Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-09-2010, 15:40   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Přebor ČsV Roudnice 2010 - pamlsky při závodu

S překvapením jsem se na dvou čévéčkářských webech dočetl o dvou nepříjemnostech, které se staly na přeboru ČsV v Roudnici. Divím se, že o tak závažné věci zatím není nikde jinde ani zmínka od přímých účastníků závodu. Dva psi porušili hrubým způsobem pravidla a závod nedokončili. O co šlo ?
V kategorii ZZO Petr Trepesh s Bounty z Blatnických vinic zjevně opomenutím zapoměl v kapse odměny a pes při donesení aportu jednoznačně označil kapsu čumákem. Rozhodčí nařídil ukázat obsah kapsy a odměnky vyšly na světlo světa. Následovala okamžitá diskvalifikace. Vzhledem k tomu, že se jedná o začátečníky v začátečnické kategorii, lze se domnívat, že se jednalo zjevně o opomenutí a nikoliv o záměr.
V kategorii ZVV1 nastala situace o mnoho závažnější. Kamila Nováková s Ohnivákem z Molu Es při poslušnosti byla přihlížejícími diváky přistižena při tom, jak svému psu opakovaně dává pamlsky. O tom, že to nebyla náhoda svědčí i to, že Kamila dávala pamlsky tak skrytě, že si ze svého úhlu toho ani rozhodčí nevšiml. Proto také nebyla okamžitě diskvalifikována ale poté, co jí na to po ukončení poslušnosti diváci upozornili bylo se raději sama přiznala (ale pouze k jedné odměně a údajně k náhodné) a odstoupila ze závodu aby se diskvalifikaci vyhnula. Pro někoho možná gentlemanské gesto, ale v důsledku jde o naprosto nepřijatelný podvod a nesportovní chování vůči všem ostatním. Bohužel u psa, který se pyšní mnoha úspěchy v minulosti, tím tyto úspěchy zpochybnila...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010, 08:56   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jen na doplnění uvádím přesné znění článku 4. Národního zkušebního řádu :


Článek 4. Výstroj psů, cvičební prostory, nářadí a pomůcky

4. Není přípustné, aby v průběhu posuzování psa měl psovod u sebe hračky psa, potravu, či jiné předměty ovlivňující činnost psa. Nedodržení tohoto ustanovení vede k anulování části zkoušky při níž bylo toto ustanovení porušeno.


Není tedy pravda tvrzení, které na svých stránkách uvádí ing. Soukupová a omlouvá jednání Kamily Novákové. Ta už porušila pravidla tím, že nastoupila a měla u sebe pamlsky. Jejich použití už bylo jen dovršením celého jejího jednání.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 09:32   #3
Argus
Junior Member
 
Argus's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Send a message via ICQ to Argus
Default Podvádění v Jevišovicích je běžné?

Dovolím si sem přidat citaci z Facebooku, která mi přijde natolik závažná, že se mi ani nechce věřit, že by to mohla být pravda...

Quote:
Eva Rocco: wolfdog nečtu - ale vím kdo tam cosi napsal - všude to napsali lidé, co tam nebyli a ví kulový a jediným jejich cílem je diskreditace paní Soukupové )), což všichni zasvěcení vědí - nebudu tu rozebírat "sranda mač", kterým bohužel Přebor už několik let je - já tam narozdíl od těch všech (cca 3 lidí, co se k tomu dosud kde vyjádřili) byla - až se psem něco odcvičíte, až absolvujete pár zkoušek, až zjistíte, jakým způsobem se třeba v Jevišovicích na táboře zkoušky dělaj, tak tu nebudete psát takové výkřiky do tmy.
Toto byla reakce na mou zmínku, že Ohnivák při závodech dostával pamlsky.

Tak bych se rád zeptal: Jakýmže způsobem se tedy v Jevišovicích dělají zkoušky? Abych byl v obraze.

