Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2013, 11:55   #61
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Aha, rozumiem. Z tego co napisałeś powyżej, wynika, że dla Ciebie jedynym liczącym się kryterium, jest eksterier psa ze szczególnym naciskiem na kolor sierści. W takim wypadku ja na pewno Ci nie pomogę, a wątpię, że inni rzucą się do tego.

Last edited by Grin; 03-03-2013 at 11:59.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 13:32   #62
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
stąd też nie ma z tego względu absolutnie żadnej pewności, jakie szczenięta będą po nim, etc.
Po tym co piszesz wydaje mi się, że wygląd naprawdę jest sprawą kluczową dla Ciebie... ja na Twoim miejscu bym tak do tego wagi nie przywiązywał bo jak widzę po miotach to nawet z dobrych hodowli są po prostu ładniejsze i brzydsze szczeniaki w miocie... jaki masz na to wpływ? ŻADEN Natomiast nie wiem i tego nie napisałeś jaki charakter powinien mieć Twój wymarzony wilczak... w tym z pewnością mogą Ci pomóc hodowcy bo przecież wiedzą jakimi psami kryją - choć zapewne tu też byłoby dość kontrowersyjne wg mnie napalanie się na egzemplarz który ma 20 upragnionych cech - wyjdzie jak wyjdzie a czym mniej cech które muszą wystąpić tym większe prawdopodobieństwo, że to będzie ten upragniony...

znów nie pisząc złośliwie - nie wróżę najlepiej przy podejściu tak mocno "ztunelowanym" bo to tak jak w związku z drugą osobą - jest jaka jest - czasami wkurza niemiłosiernie swoimi cechami ale przecież nie zmieniasz żony co 2 dni Trzeba wybrać to co najważniejsze a reszcie pozwolić być "płynnym" inaczej to tylko frustracja z powodu niespełnionych oczekiwań...

napisz może jakie cechy są najważniejsze - tak punkt po punkcie - wtedy naprawdę wiele będzie mogło ustosunkować się do tego czy są to realne oczekiwania czy nie...

ps. ja po swoim małym mało oczekiwałem - ale mam najładnieszego(przepraszam wszystkich , najfajnieszego, najpodlejszego, najbardziej wrednego etc wilczaczka - czyli inaczej pisząc dostosowałem moje oczekiwania wraz z jego wzrostem i w pełni go akceptuje... jest mój mój mój - lepszego nie mógłbym mieć...

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 15:06   #63
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Aha, rozumiem.
No właśnie nic nie rozumiesz (jakbyś zadała sobie choć odrobinę trudu, to weszłabyś w galerię w/w "szaraka", aby jednoznacznie stwierdzić, iż nie przypadkiem wziąłem go w cudzysłów, gdyż jego maść jest dość daleka od szarości), a starasz się tylko (wraz z tutejszym towarzystwem) na wszelkie sposoby jedynie nie ustosunkować do moich konkretnych zapytań.

Spox... w końcu lepiej traktować innych z góry, a niżeli wysilić się choć na cień gestu dobrej woli, gdyż wtedy wystarczy jedynie zbyć drugą osobę takim, czy innym wykrętem, w czym jak widać się specjalizujecie.
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 15:14   #64
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
No właśnie nic nie rozumiesz
Z której Twojej wypowiedzi wynika coś innego, niż to co napisałam w swoim poscie?
PS
Gdybyś natomiast Ty zadał sobie odrobinę trudu i przejrzał forum wstecz, zobaczyłbyś, że mamy dużo cierpliwości nawet do odpowiadania po raz któryś z rzędu na te same pytania przyszłych ewentualnych właścicieli wilczaków, gdy widzimy, że ich pytania mają sens. Sorry ja w Twoich wielkiego sensu nie widzę, ale może faktycznie nie rozumiem...
W każdym razie ranking na TOP 10 czegoś tam, to nie są konkretne pytania.

