Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-08-2010, 19:01   #21
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Vlkodlaku, diky... ja to spis psala pro pavla, kousek mne zamrzelo co napsal a mam pocit, ze narazel i na mne. Ale kdyz to zitra vyjde, Hayaakim ma novou kamosku Raksu a hlidani na tyden
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 19:25   #22
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Náhodou takový krátkodobý pobyt v jiném prostředí může být pro štěně docela užitečný. Naučí se nové zlomyslnosti, ty staré předá domácím. Jsem zvědav co si Hayaakim odnesl od té naší čtveřice zlodějíčků. Rozhodně u nás poznal, že s konzumací jídla nelze otálet.

Last edited by Adrian; 07-08-2010 at 19:32.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 19:34   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To máš pravdu. Když je pes u majitele "jedináček", tak se ve smečce naučí, že se žrádlem není radno otálet, jinak o něj přijde. Rozmlsaní "jedináčci" se rychle naučí žrát, co dostanou a ne jen to, co si sami vyberou
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 21:26   #24
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

To tedy.Taky si vzpomínám kterak hovězí flákota strašila v misce 3dny. Dnes bych ji nedal ani 3 vteřiny včetně konzumace.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 21:45   #25
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Ohó, na Hayaakimovu žrací rychlost jsem zvědavá, Rakša je sice "jedináček", ale žrádlo hltá neuveřitelnou rychlostí, a s takovou vervou, že minulý týden prorazila svou plastovou misku. Dno, tvrdý plast, uprostřed, uvnitř obyč granule. Fakt nevím jak se jí to povedlo, bradou? Čumákem?

Nevím proč tak spěchá, do žrádla jí sice občas cvičně saháme, ale vždycky jí ho celé necháme a pochválíme...asi se bojí, že si to jednou rozmyslíme a neodoláme té mňamce. Nebo se cítí ohrožena kocourem:P

Ale se syrovýma kuřatama bude lepší jim to asi předhodit odděleně
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 22:34   #26
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Naši už zjistili, že čas na žrádlo je příliš drahý a každý pokus poprat se o kus žvance nebo zajímat se co má druhý, znamená přijít o všechno, neboť vždycky je někdo další nablízku. Takže už se neperou a jen temně duní. Kdo je "král" ten se ještě může pokusit okrást opozdilce, takže je to opravdu frmol.
Jo a Hayaakim, ten dokonce urval kus kuřete fotrovy přímo z huby. A to jsem teda zíral,
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 22:43   #27
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
ani zajistit hlídání.
Vždyť ho právě zajišťuje, ne??
Jakým způsobem to dělá a kde hledá, je jen jeho věc. A kde jinde se ptát než tady?

Taky nechápu, proč by měli být chovatelé k dispozici neustále.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 23:01   #28
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Hayaak je taky jedinacek, ale reze s vlci dravosti vse, co dostane do misky (nebo si to proste nekde cmajzne, za co sice dostane, ale stejne je to uz v jeho zaludku)... a neni to vzdy jen libove masicko...
A to co napsal Adrian, ja taky zirala, kdyz mi to napsal
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 08:39   #29
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Vždyť ho právě zajišťuje, ne??
Jakým způsobem to dělá a kde hledá, je jen jeho věc. A kde jinde se ptát než tady?

Taky nechápu, proč by měli být chovatelé k dispozici neustále.
Tak ještě jednou pro pomaleji chápající :

Štěně se narodilo u chovatele a z vůle chovatele. Chovatel vybral majitele, ke kterému štěně jde na celý život. Je tedy plně zodpovědný za to, jak se štěně má a jaké má podmínky. V případě jakýchkoliv problémů, podobných tomuto, by to měl být právě on, kdo je řeší spolu s majitelem. Wolfdog.org by v takovém případě měl být tím posledním nouzovým řešením, když řešení s pomocí chovatele selže.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 10:13   #30
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak ještě jednou pro pomaleji chápající :

