Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Souhlasíte s tím, aby køí¾enci kanadské vlèice a NO bez PP byly zapisováni v registru ÈsV ?
ano 15 17.86%
ne 69 82.14%
Voters: 84. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-11-2009, 15:05   #161
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pomluvil, protože mi chodí dotazy na pravost rodokmenu mých psů.
To snad nemysli vazne,na tvych psech je jasne videt,ze jsou potomci Tajgy.To lide,co ti psali ,nevideli asi ani vrh "S" Pdl a ani vrh "Q" Pdl.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 15:16   #162
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
To snad nemysli vazne,na tvych psech je jasne videt,ze jsou potomci Tajgy.To lide,co ti psali ,nevideli asi ani vrh "S" Pdl a ani vrh "Q" Pdl.
Šárko budeš se divit ale došel mi i dotaz zda není náhodou Ave Tajga zmiňovaná Ave Lupo, když je z té Itálie.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 15:21   #163
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ak len udajne vlastnictvo nejakeho psa vyvolava pochybnosti o pravosti rodokmenov, tak taketo pochybnosti je smiesne vobec brat vazne a o ludoch, ktori taketo otazky kladu, by som si pomyslela svoje a vobec ich neriesila

nechcela som sa zapajat, ale ak niekto neveri chovatelke, tak to nezmeni nazor ani pavla ani nikoho ineho, ani ci tam ten pes bol alebo nie, to by som ten dovod hladala inde (kto chce koho bit, palicu si najde)
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 16:14   #164
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Unhappy

Tyyy jo
to se to tu zase rozjelo
Danielo, jinak omluvu nebo uznani omylu (v tom, ze jsi majitelkou Mutary) od Pavla necekej

do nekonecna se bude vykrucovat, ze to jen slysel(to ze rikali jini), ze to(pomluva) nemuze uskodit, ze kdyz se ti libi, tak jsi vlastne SKOROmajitel!!!
ale NIKDY nenapise ze se zmylil a omlouva se, ze jsi NIKDY nebyla ani spolumajitelkou...

obdobne jako v kauze "Garant plemene" - TVRDIL,
Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
že italský klub, ... , zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garanta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii.
skoncilo to tim, ze on nic, jen upozornoval na zpravy, ktere ma klub uz vic jak rok. Urcite tim take nektere lidi poskodil(min. jejich povest).
Zpravu si neoveril, a NIKDY nenapise ze se mylil.

JEHO ZPRAVY NEJSOU DUVERYHODNE => nelze verit tomu co pise
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 16:42   #165
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

no, aj podľa môjho skromného názoru to Pavel trošku prestrelil takými obvineniami, pretože si myslím, že dávať do spojitosti niekoho s mutarami len kvôli jednej výstave... no neviem, podľa mňa je clekom bežné vystavovať niekomu psa, pokiaľ na tej výstave majiteľ je.
inak proti regulérnym pokusom nemám nič, ale mutary môžu byť všetko, len nie experiment, pretože experimenty majú hypotézy, ktoré sa stanovujú dopredu, plánujú a podobne. ako nestrannému človeku mi to pripadá ako jasný podvod, i keď by to bol zaujímavý experiment, keby sa okolo toho netajilo a nezamžovalo... keby sa viedli riadne čisté záznamy. nemusí o tom byť informovaný každý majiteľ čsv,ale myslím, že chovateľská komisia, keď už sa tieto krížence zapisujú do registrov čsv, mala vedieť...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 16:59   #166
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ak len udajne vlastnictvo nejakeho psa vyvolava pochybnosti o pravosti rodokmenov, tak taketo pochybnosti je smiesne vobec brat vazne a o ludoch, ktori taketo otazky kladu, by som si pomyslela svoje a vobec ich neriesila
Citace Pavla: Jinak Audrey Lupo Mutara je v majetku Andrey Gambato (roz. Pecharové) - chovatelská stanice Foresta Incantata, která je aktivní chovatelkou. Myslíte, že u jejích vrhů jsou dělány testy, zda štěňata jsou opravdu po matce, která je deklarována v papírech ?

