Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-08-2013, 07:42   #221
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
A tak z innej beczki to jedyny sposób wg mnie, to zacząć od szczeniaka i uprzeć się, że z ręki może karmić tylko jeden członek rodziny. Obojętnie kto, ale tylko jeden. Wtedy jest szansa, że pies załapie schemat czarne/białe. Inaczej będzie miał mętlik pt, to już nie wiem od kogo mogę a od kogo nie.

? ! a wyobrażasz sobie że mała wnusia zrozumie że to ? że ty mozesz a ona nie . a wtedy jest też nauka dla psiaka z "obchodzeniem się z dziećmi"
najbardziej mnie wkurza jak prosze znajomych aby poczęstowali Karla i jednoczesnym ptryczkiem w dolna szczękę jak weźnie. A oni ...O nie nie będziemy strofować psa . i jak on ma sie nauczyć że nie wolno .
Moga dawać tylko SWOI ! . A SWÓJ to tylko domownicy wszyscy inni ciotki wujkowie drudzy dziadkowie TO OBCY . I basta.
Tak samo podawanie jedzenie przez ogrodzenie przez domowników jest zakazane . kizi/mizi przez ogrodzenie zakazane . no i żarcie z ziemi zakazane ( ale do kompostownika to zagląda )
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 08:52   #222
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
Moga dawać tylko SWOI ! . A SWÓJ to tylko domownicy wszyscy inni ciotki wujkowie drudzy dziadkowie TO OBCY . I basta.
Nie zgadzam się, ale życzę powodzenia. Wg mnie przy takiej liczbie domowników ani pies tego nie załapie, ani ty nie będziesz w stanie nad nimi zapanować co i jak robią w tym temacie. Wiem, że to bardzo trudne. Ale pozostali nie muszą karmić z ręki, wystarczy ich nauczyć żeby wrzucali do miski, i mieć miskę pod kontrolą - tzn nie zostawiać w kojcu. Szkoda, że trochę jestem mądry po szkodzie, bo przy ilości popełnionych w tym temacie błędów raczej nie będę w stanie Beryla "odkręcić", ale lepiej się uczyć na cudzych.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 14:52   #223
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Nie zgadzam się, ale życzę powodzenia. ................ ale lepiej się uczyć na cudzych.

ilu nas tyle szkół i doświadczeń ,opinii, zdań , każdy trzyma swego .
( dopiero teraz bo mieliśmy 24 godzinki i trzeba było godzinkę pospać i z dziewczynkami do kina na smerfy-2.też tam pospałem ).
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 17:33   #224
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ja tylko dodam ze niektore wilczaki maja wrodzone predyzpozycje do nie brania zarcia, od nikogo uwierzcie z perspektywy szkolenia nic fajnego.

A podczas tego cwiczenia z jedzeniem mozna bylo powiedziec fe jak wyciagano do niego zarcie?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 19:04   #225
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A podczas tego cwiczenia z jedzeniem mozna bylo powiedziec fe jak wyciagano do niego zarcie?
Beryl ma wrodzone predyspozycje do żarcia wszystkiego włącznie z przeterminowana padliną.
Niestety nie wolno było nic mówić, o przepraszam: dający mógł "zaciumkać" a przewodnik cicho sza.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 19:14   #226
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

A jeszcze pomecze skoro i tak off sie zrobil a co dawali do zarcia ?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 20:13   #227
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Beryl ma wrodzone predyspozycje do żarcia wszystkiego włącznie z przeterminowana padliną.

