Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2008, 12:34   #1
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default Siersc u wilczakow

Gaga skoro swojego psa wywołas do tablicy (mojego też oczywiście można jeśli ktoś by chciał) to wytłumaczcie mi jak to jest i proszę nie potraktować tego jako czepianie się czy próba oceny (bo nie jestem na tyle kompetentna, żeby to robić) tylko chęć uzyskania informacji jak interpretować zapis ze wzorca.

Kopiuję z innych wątków:

Quote:
Originally Posted by Gaga
by uprzedzić ew, pytania - Cheitan ma otwartą sierść (tzn. miał bo teraz to nie ma jej w ogóle - żadnej, nie tylko otwartej), na łopatkach dodatkowo zamiast być prostą jak drut, jest lekko falowana- to widać, więc może zauważyłaś
Quote:
Originally Posted by Gaga
Otwarta znaczy tyle, że włosy nie lezą na skórze tylko sa jakby na sztorc. Jakby się pies zjeżył Albo jakbys wysuszyła suszara pod włos i wtedy odstają od skóry.
Quote:
Originally Posted by z Peronówki
4) L8 - siersc otwarta

To najczesciej spotykany problem z sierscia. Wystepuje w roznym nasileniu i na tej podstawie jest roznie oceniany. Czasem pomijany, ale w ekstremalnych wypadkach (gdycala siersc jest otwarta) moze byc nawet przyczyna dyskwalifikacji. Rozroznic mozemy 3 typy otwartej siersci:
i wzorzec:

Quote:
WADY DYSKWALIFIKUJĄCE
...
- Odstająca i nietypowa szata.
...

To w takim razie w jaki sposób określa się tę granicę, "na ile otwarta i odstająca" musi być sierść, żeby była wadą dyskwalifikującą, a na ile, żeby była do zaakceptowania?
anetawron jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org