Toto napsal Paven na jiném fóru, dřív než mě obvinil z majitelství té samé feny. Už jen to je dostatečný důvod pro mnohé pochybovat. Je těžké nebrat podobné útoky vážně a zachovat chladnou hlavu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 17:12   #167
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
no, aj podľa môjho skromného názoru to Pavel trošku prestrelil
Trošku?
Jsem aktivní chovatel a právě očekávám vrh. Chtěla bych vidět tebe kdybys byla v mé kůži.
Nebo si představ že by otcem mého očekávaného vrhu byl tvůj Gunner a ty by ses najednou stala v očích mnohých tím kdo podporuje Mutary, potažmo jejich majitele. Copak nevidíš tu absurditu? Bohužel logika mnohých lidí takhle pracuje.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 06-11-2009 at 17:20.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 17:22   #168
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

trošku bolo myslené ironicky... mala som dať úvodzovky, uznávam. ale myslela som to v dobrom, viem si predstaviť, ako sa cítiš.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 18:20   #169
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
... inak proti regulérnym pokusom nemám nič, ale mutary môžu byť všetko, len nie experiment, pretože experimenty majú hypotézy, ktoré sa stanovujú dopredu, plánujú a podobne. ako nestrannému človeku mi to pripadá ako jasný podvod, i keď by to bol zaujímavý experiment, keby sa okolo toho netajilo a nezamžovalo... keby sa viedli riadne čisté záznamy. nemusí o tom byť informovaný každý majiteľ čsv,ale myslím, že chovateľská komisia, keď už sa tieto krížence zapisujú do registrov čsv, mala vedieť...
Petro, absolutně v tomto s Tebou souhlasím až na tu poslední větu. Podle mě členská základna má právo a měla by být o takovýchto experimentech informována. Pravidla musí být jasně stanovena a výsledky transparentní. Nyní nejsou pravidla žádná, ta co kdysi byla nakonec zveřejněna se o prvopočátku nedodržují. K tomu by nemohlo dojít, kdyby se všechno nedělo potají, a myslím, že by kolem toho ani nebyl takový humbuk.

Mluvím teď o pokusu, tak jak byl deklarován v dopise ČMKU a jak ho v reakci na Pavlův písemný podnět výboru také posléze podrobněji popsal pan Hartl. Co se děje nyní je ale věc jiná. Bohužel to odnáší chovatelé - například většina současných italských chovatelů jistě nemá s kříženci nic společného, ale určitě budou lidé, kterým se nebude chtít dohledávat "podezřelé" předky v rodokmenech a prostě jejich důvěra v chov ČSV v Itálii klesne. To samé se může snadno stát těm chovatelům z ČR nebo SR, kteří nebudou litovat daleké cesty za "svým" krycím psem vhodným pro jejich fenu. Všechny tyto dohady jsou dány naprostou neprůhledností, tajením informací a dalšími - jak to říct - "podivnými okolnostmi" kolem kříženců. A proti tomu co se nyní děje není jen pár lidí, kteří tady podle Ing. Soukupové píší nesmysly - oficiálně proti tomu protestoval už německý klub, slovenský klub, proti se staví i SKJ (a pochybuju že pan Štefík čte diskuze na Wolfdogu...).

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 18:40   #170
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

CDaniela - kto si precital, ze toho psa vlastnite, tak snad cita aj dalej a precita si, ze to pravda nie je
a hoci po osobnej stranke a z hladiska toho, ako bol ten prispevok formulovany (narazka na pravost matky) by si to vyzadovalo minimalne slova "beriem spat, mylil som sa", z hladiska toho, ze Pavel je propagovany ako klamar, tak kto by mu veril, ak povie zase nieco ine
ak povie, ze psa nemate, uz nebude klamat? uz bude doveryhodnejsi?
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 19:48   #171
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...to už není o omluvu, to už je o "přesdržku"
No teď jsem si všiml Tvého "příspěvku", ono se jich tu rojí poměrně hodně - sorry, mě je 38 (nevím kolik Tobě), ale nikdy bych nenapsal něco podobného ani nikomu mladšímu, natož (pravděpodobně) staršímu... přijde mi to už trošku úlet, na který by snad měly právo zúčastněné strany v tomto sporu, ale nevšiml jsem si že by někdo z nich sklouznul až k tomuto...

