Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-11-2009, 20:56   #101
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
To si nemyslim.
To snad nemyslíš vážně ? Zkus udělat třeba tady anketu, kolik z majitelů ČsV se při koupi štěněte zajímala o rodokmen a zkoumala x generací zpět, jací jsou tam předkové. Ale jistě tendenční tvrzení to je, protože se tím dá krásně omluvit Mutary a argumentovat jak je jednoduché jejich šíření udržet pod kontrolou. Domníval jsem se, že jsi dosud hrála roli jakési "nestranné" osoby.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Ok ale mnozí tu spojujete tyto dvě rozdílné věci dohromady (garant + mutary, potažmo vliv na změnu standardu) a já se ptám jak spolu tedy v reálu souvisí?
Danielo, nevím jaké máš vzdělání a IQ, ale zkus si přečíst můj dnešní příspěvek z 13:17.

Last edited by Pavel; 03-11-2009 at 13:28.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 21:15   #102
JanaN
Junior Member
 
JanaN's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Povazany
Posts: 5
Default

Šteňa sme vyberali podľa pracovných a výstavných úspechov rodičov. Čo by mňa zaujímalo je ako fundovaný rozhodca môže prideliť na špecialnej výstave ČSV titul CAC psovi, ktorý okolo ČSV-čka ani neutekal. Ave Lupo Mutara.
JanaN jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 22:23   #103
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

To snad nemyslíš vážně ? Zkus udělat třeba tady anketu, kolik z majitelů ČsV se při koupi štěněte zajímala o rodokmen a zkoumala x generací zpět, jací jsou tam předkové. Ale jistě tendenční tvrzení to je, protože se tím dá krásně omluvit Mutary a argumentovat jak je jednoduché jejich šíření udržet pod kontrolou. Domníval jsem se, že jsi dosud hrála roli jakési "nestranné" osoby.
Brzdi. Neomlouvám Mutary ani Italy. Do mojí stranosti ti nic není. Psi s krví tohoto křížení nebudou u nás ani na Slovensku zbonitováni, to je myslím dostačující, ne?
Danielo, nevím jaké máš vzdělání a IQ, ale zkus si přečíst můj dnešní příspěvek z 13:17
Takže když někdo nepřemýšlí po tvém, začneš ho ztrapňovat? Debata s tebou je hodně nepříjemná.
__________________
Daniela


Last edited by Pavel; 03-11-2009 at 13:28.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 22:36   #104
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by JanaN View Post
Šteňa sme vyberali podľa pracovných a výstavných úspechov rodičov. Čo by mňa zaujímalo je ako fundovaný rozhodca môže prideliť na špecialnej výstave ČSV titul CAC psovi, ktorý okolo ČSV-čka ani neutekal. Ave Lupo Mutara.
To jste jedni z mála. Podle mých zkušeností spousta zájemců (neříkám že všichni) chce štěně ČSV proto, že se jim ti psi prostě líbí. Někteří když jim začneš říkat něco třeba o DKK, tak se ptají, co to je. Ale to je asi celkem pochopitelné, každý se psy nějak začínal.

Co se týká Ave Lupo Mutara, podle mého názoru byla ze všech tří štěňat Mutara "nejpovedenější", tím myslím nejvíc zaměnitelná s ČSV. Je to velká nohatá fena, a pokud si pamatuju co preferuje ona rozhodčí (každý rozhodčí má trošku svůj pohled, a to je asi dobře), tak právě takové typy má ráda. V tomto případě bych ji asi nepodezíral z nějakého nadržování. Rozhodčí by neměl před výstavou vidět ani katalog. Mě spíš zaráží, že se tato fena zapsaná v registru účastnila výstavy mezi dalšími ČSV s "regulérním" průkazem původu.

Také byla posouzena její sestra na speciálce 2004 ve Zbraslavi. Podle mě je to velmi milá fenka, ale bez urážky, určitě ne prvotřídní jedinec a typický představitel plemene, kterému se prominou drobné nedostatky (viz. výstavní řád o udělení známky VD). A tato fenka dostala známku velmi dobrá, což považuju za výsměch rozhodčího Jindřicha Jedličky (který velmi dobře věděl, o kterou fenu jde) ostatním ČSV, kteří od něj známku velmi dobrá (třebaže oprávněně) dostali tehdy také. Prostě ve zdůvodnění a podmínkách (zpracoval je tehdy jestli se nepletu ten stejný Jindřich Jedlička, který je dnes absolutně nedodržuje) bylo, že kříženci Mutara musí dostat známku velmi dobrá, aby mohli být dále použiti v pokračování "pokusu", takže účel posvětil prostředky...

Celý příspěvek je sice trochu O.T., ale jen tak když už jsme u toho...

