Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-10-2008, 13:34   #1
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default Zadávání údajů

Registrace:
http://www.wolfdog.org/forum/register.php


a tady můžete:

- přidat fotografii:
http://www.wolfdog.org/drupal/cz/wolfdog/gallery-add

- přidat / aktualizovat výsledky výstavy:
http://www.wolfdog.org/php/modules.p...=ces&a=results

- přidat nový inzerát :
http://www.wolfdog.org/php/modules.p...g=ces&a=litter


DATABAZE:

- přidat psa (nebo opravit/aktualizovat údaje )
http://www.wolfdog.org/php/modules.p...lang=ces&a=dog
Breeders do not need to fill out the form for every puppy - it is enough to send us data with information about the WHOLE litter in one email to [email protected]

- přidat majitele (nebo opravit/aktualizovat údaje )
http://www.wolfdog.org/php/modules.p...ng=ces&a=owner

- přidat chovatele (nebo opravit/aktualizovat údaje )
http://www.wolfdog.org/php/modules.p...=ces&a=breeder


- add the main photo in the database card
Upload the photo to gallery and write as description "Photo for the database" (or something like this)...


BUT for the gallery we need photos like this one:


or this one:


We will not add photos of eyes, ears and heads only what some people try us to send... Sure if there is no other photo of a dog I will also add only the photo of the head TILL I get the photo of whole body...
So even if someone has nice photo of the head it will be replaced with maybe not so great photo but showing the WHOLE BODY of the dog...
admin jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 13:26   #2
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já nevím... Nějak mi ten odkaz na vkládání fotek nefunguje. "Page not found"...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 15:20   #3
Larra
Junior Member
 
Larra's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 8
Default

Ahoj! Pred nejakým časom som tu zaregistrovala našu "vlčicu" a myslím, že to tu stále nie je. Neviem či som niekde pri registrácii spravila chybu, alebo trvá dlhšie kým to nabehne.
Larra jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2009, 09:33   #4
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default Doplnění údajů

Ahoj mám dotaz, jak dlouho trvá doplnění údajů? Posílala jsem zprávu o zkouškách Qerona a Valkýry a v databázi ještě nic není. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 17:14   #5
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default

Zdravím,
před třemi měsíci jsem posílala doplnění zkouška ZZO k Anubis Stříbrný úplněk a pořád nic :-(....
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 17:27   #6
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Zadávání údajů

Zdravím,
musím říct, že jsem zatím měla štěstí.
Kdykoliv jsem něco posílala, vždy (nevím v jakém časovém rozmezí asi týden) se to tu objevilo. Jen jednou jsem posílala, žádost o změnu úvodní fotky 2x, ale jinak vždycky vše v pohodě. Zrovna teď se nám trošičku posunulo krytí a odběr štěňátek vycházel o 14 dní později a já tu už měla inzerát a nebyl problém napsat prosbu přes email o posunutí termínu a do tří dnů byl inzerát opraven. Já si opravdu zatím stěžovat nemůžu. Zatím vedení můžu jen pochválit. Nevím, jak jste údaje posílali já vždycky přes email [email protected] a přes něj to šlo.
Ani s přidáváním fotek nějaký zásadní problémy nemám.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2010, 20:12   #7
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

i já musím pochválit rychlost změny údajů

Last edited by sdivokoukrvi; 01-01-2010 at 20:15.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2010, 22:33   #8
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Zpráva pro Admina

Mohu se prosím, zeptat jaká jelhůta zadávání údajů? Fotky ty jsou docela v pohodě někd jsou tam do pár hodin, ale údaje o štěňatech jsem zadávala asi před měsísem a stále nic. Proto se jen ptám jak to je s údaji ?
Děkuji někomu za odpověď.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2010, 10:34   #9
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Mončo, obávám se, že se odpovědi od administrátorů nedočkáš.... (ač Pavel - jeden z nich - už dnes stihl reagovat v jiném vlákně)

Pokusím se alespoň trochu přiblížit mechanizmus toho, jak se na wolfdogu pracuje s údaji (případné nepřesnosti třeba přinutí nějakého admina reagovat a vysvětlit to pregnantněji ), protože neznalost tohoto systému (která je pochopitelná) pak vede někdy ke zbytečným dohadům o tom, že údaje nejsou zveřejňovány úmyslně nebo že se někde ztratily apod.