Omlouvám se za O.T., ale jsem na takováto silná slova tak trošku alergický.
Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 20:34   #172
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

No jo Mackie, ale kde je potom TO, čemu se říkává spravedlnost?
Nebo říkávalo ...?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 21:02   #173
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Petro, absolutně v tomto s Tebou souhlasím až na tu poslední větu. Podle mě členská základna má právo a měla by být o takovýchto experimentech informována. Pravidla musí být jasně stanovena a výsledky transparentní. Nyní nejsou pravidla žádná, ta co kdysi byla nakonec zveřejněna se o prvopočátku nedodržují. K tomu by nemohlo dojít, kdyby se všechno nedělo potají, a myslím, že by kolem toho ani nebyl takový humbuk.

Mluvím teď o pokusu, tak jak byl deklarován v dopise ČMKU a jak ho v reakci na Pavlův písemný podnět výboru také posléze podrobněji popsal pan Hartl. Co se děje nyní je ale věc jiná. Bohužel to odnáší chovatelé - například většina současných italských chovatelů jistě nemá s kříženci nic společného, ale určitě budou lidé, kterým se nebude chtít dohledávat "podezřelé" předky v rodokmenech a prostě jejich důvěra v chov ČSV v Itálii klesne. To samé se může snadno stát těm chovatelům z ČR nebo SR, kteří nebudou litovat daleké cesty za "svým" krycím psem vhodným pro jejich fenu. Všechny tyto dohady jsou dány naprostou neprůhledností, tajením informací a dalšími - jak to říct - "podivnými okolnostmi" kolem kříženců. A proti tomu co se nyní děje není jen pár lidí, kteří tady podle Ing. Soukupové píší nesmysly - oficiálně proti tomu protestoval už německý klub, slovenský klub, proti se staví i SKJ (a pochybuju že pan Štefík čte diskuze na Wolfdogu...).

Karel

Nechte toho " slepičení " pane předsedo a radši se postarejte o to, ať se váš kamarád Hanuška Daniele omluví.
Pravidla Registrů jsou jasná, dána předpisy FCI, ČMKU a ENCI!
Zvířata zapsaná v registrech znáte, nejsou žádnou tajností. Tak co pořád řešíte? Jestli se zápisy do registrů na nějaké protesty zastaví, je opravdu na posouzení větších instancí, než jste vy nebo já a nebo toto forum....


....jo a " přesdržku" se mělo dát Hanuškovi už před jedenácti lety a to hned, když vlez ke mně na dvůr a pořádně, na takovýho demagoga čekal klub celejch 20 let!

Last edited by Monika; 06-11-2009 at 21:26.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 21:42   #174
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Nechte toho " slepičení " pane předsedo a radši se postarejte o to, ať se váš kamarád Hanuška Daniele omluví.
Pravidla Registrů jsou jasná, dána předpisy FCI, ČMKU a ENCI!
Zvířata zapsaná v registrech znáte, nejsou žádnou tajností. Tak co pořád řešíte? Jestli se zápisy do registrů na nějaké protesty zastaví, je opravdu na posouzení větších instancí, než jste vy nebo já a nebo toto forum....
....jo a " přesdržku" se mělo dát Hanuškovi už před jedenácti lety a to hned, když vlez ke mně na dvůr a pořádně, na takovýho demagoga čekal klub celejch 20 let!
Vážená paní inženýrko, opět jste mě nezklamala . Vy byste si měla taky dávat pozor na pravdivost informací, které kolem sebe šíříte, navíc když se pomocí nich snažíte někoho "trefit do citlivého místa", což samo o sobě považuji za největší ubohost. Více někdy osobně, velmi se na Vás těším. Zde mi už za další reakce na Vaše "přínosné příspěvky" opravdu nestojíte.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 22:27   #175
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Vážená paní inženýrko, opět jste mě nezklamala . Vy byste si měla taky dávat pozor na pravdivost informací, které kolem sebe šíříte, navíc když se pomocí nich snažíte někoho "trefit do citlivého místa", což samo o sobě považuji za největší ubohost. Více někdy osobně, velmi se na Vás těším. Zde mi už za další reakce na Vaše "přínosné příspěvky" opravdu nestojíte.

Karel Skoupý
Ano, něco jste vy náhodou trefil...už léta se snažím nezklamat svého partnera, své psy, své přátele...
I já občas "zklamu," nejvíce snad svou rodinu, protože právě kvůli psům na ně nemám tolik času, co by si zasloužili.....

