Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-10-2007, 21:23   #1
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default socjalizacja

Wczoraj (piątek) byłam z Corą na socjalizacji i tak bardzo źle to nie było.
Niestety zdjęć nie zrobiłam, bo baterie się wyczerpały ale następnym razem zrobię
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2007, 07:23   #2
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

A możesz opisać jak u ciebie wygląda socjalizacja .
Bo dla mnie socjalizacja to są spacery w mieście jazda autobusem spotkania itp
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2007, 13:18   #3
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Dla mnie wszystko co wymieniłaś to socjalizacja, ale w piątek byłam z nią u pani Kamili Chudalewskiej i bawiła się z innymi psami.
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!



Last edited by Louve; 21-10-2007 at 16:25.
Louve jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2007, 17:13   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Może napisz jakoś mniej skrótowo ? Bo faktycznie wyszło, jakbys trzymała sucz w domu i nagle wyszła na zajęcia socjalizacyjne
To jakas forma przedszkola dla młodziaków?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 15:44   #5
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Nie martw się chodzę z nią na spacery 4 razy dziennie, czasami nawet więcej.
Nie wszystkie psy spotkane na spacerze są przyjazne i Cora jest do psów trochę bojaźliwa/agresywna, więc musi zobaczyć, że nie wszystkie są takie same i z niektórymi można się bawić. Chciałabym się jakoś z tym wyrobić na wystawę w Kielcach, na która jesteśmy zgłoszone, ponieważ Cora mnie bardzo ładnie słucha...
Jak nie zdążymy to trudno. Przed nami jeszcze całe życie...

P.S. nie umiem pisać dużo, dlatego moje wypowiedzi nie są za długie...
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 18:37   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A próbowałaś z jakimś przedszkolem? To jest zdecydowanie najlepsze miejsce aby Cora zapoznała się bezpiecznie z innymi psiakami. Na ulicy możesz trafić różnie, są psy, które nie tolerują szczeniąt i ew. lęk tylko się pogłębi.
WYstawa, akurat w Kielcach to będzie skok na bardzo głęboka wode. Po pierwsze duże skupisko psów po drugie hala. Inaczej rochodza sie zapachy i dźwięki. Oczywiście nie musi być źle, nie każdy pies cokolwiek sobie robi z hali ale uprzedzam. Na debiut nie będzie to najłatwiejsza wystawa.
niemniej- zycze powodzenia
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 18:54   #7
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Ale nieeeee......
Na socjalizację chodzę z nią tak jakby do przedszkola, bo nie jest organizowane teraz.
Bawi się tam przez chwilę z psami, które przychodzą na szkolenie. Potem zostaje z 4 miesięcznym ONkiem. Chodzi mi o to, że na spacery też chodzi, ale spacer to nie socjalizacja. Boję się trochę tej wystawy, bo tylko raz w życiu widziałam wystawę (tą w Częstochowie). W sumie to na ludzi nie będzie zwracała uwagi, a jak jest na smyczy to psów się nie boi, tylko kiedy jest spuszczona i one też.
Cora sobie poradzi raczej i jeśli nam nie wyjdzie to z mojej winy...
Czy mogłabyś napisać mi co mniej więcej jest wymagane to ją naucze, bo uczy się bardzo szybko.
Muszę ją nauczyć słuchać kiedy jest większe zamieszanie(np.wystawa), bo słucha tylko w domu kiedy jest spokój.
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 19:02   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Obawiam się, że nikt nikogo jeszcze nie nauczył przez internet To po prostu niemozliwe. Pomijam, że ja już zupełnie się do tego nie nadaję bo sama sie uczę
Wspomniałam o przedszkolu bo tam właśnie w zabawie z rówieśnikami psiak uczy się podstaw. To najłatwiejsza droga do wychowania czy późniejszego szkolenia.
Wystawy sie nie bój, patrz po prostu na Core i w razie czego bądx jej wsparciem
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 19:07   #9
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Ja wiem, że najpierw biega się w kółko, potem stójka i zaglądanie w ząbki. Czy coś jeszcze???
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007, 19:26   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Kółka zamiennie z ząbkami aczkowiek ja kojarzę najpierw zęby, potem bieganie. Ale tu nie ma sztywnej reguły. Dobry sędzia (czy takiego traficie??) powinien obmacać psa. To delikatna i spokojna czynność i pies nie ma powodu aby się tego lękać. Gdyby miała z tym kłopot to tez możesz przecież obok kucnąć, trzymać na niej ręce (nie przeszkadzająć sędziemu) aby sunia czuła sie pewniej pod Twoim dotykiem .Po tym wszystkim następuje opis psa, który powinien ładnie stać przed stolikiem sędziowskim, tak aby sędzia cały czas maił na oku to co opisuje. Jesli jednak Cora stwierdzi, że stoi za długo to nic się nie stanie- to tylko szczeniak Weż ze sobą smaczki i nagradzaj sunię za ładne stanie, po pokazaniu zabków, po obmacaniu przez sędziego. no w ogóle w ringu Niech ring dobrze jej się kojarzy
A w ogóle to nie taka straszna sprawa więc się nie denerwuj bo Cora z pewnościa odczuje Twój stres. to ma byc zabawa a nie pójście na ścięcie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 08:31   #11
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

(to ma być zabawa a nie pójście na ścięcie ) Niech sobie Gaga gada co chce ale ja i tak mam stresa choćbym nie wiem jak się bawiła Pierwsze koty za płoty potem będzie lepiej :P
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 08:39   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Anetko, ja sobie tez powtarzam, że to ma być zabawa a też stresik mnie dopada . Na szczęście z czasem coraz mniejszy bo czowiek sie otrzaskuje
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 09:23   #13
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

ja się śmieje wiem że tak jest
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 13:44   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Powiem tak- stres, stresem ale zdecydowanie łatwiej jest gdy nasz pies nam pomaga. Wchodzac na ring na luzie, biegajac wesolo, stojac normalnie.. jesli taki luzak praktycznie sam sie wystawia to i nam latwiej zachowac luz i spokoj i swobodny usmiech
Ocena w ringu to nie zlote kalesony wiec spada na drugi plan (poza sytuacjami gdy wygrywamy oczywiscie ), prawdziwa radocha jest gdy roznosi nas duma z powodu psa
Dlatego warto kosztem nawet komentarzy sedziego, udowodnic psu, ze na ringu jest super
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org