Co se týká informací o psech (pomiňme tedy fórum a články), je wolfdog seskládán z pomyslných několika částí, které jsou vzájemně propojené, ale jaksi samostatně fungující:

1) hlavní databáze - to je jakási páteř celého info systému o ČSV, která obsahuje jednotlivé psy (každý pes musí být zanesen jako samostatná jedinečná položka pod vlastním identifikátorem) a základní údaje o nich, jako je datum nar., pohlaví, č. záp., č. čipu, č. přeregistrace, zdravotní vyšetření, výsl. svodů a bonitací, zkoušky
- na stejné úrovni (tedy jako samostatná položka s vlastním identifikátorem) se v DB nacházejí majitelé/chovatelé (k nim jsou zase přiřazeny názvy chovatelských stanic a adresy - pokud jsou) - vzájemně jsou samozřejmě PSI a LIDÉ opět propojeni.
Tohle je poměrně hodně komplikovaná část celého systému a její aktualizace probíhá řádově v měsících (co jsem měla možnost zaregistrovat, tak v rozmezí 1,5 - 3 měs) - pokud tedy potřebujete zaregistrovat nový název CHS, udělejte to co nejdřív, ne až s nutností inzerovat. Rovněž pak na objevení se údajů o DKK, DLK, zkouškách či nových majitelích odchovů atd. je pak holt třeba čekat a vydržet.... (datum, kdy byla DB naposledy aktualizována je vidět zde http://www.wolfdog.org/ces/dbase/ - nyní je čerstvé datum: Last dbase update: 10-01-2010 17:42 CET )

2) info o výstavách - výstavy jsou opět samostatná sekce. Funguje ale podstatně pružněji - jakmile je přidána nová výstava, její výsledky jsou okamžitě dostupné a zobrazují se zároveň v DB kartě psa (3. nebo 4. položka odspoda tabulky). Zádrhel je ve chvíli, kdy vystavovaný pes není zanesen do hlavní databáze - pak se ve výsledcích výstavy až do aktualizace DB neobjeví jmenovitě (určitě jste si toho už někdy všimli)

3) svody a bonitace - je to obdobné jako u výstav, jenom na kartě psa se výsledek objeví až po zásahu (aktualizaci) admina - tedy ne automaticky jako u výstavy (na bonitace je rovněž napojen výpis chovných psů v jednotlivých státech, tady je tato sekce poněkud komplikovanější, než sekce výstav). Takže máte-li zbonitovaného pejska, je to vidět v celkových výsledcích bonitací, ale na kartě psa se to objeví obvykle se skluzem.

4) galerie - ta doznala za poslední dobu značné změny. Dnes se fotografie ihned po uploadu na server objeví v galerii (odpadlo tedy schvalování adminem). Admini ale někdy (jak je vidět z některých příspěvků ve fóru) fotky dodatečně přesouvají (ne vždy k libosti majitelů fotek) a hlavně k těm, kde je více ČSV, přidávají odkaz do DB karty druhého psa (či dalších psů), v jejichž galerii se tato fotka nenachází. Tedy na příklad - v galerii Puntíka je foto Puntíka s Beruškou. Pod fotkou se během pár dnů objeví dodatečné info: Na snímku: Beruška, přičemž slovo "Beruška" je funkční URL odkazující do DB karty psa Berušky... (dříve tento odkaz do DB karet byl pod všemi fotkami - tedy i pod fotkou Puntíka byl odkaz do jeho DB karty - a bylo tak možné okamžitě zjistit informace o daném psovi (psech) na snímku. Osobně mi tato funkce hodně chybí...)
Galerie je tedy, podobně jako sekce výstav, velmi pružnou částí systému, ale opět je závislá na hlavní DB - není-li pes v DB, nelze mu ani přidávat fotky...

Na datbázi jsou pak dále napojeny (respektive jsou z ní generovány) ještě takové části serveru, jako je inzerce, výpis chovných psů, seznamy chovatelských stanic, psi se zkouškou atd. Takže i zde platí - co není v hlavní DB, nemůže být ani tady.


