Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-09-2007, 15:27   #81
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Od niedawna zawsze międzynarodówka jest w lipcu a krajówka we wrześniu. Na ogól terminy wystaw sa stałe (przesunięcia kilku dni w zależności jak wypada weekend), chyba że nagle jest jakas nowa miedzynarodowa. Ale tu tez raczej kazdy z oddziałów stara się mieć stałe terminy.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 20:48   #82
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Fori View Post


Rozumiałabym intencje osoby piszącej komentarz, że robi to w trosce o psychikę Forasa, ale jeśli to jest tylko i wyłącznie pretekst do przyklejania etykietek "patrzcie jacy oni (hodowcy z Peronówki, właściciel) są be" to bardzo proszę przed kolejnymi komentarzami o wcześniejsze poznanie jeśli nie mnie i mojej opinii na nurtujący Was temat to przynajmniej Forasa
Pozdrawiam serdecznie
Anka, mająca dobry kontakt z Forasem i bardzo licząca się z jego emocjami
Dla rozluznienia... pamietam podpis pod zdjeciem Forasa albo Dagana, krytykujacy ze pies jest "przy kosci" i brzmiacy mniej wiecej tak: "Czy to jeszcze wilczak?"....przypomnial mi sie dowcip, ktory z powodzeniem moglby posluzyc za riposte:
Kolo kobiety stoi w autobusie pijany mężczyzna.
Ona patrząc na niego z pogarda mówi:
- Aleś się pan uchlał!
- A pani jest strasznie brzydka!
I dodaje z triumfem: - A ja jutro będę trzeźwy!



Pewne rzeczy sie zmieniaja.. pewne nie....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 13-09-2007 at 20:57.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 20:56   #83
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Od niedawna zawsze międzynarodówka jest w lipcu a krajówka we wrześniu. Na ogól terminy wystaw sa stałe (przesunięcia kilku dni w zależności jak wypada weekend), chyba że nagle jest jakas nowa miedzynarodowa. Ale tu tez raczej kazdy z oddziałów stara się mieć stałe terminy.
Oooo Wlasnie o to mi chodzilo Dzieki.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 21:12   #84
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by Basiek View Post
Człowiek (wydawaloby się, że świadomy hodowca) pokazuje zęby bardzo młodego psa w taki sposób, żeby zniechęcić go do kolejnych wystaw.
Napewno następnym razem, gdy tylko Foras mnie zobaczy podkuli ogon i rozłoży się na ziemi....

ps. dla niewtajemniczonych, to ja "zniechecalem" Forasa do wystaw
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 21:27   #85
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek View Post
ps. dla niewtajemniczonych, to ja "zniechecalem" Forasa do wystaw
Cienki w tym jestes Przemus jak d*** weza Popatrz jaki efekt osiagaja "mistrzowie" - psie ogony sa wiecznie pod brzuchami ;p a Te Twoje.. jak w avatarze. Pocwicz stary, pocwicz
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 22:22   #86
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Gaga, dowcip przedni

Przemuś: zgłoś się na korepetycje. Albo zrób sobie kurs gnębienia CzW. Korespondencyjny!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 22:33   #87
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Tytułem wyjaśnienia - mam już swoje lata i zanim się do kogoś uprzedzę staram się dać mu szansę - jeśli Basia miała czyste intencje i oburzyła się szczerze, bo faktycznie coś jej się poplątało z klasami na wystawach i wiekiem Dewi - ma szanse przyznać się do błędu i publicznie przeprosić Joannę za to, że publicznie przypisała jej - mówiąc wprost - oszustwo. Jeśli tego nie zrobi - sama wystawi sobie świadectwo w myśl zasady - "każdy sądzi według siebie".

Zgadzam się zaś, że na wzrost poczytalności tej strony raczej trudno liczyć, ale poczytność? Kto wie? Głośne czytanieprzy piwie na jakichś psich imprezkach to niezły pomysł na zagospodarowanie fragmentów TAKICH tekstów...
A to ciekawostka! I jakoś nikt nie zaprotestował W RINGU? Albo chociaż PO wystawie? Dziwne... Bo zaniżenie klasy to spore wykroczenie.
Ja się bez przeprosin obejdę. Ale nie wiem, co na to Oddział Łódzki, który został posądzony o niesprawdzanie dokumentów i poprawności zgłoszeń psów... Chociaż w sumie, kto by się zajmował takimi "poważnymi oskarżeniami"
A moja "pogramiaczka championów" spokojnie obroni się sama mimo "nikczemnej" postury .
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 23:01   #88
Basiek
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 11
Default

Na mojej stronie nie ma ani słowa na temat zaniżania klasy Dewi w Łodzi.

