PS. Basiek - jasne, ze Pard jest w inny "typie". Ten typ nazywa sie: rasa Ceskoslovensky Vlcak....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2010, 23:32   #14
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Na prosbe Puchatka wrzucam - Laila i Barsa w Bialymstoku:









__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 09:20   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Poczatkowo, nie wiedzialam o co chodzi ze zdaniem:

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Laila była wzięta do porównania, ale nie z holocaustem, który wg. właścicielki miał same zalety.
Ale po tej fotce juz wiem....

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Prawde mowiac nie pierwszy raz pies tej ekipy prezentowany jest w takim stanie, ze prezentuje wszystkie kosci i zebra. Wielu z nas pamieta wystawe w Warszawie, gdzie podobna suczka mimo, ze wygladana na wrecz chorobliwej wyglodzena wygrala swoja klase... Wtedy tez wszystcy smialismy sie, bo wilczaki w NORMALNEJ kondycji dostaly opis, ze sa za grube... Ale na serio trzeba "postarac sie", aby doprowadzic wilczaka do takiego stanu...

Mam wilczaki od lat, wiem, ze czasem, gdy jest cieplo robia protesty i nie jedza. Nie jedza tez "zakochane" samce, a u nas z racji ilosci suczysk i ich wizyt (wiec ich dieta odchudzajaca mocno sie u nas przeciaga) psy potrafia zrzucac sporo kilogramow. Ale jeszcze "nie udalo" mi sie doprowadzic psa do takiego stanu, by zebra byly widoczne na calej dlugosci boku...

Co smieszne to opisy "wychudzone szakale" i "wymoczki" padaja wlasnie z ust tych wlascicieli psow, ktorych podopieczni wygladaja jakby nigdy nie porzadnie dojadali... Moze zamiast krytykowac innych warto by bylo spojrzec w lustro i na serio zajac sie swoimi psami. Bo ich najzwyczajniej szkoda...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 09:41   #16
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

A może to tylko takie zdjęcie? Na fotce jak stoi to już wygląda normalnie....
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 09:59   #17
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
A może to tylko takie zdjęcie? Na fotce jak stoi to już wygląda normalnie....
To juz pytanie do Puchatka... Ale swojego czasu ogladalismy fotki z tej nieszczesnej Warszawy... Oczywiscie bylo widac, ze u suczki "na wierzchu" sa wszystkie zebra i cala miednica... Ale zadne ze zdjec nie oddawalo jeszcze zlego stanu w jakim byla prezentowana suczka...

Tym bardziej, ze to nie sa wilczaki lzejszego "wilczego" typu, ktore z zasady sa lekko podkasane, ale o psy w ciezszym "staroczeskim" typie, ktore "naturalnie" sa psami ciezkimi i masywnymi...

W sumie to zastanawiam sie, czy to nie jest powod tego odchudzania "na sile"... Sedziowie coraz lepiej znaja rase, coraz wiecej z nich wie, ze CzW nie maja byc ciezkie i masywne, z duzymi klatkami i wiszaca skora... I kto ma standardowego wilczaka ten sie tym nie przejmuje... Ale kto ma wilczaka "staroczeskiego", czyli ciezkiego i owczarkowatego ten jedynie stosujac drakonskie diety moze (probowac) upodobnic psa do typu wymaganego przez wzorzec...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 10:36   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ale kto ma wilczaka "staroczeskiego", czyli ciezkiego i owczarkowatego ten jedynie stosujac drakonskie diety moze (probowac) upodobnic psa do typu wymaganego przez wzorzec...

A ja bym upatrywała to szczególne wychudzenie i brak wyrobionej masy mięśniowej w zupełnie czymś innym
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 13:16   #19
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie ja je robiłam.
...
Magda: dziękuję za zdjęcia i fajne, przypadkowe spotkanie.
Muszę przyznać, że Liszkam jest coraz piękniejszy i fantastycznie przyjazny -z Lailą fajnie się bawił bez najmniejszych oznak strachu -to ładnie zsocjalizowany wilczak.
...
Wracając do tematu: mam wrażenie, że takie przedstawienie mojej suki jest na zasadzie "gdy się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie".
I tym się różnię od osób pokroju Basieka: dla mnie wszystkie psy są piękne. A dlaczego? Bo są piękne i najkochańsze na Świecie dla swoich właścicieli. I tak, moim zdaniem, powinniśmy podchodzić do innych psów.
Szkoda, że nie pamiętamy też o jednej podstawowej rzeczy: nasze psy, jak my, mają też dobre i złe dni. Pamiętam wystawę w Olsztynie /i na Litwie/, gdy Laila nie była sobą. Przed wystawami zaczęła wić gniazdo, zrobiła się dzika, przestraszona, ale i łasząca się "nienaturalnie". Była łagodniutka, jak nie "alfa". W Olsztynie prawie nas zdyskwalifikowano, bo schowała się za Męża i nie chciała pokazać zębów. Na Litwie miała napady agresji i strachu. Dziękuję, że nie znalazł się wtedy nikt /pokroju Basieka/, kto chciałby i mógłby internetowo "zniszczyć" mojego ukochanego psa.
Tak też jest ze zdjęciami: zwykle robię selekcję robionych przez siebie zdjęć i przekazuję do wklejenia te najlepsze wszystkich psów.
Obecne zdjęcia przekazałam Ssmokowi bez selekcji, takie jakie otrzymałam od Magdy.
...
A moje złośliwości teraz są REAKCJĄ, a nie rozpoczęciem wojny.
Bo wydaje mi się, że nie powinniśmy przechodzić mimo takich zachowań -mamy prawo i obowiązek się bronić przed zwykłym chamstwem oraz prymitywnymi "jazdami" podyktowanymi niską samooceną i zawiścią.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2010, 14:33   #20
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Puchatka, ale masz.....
Fakt bronić się trzeba, ale sama z autopsji wiem, że po pewnym czasie przychodzi zwyczajowa zlewka na ludzkie przytyki.
Najważniejsze aby cieszyć się rasą i swoimi ukochanymi psiakmi, bo dobrych relacji ze swoim psem nie jest w stanie nikt
z obgadywaczy i opluwaczy popsuć - te wystawki, które opisałaś pokazują, że są fajni ludzie, którzy wiedzą, że wilczak,
to wilczak, a z nim różnie bywa
P.S.
Fajowy futrzak, ta Twoja dziewucha
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org