Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-12-2011, 16:52   #1
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default péče o srst před výstavou

Oslovuji ČSV výstavní matadory s prosbou o radu: chystám se v zimě s kotcovým psem na výstavu (první). Letos na svodu jsem psa před akcí nevyčesávala, nebylo co, a že je špinavý (bílá nezáří), jsem neřešila. V lednu bude zřejmě blátivo a pes, který se s ostatními členy smečky válí v zápalu hry denně po zemi, bude hnědobéžový, nikoli šedobílý. Je tu někdo, kdo vystavuje kotcového špinavce? Mám ho vykoupat a na noc před výstavou nechat uschnout v teple? Poraďte. Myslím, že od bytových psů je rozdíl dost patrný (ale zase má výhodu nádherné bohaté srsti s límcem). Díky :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 17:25   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Oslovuji ČSV výstavní matadory s prosbou o radu: chystám se v zimě s kotcovým psem na výstavu (první). Letos na svodu jsem psa před akcí nevyčesávala, nebylo co, a že je špinavý (bílá nezáří), jsem neřešila. V lednu bude zřejmě blátivo a pes, který se s ostatními členy smečky válí v zápalu hry denně po zemi, bude hnědobéžový, nikoli šedobílý. Je tu někdo, kdo vystavuje kotcového špinavce? Mám ho vykoupat a na noc před výstavou nechat uschnout v teple? Poraďte. Myslím, že od bytových psů je rozdíl dost patrný (ale zase má výhodu nádherné bohaté srsti s límcem). Díky :-)
Já psy v zimě nekoupu a taky jsou převážnou část dne venku. Stačí většinou když oschnou a bílá je opět bílá. Když mi připadá, že by bylo přece jen vhodnější světlé části psa zvýraznit, vykoupu jen tváře, límec, hrudník, chlupy na zadní části stehen a ocas a následně vyfenuju aby nenastydli. Fen nemají rádi ale vědí, že jim nic jiného nezbývá.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 22:22   #3
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default Re:

Danielo,
díky - fén mě nenapadl, to je dobrá pomůcka - nechce se mi kotcového divocha tahat domů, abych ho nemusela pořád sekýrovat (slon v porcelánu, navíc teprve roční). Jestli fén zkusím, bude to asi dobrá podívaná :-)
On Shadow bude oproti některým jiným psům vždycky vypadat trochu "špinavě", například při společném hraní s Dantem od vás vypadal Dante jako sněhová vločka a Shadow jako ušmudlaný ovčoun. :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 22:50   #4
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Juliano, Tvého pejska neznám tak těžko říct, ale ta různá intenzita bílé u různých psů je dána i geneticky. Takže ani pes žijící v bytě nemusí víc svítit než pes z blátivé zahrady. U nás stačilo vždy jen vyčesat.
Zkus ho vysušit a vyčesat. Pokud je hodně špinavý tak bych použila suchý šampon, ale fénem ani koupelí (mimo té dobrovolné v řece) bych ho netrápila.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 23:06   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Juliano, Tvého pejska neznám tak těžko říct, ale ta různá intenzita bílé u různých psů je dána i geneticky. Takže ani pes žijící v bytě nemusí víc svítit než pes z blátivé zahrady. U nás stačilo vždy jen vyčesat.
Zkus ho vysušit a vyčesat. Pokud je hodně špinavý tak bych použila suchý šampon, ale fénem ani koupelí (mimo té dobrovolné v řece) bych ho netrápila.
Já fen ani koupání nepovažuju za trápení, naši psi udělají to co po nich chci protože vědí, že bych jim nikdy neublížila. I trpění těchto procedur je založeno na důvěře a respektu.
Suchý šampon je krajní řešení. Srst po něm nevypadá tak pěkně jako po umytí.
Co se Danteho a tvého psa týče. Dante má světlé znaky bílé, kdežto tvůj pes může mít vzhledem k barvě otce nádech do žluta, což samozřejmě není na závadu, ale je fakt že čistě bílého z něj v tom případě neuděláš ani šamponem
P.S. Názory na přípravu psa na výstavu jsou různé. Pro mě je to ale soutěž krásy a vykoupaní psy působí často efektněji.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2011, 23:24   #6
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já fen ani koupání nepovažuju za trápení...
Ale já také ne, pokud je na takovou manipulaci pes zvyklý. Jenže pokud není zvyklý ani v bytě, tak ve vaně a u fénu bude teprve valit oči. To je celé. :-)
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 10:27   #7
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