Snad to trochu pomohlo osvětlit fungování tohoto složitého systému, který ani mně v lecčems nepřipadá zcela ideální, ale u takového "molocha", jakým se již dnes DB na wolfdogu stala, se ideální fungování zajišťuje poměrně těžko...
Čímž se nechci nikoho zastávat ani nikoho hanit. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2010, 11:11   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já ještě poznámku: jestli chceš zadávat nový vrh, tak si to pojisti: email adminovi s daty o štěňatech a pro jistotu i tady v liště "přidat psa".
Já jsem to 2x dělěla jen přes odkaz v liště a štěňata se tam prostě nikdy neobjevila.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2010, 11:59   #11
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Děkuji oběma holkám za odpovědi... Vrh jsem poslala přes email a ten tu do 14-ti dnů byl, ale teď už jsu zde i jména majitelů štěňat. Takže tak ten měsíc a něco a bylo to tu. Věřím, že je to těžké, já jenom nevěděla, jestli to posílám přes info@wolfdog dobře )
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2010, 12:06   #12
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ono taky ještě právě záleží, do jaké fáze se s posláním dat strefíš - když to pošleš těsně po aktualizaci, budeš čekat fakt dlouho. Když se někdo strefí těsně před ní, jsou informace zveřejněny téměř obratem... (celá DB se totiž aktualizuje vždy naráz).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2010, 12:09   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Snad to trochu pomohlo osvětlit fungování tohoto složitého systému, který ani mně v lecčems nepřipadá zcela ideální, ale u takového "molocha", jakým se již dnes DB na wolfdogu stala, se ideální fungování zajišťuje poměrně těžko...
Čímž se nechci nikoho zastávat ani nikoho hanit. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
Má pravdu to děvče

Jen jednu poznámku. Adminů je více a většina adminuje vše, ovšem s jednou výjimkou, a tou je databáze. Tu má na starosti pouze admin jeden. Skutečně aktualizace jsou vzhledem k rozsáhlosti databáze poměrně náročné a proto probíhá skutečně ve větších časových intervalech. Je jen na chovatelích a majitelích, aby nám nahlašovali všechny změny včas.
Nejčastější akutní problém je to, že chovatel chce inzerovat vrh a současně nám oznamuje, že má nový email, nové telefonní číslo a současně nám nahlašuje i jméno chovatelské stanice (a aby to nebylo tak jednoduché, tak většinou chce inzerci zadat hned, protože štěňata už jsou na světě).
Takže včas hlásit všechny změny je skutečně klíčové.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 12:28   #14
Larra
Junior Member
 
Larra's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 8
Default

Mala by som výhrady k výsledkom z celoštátnej výstavy v Banskej Bystrici. V triedach sú písané a ocenené zvieratá, ktoré síce v katalógu napísane boli ale výstavy sa nezúčastnili a tí, ktorý sa zúčastnili a boli predvedení a ohodnotení sa vo výsledkoch nenachádzajú.
Touto cestou prosím nejakú zodpovednú osobu, ktorá si robila podrobné záznamy aby výsledky z výstavy poopravila.
Ďakujem
Larra jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2011, 11:04   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jakým způsobem mohu přidat aktuální fotky mých odchovů k jejich profilům?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2011, 13:08   #16
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jakým způsobem mohu přidat aktuální fotky mých odchovů k jejich profilům?
Klikneš nahoře v tom meny na galerii, pak zvolíš Pro přidání fotek klikni zde. Musíš být registrován/a. klikneš na zde, zvolíš kategorii, potom počáteční písmeno jména a pak si to jméno najdeš a uplouduješ fotky
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2011, 13:37   #17
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Klikneš nahoře v tom meny na galerii, pak zvolíš Pro přidání fotek klikni zde. Musíš být registrován/a. klikneš na zde, zvolíš kategorii, potom počáteční písmeno jména a pak si to jméno najdeš a uplouduješ fotky
Daniela má spíš asi namysli tu hlavní fotku u každého psa, ne? Do galerie jdou normálně přidávat fotky ke každému psu, ale admini sami vyberou a upraví tu nejvhodnější, která bude reprezentovat psa. Tak jsem to alespoň pochopila z předchozích diskuzí.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2011, 14:48   #18
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Daniela má spíš asi namysli tu hlavní fotku u každého psa, ne? Do galerie jdou normálně přidávat fotky ke každému psu, ale admini sami vyberou a upraví tu nejvhodnější, která bude reprezentovat psa. Tak jsem to alespoň pochopila z předchozích diskuzí.
vidíš, já věděla že z nedostatku psánku nemám psát a já o změnu každé fotky žádám adminy, píšu jim přímo jestli by mi mohli změnit fotku a hodím jim odkaz nebo ji pošlu většinou se dočkám
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 17:27   #19
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
ale admini sami vyberou a upraví tu nejvhodnější, která bude reprezentovat psa.
To je docela ono, admin si určí co bude ne/reprezentovat psa. S údaji o něm je to podobně. Něco jde hned a něco vůbec
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 17:30   #20
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post


Takže včas hlásit všechny změny je skutečně klíčové.
Jak včas myslíš Pavle? leden 2011 je moc brzo nebo moc pozdě?
A oprava v inzerátu je možná jak? Ač jsem psala novou adresu stránek , která se u mého jména objevuje správně ( www. arqeva.cz) u inzeríátu na vrh je adresa stránek, které jsou nefunkční
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 01-12-2011 at 17:41.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org