Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-04-2011, 10:45   #1
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default Ustawa o ochronie zwierząt -projekt obywatelski

Wilczakowcy spotykają się często /także poza wystawowymi ringami/, więc może jest szansa na nasz akces w istotnej dla miłośników zwierząt sprawie...
Nie wiem, czy Ktoś już to podał na WD, ale ponieważ nie rzuciło mi się "na oczy", to podaję:
http://zalacznik.wp.pl/01/d682/Koali...6dcc09&altcs=1.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 11:52   #2
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Puchatku, coś "nie teges" z linkiem, przynajmniej u mnie.
evel jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 12:35   #3
spadzista
the Bright Side of Wild
 
spadzista's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: himalaya
Posts: 181
Send a message via Skype™ to spadzista
Default

u mnie też "nie tęgęs"
spadzista jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 12:59   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

link do strony koalicji:
http://www.koalicja.org.pl/index.php

link do projektu:
http://www.koalicja.org.pl/projekt_ustawy.pdf

formularz do zbierania podpisów:
http://www.koalicja.org.pl/wzor_do_podpisow.pdf

Ale przeczytajcie dokładnie zanim złożycie podpisy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 15:01   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

art. pkt.5 i art. 5 pkt. 3 to mozna uzywac tego pradu do tresury czy nie?
nawet kolczatki wstretnej, niedobrej nie bedzie mozna

przeczytalam po lebkach ale traci ``nawiedzonymi zielonymi`` troszke
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 15:53   #6
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
przeczytalam po lebkach ale traci ``nawiedzonymi zielonymi`` troszke
Prawda? Takie to trochę naciągane i jakoś nie mogę uwierzyć, że to kiedykolwiek się sprawdzi w naszym cudownym państwie prawa
evel jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 16:29   #7
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Ja przeczytałam w całości już jakiś czas temu ten projekt i stwierdzam, że go nie podpiszę. Bowiem niektóre punkty tego projektu dość mocno mi się nie podobają Nie lubię przegięć w żadną stronę
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 10:51   #8
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Przeginanie w jakąkolwiek stronę jest złe, dlatego podpisanie się pod projektem ma być decyzją przemyślaną.
Na dzień dzisiejszy mamy jedną z najlepszych na Świecie ustaw o ochronie zwierząt i co?
I "gó...o"! -chciało by się pojechać "wieszczem"...
Dla mnie wystarczy, że naoglądam się programów interwencyjnych o maltretowaniu zwierząt i popatrzę na sposób chowu zwierząt gospodarskich /oraz ich transportu i uboju/, a potem usłyszę śmieszne wyroki. Że popatrzę na www.zabilimipsa ....
Wydaje mi się, że jeśli /po nowelizacji ustawy/ kary dla oprawców będą wyższe , to to już będzie sukces.
A że jedzie zieloną ekstremą?
Nie mam złudzeń, że jest to do końca działanie bezinteresowne, że nagle krew zawrzała i będziemy bronić chrumkającego schabowego "do krwi ostatniej" /a w ostatnim życzeniu: telefon do przyjaciela, cygarko, drinio,
a na koniec bujany fotel... elektryczny/.
Wierzycie, że zabronią kolczatek?
Tak samo, jak zabronią ringówek-szubienic....
Full z tych kocopałów będzie martwym przepisem, tak jak obecne pozwolenie na charta...
Ale może chociaż ograniczy się /bo nie zlikwiduje/ lewe hodowle, zmusi co poniektórych do szacunku do zwierząt -by godnie żyły i godnie umierały.
Sama nie wiem i cały czas się zastanawiam...

...
Przepraszam za problemy z linkiem -dzięki za poprawienie.
...
Znając życie, nowa ustawa, nie będzie w pełni respektowana i egzekwowana, ale jeśli chociaż 10% z tych zapisów wpłynie na poprawę szacunku do zwierząt, to mi pasi... nie chce mi się już podpisywać internetowych błagań o ukaranie kolejnego oprawcy...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2011, 18:55   #9
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Czytałam ten projekt, wiele proponowanych przepisów jest kompletnie bezsensownych i nie podpiszę się pod tym, mam nadzieję że Sejm odrzuci ten projekt. Miało być podwyższenie kar a nie regulacja hodowli, kolczatek itp. Swoją drogą zabawne, że z jednej strony pomysł tego typu, a z drugiej bezwzględny nakaz zakładania psom kagańca i smyczy.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 17:39   #10
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Faktycznie, torchę to wszystko nieprzemyslane. jeśli ma sie karać za narażenie zwierząt gosp i dom na warunki atmosferyczne szkodliwe dla ich zdrowia, to pasowałoby najpierw określić, które dla jakiego gatunku są szkodliwe... mało tego, rasa rasie nierówna, więc pasowałoby okreslic zakres temperatur dla każdej rasy z osobna... bo przecież nie można karać na zasadzie "widzimisię"... Niewiadomo tez co oznacza "przeciężanie zwierząt". Dla wielu obserwatorów pies biegnący przy rowerze to pies przeciążany, a przecież wilczaki testy sprawności przechodzą przy rowerze, i to na długich dystansach... Zakaz używania kolczatek, obroży łańcuszkowych, ringówek, to wg mnie też przesada. Nie każdy jest posiadaczem yorka, krótego w sytuacji stresowej lub innej nietypowej, weźmie sie na rączki, żeby się nic nie stało! Niech sie wezmą za dręczycieli zwierząt, a nie za ludzi, którzy wyprowadzają psy na spacer, i chcą im i otoczeniu zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa. Kto powiedział, że kolczatka służy do szarpania! A może do tego, by pies nie wyciągnął głowy z obroży, gdy go nadejdzie taka ochota?! Tak ma Dervla. Jesli nie ma obroży zaciskowej, to z każdej innej wyciągnie głowę podczas spaceru. I co, jak wejdzie ustawa, to mam psa wyprowadzać na spacer do kojca, bo inaczej legalnie nie będzie się dało bezpiecznie z nią nigdzie indziej wyjść? Bo jedyne spacery, na jakie mogłaby iść, a więc w zaciskowej, byłby łamaniem prawa i znęcaniem się nad nią, a ja poza jej radością na widok obroży nie widzę innych emocji, więc chyba ją lubi, a w każdym razie smutku na spacerze po niej nie widać. Obroża nie rani, nie dusi, jedynie uniemozliwia wyciągnięcie z niej głowy. Ta ustawa w wielu punktach jest niedopracowana a w niektóych brzmi jak bzdura.
A jeszcze jeśli posłowie będą złośliwi, to przejdzie zakaz używania obroży uciskowych, i może nic więcej, więc w najgorszym przypadku oprawcy będą dalej bezkarni, a miłosnicy psów ukarani

Last edited by maria; 29-07-2011 at 21:15.
maria jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org