Michal Eibl
Argus jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 09:44   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Argus View Post
Tak bych se rád zeptal: Jakýmže způsobem se tedy v Jevišovicích dělají zkoušky? Abych byl v obraze.
Jo tak to by mne taky zajímalo, co tím Eva Špreňarová myslí ?
Taky mi trochu nějak utíká smysl, co má podvádění na závodě v Roudnici nad Labem, kterého se dopustila Kamila Nováková společného s "diskreditací paní Soukupové" a s Jevišovicemi ???
A taky se mi líbí, když člověk, který se svým psem udělal jedinou pracovní zkoušku, a to ZOP (běhání u kola typu VZ nepovažuji za pracovní zkoušku) napíše "až se psem něco odcvičíte, až absolvujete pár zkoušek, až zjistíte, jakým způsobem se třeba v Jevišovicích na táboře zkoušky dělaj, tak tu nebudete psát takové výkřiky do tmy." !!!
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 10:59   #5
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Fascinuje mě, že člověk, který na tábory do Jevišovic nejezdí, u zkoušek v Jevišovicích nikdy nebyl a který se ohání tím, že o přeboru píší lidé, kteří tam nebyli, sám zasvěceně píše o tom "jakým způsobem se dělají zkoušky v Jevišovicích". A není to ze strany Evy Špreňarové první případ, kdy komentuje něco, u čeho nebyla.

Eva by si měla uvědomit, že tím co napsala jednak znevažuje práci lidí s jejich psy, ale hlavně zpochybňuje rozhodování rozhodčích na zkouškách. A to už je opravdu dost na pováženou. Byl bych velice zvědav, jestli by toto své tvrzení řekla také přímo do očí oněm rozhodčím, kteří v Jevišovicích v posledních letech zkoušky či závody pískali (Marcela Nalezená, Josef Brym, Jaromír Endlicher, Karel Och...). Já do Jevišovic jezdím a můžu všechny ubezpečit, že ne všichni psi kteří na zkoušku na táboře nastoupí ji také složí...

Někdy by Evo prostě bylo dobré víc přemýšlet, než něco napíšeš. A nebo tedy konkrétně napiš a dolož, jakým že to způsobem se dělají zkoušky v Jevišovicích a u kterého rozhodčího?

Karel Skoupý

P.S.: Evu Špreňarovou na FB v přátelích nemám, proto nemůžu přidat svoji reakci přímo tam, ale pokud tak chce někdo učinit, klidně tam tento kompletní příspěvek včetně mého podpisu může vložit.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 11:50   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
P.S.: Evu Špreňarovou na FB v přátelích nemám, proto nemůžu přidat svoji reakci přímo tam, ale pokud tak chce někdo učinit, klidně tam tento kompletní příspěvek včetně mého podpisu může vložit.
Nejsi sám Karle i já si na FB vybírám, koho považuji za své přátele.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:08   #7
Argus
Junior Member
 
Argus's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Send a message via ICQ to Argus
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nejsi sám Karle i já si na FB vybírám, koho považuji za své přátele.
Pavle, to je strašně off topic příspěvek .
Já též ne, neb paní neznám. Šlo o vlákno u slečny Dohnalové .
Argus jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:11   #8
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Argus View Post
Pavle, to je strašně off topic příspěvek .
Já též ne, neb paní neznám. Šlo o vlákno u slečny Dohnalové .
Muááá slečna Dohnalová zní děsně sem se tomu výrazu před chvíli smála na zápisu ze schůze( zase OT vím)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:19   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Muááá slečna Dohnalová zní děsně sem se tomu výrazu před chvíli smála na zápisu ze schůze( zase OT vím)
A jak Ti teda máme říkat. Vyber si !
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:37   #10
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A jak Ti teda máme říkat. Vyber si !
Mám radši křestní jméno, nevím proč, ale vykání nemám moc ráda. Nevadí mi vykat jiným, ale když někdo vyká mě, přijdu si nepatřičně. Že sem na to mladá
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 13:45   #11
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Oslovení "slečna" nemá s vykáním nic společného, stejně jako pozdrav "ahoj" s tykáním...