No ten náš bahňák se taky věčně válí někde v bahně, celou procházku se rochní, zvlášť teď, když slezl sníh, stačí i jen obejít blok a má celý nahozený podvozek... ale stačí hodinka, dvě v kotci a už je zase čisťoučký Minule jsem ho na doporučení Daniely taky zkoušela trochu umýt na bílých částech, ale nějak jsem ani nepostřehla rozdíl Koupání bytostně nenávidí, ale když je potřeba, tak to musí zvládnout (beztak ho koupu každou chvíli, protože se furt válí v h...), aspoň si zvykne... fénovala jsem ho jednou a kupodivu mu to nijak zvlášť nevadilo, akorát ho nebavilo stát na místě a držet. Jestli bude v Brně takový sajrajt, jako je teď tady u nás, tak hlavně vezmu hadr s sebou, jinak bude černý, jen přejde parkoviště
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 11:34   #8
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
No ten náš bahňák se taky věčně válí někde v bahně, celou procházku se rochní, zvlášť teď, když slezl sníh, stačí i jen obejít blok a má celý nahozený podvozek... ale stačí hodinka, dvě v kotci a už je zase čisťoučký Minule jsem ho na doporučení Daniely taky zkoušela trochu umýt na bílých částech, ale nějak jsem ani nepostřehla rozdíl Koupání bytostně nenávidí, ale když je potřeba, tak to musí zvládnout (beztak ho koupu každou chvíli, protože se furt válí v h...), aspoň si zvykne... fénovala jsem ho jednou a kupodivu mu to nijak zvlášť nevadilo, akorát ho nebavilo stát na místě a držet. Jestli bude v Brně takový sajrajt, jako je teď tady u nás, tak hlavně vezmu hadr s sebou, jinak bude černý, jen přejde parkoviště
Jj, máme to stejné, ale od pár nedobrovolných koupelí se už v ničem neválí, za to lítá v kalužích a bahně, jako minule v Praze na výstavě... Do kruhu oslintaná a na Národní cenu od bahna, ještě že jí v tom Dingo nenechal samotnou... Někdo mi minule říkal, že kdybych jí vykoupala předem a vyfénovala, vypadalo by to, že má víc chlupů, vyzkoušíme to příště a uvidíme...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 15:03   #9
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
Jj, máme to stejné, ale od pár nedobrovolných koupelí se už v ničem neválí, za to lítá v kalužích a bahně, jako minule v Praze na výstavě... Do kruhu oslintaná a na Národní cenu od bahna, ještě že jí v tom Dingo nenechal samotnou... Někdo mi minule říkal, že kdybych jí vykoupala předem a vyfénovala, vypadalo by to, že má víc chlupů, vyzkoušíme to příště a uvidíme...
Jak to tak čtu tak nevím...mě vždycky říkali nekoupat těsně před výstavou, aby ne měl otevřenou srst...je fakt, že den dva po koupeli byl jak ježek...když Ben potřeboval tak jsem ho vykoupala týden před výstavou (dokud jsme bydleli u našich, kde sdílel dvůr se slepicemi a jiným zvířectvem) a potom ho striktně držela mimo, po přestěhování i když je převážně venku, téměř nekoupu (mladýho snad jen jednou v jeho životě). Vždy se mi na nich líbilo že jsou "samočistící" stačilo uschnout, případně po té ještě vykartáčovat.
Před bonitací jsem Bena neuhlídala a on se vyvável večer před ní na pomočůvkované louce, musela jsem vykoupat ráno před odjezdem a kdyby to z něj ještě nebylo cítit, tak by mě bonitační komise snad ani nevěřila že je čerstvě vykoupanej i tak přemýšleli jestli mu do kodu nedat otevřenou srst....takže za mě před výstavou nekoupat! Případně jen otřít vlhkou hadrou a vykartáčovat...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 15:13   #10
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Jak to tak čtu tak nevím...mě vždycky říkali nekoupat těsně před výstavou, aby ne měl otevřenou srst...je fakt, že den dva po koupeli byl jak ježek...když Ben potřeboval tak jsem ho vykoupala týden před výstavou (dokud jsme bydleli u našich, kde sdílel dvůr se slepicemi a jiným zvířectvem) a potom ho striktně držela mimo, po přestěhování i když je převážně venku, téměř nekoupu (mladýho snad jen jednou v jeho životě). Vždy se mi na nich líbilo že jsou "samočistící" stačilo uschnout, případně po té ještě vykartáčovat.
Před bonitací jsem Bena neuhlídala a on se vyvável večer před ní na pomočůvkované louce, musela jsem vykoupat ráno před odjezdem a kdyby to z něj ještě nebylo cítit, tak by mě bonitační komise snad ani nevěřila že je čerstvě vykoupanej i tak přemýšleli jestli mu do kodu nedat otevřenou srst....takže za mě před výstavou nekoupat! Případně jen otřít vlhkou hadrou a vykartáčovat...