Last edited by Grin; 03-03-2013 at 15:25.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 15:35   #65
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

ira.s proponuje zebys poogladal najpierw zdjecia z jakis spotkan, zjazdow, wystaw i popatrzyl ktory pies Tobie sie najbardziej podoba, przesledzil jego przodkow itp. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, czy hodowcy czy prywatni wlasciciele wilczakow nie wezma na siebie to by wywyzszac jedne psy nad innymi, poza tym kazdy z nas lubi cos innego. Ja na przyklad najbardziej lubie rude wilczaki, w zwiazku z tym moje typy na najlepsza suke czy repa zwykle beda wlasnie takie (kilka tylko wyjatkow), do tego mam swoje slabosci czyli psy ktore uwielbiam z charakteru , kazdy z nas ma swoich ulubiencow, to ze o nich napiszemy nie znaczy ze pokryja sie z Twoimi oczekiwaniami czy tez beda wzorcowe
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 15:38   #66
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Po tym co piszesz wydaje mi się, że wygląd naprawdę jest sprawą kluczową dla Ciebie...
No jeśli dla Ciebie typ owczarkopodobny jest równie dobry co linia typowo wilcza, to faktycznie mamy bardzo odmienne zapatrywania względem preferowanego wzorca CsV.

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
...jak widzę po miotach to nawet z dobrych hodowli są po prostu ładniejsze i brzydsze szczeniaki w miocie... jaki masz na to wpływ?
Wcale nie jest z tym tak do końca, jak piszesz, skoro właśnie o to chodzi, aby mioty były jak najbardziej wyrównane (czyli aby jeden szczeniak nie odbiegał zbytnio od drugiego), co można osiągnąć tylko wówczas, kiedy krzyżuje się ze sobą pary hodowlane z podobnych w typie linii (czyt. za nadto od siebie pod względem eksterieru nie odbiegające, a co jedynie wzajemnie się uzupełniające, celem wydania co najmniej nie gorszego potomstwa od swoich przodków) i bez jakiś "dziwacznych" domieszek (przez które tylko pojawia się uzasadniony cień niepokoju o genotyp młodszych pokoleń).

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
...nie napisałeś jaki charakter powinien mieć Twój wymarzony wilczak... w tym z pewnością mogą Ci pomóc hodowcy bo przecież wiedzą jakimi psami kryją...
Jest to wielce wątpliwe, skoro nawet - jak widać - mają niemały problem z określeniem samego eksterieru przyszłego potomstwa (ten wydaje się dla nich dosłownie czystą ruletką!), więc jakim niby cudem wpłyną na znacznie trudniejszy do osiągnięcia zrównoważony dobór zachowawczy osobników z takiego miotu (przecież do tego nie wystarczy im sama wizualna strona ich przodków, ale praktyczne zetknięcie w realu z nimi, jak i z ich rodzeństwem oraz najbliższym kuzynostwem)?!

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Trzeba wybrać to co najważniejsze a reszcie pozwolić być "płynnym"...
Tyle tylko, że znajomość linii hodowlanych i właściwych dla nich typów eksterierowych jest właśnie takim minimum wiedzy, jaką każdy przyszły opiekun wilczaka powinien mieć jeszcze przed jego zakupem opanowaną, co by przynajmniej w przybliżeniu wiedzieć, czego się może po swoim wychowanku spodziewać i na jakiego czworonoga w efekcie po wieku szczenięcym liczyć... no chyba, że dla miłośników CzW zalecasz wyłącznie "kupowanie kota w worku" i w konsekwencji zdawanie się na sam łut szczęścia, co zapewne niewielu odpowiedzialnym właścicielom psów z rodowodem przypadnie do gustu.