Jinak v tomhle je FB opravdu ošemetný, neboť prostřednictvím "přátel" se do vašeho profilu podívá leckdo, mnohdy i nepřítel...

No a co se týče komentování něčeho, u čeho komentující nebyl nebo to neviděl, to by tu bylo mlácení prázdné slámy.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 13:06   #12
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Taky se mi při vykání blbě komunikuje. Je to dobrá bariéra pro uchovávání odstupu. Vykání do Čech přitáhl Francouzský dvůr Karla IV. který tady vůbec spustil nebývalé módní šílenství. Do té doby tykal králi i poslední rab. Později se ještě přidalo onikání pro ty lepší a onkání/šel, přinesl/, pro ty ze suterénu.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:00   #13
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Post

Toto téma nabralo poňekud jiný směr,ale jen chci projevit svůj názor na jednání Kamily při přeboru..
na přeboru jsem letos nebyla,ale také se psi cvičím a nejenom s Čsv,jo porušila předpisy a další a další co se nesmí ale zamyslete se proč?kvůli svému psovi Ohniváčkovi,pokud chce dál trénovat a dál závodit a dělá pokud vím pozitivní motivaci bylo to asi třeba-radši porušit pravidla a být diskv.než mít znechuceného a otráveného psa navždy a který si možná bude pamatovat tuhle špatnou zkušenost ze závodu,že dřel,cvičil a žádná odměna nepřišla,tak si to podle mého Kamila pojistila,já osobně pokud bych cítila že pes vadne,udělala bych to také,to je hold můj názor

Jarka

www.cskuklik.cz
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:08   #14
Argus
Junior Member
 
Argus's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Send a message via ICQ to Argus
Default

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
Toto téma nabralo poňekud jiný směr,ale jen chci projevit svůj názor na jednání Kamily při přeboru..
na přeboru jsem letos nebyla,ale také se psi cvičím a nejenom s Čsv,jo porušila předpisy a další a další co se nesmí ale zamyslete se proč?kvůli svému psovi Ohniváčkovi,pokud chce dál trénovat a dál závodit a dělá pokud vím pozitivní motivaci bylo to asi třeba-radši porušit pravidla a být diskv.než mít znechuceného a otráveného psa navždy a který si možná bude pamatovat tuhle špatnou zkušenost ze závodu,že dřel,cvičil a žádná odměna nepřišla,tak si to podle mého Kamila pojistila,já osobně pokud bych cítila že pes vadne,udělala bych to také,to je hold můj názor

Jarka

www.cskuklik.cz
Takže pokud jednou nedám psovi pamlsek, tak už nikdy v životě nebude správně cvičit a závodit, jo? Tak to mám blbý, protože už se mi párkrát stalo, že jsem u sebe zrovna nic neměl, když poslechl. Podle vás tedy můžu veškeré cvičení odpískat?

Jinak, kdyby hypoteticky takhle popisovaná situace nastala, tak mi přijde nanejvýš fér _nejdříve_ odstoupit a pak zakrmovat. Nikoli obráceně a odstoupit až poté, co to pár lidí neodvratně vidělo. Ale já tomu nejspíš nerozumím; rád se nechám poučit od někoho zkušeného.
Argus jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:16   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
kvůli svému psovi Ohniváčkovi,pokud chce dál trénovat a dál závodit a dělá pokud vím pozitivní motivaci bylo to asi třeba-radši porušit pravidla a být diskv.
Noproblm není v tom, co píšeš. problém je v tom, že pamlsky dávala tak, aby si toho rozhodčí nevšiml a sama odstoupila až poté co zjistila, že její chování viděli minimálně 2 lidi kolem a hrozilo, že bude diskvalifikována.

