Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2011, 17:38   #1
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default Hmotnost stenata

Ahoj, nema niekto poznacene mesiace a vahu vasho psika ked bol stena? Chcel by som to konfrontovat s nasim Oskarom (len ciste statisticky). Vopred dakujem
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2011, 09:07   #2
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

váha je orientačná, skús túto tabuľku

http://csv.t35.com/vyziva-priberanie.htm
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2011, 10:40   #3
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default

Diky
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2011, 22:54   #4
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

podle té tabulky by náš pes musel vážit v dospělosti tak 58 kg
nevím jak starého máš pejska, ale náš váží takto:

7 týdnů 6,4
8 týdnů 8,3
9 týdnů 9,4
10 týdnů 10,5
11 týdnů 12,1
12 týdnů 13,5

víc zatím nic, tady jsou ještě údaje, jak přibíral Branův taťulda Attie z Březovské samoty:
6. týdnů 5, 8; 7 týdnů 6, 5; 8 týdnů 8, 5; 9 týdnů 9, 8; 10 týdnů 10, 9; 11 týdnů 12, 6; 12 týdnů 13, 7; 13 týdnů 15, 9; 14 týdnů 16, 9; 4 měsíce 21, 4; 5 měsíců 28, 7 a teď má tuším 43kg. Ale je to velmi vysoký pes, 73cm v kohoutku, na dlouhých nohách, lehčí stavba těla. Z toho našeho asi vyroste taky pěkný obřík.
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 27-02-2011 at 22:57.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2011, 13:51   #5
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default

Oskar mal v piatok 7 tyzdnov, dnes som ho vazil na osobnej vahe spolu so mnou a ma 7,4 kg...neviem na kolko je osobna vaha presna ale predpokladam ze min 7 kg by mal mat.
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 20:25   #6
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

Akum 4 mesiace - 19,3 kg
naja jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2011, 22:42   #7
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default Kloubni vyziva

Ahoj, kedy je najlepsie zacat s podavanim kloubni vyzivy?
Mozete mi prosim napisat nejaky konkretny produkt ktory odporucate na plemeno CSV do Sukr. zpravy, diky

Last edited by Oskarek; 21-03-2011 at 01:54.
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2011, 19:30   #8
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Oskarek View Post
Ahoj, kedy je najlepsie zacat s podavanim kloubni vyzivy?
Mozete mi prosim napisat nejaky konkretny produkt ktory odporucate na plemeno CSV do Sukr. zpravy, diky
Mně řekl veterinář, že nejlepší recept je kvalitní strava a to nejméně do konce prvního roku života. Nešetřit a dát psovi to nejlepší co si člověk může dovolit. Pak kdyby se na rentgenu případně něco objevilo, tak podávat kloubní výživu. Ale pokud údajně nezanedbám krmivo, pes nebude mít nadváhu a nebudu ho přetěžovat, není to nutné (přičemž je potřeba brát v úvahu stav kloubů rodičů).
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2011, 19:45   #9
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Mně řekl veterinář, že nejlepší recept je kvalitní strava a to nejméně do konce prvního roku života. Nešetřit a dát psovi to nejlepší co si člověk může dovolit. Pak kdyby se na rentgenu případně něco objevilo, tak podávat kloubní výživu. Ale pokud údajně nezanedbám krmivo, pes nebude mít nadváhu a nebudu ho přetěžovat, není to nutné (přičemž je potřeba brát v úvahu stav kloubů rodičů).