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
ira.s proponuje zebys poogladal najpierw zdjecia z jakis spotkan, zjazdow, wystaw i popatrzyl ktory pies Tobie sie najbardziej podoba, przesledzil jego przodkow itp...
Ale co to da, jak sami otwarcie przyznajecie, że nawet jeśli się upatrzy swojego ideała pośród CzW, to i tak nie ma się absolutnie żadnej pewności na ile skutecznie przekaże on swoje geny przyszłemu potomstwu... i dlatego właśnie naciskam (niestety jak widać bezskutecznie, gdyż napotykam tu na jakiś zupełnie niezrozumiały dla mnie opór materii z Waszej strony) z taką determinacją na wyszczególnienie przez Was tego głównego podziału na konkretne linie hodowlane i odpowiadające im typy (uwierzcie mi, że gdyby była na ten temat dostępna jakaś polskojęzyczna literatura, to sam bym dzięki niej drążył ową klasyfikację i nikogo tutaj o wskazówki nawet nie pytał), po których dopiero uzyskam pewność, że zakupione szczenię po danych rodzicach będzie takie, a nie inne (czyt. jeśli nie lepsze od swoich przodków, to przynajmniej nie gorsze).

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
...kazdy z nas ma swoich ulubiencow, to ze o nich napiszemy nie znaczy ze pokryja sie z Twoimi oczekiwaniami czy tez beda wzorcowe
Oczywiście, ale już samo to, że je wymienicie sprawi, iż będą to z samej zasady najlepsze okazy z danego typu (w końcu pospolitymi sobie głowy byście nie zawracali), co na tyle ułatwi mi selekcyjne zadanie doboru najbardziej dla mnie odpowiadającej linii hodowlanej (jaka by się z takich rozważań naturalną koleją rzeczy w końcu wyłoniła), że o żadnym wtopie z niedoinformowania nie będzie nawet mowy.