Štěně se narodilo u chovatele a z vůle chovatele. Chovatel vybral majitele, ke kterému štěně jde na celý život. Je tedy plně zodpovědný za to, jak se štěně má a jaké má podmínky. V případě jakýchkoliv problémů, podobných tomuto, by to měl být právě on, kdo je řeší spolu s majitelem. Wolfdog.org by v takovém případě měl být tím posledním nouzovým řešením, když řešení s pomocí chovatele selže.
jsem tedy pomaleji chápající. Předpokládala jsem, že majitel je svéprávný a může si zařídit hlídání i jinak, než přes chovatele. "Otravování" chovatele by mělo být snad až tou poslední možností-když selžou všechny alternativy. No ale jsem v chovu začátečník, tak se ráda nechám poučit a až budu chtít jít večer ven bez psa (nebo spíš on beze mě být doma-děsně ho rušim, když chce spát) a od někoho ho pohlídat, tak napřed zavolám chovatelce.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 11:06   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
jsem tedy pomaleji chápající. Předpokládala jsem, že majitel je svéprávný a může si zařídit hlídání i jinak, než přes chovatele.
Ano, majitel by měl být svéprávný a měl by si měl především upravit svůj životní styl tak, aby nemusel hlídání hledat. Popř. mít vždy v záloze nějaké mořnosti (rodiče, kamarádi apod.).

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
"Otravování" chovatele by mělo být snad až tou poslední možností-když selžou všechny alternativy.
No vždyť tady zjevně všechny alternativy selhaly. A chovatel zřejmě taky, když už je tu to zcela nouzové krajní řešení a to je prosba o pomoc na webovém serveru.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
No ale jsem v chovu začátečník, tak se ráda nechám poučit a až budu chtít jít večer ven bez psa (nebo spíš on beze mě být doma-děsně ho rušim, když chce spát) a od někoho ho pohlídat, tak napřed zavolám chovatelce.
Nechci se Tě nijak dotknout, ale z toho co tu píšeš, zřejmě jsi pomaleji chápající . Nic ve zlým.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 14:34   #32
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

No se už jsem zvědavá na takovýho banditu

S tím hltacím frmolem si dobře pamatuju, jak jsem poprvé zírala na rychlost, s jakou polykaj kuřata Pavlovi psi. Snad jsem očekávala, že vytáhnou ubrousky, způsobně usednou a po malých kouskách s pečlivým žvýkáním poobědvajíDD

A pokud mohu takovou malou poznámečku k dizkuzi o hlídání, já jsem ráda, že majitelka napsala sem kde si to přečtu i já, my se teď na týden se dvěma psama těšíme, přesně podle Adrianova popisu
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 19:33   #33
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

...a majitelka je desne rada, ze se nekdo i tesi a ne jen vsichni kritizujou
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 15:42   #34
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