Myslím, že je potřeba brát i v úvahu, jak rychle pes roste. Mně přibíral 2 Kg týdně. Výživu na klouby a kosti jsem tedy podávala v růstu a nešetřila jsem, dokud jsem nemusela (a určitě mu to prospělo i na zuby, když rád hryzal co nejtvrdší věci, aby si dokázal, že je zvládne rozkousnout)
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011, 23:02   #10
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

Přesně tak, záleží na rychlosti růstu a typu/konstituci štěníka. A proto jsem Branovi jako chovatelka žádné nadstandardní vitamínky nedoporučila, a věřím, že pro něj stačí kvalitní strava a dostatek kostiček/chrupavek na hlodání. Ale pokud někteří štěníci rychle rostou, a je evidentní, že nějaké vitamíny potřebují, je lepší zainvestovat při růsu a vývinu chrupavek, kdy stav chrupavky a vazů můžu vitamínama nějak ovlivnit, než když už je pejsek "hotový", a pouze zabraňuji většímu opotřebení. Toť můj názor-takže shrnuto máte podle mě pravdu obě.
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011, 23:18   #11
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Beruska View Post
... máte podle mě pravdu obě.
Souhlasím
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2011, 20:45   #12
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Bran se začíná docela vytahovat, a hlavně leze kam nemá, na okenní parapety, všude se natahuje, hodně namáhá kyčle. Je neustále na zadních a dost často z těch krkolomých míst kam se vyšplhá padá. Tak jsem si říkala, že asi nějakou kůru pořídím a občas mu ji udělám, třeba s šesti měsíčními intervaly? Akorát teď se mi to finančně teda moc nehodí

Nu a chtěla jsem se zeptat, sice to s váhou štěněte asi nesouvisí, ale plnily se vašim mláďatům anální žlázky, které se pak samy nevytlačovaly a museli jste to řešit cca každý měsíc u veterináře? Zánět se mu tam nedělá, jen se zanáší a po takových čtyřech, pěti týdnech dostane Bran každý večer amok, kdy se zuřivě snaží dostat zuby na to místo a podrbat se, nebo nebo něco a je úplně nepříčetný. Hromádky má normální, klasické psí buřty jen když je nějaká stresová nebo neobvyklá událost, tak je to kaše. Nebo když dostane vnitřnosti. Tím by to tedy být nemělo. Jak to řešit? Nebo to přejde s věkem samo?

A poslední věc, mám dojem, že je Bran naprosto bezedná díra, do které zahučí kdykoli cokoli. Je to hotový otesánek, nic ho nezasytí. Po každém jídle mám pocit, že ho týrám hlady, protože spolu s tím, jaký se z něj stal žrout, se k jeho nelibosti nezvýšila krmná dávka (ne příliš...) tlustý zatím není, ale mám trochu obavy, že se svým apetitem k tomu začíná směřovat. Je to běžné, že se nikdy nenají dosyta? Hubený určitě není, v 16 týdnech vážil 18,6 kg, příští týden, co mu budou 4 měsíce, už bude mít určitě minimálně 20. Taky se mu vrátila jeho hltavost, kterou měl jako malý štěník. Jeden čas jedl docela umírněně a rozvážně, tak nějak líně, ale teď to do něj zahučí aniž by se obtěžoval kousat a to nejen granule, ale taky kusy masa, jablka, salát, kosti, všechno. Nutno podotknout, že ještě 14 dní zpět se na mě tvářil jako bych spadla z višně, když jsem mu nabízela ledový salát. Teď se po něm jen zapráší a k jablkům se chová jako by to bylo libové masíčko, úplná posedlost.
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 26-03-2011 at 21:01.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2011, 20:07   #13
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

TAk tohle moc dobře znám, mám taky bezednou díru a to mu je přes rok už. S tím asi nic neuděláš. Hayaak dostáva denně přes kilo masa + nějakou maškrtu nebo zbytky od oběda, svačiny, ovoce, zeleninu atď a stejně se mu málí. Když je příležitost, sežere všechno a všude. Na jedné straně děsná výhoda u výcviku (dej pac se naučil za 5 minut za kousek párku), na druhé straně žere prakticky všechno i to, co by samo neměl ( ani nemluvím o lidských exkrementech a zdechlých rybách
Jo a taky to hltá jako kdyby mu to chtěl někdo ukrást Co nejrychleji nasoukat do sebe a pak ještě 15 minut chodí a čmuchá, zda jsem mu nezapoměla něco dát lebo toho bylo děsně málo
Tyger jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org