Last edited by Wonderfull Wolf ES; 03-03-2013 at 18:29.
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 16:31   #67
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Ale co to da, jak sami otwarcie przyznajecie, że nawet jeśli się upatrzy swojego ideała pośród CzW, to i tak nie ma się absolutnie żadnej pewności na ile skutecznie przekaże on swoje geny przyszłemu potomstwu... i dlatego właśnie naciskam (niestety jak widać bezskutecznie, gdyż napotykam tu na jakiś zupełnie niezrozumiały dla mnie opór materii z Waszej strony) z taką determinacją na wyszczególnienie przez Was tego głównego podziału na konkretne linie hodowlane i odpowiadające im typy (uwierzcie mi, że gdyby była na ten temat dostępna jakaś polskojęzyczna literatura, to sam bym dzięki niej drążył ową klasyfikację i nikogo tutaj o wskazówki nawet nie pytał), po których dopiero uzyskam pewność, że zakupione szczenię po danych rodzicach będzie takie, a nie inne (czyt. jeśli nie lepsze od swoich przodków, to przynajmniej nie gorsze).
"Ale co to da" ----"po których dopiero uzyskam pewność"
1.Gwarancji nie ma żadnych -fakt. I z jednej strony Pytający o tym wie, a z drugiej chce gwarancje /pewność/ dostać.......
2.Pytający jednak prosi Was o odrobienie za Niego pracy domowej
3.I chyba najlepiej w postaci drzew genealogicznych /ze zdjęciami/
Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Oczywiście, ale już samo to, że je wymienicie sprawi, iż będą to z samej zasady najlepsze okazy z danego typu (w końcu pospolitymi sobie głowy byście nie zawracali), co na tyle ułatwi mi selekcyjne zadanie doboru najbardziej dla mnie odpowiadającej linii hodowlanej (jaka by się z takich rozważań naturalną koleją rzeczy w końcu wyłoniła), że o żadnym wtopie z niedoinformowania nie będzie nawet mowy.
Iluż z nas ma psy średniej jakości, a i tak są dla nas "debeściaste"?! Tekst bez sensu /a miał być intelektualnie "szczwany"/ i traktujący Czytających jak próżnych idiotów
....
Nadal z zaciekawieniem czytam i zastanawiam się, jak daleko Pytający posunie się w swoich "podchodach", by w końcu wyciągnąć od wilczakowców nazwy Hodowli "Top Łan", ku uciesze i komentarzom widzów z "ostatnich rzędów" /czyli poza wolfdogowych/.
....
Kontynuujcie
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 16:41   #68
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Ale co to da, jak sami otwarcie przyznajecie, że nawet jeśli się upatrzy swojego ideała pośród CzW, to i tak nie ma się absolutnie żadnej pewności na ile skutecznie przekaże on swoje geny przyszłemu potomstwu...
Ale to nie jest prawda, a przynajmniej nie do końca. Oczywiście natura jest naturą i nie da się jej "zaprogramować pod żyletkę". Ale w przypadku kogoś kto się zna na hodowaniu i doborze par hodowlanych, różnica między szczeniakami będzie np. pomiędzy tymi "przeciętnymi" i wybitnymi, a nie pomiędzy super okazami a super "bublami".
Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Oczywiście, ale już samo to, że je wymienicie sprawi, iż będą to z samej zasady najlepsze okazy z danego typu (w końcu pospolitymi sobie głowy byście nie zawracali), co na tyle ułatwi mi selekcyjne zadanie doboru najbardziej dla mnie odpowiadającej linii hodowlanej (jaka by się z takich rozważań naturalną koleją rzeczy w końcu wyłoniła), że o żadnym wtopie z niedoinformowania nie będzie nawet mowy.
Ja się na tym nie znam, ale mam odczucie, że usilnie starasz się przyłożyć do hodowli wilczaków miarę haszczaków, a to się chyba zupełnie nie przekłada
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 20:45   #69
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
No jeśli dla Ciebie typ owczarkopodobny jest równie dobry co linia typowo wilcza, to faktycznie mamy bardzo odmienne zapatrywania względem preferowanego wzorca CsV..
Słuchaj... owczarkopodobny pies jest NIEZGODNY ze wzorcem...więc albo kupujesz z hodowli która wie co robi i wydaje na świat Csv albo ryzykujesz i kupujesz z hodowli które ściemniają i w efekcie widać po ich psach, że są owczarkopodobne... ale to wystarczy popatrzeć po miotach... a jak czytam to co piszesz to uważam, że Ty nie powinieneś wybrać tak niezrównanej bądź co bądź rasy a szukać tam gdzie występują klony Naprawdę czytając to można się grubo zastanawiać po co Ci pies - czy do gabloty żeby chuchać jak na jajko czy też może chcesz zrobić hodowle i kupić ten jedyny najlepszy okaz bez jakiegokolwiek ryzyka... natomiast ja mam psa jakiego mam baa pewnie ma i wady jak na wilczaka tylko co z tego? pies to pies... a najśmieśniejsze jest to, że jak być może kiedyś go będziesz miał to od 20% ludzi będziesz słyszał, że wygląda jak lis, inni będą mylili z huskiem a jeszcze inni zrobią oczy jak im powiesz ze to taka rasa a nie burek ze schroniska... każdy ma swój gust i dla każdego co innego jest ładne

ps. ja zaufałem hodowcy bo wiem, ze na ten temat(doboru itp) nic nie wiem więc po co robić z siebie głupka i ulegać złudnemu odczuciu "pełnej kontroli"? Powiedziałem tylko mniej więcej jaki chciałbym żeby był i się nie zawiodłem na wiedzy mojej hodowczyni... gdybym wybierał jeszcze raz zrobiłbym DOKŁADNIE tak samo... tylko ja szukałem psa a nie "idealnego ideału"

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 20:45   #70
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
No właśnie nic nie rozumiesz (jakbyś zadała sobie choć odrobinę trudu, to weszłabyś w galerię w/w "szaraka", aby jednoznacznie stwierdzić, iż nie przypadkiem wziąłem go w cudzysłów, gdyż jego maść jest dość daleka od szarości), a starasz się tylko (wraz z tutejszym towarzystwem) na wszelkie sposoby jedynie nie ustosunkować do moich konkretnych zapytań.

