Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-01-2014, 21:33   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post

Daiva, może się mylę ale jak były i przepadły to znaczy, że ich nie ma, tak? a jak nie ma to miotu być nie powinno. Jeśli zgodnie z "prawem" ma być
ale one sa psy maja te badania tylko ze wedlug admina jakos ich nie ma, no i nie wiem czy prawo ma prawo robic sam admin z nieba jesli FCI danne sa inne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2014, 21:42   #22
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ale one sa psy maja te badania tylko ze wedlug admina jakos ich nie ma, no i nie wiem czy prawo ma prawo robic sam admin z nieba jesli FCI danne sa inne.

nie podważam stanu faktycznego, tylko znowu wracam do pytania dla mnie fundamentalnego - co dalej z bazą WD?? bo m.in. ta dyskusja pokazuje jej nie rzetelność
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2014, 22:11   #23
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
nie podważam stanu faktycznego, tylko znowu wracam do pytania dla mnie fundamentalnego - co dalej z bazą WD?? bo m.in. ta dyskusja pokazuje jej nie rzetelność
to bardzo dobre pytanie, ja tez chcialam to wiedziec ( jakim metodem przepadaja danne ktore tam byli albo dla czego jedne psy dostaja aktualizacje szcybczej niz inne)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2014, 17:29   #24
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Nie wiem dlaczego , ale przy takich okazjach przypomina mi sie (skądinąd jeden z moich ulubionych) film z Alem Pacino i Keanu Reeves'em p.t. The Devil's Advocate...

Dlaczego tutaj udziela sie np Daiva, a nie sam Nieznany-Admin? (to jest pytanie retoryczne ofkors)
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2014, 18:40   #25
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Mnie sie wciaz wydaje ze najlepszym rozwiazaniem byloby zwiekszenie ilosci osob mogacych wprowadzic dane do bazy, jedna osoba na taki ogrom psow to stanowczo za malo.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2014, 18:43   #26
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post

Dlaczego tutaj udziela sie np Daiva, a nie sam Nieznany-Admin? (to jest pytanie retoryczne ofkors)
bo admin chyba nawet nie wie ze jest litewski forum angielski forum tez dawno czytal
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2014, 18:44   #27
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Mnie sie wciaz wydaje ze najlepszym rozwiazaniem byloby zwiekszenie ilosci osob mogacych wprowadzic dane do bazy, jedna osoba na taki ogrom psow to stanowczo za malo.
dokladne- kazdy kraj ma moderatora, ktory chyba nie z ulicy przysedl. juz dawno oferowana taka idea ale... jakos nie. dobrze choc forum mozna poprawiac (ale tylko swojego kraju)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2014, 23:04   #28
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
tak wynika z tego co napisane powyżej. Napiszę do Admina i dopytam jak to konkretnie jest
Trochę czasu już minęło , co z dopytaniem ?
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2014, 15:30   #29
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Trochę czasu już minęło , co z dopytaniem ?
Dzięki, że się przypominasz - wyleciało mi z głowy. Jakby nie było odpowiedź brzmi:
" Osoba taka nie będzie nazwana producentem - czegoś takiego w bazie nie będzie. Ale mioty (jeśli rodzice będą trzeci raz ci sami) nie będą ogłaszane/propagowane"


A Ty odpowiesz mi na moje pytanie w innym wątku ?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2014, 01:13   #30
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

To może ja też się przypomnę.

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Myślę, z przykrością, że nikt tutaj na te pytania nie odpowie. Mogę napisać do Admina zapytanie, ale nie wiem czy jakąś satysfakcjonującą odpowiedź uzyskacie oprócz w skrócie "hodowca nie dosłał danych, niech przyśle jeszcze raz" ... Admin z tego co mi wiadomo nie czyta po polsku
Poszły jeszcze raz aktualizacje danych u szczeniaków, które miały w bazie błędy. Wyświetlają się poprawne dane właścicieli, które wcześniej ktoś wziął z sufitu, więc ktoś te aktualizacje przeczytał i wprowadził. Niestety hodowla dalej wisi jako nie dosyłająca danych. Wysłanej w styczniu zapowiedzi miotu nie ma. Wiadomości do admina (po angielsku, żeby nie było wątpliwości) z pytaniem czego brakuje pozostają bez odpowiedzi.