oto właśnie chodzi im bardziej capi tym sukces w szkoleniu lepszy .a ciuchy jak wtedy capią ..... aż miło .
wszystko wtedy zrobi
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 20:39   #228
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
ilu nas tyle szkół i doświadczeń ,opinii, zdań , każdy trzyma swego .
Kłopot z tym "ćwiczeniem" polega na tym, że walczycie z podstawowym instynktem. O ile (w warunkach kontrolowanych) pies pokarmu nie podejmie- czy to od ludzia, czy z ziemi, o tyle pozostawiony sam - w końcu się skusi. IMO - próżny trud (pomijam, że osobiście nie bardzo rozumiem ideę) Ale na pocieszenie powiem, że większość wilczaków jest średnio przekupna i za kawałek mięska nie da się zakręcić. Oczywiście mowa o dorosłych, ukształtowanych osobnikach
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 20:43   #229
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Kłopot z tym "ćwiczeniem" polega na tym, że walczycie z podstawowym instynktem. ............
walka z wiatrakami . wiem . ale raz w tygodniu można zawsze przypomnieć uświadomić ........
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2013, 21:15   #230
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Oczywiście mowa o dorosłych, ukształtowanych osobnikach
Te mniej dorosle i mniej uksztaltowane tez sie nie dadza, moj obecnie gardzi piekna wolowinka, na wyjezdzie gardzil wszystkim, jedne sa bardziej zarte inne mniej, jak juz wczesniej mowilam za zarloka dalabym sporo.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 07:02   #231
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Te mniej dorosle i mniej uksztaltowane tez sie nie dadza, moj obecnie gardzi piekna wolowinka, na wyjezdzie gardzil wszystkim, jedne sa bardziej zarte inne mniej, jak juz wczesniej mowilam za zarloka dalabym sporo.
Czy na pewno wiesz o co prosisz? :-))
Uff... ja dałbym sporo za niejadka więc lepiej pozostańmy przy swoich bo lepsze jest wrogiem dobrego...

Wracając do offu: plac był ogrodzony taśmą, a za taśmą były psy z I grupy, psy z II czekające na egzamin, psy które już egzamin mają dawno za sobą (loża szyderców), gdzieś tam ktoś sobie na łące łaził i oczywiście grill, a jak grill to i kiełbaski, więc wiadomo co było przysmakiem.

Co do wypowiedzi Gagi - z wilczakami ciężka sprawa... ale kilka ONów jakie znam dało się w tym kierunku doskonale wyszkolić.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 07:35   #232
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Czy na pewno wiesz o co prosisz? :-))
Uff... ja dałbym sporo za niejadka więc lepiej pozostańmy przy swoich bo lepsze jest wrogiem dobrego
To sie spytam inaczej, a na co szkolisz psa? W sensie co jest jego nagroda za dobrze wykonane cwiczenie, czyli za co robi te cwiczenia?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 07:37   #233
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Na pochwałę słowną i/lub głaskaną.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 13:13   #234
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

To jest dla niego atrakcyjna nagroda o ktora warto sie starać czy zapowiedz braku korekty?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 16:55   #235
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Moze to ja jestem dziwna, ale gdybym miala tak zartego psa to bym szkolila na zarcie, az mnie sie rozmarzylo ile bysmy zrobili ...ehh
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 18:16   #236
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Moze to ja jestem dziwna, ale gdybym miala tak zartego psa to bym szkolila na zarcie, az mnie sie rozmarzylo ile bysmy zrobili ...ehh
Nie kłóćmy się o palmę dziwnięctwa. To szkol go na mizianie, przecież miziasty jest :-))
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2013, 18:22   #237
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
To jest dla niego atrakcyjna nagroda o ktora warto sie starać czy zapowiedz braku korekty?
Brak kary jako nagroda? Można i tak ale nie jestem na 100% pewien że pytasz w tym kierunku. Łapówki dopuszczam tylko na styku polityki i biznesu (żart).

Po protu nie chcę się przekonać jak to jest kiedy już się naje i w nosie będzie miał smaczki, bo ja mam w nosie kombinowanie że o może na serek się skusi, a jak nie to na wątróbkę, a za to nowe ćwiczenie to musi być taki Suuuper smaczek. Odechciało mi się takich rzeczy po psim przedszkolu a efekty nie były oszałamiające.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2014, 10:57   #238
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Mandżurek dzisiaj zdał FPr-1. Zawody jeszcze trwają, a odbywają się w Kalsku Strasznie jestem dumna z synusia i jego przewodniczki
A więc oficjalnie: GRAN MILAGRO AZUL Atropa Bella Donna zdał egzamin FPr-1 Kaya - gratulacje świetnej pracy z M!!!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2014, 13:44   #239
Jasmina
Junior Member
 
Jasmina's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Wrocław
Posts: 116
Default

Mandżur pies tropiący, rewelacja Moje gratulacje dla Przewodniczki!
__________________
GRAN ROJO CORAZON Atropa Bella Donna
https://www.facebook.com/GranRojoCorazon
Jasmina jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2014, 13:48   #240
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Gratulujemy sportowemu niuchaczowi!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org