Spox... w końcu lepiej traktować innych z góry, a niżeli wysilić się choć na cień gestu dobrej woli, gdyż wtedy wystarczy jedynie zbyć drugą osobę takim, czy innym wykrętem, w czym jak widać się specjalizujecie.
no a ja czekam kedy zoobaczymi Pani pieska w realnosci. bardzo interesujace kogo wybierze cie i jak bedzie wygladac i ... kto przeda D
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 21:10   #71
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
Oczywiście, ale już samo to, że je wymienicie sprawi, iż będą to z samej zasady najlepsze okazy z danego typu (w końcu pospolitymi sobie głowy byście nie zawracali), co na tyle ułatwi mi selekcyjne zadanie doboru najbardziej dla mnie odpowiadającej linii hodowlanej (jaka by się z takich rozważań naturalną koleją rzeczy w końcu wyłoniła), że o żadnym wtopie z niedoinformowania nie będzie nawet mowy.
Powiem Ci szczerze ze nie wszystkie te, ktore mi sie podobaja sa akurat super wzorcowe, wiem ze czesc moich typow bylaby kompletnie niezrozumiana przez innych, ale nic nie poradze, uwielbiam te wilczaki i tyle

Nigdy nie wiesz jak wybrany szczeniak wyrosnie i pod katem charakteru i wygladu. Ja odbieralam z hodowli straszne brzydactwo, jego nawet slodkim nie mozna bylo nazwac bo wygladal jak szczur, ale to jak wyrosl przeroslo moje oczekiwania, mialam ogromnego farta bo nie mozna bylo tego nazwac swiadomym wyborem. Jak wczesniej pisalam o wyborze zadecydowal jego ojciec, ale czy ta moja menda jest do niego podobna? Raczej nie bardzo, bardziej jest podobny do odleglego przodka, no bo takie rzeczy tez sie zdarzaja Jednak mnie sie moj bury piekielnie podoba, ale wiem tez ze na pewno sie podoba sie wszystkim, a mozliwe ze podoba sie tylko nielicznym, ale dla mnie zawsze bedzie zjawiskowy mimo ze narzekam na niego ile wlezie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2013, 22:45   #72
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

Ira.s weż pod uwagę wiek tej rasy.. ilośc pokoleń od głównych założycieli, których było kilku!! i przemyśl jescze raz o czym piszesz. Oczywiscie że hodowla zmeirza do wyodrębnienia linii hodowlanych, ujednolicenia, ale to doepiro ma miejsce, dopeiro się dzieje. Wiesz czym, grozi hodowanie wyłacznie an linię w tak młodej, blisko spokrewnionej rasie?
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2013, 00:13   #73
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Szaraczkow szukaj wsrod potomkow Carra Maly Bysterec, on czesto przekazuje kolor nawet na dalsze pokolenia.

Szukasz psa wystawowego czy marzysz o karierze repa? Jesli szukasz psa na wystawy bierz z popularnych linii dajacych obfity wlos i duzy wzrost. Jesli szukasz repa popularnosc bedzie jego duzym minusem.

Nie przykladaj miary husky do wilczakow. Np powtarzane krycia parki mutichampionow sa uwazane za blad w sztuce hodowlanej i taka hodowla sie na top liscie nie znajdzie. Wartosc hodowlana psow z tych miotow bedzie zblizona do zera nawet jesli sa sliczniusie.
__________________

Last edited by jefta; 04-03-2013 at 00:19.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2013, 22:08   #74
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
(...)Przecież na litość Boską,
Prosił, prosił i uprosił.....
Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
jeśli zadalibyście komukolwiek z co lepiej obeznanych właścicieli haszczaków analogiczne zapytania, to bez zająknięcia wskazaliby, iż numerem jeden na świecie jest (...)
Mówisz -masz.....
"Literatura" arcyciekawa....czytałam w przyklęku i na wdechu......
http://www.facebook.com/wilczakrew/p...00601549550390

....
Rona, kto był tym sierściuchowym hodowcą?
Brakuje mi jednego kawałka puzzle'a...........
....