Vy jste zklamal tak, že některým nestojíte ani za pohled, natož aby vám podali ruku.
Já se zas na vás netěším vůbec, nemám proč.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2009, 14:05   #176
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Ale je na ní vidět s jakou láskou chová VLČÁKY a jak dobře.
Ale tady se přece vůbec nejedná o to, zda někdo má rád nebo nerad vlčáky. Předpokládám, že všichni, kdo čévéčka máme, je máme proto, protože je máme rádi.

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
To snad nemysli vazne,na tvych psech je jasne videt,ze jsou potomci Tajgy.To lide,co ti psali ,nevideli asi ani vrh "S" Pdl a ani vrh "Q" Pdl.
Ani slovem jsem nikdy nezpochybnil Danielu jako chovatelku a ani její odchovy. To je zase trochu fantazie pisatelů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 23:44   #177
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Vladimíra Tichá, "Největším nepřítelem psů, je organizovaná kynologie".

Podle me je nejvetsim problemem to, ze lidstvo obecne nerado uznava vlastni chyby . Namisto abych udelala svatebcanum fotoalbum, prokousala jsem se celou diskusi na tema "Mutary"
V hlave mi zustala otazka...
Pokud by nekdo zodpovedny napsal, proc se primichani Mutar utajilo a ze byla tedy hlavni chyba to tajit, byly by pak ty dve strany schopne se usmirit, poucit a dalsi podobne pokusy jiz nedelat, ci delat verejne ?
Nebo by se opet hledaly nejake dalsi chyby a vedly by se dalsi diskuse ?

Chapu doufam dobre, ze neni tematem to, jestli se nejak moc poskodila rasa, ale hlavne to, ze se o tom nevedelo ?

Arminka znam jen z videa, byl hrozne sikovnej, takze by mi ani ten nevadil, jako vadi ostatnim, kteri tomu rozumi vic... asi proto, ze povaha ma pro mne vetsi vahu nez vzhled a prece jen to neni jezevcik, ale je mi myslim jasny, ze se diskutuje o principu, jak se to provedlo...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 11:41   #178
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Pokud by nekdo zodpovedny napsal, proc se primichani Mutar utajilo a ze byla tedy hlavni chyba to tajit, byly by pak ty dve strany schopne se usmirit, poucit a dalsi podobne pokusy jiz nedelat, ci delat verejne ?
Přimíchání Mutar se muselo utajit, protože zaprvé nebyl k němu žádný rozumný důvod. Zadruhé - při tehdejších i současných předpisů by nebylo možné ho zapsat do registru tak, jak byl zapsán. A zatřetí - proč si do chovu míchat další krev NO, nyvíc s nejasným původem ?

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Chapu doufam dobre, ze neni tematem to, jestli se nejak moc poskodila rasa, ale hlavne to, ze se o tom nevedelo ?
Plemeno se poškozuje jakýmkoliv nekotrolovaným chovem. Novým vedením a konferencí byly schváleny jasné podmínky pro podobné křížení a protože by bylo pod kontrolou, tak organizátoři celé akce s Mutarami je prostě pod falešnými papíry nechali zapsat v Itálii a tam je množí. Poté, co jsem zveřejnil informaci o Mutarách a stěžoval si oficiální cestou a jejich zapsání (za což mi byla udělena důtka a navrženo vyloučení z Klubu) bylo organizátory řečeno, že vše bylo uděláno kvůli vylepšení DKK (ani Armín, ani Lupína nemohou být oficiálně vyhodnoceni) a v případě, že se objeví u jejich potomků pozitivní nález DKK (tedy C,D, E), bude jejich množení okamžitě zastaveno (tehdy se to vydávalo za jakýsi "šlechtitelský pokus"). Už v prvním vrhu se C objevilo ale samozřejmě se množí dále. Plemeno je tedy poškozeno.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Arminka znam jen z videa, byl hrozne sikovnej, takze by mi ani ten nevadil, jako vadi ostatnim, kteri tomu rozumi vic... asi proto, ze povaha ma pro mne vetsi vahu nez vzhled a prece jen to neni jezevcik, ale je mi myslim jasny, ze se diskutuje o principu, jak se to provedlo...
Nikoliv. Diskutuje se o tom, proč se to vůbec provedlo. Znám 1000 super psů, ale to není důvod jejich krev přimíchávat do populace ČsV. Navíc jak jsem měl možnost Armína vidět naživo při závodech a mluvil s lidmi, kteří s panem Hrachem a Armínem se znají léta, Armín je super pes na pachové práce. Ale zrovna tohle je vlastnost, kterou my u ČsV moc zdokonalovat nepotřebujeme. Od NO by se nám hodily spíše vlohy pro obranu a motivace na "nepamlskovou" odměnu. Ale ani jedno tedy Armín nemá nijak zvlášť vyvinuté.
Každé přikřížení je chovatelským pokusem. A každý pokus je pokusem pouze v případě, že splňuje ty nejzákladnější 3 podmínky (což jsme se učili už na základní škole):