PS
Z ciekawostek - wszystkie szczeniaki z miotu K miały podany ten sam zestaw informacji, m.in. numer chipa - u dwóch tego numeru nie ma...
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2014, 12:53   #31
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
To może ja też się przypomnę.



Poszły jeszcze raz aktualizacje danych u szczeniaków, które miały w bazie błędy. Wyświetlają się poprawne dane właścicieli, które wcześniej ktoś wziął z sufitu, więc ktoś te aktualizacje przeczytał i wprowadził. Niestety hodowla dalej wisi jako nie dosyłająca danych. Wysłanej w styczniu zapowiedzi miotu nie ma. Wiadomości do admina (po angielsku, żeby nie było wątpliwości) z pytaniem czego brakuje pozostają bez odpowiedzi.

PS
Z ciekawostek - wszystkie szczeniaki z miotu K miały podany ten sam zestaw informacji, m.in. numer chipa - u dwóch tego numeru nie ma...
Ok, ale jak ja Ci mogę pomóc? nic mi Admin podobnie jak Tobie nie odpisał. Przypominam, że jestem moderatorem i nic ponadto
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2014, 16:51   #32
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Ok, ale jak ja Ci mogę pomóc? nic mi Admin podobnie jak Tobie nie odpisał. Przypominam, że jestem moderatorem i nic ponadto
Czytając Twoją odpowiedź na pytanie Daniela zrozumiałem, że przekazujesz stanowisko admina - czyli jakiś kontakt z nim masz. Miałem nadzieję, że wiadomości od moderatorów mają większą "siłę przebicia" i Twój głos pomoże zwrócić uwagę, że problem w dalszym ciągu występuje. Rozumiem podział ról i absolutnie nie mam żadnych pretensji do Ciebie. Przepraszam, jeśli poprzedni post zabrzmiał inaczej - próba komunikacji z adminem jest trochę frustrująca...
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2014, 23:56   #33
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
Czytając Twoją odpowiedź na pytanie Daniela zrozumiałem, że przekazujesz stanowisko admina - czyli jakiś kontakt z nim masz. Miałem nadzieję, że wiadomości od moderatorów mają większą "siłę przebicia" i Twój głos pomoże zwrócić uwagę, że problem w dalszym ciągu występuje. Rozumiem podział ról i absolutnie nie mam żadnych pretensji do Ciebie. Przepraszam, jeśli poprzedni post zabrzmiał inaczej - próba komunikacji z adminem jest trochę frustrująca...
Spokojnie, nie masz za co przepraszać. Chyba też zareagowałem nad wyraz więc równie dobrze mogę ja Ciebie również przeprosić. Rozumiem Twoją frustrację, bo sam też jej doświadczam w kontakcie z Adminem. Jak są jakieś pytania, to przesyłam je PW do Admina (bo jako moderator mam taką możliwość), ale nie jest to niestety gwarantem odpowiedzi...
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2014, 17:25   #34
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Ponawiam moje pytania:
- dlaczego nie ma nas na liscie hodowcow,
- dlaczego nie zostal dodany nasz planowany, teraz juz obecny miot,
- czego nie doslalismy do bazy.

Na liscie hodowcow nie ma nas praktycznie od roku. Niedosylanie danych to bzdura, bo w miedzyczasie pojawily sie na WD dwa nasze mioty. Oczywiscie jak zwykle z bledami i niepelne, ale to juz nie moja wina, bo ja doslalam wszystkie informacje jakie mialam. Wysylalam rowniez poprawki, ktore sie nie pojawily (np chip Kikimory, ktory pomimo wyslania za pierwszym razem, do tej pory nie istnieje) - jedynie pozmieniane zostaly zdjecia (nie wiem skad ta wybiorczosc).

Planowany/obecny miot wysylalam od stycznia. Byly co najmniej 2-3 aktualizacje w tym czasie - jak zaczelam wysylac, lista miotow konczyla sie na kwietniu, a teraz na czerwcu.