S hlídáním psa jsem vždy počítal s maminou, která krom práce nikam nechodila ... umřela v 55ti, dva roky před Agyrem. Tož tolik k těm nepředvídatelným okolnostem. Samozřejmě se starám a podřizuju ... když moje lepší polovička ze zdravotních důvodů potřebuje trávit dovolenou u moře, našel jsem místo kam můžu se psem, ale jeden ví, že může přijít průšvih a samozřejmě se toho bojí. Ale přece si neodepřu auto jen proto, že bych se v něm mohl zabít.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 15:01   #35
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Já teda nevim, ale je to přece forum o československých vlčácích (v tomhle případě jsou všichni s PP Pavle, tak co ti na tom vadí?!?!), kam jinam by to měl člověk psát? kde najde tolik jiných majitelů ČSV pohromadě? Já kdybych byla moderátor, byla bych naopak ráda, že někdo má dojem že tady najde pomoc, radu a společnost..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 15:18   #36
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Janiz:
Gratuluju ke štěňátkům Emír je evidentně mooc šikovný
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 16:22   #37
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Já teda nevim, ale je to přece forum o československých vlčácích (v tomhle případě jsou všichni s PP Pavle, tak co ti na tom vadí?!?!), kam jinam by to měl člověk psát? kde najde tolik jiných majitelů ČSV pohromadě? Já kdybych byla moderátor, byla bych naopak ráda, že někdo má dojem že tady najde pomoc, radu a společnost..
Jak sis jistě všimla, tak fórum nezamykáme ani nemažeme. Píšu tady jako normální diskutující a nikoliv jako moderátor. Nevadí mi fórum, vadí mi přístup. To je vysvětleno v mých předchozích příspěvcích.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 16:48   #38
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nevadí mi fórum, vadí mi přístup. To je vysvětleno v mých předchozích příspěvcích.
Teď to asi nechápu zas já? jak vadí ti přístup? jakej? že se ptá lidí co mají čsv a nedává psa hned do hotelu? když náhodou nemohu mít aryu sebou( bohužel se to stává, rodina Milana nemá zrovna pochopení pro mé tahání ji všude sebou, a zas je blbé se u nich občas neukázat)
A otec je třeba na rybách ( jako důchodce si to rád užívá, když má tu možnost) tak se také ptám známých s čsv. Díky bohu se vždy našel někdo, kdo by mi ji pohlídal. Ale to už taky není možné, Aryu nemohu dát k lidem s čubou, tím se počet potencionálních hlídačů docela snižil. A kdybych nikoho nesehnala, také bych se šla ptát sem. I přes zamykání nevhodných témat, s čím se člověk smíří, přeci jen je to tvůj server a sme ti za něj všichni vděční, o tom žádná, ale kam jinam se jít ptát? kde jinde sehnat lidi, kteří se z chování vlčáka nesloží, než na foru vlčákům věnovaném. Nevím jak to bylo v době kdy sis ty pořídil prvního vlčáka, ale v dnešní době bohužel nedovede skoro nikdo předvídat, co bude dělat za 14let, nebo jestli se náhodou neobjeví týden, kdy se vše zamotá a musí si sehnat urychleně hlídání, protože známí a rodina nemají čas.
A věř tomu nebo ne, ale i mi mladí a asi pro většinu úplně blbý a neschopní majitelé čsv, sme jim uspůsobili život. Já mohu s klidem říct, že mi snížila na minimum počet přátel, protože přeci jen, tahat sebou všude psa se většině lidem zdá ujetý a to je přesně to co dělám...
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 17:19   #39
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Teď to asi nechápu zas já? jak vadí ti přístup? jakej? že se ptá lidí co mají čsv a nedává psa hned do hotelu?
Vše už jsem, dokonce opakovaně, napsal výše.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Nevím jak to bylo v době kdy sis ty pořídil prvního vlčáka, ale v dnešní době bohužel nedovede skoro nikdo předvídat, co bude dělat za 14let, nebo jestli se náhodou neobjeví týden, kdy se vše zamotá a musí si sehnat urychleně hlídání, protože známí a rodina nemají čas.
Když jsem si já pořizoval prvního vlčáka, tak internet byl jen zábavou a nikoliv informačním zdrojem. Popsáno je to tady "Jak to bylo s Wolfdogem a stránkami KCHČSV". Takže jsem byl odkázán jen na sebe a také s tím, že na sebe budu odkázán i po celý život mých psů, jsem si je postupně pořizoval.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
A věř tomu nebo ne, ale i mi mladí a asi pro většinu úplně blbý a neschopní majitelé čsv, sme jim uspůsobili život.
To není věkem, to je přístupem.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Já mohu s klidem říct, že mi snížila na minimum počet přátel, protože přeci jen, tahat sebou všude psa se většině lidem zdá ujetý a to je přesně to co dělám...
Tomu věřím, i mně se život změnil, ale tak jsem to chtěl a stím jsem si psy pořizoval. Za ty roky, co ČsV mám, jsem nikdy nemusel psa dávat na hlídání cizím lidem nebo do psího hotelu. A v minulosti se vyskytlo hodně mimořádných událostí. Já jsem roky pracoval jako ředitel pobočky zahraniční firmy pro ČR a SR a navíc jsem jezdil školit pracovníky po dalších státech Evropy, takže jsem hodně jezdil. Ale vždy jsem to musel uzpůsobit tak, aby bylo o psy postaráno. Psa s sebou třeba na nákupy neberu, ale v loňském roce jsme poprvé po 13. letech na 7 dní odletěli na dovolenou bez psů, protože dcera už je dospělá a mohli jsme je tedy svěřit do její péče. Prostě já soi myslím, že stejně, jako když si člověk pořizuje dítě, tak i u psa by měl na příštích přibližně 15 let počítat s tím, že mu bude muset 100% podřídit svůj život. Psí hotely nebo hlídání u cizích lidí jsou jen známkou toho, jak lehkomyslně si lidé dnes pořizují zvíře, i když k tomu nemají podmínky. Mám možná trochu jiný pohled na věc, protože jsem za ta léta, co provozujeme tenhle server už zažil nesklutečné příběhy a tak jsem k lidem spíše skeptický.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 17:39   #40
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavel
Nemůžu si pomoct, ale prostě se neudržim. Úplně živě si představuju, jak vedeš Hokyho na hlídání k Monice
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org