Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-05-2006, 19:29   #1
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default Kastrace

Zdravim vsechny ceveckare,
Zitra jdeme s nasim 10ti mesicnim Aronem na kastraci. Jedno varle ma porad skriple v trislech a druhe neni poradne vyvinute. Veterinar nam tedy ze zdravotne-preventivnich duvodu doporucil kastraci.
Mam nekolik otazek:
1. Nyni je Aron pomerne hodne dominantni. Hlida, je zdrave sebevedomy, neni vubec bazlivy... Zaroven jej ale zvladame a stand.povely mu necini potize.
Uprimne jsem rad, ze mam takove sebevedome CSV a mam strach, ze kastrace jeho charakter ci sebevedomi znici. Je to pravda nebo spise povera?
2. Jak je to s jidlem. Staci jen pak kontrolovat vahu nebo je potreba nejak stravu upravit (pouze 1x denne apod., vice vitaminu)
Dekuji za odpovedi.
S pozdravem Petr a Aron z Agarova lesa
petosan jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2006, 20:54   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

K otázkám:
1, Jeho povahu v základu to absolutně nezmění bude dál hlídat a bude sebevědomí - na to kastrace nemá vliv!
Samozřejmě se změní jeho dominance vůči jiným psům,jelikož je kastrace dost brzy,dá se předpokládat,že přestane mít absolutně zájem o feny a tím i o "boj" o ně s jinými samci.
(pokud se kastrace dělá ve vyšším věku,často se psi nezmění ani v tomto - můj pes byl dokonalý důkaz)
2, Ohledně jídla bych zatím nic neměnila. Je to stále malé stěně a potřebuje dostatek minerálů,chondro na klouby atd..
Pokud by za rok,dva začal mimořádně tloustnout pak teprve bych volila granule typu light.
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2006, 22:49   #3
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default

Diky za odpoved.
Je pravdou, ze kdyz se jeho dominance vuci ostatnim psum zmirni, tak to nebude vubec na skodu...
Mel jsem spise obavy z toho, aby se nestal bazlivym a prilis submisivnim.
S pozdravem
petosan jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006, 08:17   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já si myslím, že ti jen ubude problém se rvaním. Jinak bude stejný. Žádná submisivita pravděpodobně nedorazí.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006, 12:34   #5
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Jen ještě k odpovědím připojím…
V případě, že psa skutečně vykastrujete v 10 měsících…jeho pohlavní výraz jako sekundární pohlavní znak, nebude mít šanci se dotvořit a tak bude ve výrazu a šířce hlavy připomínat spíše fenu.
Taktéž je třeba počítat s tím, že ve větších smečkách bývají časně kastrovaní jedinci outsidery a velmi často na ně útočí stejnou měrou psi i feny.
To jen konstatuji, bez snahy ve vašem rozhodnutí vás nějak ovlivnit.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2006, 08:02   #6
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default

Děkuji všem za odpovědi.
Aron už je vykastrovaný.
To Monika: Je nám to zcela jasné, že kastrace v 10ti měsících není ideální, ale bohužel tam byl primární problém s varlaty. Jedno bylo nebezpečně skřípnuté v tříslech. A veterinář doporučoval okamžitou kastraci.
Sekundární problém byl s agresivitou. Napadá lidi i psy a také útočil na naši fenu.
Uvidíme do budoucna, každopádně to včera na mě zase "zkusil" a pomohlo až převrácení na záda...
petosan jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org