Last edited by Puchatek; 04-03-2013 at 22:11.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2013, 22:28   #75
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
jeśli zadalibyście komukolwiek z co lepiej obeznanych właścicieli haszczaków analogiczne zapytania, to bez zająknięcia wskazaliby, iż numerem jeden na świecie jest (...)
u beagle tez wskaże bez większego zastanowienia, ale u wilczakow to tak nie działa, uwierz wreszcie
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2013, 23:12   #76
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
u wilczakow to tak nie działa, uwierz wreszcie
Jak widać, działa!
Ira.s -nie wierz Jej!
Jefta, masz czas do października 2013r, by uwierzyć. I już zacznij trenować toasty -trochę czasu jest by się przygotować...
...
Robi się ciekawie: wchodzimy w sferę wiary....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 00:05   #77
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
"Literatura" arcyciekawa....czytałam w przyklęku i na wdechu......
http://www.facebook.com/wilczakrew/p...00601549550390
Łubu dubu, łubu dubu...

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Rona, kto był tym sierściuchowym hodowcą?
....
Nie mam pojęcia, spytaj Irę S.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 11:15   #78
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Tekst bez sensu /a miał być intelektualnie "szczwany"/ i traktujący Czytających jak próżnych idiotów [...] Kontynuujcie
Bura, jak ja Cię lubię! Dokładnie w sedno
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 22:00   #79
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Iluż z nas ma psy średniej jakości, a i tak są dla nas "debeściaste"?!
Pani najwyraźniej jest odporna na wszelki racjonalizm, skoro wg Pani pokrętnej "logiki" posiadanie psa z niższego podium uniemożliwia niby komukolwiek tutaj wskazanie na bardziej wybitnych przedstawicieli danej rasy - rozumiem, że nie jest Pani zupełnie w stanie przyjąć do wiadomości bardziej obiektywnego kryterium, wedle którego nie chwalimy swojego?!

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
...jak daleko Pytający posunie się w swoich "podchodach"...
Nie wiem na jaką manię prześladowczą Pani cierpi, ale zaręczam, iż zapytanie z gatunku klasyfikacji na linie hodowlane nie jest w żadnej rasie psów jakimkolwiek tematem tabu... a to że akurat na tym forum się z tego uczyniło jakiś przedziwny kult milczenia bynajmniej nie jest zjawiskiem normalnym na kynologicznej arenie.

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
...usilnie starasz się przyłożyć do hodowli wilczaków miarę haszczaków...
To nie tak... CsV w przeciwieństwie do SH jest dla mnie ciągle zagadką (której nikt nawet nie stara się tutaj rozwiać, pomimo moich licznych próśb) pod względem linii i wywodzących się z nich konkretnych typów hodowlanych i stąd jeśli na zasadzie przykładu przytoczę coś ze świata Huskich (np. ich główny podział na "wyścigowy" typ czeski, "wystawowy" amerykański i "wzorcowy" europejski), to czynię tak tylko i wyłącznie po to, aby na zasadzie analogii ułatwić Wam dokładne ustosunkowanie się do moich konkretnych zapytań (w przeciwnym razie moglibyście do znudzenia udawać, że nie wyrażam się precyzyjnie, bądź rozumiecie mnie opacznie i przez to tylko nie jesteście w stanie udzielić mi jasnych odpowiedzi).

Last edited by Wonderfull Wolf ES; 06-03-2013 at 22:03.
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 22:03   #80
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

http://czw.pl/historia-rasy/

Tu masz w uproszczeniu podział na 5 linii z których pochodzą nasze wilczaki. Ale pula genetyczna jest tak mała, że te obecne to już mieszanka wszystkiego, bo nie da się w tak młodej rasie hodować tylko na inbreedzie.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org