Życzę troszkę mniej niezdrowych emocji.
Basiek jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007, 23:35   #89
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Natomiast ja chciałam uprzejmie zwrócić Twoją uwagę Basiu, że mylisz się przypisując Joannie "machloje" dotyczące wieku Dewi wystawianej w Łodzi. O ile wiem, wystawa w Łodzi miała miejsce na początku maja 2007, a Dewi była wystawiana w klasie pośredniej.

Zgodnie z zasadami pies może być wystawiany w klasie pośredniej od 15 - do 24 mies życia. Dewi skończyła 2 lata dopiero 20 czerwca, czyli Joanna nie potrzebowała zaniżać jej wieku, bo Dewi w dniu wystawy miała skończone 22 miesiące. Jeśli była to z Twojej strony tylko pomyłka, (chcę w to wierzyć) - myślę, że Joannie należą się przeprosiny.
Quote:
Originally Posted by Basiek View Post
Na mojej stronie nie ma ani słowa na temat zaniżania klasy Dewi w Łodzi.
Życzę troszkę mniej niezdrowych emocji.
Quote:
Originally Posted by Basiek na swoje stronie
BARSA była w jednej klasie (pośrednia) z inną "dwudziestomiesięczną" suką. Mi się wydawało, że jest ona kilka miesięcy starsza od BARSY, ale jednak nie - są rówieśnicami - co do miesiąca. Sprawdziłam w bazie i okazuje się, że baza ma błędy - bo wg bazy (i hodowców) ta suka przyszła na świat w czerwcu 2005, a właścicielka mówi, że we wrześniu. (..)

Ciekawe, czy zaniżanie wieku suki było po to, żeby sędzinie nie rzuciło się w oczy, że suka, mimo, że kilka miesięcy starsza, to jest znacznie mniejsza od mojej BARSY??? Co doskonale widać na zdjęciach powyżej. Zdjęcie BARSY było zrobione dokładnie z tego samego miejsca i na tych samych ustawieniach, co zdjęcie DEWI. Obie suki są w tej samej pozycji a DEWI znacznie więcej brakuje do taśmy ograniczającej ring...
Basiek, alez pisalas o "machlojach"...
Rona, jedna "poprawka"... Basiek robila afere nie o inna klase, ale o 'zanizanie' wieku... Nie wiem, czy to prawda. Moze Joanna "gwizdnela" sie w podawaniu wieku... Nie zdziwiloby mnie to... Tez mi sie to trafialo i trafia - pamietam, ze zapytana kiedys o wiek Elisia rzucilam 8 miesiecy... Sedzina zrobila oczy... fakt, mial 9 i byl juz w klasie mlodziezy...a nie w szczeniakach..
Ale skoro Basiek chce robic nagonki to niech zacznie od swojego podworeczka... Przyznaje, ze dotad nie zwracalam uwagi na takie pomylki, ale skoro to tak OGROMNE przewinienie i trzeba o to bic piane to melduje poslusznie, ze na tegorocznej wystawie w Bygdgoszczy pan sedzia Andrzej Stępiński (PL) zostal w podobny sposob 'oszukany' przez pana wystawiajacego suczke Beatris Vlčí naděje. Podano, ze ma ona 8,5 roku, a miala wtedy o ROK!!!! mniej. Rzucilo mi sie w ucho, bo sie zdzwilam, po co wystawiac weteranke w championach.... Draga Basiu, jaka bedzie Twoja intepretacja? Ja sugerowalabym: "zanizono wiek suczki, aby sedzia myslal, ze mimo zaawansowanego wieku nadal chce biegac i dal lepsza note"? Ja stawiam na zwykla pomylke, ale wiem, ze Ty lubisz takie teorie spiskowe...

A co do wypowiedzi:

Quote:
Originally Posted by Basiek na swoje stronie
Ciekawe, czy zaniżanie wieku suki było po to, żeby sędzinie nie rzuciło się w oczy, że suka, mimo, że kilka miesięcy starsza, to jest znacznie mniejsza od mojej BARSY???
Pragne zauwazyc, ze nie hodujemy bydla ubojowego, gdzie wazny jest duzy i szybki przyrost masy, ale psy, gdzie licza sie inne rzeczy... A sedzina zamiast oceniac kilogramy ocenila wyglad i charakter. Wynik porownania obu suk wedlug czeskiej sedziny znajduje sie tutaj:
http://www.wolfdog.org/pol/shows/2084.html

Po drugie Dewi ma juz zaliczona bonitacje i oficjalny wynik jesli chodzi o wysokosc brzmi 62 cm... Ladnie. Zreszta sama hodowczyni Twojej Barsy przyznaje, ze to sporo piszac, ze Iowa, ktora ma zaledwie 1 cm wiecej jest DUZA suka... Ja bym powiedziala, ze zarowno Dewi jak i Iowa sa SREDNIEGO wzrostu... Ale jak widac "DUZOSC" ma rozne definicje... zalezy od osoby i przydomka psa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 00:41   #90
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

No niestety chyba "poczytalność" jednak nie wzrosła!