1. Určit si cíl pokusu, který chceme ověřit nebo dosáhnout
2. Zpracovat dopředu, jakým způsobem budeme pracovat a jak postupovat a jak vyhodnocovat, tedy podmínky a vyhodnocení
3. Výsledky vyhodnotit

Ani jeden z těchto bodů nikdy nebyli organizátoři křížení Mutar schopni doložit. Po zveřejnění celého případu narychlo zpracovávali jakési elaboráty, kde je sice mnoho slov a rádobyodborných konstatování, ale opět ani jedno jasné slovo.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:51   #179
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Dekuji za tvuj nazor a vysvetleni. Nebudu se v tom stourat, protoze do toho nevidim a chybi mi nejake podobne rozsahle vyjadreni te druhe strany, ktera mela jiste take nejake duvody to udelat, proste nechci se michat do veci, ktere se staly, nez jsem vubec ja prisla na to, ze Cevecko je mym snem...
Chtela bych opravdu jen najit CHs , pekne stene a aktivne s nim neco delat, mozna nejak prispet k tomu, aby Nemecko vice spolupracovalo s Cechy a obracene, aby pak na srazech v Heigenbrückenu bylo i vic Psu z CR a dalsich zemi, kdyz muzou prijet Holndani, proc nejedou Cesi...proste by mne bavilo mozna i byt v klubu a mozna i jednou chovatelem, ale to je vsechno ve hvezdach....
Ted alespon vim, co jsou Mutary a schvalne se pobavim v Nemecku, jak to tady vidi oni :-) Ale to uz jen pro srovnani nazoru atd....
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 13:21   #180
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
a chybi mi nejake podobne rozsahle vyjadreni te druhe strany, ktera mela jiste take nejake duvody to udelat,
No právě, že takového vyjádření jsme se ani my, jako KCHČSV nikdy nedočkali.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
mozna nejak prispet k tomu, aby Nemecko vice spolupracovalo s Cechy a obracene, aby pak na srazech v Heigenbrückenu bylo i vic Psu z CR a dalsich zemi, kdyz muzou prijet Holndani, proc nejedou Cesi...
Protože jsem členem obou klubů v Německu, spojení jsem dříve zajišťoval já a i dnes, pokud německý nebo český Klub něco potřebuje od druhé strany a požádají mne, tak vždy v rámci svých možností pomohu.
Jinak s účastí na německých táborech je to asi tak, že když skončí tábor a jsou zveřejněny fotky především ze závodu, chodí mi emaily od mnoha českých majitelů s dotazy kde to bylo, jak se přhlásit a s tím, že příští rok se zcela jistě zúčastní. o a zarok jsem tam zase z ČR jen já . Nijak top neřeším, nikoho tam netahám násilím. Kdo chce, zúčastní se a za každou cenu tam někoho tahat nemá cenu.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Ted alespon vim, co jsou Mutary a schvalne se pobavim v Nemecku, jak to tady vidi oni :-) Ale to uz jen pro srovnani nazoru atd....
To naznačilo jasně to, že německý Klub (stejně jako slovenský) podali oficiální protest proti zápisu Mutar do registru v ČR. Tehdejší vedení to smetlo s tím, že se jedná pouze o soukromé dopisy předsedů klubů !!!

A jen pro zajímavost cituji tady příspěvek z tohoto fóra :

28.9.2004
Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Obavy německého Klubu z možnosti nelegálního a utajovaného přikřížení Fx generací do chovu ČSV v Čechách mi připadají slušně řečeno jako hloupost.
Přece si nikdo nemůže myslet,že čeští chovatelé budou toto tajně činit a pak škodolibě čekat co si obelhaní noví majitelé s kříženci počnou.To je fakt blbost a to už zavání demagogií.
Super jsou také následující dokumenty. Všimněte si, že v dopisech je správně uváděno, že se jedná o NO, ale v oficiální žádance je uvedeno, že je to ČsV bez PP :
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org