No tak já mám fenu, která skoro žádnou srst nemá, na výstavách dostávala od podzimu VD, protože nemá hustou podsadu, spíš to vypadá, že nemá žádnou, bylo nám to doporučena proto, aby to vypadalo, že má víc srsti...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 15:25   #11
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Jak to tak čtu tak nevím...mě vždycky říkali nekoupat těsně před výstavou, aby ne měl otevřenou srst...je fakt, že den dva po koupeli byl jak ježek...
To je právě asi to, co říkala Daniela, vykoupat jen bílé části, když vykoupeš celé tělo, tak pak vypadá jako vrabčák Ale já před nějakou výstavou večer taky koupala celého psa, jelikož se válel v něčem chutném, a nikdo si toho ani nevšiml... on těch chlupů taky moc nemá, tak to asi ani nešlo poznat
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 15:59   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Ale já také ne, pokud je na takovou manipulaci pes zvyklý. :-)
Zvyklý bude, pokud ho zvykneš, jinak těžko.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 16:03   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
To je právě asi to, co říkala Daniela, vykoupat jen bílé části, když vykoupeš celé tělo, tak pak vypadá jako vrabčák
Přesně. Ale ať si každý připravuje svého psa na výstavu, jak uzná sám za vhodné. Já jen radím svoje "fígle" .
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 16:21   #14
Petr&Dante
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Location: Kladno
Posts: 12
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Danielo,
díky - fén mě nenapadl, to je dobrá pomůcka - nechce se mi kotcového divocha tahat domů, abych ho nemusela pořád sekýrovat (slon v porcelánu, navíc teprve roční). Jestli fén zkusím, bude to asi dobrá podívaná :-)
On Shadow bude oproti některým jiným psům vždycky vypadat trochu "špinavě", například při společném hraní s Dantem od vás vypadal Dante jako sněhová vločka a Shadow jako ušmudlaný ovčoun. :-)
Ahoj,

sněhová vločka? To je hezké, to mě nenapadlo , je pravda, že s tím problém nemáme. Když se Dante při procházce někde víc zaneřádí tak ho u nejbližší vody vymáchám co to jde. Vypadá to tak, že on do vody vleze jen tak s vodou pod břicho, aby se neřeklo a zbytek očisty je mě, ve finále jsme mokrý oba, jen já mám lepší pocit... Dantemu je to fuk a za chvíly vypadá uplně stejně. Jinak běžná špína a bahno opadá a po vyčesání je vše OK.
Petr&Dante jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 18:15   #15
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Petr&Dante View Post
Ahoj,

sněhová vločka? To je hezké, to mě nenapadlo , je pravda, že s tím problém nemáme. Když se Dante při procházce někde víc zaneřádí tak ho u nejbližší vody vymáchám co to jde. Vypadá to tak, že on do vody vleze jen tak s vodou pod břicho, aby se neřeklo a zbytek očisty je mě, ve finále jsme mokrý oba, jen já mám lepší pocit... Dantemu je to fuk a za chvíly vypadá uplně stejně. Jinak běžná špína a bahno opadá a po vyčesání je vše OK.
No my v cca roce koupali i několikrát denně (za hrubého kletí psovoda), v zabahněném rybníce a loužích neb všechno bylo lepší než lidský trus mezi lopatkama (nechci zakřiknout, ale letos jen jeden úlovek-asi jde do sebe). Nezaznamenala jsem změnu kvality. Pokud jde o klasické šamponování ve vaně, tak s tím zkušenost nemám, maximálně jsem sprchovala s psím výrazem naprostého utrpení, ale sázím spíš na přirozenost než optické fígle a klamy. Prostě pokud srst nemá, tak bych si na výstavě nehrála že jo a snažila bych se vyzdvihnout jiná pozitiva. Ale samozřejmě každého volba-hodně úspěchů na výstavě.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 18:48   #16
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
No my v cca roce koupali i několikrát denně (za hrubého kletí psovoda), v zabahněném rybníce a loužích neb všechno bylo lepší než lidský trus mezi lopatkama...
A jde vám to umýt? U nás teda, když se Dinouš vyválí v něčem tohoto typu, tak už to venku ani neřeším, jelikož jsem zjistila, že otíráním nebo studenou vodou to vůbec nemá cenu... zmizí sice hnědá barva, ale puch zůstane úplně stejný. Musím to vzít teplou vodou a třikrát šamponem a ještě počkat, až uschne, teprve pak to přestane smrdět. Asi si frajer vybírá kvalitní voňavky, nevím... Když měl období, kdy se vyválel za procházku aspoň ve dvou bobkách, tak jsem ho fakt sprchovala každý den... naštěstí ho to už přešlo a vyválí se jen sem tam občas. Jo a on si to nenanáší mezi lopatky, ale pod krk, takže se mu pak táhnou tím krásným bílým huňatým límcem až na kůži vetřené hnědé čáry od čumáku až po přední tlapy... to je podívaná
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:00   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Kometa;416922]A jde vám to umýt?