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 22:37   #105
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Psi s krví tohoto křížení nebudou u nás ani na Slovensku zbonitováni, to je myslím dostačující, ne?
Dostačující to není, protože samozřejmě se vždy najdou cestičky, jak je i do českého chovu načerno dostat.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Takže když někdo nepřemýšlí po tvém, začneš ho ztrapňovat? Debata s tebou je hodně nepříjemná.
Neobracej to. Já jsem napsal jasně proč o Mutarách píšu tady. To není o tom jak přemýšlím nebo nepřemýšlím. To je o tom si ten příspěvek přečíst nebo alespoň jeho první větu. A jinak, já se nesnažím být příjemný za každou cenu. S tebou jedebata taky těžká, když se snažíš tady prezentovat, že většina zájemců o štěňata před koupí studuje rodokmeny rodičů nebo, že problém Mutar je vyřešen tím, že pokud je pes bude mít v rodokmenu nebude zbonitován.

Last edited by Pavel; 03-11-2009 at 13:25.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 09:32   #106
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Protože se diskuze stočila k jinému tématu, pokračuje toto zde http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=5747.

Tady dál můžete diskutovat o garantovi plemene.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 13:14   #107
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle, ty si vždycky neuvěřitelným způsobem vybereš z textu jen to co se ti hodí, rozvíjíš debatu směrem který se ti hodí, jsi prostě profesionálně deformován. Já ti to odpouští a hádat se s tebou nehodnám, je to ztráta času.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 13:26   #108
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pavle, ty si vždycky neuvěřitelným způsobem vybereš z textu jen to co se ti hodí, rozvíjíš debatu směrem který se ti hodí, jsi prostě profesionálně deformován. Já ti to odpouští a hádat se s tebou nehodnám, je to ztráta času.
Pavel 2.11.2009 13:17
to, že jsem uvedl případ Mutar nebylo kvůli tomu, že jsou v Itálii. Bylo to proto, že úplně stejná diskuze vznikla, když jsem zveřejnil informace o jejich existenci.

CDaniela 2.11.2009 17:34
Jaké jsou oficiální pravomoci garanta plemene? Ví to někdo? Teď nemyslím žádné "možná" ale opravdu to, co garant má ve své kompetenci.

Pavel 2.11.2009 17:54
Garant plemene určitě má jednu z největších pravomocí - může měnit standard.

CDaniela 2.11.2009 18:33
Ty se obáváš změny standardu ve prospěch Mutar? Jak konkrétně? Tahle otázka nijak nesouvisí s mou antipatií nebo symaptií k Italům.

Pavel 2.11.2009 19:07
Já jsem jen odpověděl na Tvou otázku, co může garant plemene. Nic víc a nic míň.

CDaniela 2.11.2009 19:33
Ok ale mnozí tu spojujete tyto dvě rozdílné věci dohromady (garant + mutary, potažmo vliv na změnu standardu) a já se ptám jak spolu tedy v reálu souvisí?

Pavel 2.11.2009 19:56
Danielo, nevím jaké máš vzdělání a IQ, ale zkus si přečíst můj dnešní příspěvek z 13:17.

CDaniela 2.11.2009 21:23
Takže když někdo nepřemýšlí po tvém, začneš ho ztrapňovat? Debata s tebou je hodně nepříjemná.

Pavel 2.11.2009 21:37
Neobracej to. Já jsem napsal jasně proč o Mutarách píšu tady. To není o tom jak přemýšlím nebo nepřemýšlím. To je o tom si ten příspěvek přečíst nebo alespoň jeho první větu.



Jde to stále dokola, Ty prostě nechceš rozumět.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:10   #109
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pavel

Jde to stále dokola, Ty prostě nechceš rozumět.
Spíš bych řekla, že nechcete rozumět Vy, ale toje jedno. Debata začíná být osobní. Takže :
1) žádost o garant - někdo se někoho soukromě zeptal, ale oficielně podaná nebyla - takže se nic neděje - pro Pavla - je mi jedno kdo , kde s kým, já si stojím za tím, že s převedení garanta - kdyby se o tom opravdu jednalo - nesouhlasím, nelíbí se mi to i když v Itálii mají krásná zvířata a taky mám " italku"
2) Mutara je chs, takže když si koupím např. jezevčíka Y Mutara bude to kříženec?
3) Jelikož na výstavách nemá vědět rozhodčí koho posuzuje, kdo se víc podobá vlkům než kříženec vlka? - a Ave je krásná.

Nechte už Mutary Mutarama. Pokud se jedná o garant a bude to aktualní, sepište petici .
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 17:37   #110
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Protože další příspěvky byly opět mimo téma, byly přesunuty do odpovídajícího fóra :
http://www.wolfdog.org/forum/showthr...p?t=820&page=4
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org