Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-01-2010, 11:06   #26
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Nie wiem czy jest taki temat już założony (nie odnalazłem) ale warto by napisać o krajach gdzie wilczaki mają zakaz wjazdu, i o przepisach obowoiązujących w poszczególnych krajach dotyczących wwozu psa na ich teren. (szczepienia, odrobaczania, ile czasu przed itd...) BO my jedziemy, jak już wspomniałem pod koniec czerwca do Szwecji ale jak na razie nie mam pojęcia co załatwiać i kiedy, żeby nie przegapić terminów.
Co musze zrobić, żeby Ardal mógl popłynąć z nami do Szwecji 22.06 i został tam do 4 lipca???
Dzieki za pomoc!!!
Wszystkie przepisy tutaj.
http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3857

Co do Szwecji to jak napisała szasztin trzeba zacząć wszystko załatwiać dosyć wcześnie. Przepisy są podobne jak w GB - czip norma iso (ten z 15 cyframi) i badanie na przeciwciała - uprawnione w Polsce jest tylko jedno laboratorium w Puławach. Mój wet tłumaczył że czasem po szczepieniu nie wykształci się odpowiednia ilość przeciwciał żeby zaliczyć to badanie. Wtedy czeka powtórka i trzeba czekać pół roku żeby wykonać kolejne badania.
Katka jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org