Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-07-2011, 23:12   #21
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Mysle, ze jesli dasz rade dotrzec na spotkanie do Poznej - byloby super .
Zjawic sie moze kazdy!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2011, 06:57   #22
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Wow!!! Poszcześcilo ci sie.

jedz do Poznej, zobacz co to sa wilczaki i porozgladaj sie za rodzicami dla twojego malenstwa. Wilczaki mocno sie roznia wygladem i charakterem wiec bedzie okazja sie w tym rozeznac.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 00:14   #23
hedeon
Junior Member
 
hedeon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Milton Keynes, UK
Posts: 132
Default

No właśnie, jak to jest? Zauważyłem, że CSV różnią się miedzy sobą. Spostrzegłem krótkowłose i te o sierści dłuższej. Początkowo myślałem, że to różnice pomiędzy okrywą letnią i zimową. Chyba bardziej podobają mi się te o włosie dłuższym. I jak duże są różnice pomiędzy CSV we względzie charakteru?
hedeon jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 08:26   #24
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
No właśnie, jak to jest? Zauważyłem, że CSV różnią się miedzy sobą. Spostrzegłem krótkowłose i te o sierści dłuższej. Początkowo myślałem, że to różnice pomiędzy okrywą letnią i zimową. Chyba bardziej podobają mi się te o włosie dłuższym. I jak duże są różnice pomiędzy CSV we względzie charakteru?
Poza różnicami w bogactwie i jakości okrywy włosowej (a są rzeczywiście duże), możesz w danym czasie i miejscu zobaczyć psy, które właśnie zrzuciły futro i te, które postanowiły aktualnie chodzić w pięknym futrze Kolory też występują w różnych konfiguracjach. Do wyboru, do koloru To tak naprawdę temat-rzeka i chyba tylko lektura wzorca (na świeżo) plus obejrzenie wielu psów na żywo pozwoli Ci wyrobić sobie zdanie, co Ci się najbardziej podoba.
W charakterach jest olbrzymia rozpiętość, z łatwością zobaczysz te skrajnie wycofane i pełzające oraz te hop-do przodu, z dystansem i wylewne, odważne i strachliwe, łagodne i "monstery"....Tu też dobrze wyrobić sobie "oczekiwania" bo to jest doskonałym kryterium wyboru hodowli i rodziców przyszłego szczeniaka.
Poznanie na żywo to najlepszy pomysł, bo wzorzec sobie, hodowcy sobie a rzeczywistość czasem skrzeczy ...do tego dochodzi słynne "demo" wilczakowe.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2011, 13:11   #25
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Na wiekszosc pytan sa juz odpowiedzi... Ja tylko moge zaprosic Ciebie do Poznej... Stawiaja sie tu przedstawiciele wielu hodowli z roznych krajow... Mozna porownywac, porozmawiac, zobaczyc rozne "typy" CzW... A podczas rozmow przy ognisku nie robi sie PRa, ale zwykle rozmawia to tym, jakie numery potrafia wywinac wilczaki...

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
No właśnie, jak to jest? Zauważyłem, że CSV różnią się miedzy sobą. Spostrzegłem krótkowłose i te o sierści dłuższej. Początkowo myślałem, że to różnice pomiędzy okrywą letnią i zimową. Chyba bardziej podobają mi się te o włosie dłuższym.
Wplyw na wlos ma wiele rzeczy:
-genetyka. Sa psy, ktore nigdy nie obrastaja - to psy ewidentnie (zbyt) krotkowlose... Co nie znaczy, ze ich dzieci nie beda ladnymi "niedzwiadkami" przy dobrym doborze partnera...
- siersc letnia/zimowa - roznice sa GIGANTYCZNE
- warunki zycia - zawsze o wiele bogatsza siersc beda mialy czeskie czy slowackie psy kojcowe, ktore czasem musza byc przygotowane na mieszkanie w nieocieplanych budach przy temperaturze -30 niz polskie "blokersy", ktore zime spedzaja z wlascicielami w mieszkaniu.... I do takich warunkow przystosowaly swoja szate...

Poza tym sa rozne tyly "dlugiego" wlosa. Typowa wilcza siersc ma rozna dlugosc - dlugi wlos jest na kryzie, grzebiecie i ogonie. Reszta ciala na wlos krotszy...
Sa tez wilczaki z sierscia w typie dlugowlosego ONka - dluga siersc maja na calym ciele... Jest to nieprawidlowa dla CzW okrywa wlosowa, mimo, ze niektorzy sie w niej lubuja...

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
I jak duże są różnice pomiędzy CSV we względzie charakteru?
Sa rozne "linie" wilczakow - "rodziny" maja swoje cechy charakterystyczne, ktore przebijaja sie u szczeniat. Potem masz inne hodowle i inne zaangazowanie hodowcow - inaczej w stosunku do ludzi bedzie zachowywal sie szczeniak wychowany i zyjacy w kojcu (ktory zna tylko swoja mame-psa), a inaczej ten wychowany w domu - w kontakcie z ludzmi...
I wreszcie NAJWAZNIEJSZA czesc to kupujacy... OGROMNY wplyw na praca wlasny przyszlego wlasciciela... To ile czasu poswieci na socjal, czy sie nie zniecheci...
Oczywiscie z jednym wilczakiem pracuje sie latwiej z innym gorzej.... Kazdy typ charakteru na tez swoje plusy i minusy... Pewne siebie szczeniaki, ktore latwiej sie socjalizuje czesto maja potem wiecej problemow z "agresja" i silowym rozwiazywaniem konfliktow... Te bardziej wycofane sa mniej skore do bojek... ale wyprowadzone na prosta sa calkiem fajnymi (i pewnymi siebie) kompanami, choc trudniejsze sa z nimi poczatki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org