Šikula. Asi máme míň kvalitní trusDD Je v kotci, takže smeju jen to nejhorší, stejně pak smrdíme obě. Nemám možnost jí vzít do sprchy a do šamponu. Ale asi už jsem otrlá. Rybinu neřeším už vůbec, ale fakt je, že občas v hospodě protestujou co je to tam za mokrého smrdutého psa
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:47   #18
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Juliano, Tvého pejska neznám tak těžko říct, ale ta různá intenzita bílé u různých psů je dána i geneticky. Takže ani pes žijící v bytě nemusí víc svítit než pes z blátivé zahrady. U nás stačilo vždy jen vyčesat.
Zkus ho vysušit a vyčesat. Pokud je hodně špinavý tak bych použila suchý šampon, ale fénem ani koupelí (mimo té dobrovolné v řece) bych ho netrápila.
Shadow je po Aresovi Karpatska svorka, je pravda, že je žlutější. Jo, holt svítivě bílé znaky jsou efektnější. :-)
Spíš jsem se ale ptala na to, jestli vystavovatelé vlčáků řeší vyloženě špinavou srst (bláto, hlína apod. v podsadě), protože můj osmiletý tervueren nic takového nepotřeboval, je zlato-mahagonový a v tom se ztratí všecko. :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:53   #19
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Shadow je po Aresovi Karpatska svorka, je pravda, že je žlutější. Jo, holt svítivě bílé znaky jsou efektnější. :-)
Spíš jsem se ale ptala na to, jestli vystavovatelé vlčáků řeší vyloženě špinavou srst (bláto, hlína apod. v podsadě), protože můj osmiletý tervueren nic takového nepotřeboval, je zlato-mahagonový a v tom se ztratí všecko. :-)
Některý vystavovalet neřeší ani bodláky v srsti nebo ani předvedení psa na vrcholu línání
Jiný ho na výstavu připraví jak jen to nejlépe dokáže. Kdybys věděla, čeho jsou všeho lidé schopní ... hodně výstav už jsem odběhala ... Pokud používáme přrostředky povolené, což mytí bílých znaků dozajista je, nevidím žádný problém. Kdo chce jen česat ať jen češe, ale velké výstavy jsou skutečně o něčem jíném
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:55   #20
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by Petr&Dante View Post
Ahoj,

sněhová vločka? To je hezké, to mě nenapadlo , je pravda, že s tím problém nemáme. Když se Dante při procházce někde víc zaneřádí tak ho u nejbližší vody vymáchám co to jde. Vypadá to tak, že on do vody vleze jen tak s vodou pod břicho, aby se neřeklo a zbytek očisty je mě, ve finále jsme mokrý oba, jen já mám lepší pocit... Dantemu je to fuk a za chvíly vypadá uplně stejně. Jinak běžná špína a bahno opadá a po vyčesání je vše OK.
No, Petře, posledně se Dante o Shadyho výstavní čistotu postaral shozením do vesnické nádrže, tímto bych mu ráda poděkovala za usnadnění práce :-) Shadow je taky na první pohled rychle čistý, ale v té podsadě má prostě leccos.

Mimochodem, jedete někdo 7.1. do Brna? Neměli byste místo v autě pro 1osobu a 1 roční štěně, naprosto bezproblémové? Přispěla bych na benzín. Pojedu z Berouna...
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org