Od razu dodam, ze do admina pisalam wiele razy - po polsku i po angielsku. Nigdy nie dostalam nawet slowa odpowiedzi.
Nic sie nie zmienilo - nadal nie ma nas na liscie hodowcow, a sa tam hodowle, ktore nigdy nie mialy szczeniakow. Moze ktos mi wytlumaczy dlaczego tak sie dzieje, bo szczerze mowiac znudzilo mi sie juz pisanie w przestrzen.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2014, 12:11   #35
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Jak widac pisanie na WD, to tez pisanie w przestrzen...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2014, 20:06   #36
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Kolejna aktualizacja bazy danych, a zapowiedzi miotu jak nie bylo, tak nie ma. Odpowiedzi na pytania rowniez...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014, 10:16   #37
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Od razu dodam, ze do admina pisalam wiele razy - po polsku i po angielsku.
Może spróbuj po portugalsku albo jaką łaciną...
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Nigdy nie dostalam nawet slowa odpowiedzi.
No ja się akurat nie dziwię... do tego potrzebny chyba byłby ksiądz albo inny "magik" do tłumaczeń "przestrzennych"...
I zdecydowanie nie wchodziłabym w spiskową teorię dziejów i kręgi męczenników, bo nie jesteś jedyną osobą mającą problem z bazą... Podejrzewam, że póki WD nie reanimuje się od podstaw pozostaje nadal słać /kto ma siły/ do jakiegoś skutku albo aktualizować się na stronkach FB. Seks-turystyka wilczakowa, certyfikaty, wystawy, aktualizacje przeróżne -wszystko to kwitnie na fejsbuniu, jak to zwykle bywa wiosną w przyrodzie.
Nie załamuj się. Jakoś to będzie....

Last edited by Puchatek; 28-04-2014 at 13:03.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2014, 13:46   #38
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Admin (jesli istnieje) nadal nie odpowiada na zadne wiadomosci.

Niedawno chcialam dodac nowy miot, ale byl juz w bazie (krasnoludki).
Wprowadzilam poprawki i dodalam chipy.
Dodalam tez wyniki psow na dm i dw.
O dziwo znikajace HD Jabbera jest juz na swoim miejscu, pojawilo sie ED Zmory (robione bylo u innego lekarza, niz jest dodane), ale nadal suki nie maja praw hodowlanych i hodowla nie istnieje w bazie.
Te znikajace i pojawiajace sie dane to ciekawostka...

Pytam po raz kolejny i bede pytac do skutku: czego jeszcze brakuje, aby wrocic do bazy. Mamy dodane wszystkie psy, mioty, chipy i informacje, ktore posiadamy. Wiecej informacji niz hodowle, ktore w bazie sa. Dlaczego nas nie ma?

Prosze o odpowiedz osobe odpowiedzialna za dzialanie bazy i dodawanie danych.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2014, 18:57   #39
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Mamy dodane wszystkie psy, mioty, chipy i informacje, ktore posiadamy. Wiecej informacji niz hodowle, ktore w bazie sa. Dlaczego nas nie ma?
Pawel pewnie sie dowie - predzej czy pozniej... Ja jednak otwierajac pierwszego lepszego psa (U) numerka chipu nie widze... Wiec albo to zlosliwosc rzeczy martwych (lub zywych), albo jednak brak danych w bazie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 07-07-2014, 22:34   #40
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Pawel pewnie sie dowie - predzej czy pozniej... Ja jednak otwierajac pierwszego lepszego psa (U) numerka chipu nie widze... Wiec albo to zlosliwosc rzeczy martwych (lub zywych), albo jednak brak danych w bazie...
Wydaje mi się, że historia profilu Ulfura w bazie dokładnie ilustruje na czym polega problem. Profil pojawił się _zanim_ wysłaliśmy jakiekolwiek dane. Informacje o właścicielu miał z sufitu. Wysłaliśmy prawidłowe dane, w tym numer chipu. Poprawiony został właściciel, chip do bazy nie trafił. Zamiast tego pojawił się miot 'W', którego dane też nie były przez nas wysyłane.

Informacja o śmierci Kukulkana również znalazła się w bazie mimo, że nie była wysyłana ani przez właściciela, ani przez nas. Za to Mordor i Muad'Dib dalej widnieją jako żyjące, mimo kilkukrotnego przesyłania informacji o ich śmierci.

Myślę, że admin (?) powinien poświęcać czas i energię na rzetelne wprowadzanie przesłanych danych zamiast na wyszukiwanie ich po Facebooku. O ile pamiętam "umowa społeczna" była taka, że hodowcy udostępniają dane w zamian za reklamę miotów, a nie, że bezskutecznie dopraszają się poprawienia błędów w danych wprowadzonych za ich plecami.

Mogę zrozumieć znikające prawa hodowlane - problemy techniczne, trudno. Tej nowej "polityki" jednak nie rozumiem.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org