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
tak si to podle mého Kamila pojistila,já osobně pokud bych cítila že pes vadne,udělala bych to také,to je hold můj názor
No jenže na závod člověk podle pravidel nesmí nastoupit s žádnými pamlsky ani v kapse ani nikde jinde. Takže i kdyby psa neodměnila, tak porušila pravidla. A tím, že pamlsky měla u sebe vědomě, nastupovala už s tím, že bude podvádět. Pokud nemám psa na výkon připraveného, ení nic jednoduššího, než se domluvit s rozhodčím a cviky provádět bez oficiálního hodnocení. Na takovém závodě, jako byl v Roudnici, to není žádný problém. Takhle naprosto znehodnotila vše, co dosud se psem dokázala a navíc zůsobial velké nepříjemnosti rozhodčímu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:17   #16
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Post

Máte poněkud špatný nadhled a připadáte mi netrpělivýzáklad veškerého výcviku je motivace-a pokud dám povel který pes zná a on ho splní musí opakuji musí dostat do 3 vteřin pamlsek či odměnu/balonek,cokoliv,co miluje/tím upevňujeme daný cvik a zvyšujeme drive,nic neni zkaženo tím že nemáte pamlsky když psovi dáváte povely ale nejspíše neděláte pozitivní motivaci a nejste cílevědomý,mě osobně se to nestane když jdu se psem at trénovat nebo jen na vycházku bez motivace nejdu,nikdy!
a jak píší Kamila musela nejdříve odměnit a pak odstoupit,obráceně je to nesmysl a bylo by to k ničemu
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:34   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
když jdu se psem at trénovat nebo jen na vycházku bez motivace nejdu,nikdy!
Jenže to je právě ten rozdíl. Jít na procházku a jít na závod.

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
a jak píší Kamila musela nejdříve odměnit a pak odstoupit,obráceně je to nesmysl a bylo by to k ničemu
Ne, Kamila neměla vůbec s pamlsky v kapse do závodu nastoupit. ž jen pamlsek v kapse je při závodě podvod.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:43   #18
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jenže to je právě ten rozdíl. Jít na procházku a jít na závod.



Ne, Kamila neměla vůbec s pamlsky v kapse do závodu nastoupit. ž jen pamlsek v kapse je při závodě podvod.
Ano to je ale záleží na psovi jak mu to sedne,těsně před startem ještě můžete motivovat a pes pak maká a vydží bez odměny a stačí okamžitě po skončení disciplíny domotivovat,ale je den blbec a pes chce motivovat a nevydrží se soustředit tak jak psovod chce co pak,nechat ho dělat chyby a pokazit vše na čem roky děláme a nebo porušit pravidla,to je na každém znás a mimo to rozhodčí nemají rádi když chce psovod odstoupit..
ano pamlsky mít u sebe neměla ale proč je měla a proč udělala to co udělala ví jen ona,co si o tom myslím já a jka si to vykládám jsem napsala,třeba nám to jednou Kamila řekne proč

Last edited by madonna; 12-10-2010 at 21:46.
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 21:59   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To je nekonečná debata. Jeden o koze, druhý o voze. Pokud jdu na závod nebo na zkoušku, prostě pamlsky u sebe vědomě mít nesmím. Vše ostatní je podvod a bezohlednost vůči ostatním. A je úplně jedno jakou mám motivaci.
A když už psa odměním, tak to přiznám sám hned a ne až poté, co mi hrozí diskvalifikace, protože podvod viděli ostatní.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 22:25   #20
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pokud jdu na závod nebo na zkoušku, prostě pamlsky u sebe vědomě mít nesmím. Vše ostatní je podvod a bezohlednost vůči ostatním. A je úplně jedno jakou mám motivaci.
S tím musím souhlasit.
Do závodu jsem taky nastoupil s čistým svědomím a pamlsek jsem neměl žádný. Ani by mě nenapadlo podvádět. O tom ty závody jsou, že pes to dokáže bez pamlsku. Pak by se mohlo stát, že pravidla se upraví podle osobnosti majitele či psa a potom přestane platit stejný metr. Proto když se psovod hlásí rozhodčímu na začátku, prakticky slovně se dohodnou na vykonávané disciplíně, která má předem určená pravidla!
Lucan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org