Ten styl - używania brzydkich słów* i ubliżania innym w ABSOLUTNIE niefachowy sposób zawsze znajdzie "poczytalność". Mnóstwo ludzi czyta Fakt... Co zrobić, każdy na swój sposób sobie radzi. W telewizji straszy program Jak oni śpiewają? a w internecie samozwańczy specjaliści.
maria i wufi
* przoduje w tym strona Polskiego Dworu. Opieram moje zdanie na kilku próbach zrozumienia tego, dlaczego i kto doprowadził nawet spokojną Margo do szewskiej pasji.

wlasnie po zetknieciu sie z strona tej hodowli i zawartych na forum komentarzach, bylam tak zaskoczona roznica i podejsciem ze z wdziecznosci do tolerancji na wolfdogu napisala podizekowanie dla obecnych forumowiczow.
i prawda - nie karmic trolla! trolli nie ma i nie bylo
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 08:38   #91
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Basiek View Post
Na mojej stronie nie ma ani słowa na temat zaniżania klasy Dewi w Łodzi.
Życzę troszkę mniej niezdrowych emocji.
To w czym w takim razie problem? Jakie znaczenie ma fakt czy pies ma 20 czy 22 mies. skoro jest wystawiany w prawidłowej klasie? W drobnej pomyłce właścicielki? I kto tu mówi o niezdrowych emocjach!!!

Quote:
Po drugie Dewi ma juz zaliczona bonitacje i oficjalny wynik jesli chodzi o wysokosc brzmi 62 cm...
I tak padają mity Ale ważniejsze, że uśmiechnięta mordka Dewi i tak jest czarująca bez względu na ilość cm w kłębie!
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 08:56   #92
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Moze Joanna "gwizdnela" sie w podawaniu wieku... Nie zdziwiloby mnie to... Tez mi sie to trafialo i trafia
To dosc czeste, sedzia zaskakuje pytaniem o ilosc MIESIECY...a tak powyzej roku przestaje sie operowac ta jednostka i bywaja wtopy
Zreszta pytanie ma znaczenie bardziej w szczeniakach i mlodziezy, gdy mamy sytuacje jak ostatnio: Ali i Jabb, gdy jeden juz konczy klase szczeniat a drugi zaczyna. W klasach srodkowych typu posrednia , ograniczonych z gory granica wieku nie ma to ZADNEGO znaczenia i nikt, kto ma funkcjonujace prawidlowo dwie szare komorki nie bedzie opieral sie na dwumiesiecznej roznicy.
Choc ja potrafie zrozumiec tok rozumowania, bo jesli zaklada sie ze sedzia "łyka" kawalki o tym, ze czolgajacy sie pies wlasnie "oswaja sie z wystawami" (majac na koncie ich sporo ponad 10), ale przeciez tego nie sprawdzi) to oczywiste, ze to samo zalozenie dotyczy zaslyszanych tekstow innej masci
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 14-09-2007 at 15:18.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 14:26   #93
Basiek
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca View Post
No niestety chyba "poczytalność" jednak nie wzrosła!
Masz rację... poczytalność nie wzrosła... Bo poczytalni po przeczytaniu dowolnego tekstu samodzielnie wyciągają wnioski. A pozostali - powtarzają frazesy innych "czytających i rozumujących inaczej".
Basiek jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 15:21   #94
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

A nie mówiłam?
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 15:53   #95
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by maria_i_wilk View Post
A nie mówiłam?
maria i wufi
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 15:58   #96
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ludzie,dajmy spokoj,nie ma sensu,toczyc potyczki slownej o byle co(zdanie nieliczacych sie i nie znajacych ...ludzi).. Kazdy i tak bedzie wiedzial swoje.. i nawet jesli teraz to przycichnie to,predzej czy pozniej znow wyjdzie na jaw... Wrocmy lepiej znow do tematu wystawy,albo naszych wariatow,przeciez i tak dla nas sa najukochańsze oraz najwspanialsze a to wedlug mnie jest najwazniejsze...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 15-09-2007 at 01:41.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org